Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 21 of 29

Thread: European Grand Prix

  1. #1
    incepator
    Join Date
    Dec 2002
    Posts
    42
    Reputatie
    1

    European Grand Prix

    1. jpm
    2. kr
    3. fa
    4. ms /fu/
    5. rs
    6. dc

    care este parerea voastra (pronosticul vostru - asta ca sa ma fac mai bine inteles de unii - stiu ei care)?
    asa de putini fani f1 pe acest site?

  2. #2
    Moderator oaspetele's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bistrita
    Posts
    1,545
    Reputatie
    0
    nu stiu altii ce parere au , dar daca ma intrebi pe mine, parerea mea e ca esti putin idiot.
    da de ce putin , doar nu dau de la mine !!


    ca altceva nu am ce zice , avand in vedere primul tau mesaj pe acesta sectiune.

    hai noroc, lasa scalambaielile deoparte , si daca ai ceva de spus, fa-o.
    Schumi? the only one!

  3. #3
    incepator
    Join Date
    Dec 2002
    Posts
    42
    Reputatie
    1
    de ce oare ce-i ce tin cu schumi /fu/ nu fac altceva decat sa te atace personal?

    daca ai ceva de spus spune-o!, dar despre f1 ca doar de aia este un forum de f1.

    oricum nici tu nu ai nici o parere asa ca.....

    ah da! nu este primul meu mesaj in aceasta sectiune

    da! schumi /fu/ e singurul .... care nu are legatura cu SPORTUL F1

  4. #4
    Moderator oaspetele's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bistrita
    Posts
    1,545
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by arnie
    de ce oare ce-i ce tin cu schumi /fu/ nu fac altceva decat sa te atace personal?

    daca ai ceva de spus spune-o!, dar despre f1 ca doar de aia este un forum de f1.

    oricum nici tu nu ai nici o parere asa ca.....




    da! schumi /fu/ e singurul .... care nu are legatura cu SPORTUL F1
    in primul rand CEI ce tin cu Schumi nu ar ataca daca nu ai ataca si tu , fara mici un motiv semnalat.

    despre F1 am spus multe , incearca sa treci in revista ce s-a scris pe sectiunea F1.
    parerea mea ??
    despre ce ?? ca ai uitat sa precizezi la ce te referi.

    daca te referi la faza aia , cu Schumi /fu/ , ai aflat deja parerea mea.
    daca nu ai retinut-o , mai citeste odata postul meu anterior.

    iar daca sensul cuvantului anterior iti depaseste capacitaile intelectuale, lasa-ne.

    daca ai de gand sa porti o discutie serioasa despre F1, incearca sa te calmezi si propune o tema.
    inca mai am rabdare.
    8)
    Schumi? the only one!

  5. #5
    incepator
    Join Date
    Dec 2002
    Posts
    42
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by "oaspetele
    iar daca sensul cuvantului anterior iti depaseste capacitaile intelectuale, lasa-ne.
    se vede ca acel cuvant nu are sens pentru tine asa ca lasa-ma

    mai citeste o data primul post!!!!


    asta este parerea mea despre schumi /fu/ la fel cum ai si tu una despre el
    daca ai vreo problema cu asta este problema ta
    si oricum este parerea mea despre el si nu despre fanii lui

    iar daca ti-e greu sa intelegi cuvantul anterior uite ce vroiam de fapt
    parerea voastra despre cum va arata clasamantul final al gp germaniei.

    acum intelegi?

  6. #6
    Moderator oaspetele's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bistrita
    Posts
    1,545
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by arnie
    Quote Originally Posted by "oaspetele
    iar daca sensul cuvantului anterior iti depaseste capacitaile intelectuale, lasa-ne.
    se vede ca acel cuvant nu are sens pentru tine asa ca lasa-ma

    mai citeste o data primul post!!!!


    asta este parerea mea despre schumi /fu/ la fel cum ai si tu una despre el
    daca ai vreo problema cu asta este problema ta
    si oricum este parerea mea despre el si nu despre fanii lui

    iar daca ti-e greu sa intelegi cuvantul anterior uite ce vroiam de fapt
    parerea voastra despre cum va arata clasamantul final al gp germaniei.

    acum intelegi?

    aha..............

    dar cum esti asa de pretios la vorba.........

    si problema e .....de ce Schumi e asa cum zici tu ??

    pana la noi argumente , imi mentin vechea parere .
    8)
    Schumi? the only one!

  7. #7
    incepator
    Join Date
    Dec 2002
    Posts
    42
    Reputatie
    1
    daca vrei sa-ti aduc argumente fa un thread separat cu un chestionar despre cati il considera asa sau nu.

    si pana la urma daca tot ai inteles(cel putin asa cred) ai de gand sa dai un pronostic ?
    iata unul si pentru calificari:

    1. rs
    2. kr
    3. ms /fu/ ... the only one
    4. jpm
    5. fa
    6. rb

  8. #8
    Moderator oaspetele's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bistrita
    Posts
    1,545
    Reputatie
    0
    vad ca tii cu tot dinadinsul sa-mi intaresti prima impresia vizavi de tine.
    in acest mod , orice discutie cu tine devine caduca.
    la revedere !
    8)
    Schumi? the only one!

  9. #9
    Senior Member Ayrton's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    5,899
    Reputatie
    1
    Aveti voie sa sau :flame: , dar sa nu depasiti masura! Oricum, vad ca oaspetele deja a facut un lucru de om inteligent: a abandonat o discutie ce nu duce la nimic bun...

  10. #10
    incepator
    Join Date
    Dec 2002
    Posts
    42
    Reputatie
    1
    oricum cine a inceput aceasta discutie?

    deci nu este nimeni care sa-mi raspunda? bine!

    mi-a intarit parerea despre acest forum(cel despre f1 - mi-a placut cel despre nba, extraordinar).

    ne mai intalnim pe f1-live.com - daca puteti
    cu stima mercfan!

    ps.
    mai astept inca!
    asa mentor asa fan!

    scuze pentru cei care i-am suparat cu ceva, dar fiecare are felul de a fi din fericire nu acesta este felul meu .

  11. #11
    Moderator oaspetele's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bistrita
    Posts
    1,545
    Reputatie
    0
    oameni buni !!
    oare io am vazut aceeasi cursa pe care au vazut-o si vajnicii nostri comentatori ????

    :x
    Schumi? the only one!

  12. #12
    spirit libertin Gabriel's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,731
    Reputatie
    1
    hai ca au avut dreptate comentatorii. adica..probabil te referi la faza cu Schumacher & Montoya. Schumacher s-a comportat iar ca un mare magar si a dat o noua dovada de ne-fair-play.
    Nici pe 5 nu merita sa termine....ca l-au inpins comisarii de traseu....ca pe un cersetor ce este.
    One of these days I'm going to cut you into little pieces.

  13. #13
    Moderator oaspetele's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bistrita
    Posts
    1,545
    Reputatie
    0
    da cu ce a gresit de data asta Schumi ???
    si-a schimbat odata directia(are voie)
    a mers pe trasa lui
    nu a tras de volan

    cel care a tras a fos Montoya.
    Schumi? the only one!

  14. #14
    Moderator oaspetele's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bistrita
    Posts
    1,545
    Reputatie
    0
    hai sa vedem ce zic si altii :
    de pe f1central.net:
    Controversy struck when Montoya decided to make his move into the Nurburgring's hairpin. Carrying far more speed and evidently more confidence, Montoya pulled out from behind Schumacher and tried to coast around the outside of the hairpin. Michael Schumacher, suffering from a lack of grip, seemed to be fighting his F2003 around the turn and both cars touched - Schumacher spun and Montoya continued.

    de pe cresh.net:
    .............despite a query of a Montoya-Schumacher incident and the subsequent push that the Ferrari recived............


    de pe firacing.net:
    Ferrari lashed out at Williams driver Juan Pablo Montoya on Sunday after the Colombian collided with world champion Michael Schumacher at an incident-packed European Grand Prix.

    Montoya passed the world champion on lap 43 of the 60-lap race, and went on to take second place behind teammate Ralf Schumacher. But as he got past, Michael Schumacher was left spinning in the gravel trap anxiously waving for help from the marshals in order to continue his race.

    The incident was examined by the stewards to see if Schumacher had benefited illegally by being pushed back onto the track before he went on to claim fifth place.

    The clash left Ferrari technical director Ross Brawn fuming with the tactics of the Colombian. "It was mad of Montoya. He could have taken both of them off the circuit," said Brawn. "It was a very crude overtaking move and he has done it several times before. He is not a classy driver in that respect."
    Schumi? the only one!

  15. #15
    Senior Member Ayrton's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    5,899
    Reputatie
    1
    Eu nu vreau nici sa-l injur pe Michael, si nici sa-i iau apararea, ci incerc sa-l inteleg ca era in cursa, intr-o mare tensiune si cu adrenalina la maximum, dar ceea ce a facut el a fost incorect!
    Fusese depasit (chiar umilit, intrucat Montoya trecuse de el pe exteriorul virajului!), si a actionat din instinct, fara sa gandeasca si de aceea l-a lovit in "burta" pe Montoya. Insa nu are absolut deloc scuza faptului ca isi urma trasa, intrucat pana la marginea interioara a virajului mai era 1 metru (!) si deci trasa ideala pe care trebuia sa o urmeze pilotul in acel viraj era mult mai spre interior.
    Insa intrebarea mea este: In cazul in care comisarii de la Nurburgring decid ca manevra a incalcat regulamentul (greu sa faca asta, ca sunt tot nemti ca si Schumi, dar...), FIA ar trebui sa-i dicteze o suspendare lui Schumacher?

    Iar distrusul de miki alexandrescu a avut si el pentru prima oara drepate si a spus corect ce era de zis.

  16. #16
    incepator
    Join Date
    Dec 2002
    Posts
    42
    Reputatie
    1
    eu unul consider ca au fost patru gesturi de idioti din partea urmatorilor:

    - jpm o depasire care i-a pus in pericol atat pe ele cat si pe ms
    - test-brake-ul facut de fa care-l dovedeste ca avand mai putin creier

    - gestul facut de ms asupra lui jpm.

    - gestul facut de kr dupa ce atrebuit sa abandoneze.

    oricum se pare ca regulile au fost putin incalcate pentru ca in afara de comisari a amai fost si un fan

    iata un link
    img.mtv3.fi/mn_kuvat/12353/66980.jpg

    si la sfarsitul zilei cine crezi ca este in fotografie?
    img.mtv3.fi/mn_kuvat/12353/66974.jpg

    bravo rs, pacat de kr ca a avut un weekend aproapre ideal.
    Some understand, some dont. In the end, you'll never get everybody to understand, to agree and to accept. -- A.S

  17. #17
    Moderator oaspetele's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bistrita
    Posts
    1,545
    Reputatie
    0
    curios , in presa de specialitate de pe internet s-a pus problema daca Montoya poate fi tras la raspundere pentru incercarea putin fortata de a despasi in acel loc.

    chiar el a recunoscut , fara sa uite sa intepe nitel, ca a fost un simplu incident de cursa. bineinteles, l-a ridiculizat pe Schumi......



    Schumi care pe timp ce trecea , scoatea timp mai slabi pe tur de circuit.
    adica a despasit cu un VW un Trabant..........
    aia da umilire .

    oare de cate ori l-a depasit Schumi pe Montoya in ultimii doi ani , fara ca nimeni sa se creda dator sa intepe ??



    si inca ceva : m-am uitat de mai multe ori la reluari , Schumi nu si-a modificat de loc directia , nu a schitat nici un gest cu mana pe volan.
    cel care a tras volanul spre dreapta a fost Montoya.
    oarecum firesc ceea ce a urmat.
    daca Schumi l-ar fi lovit pe columbian, nu ar fi iesit el afara ci Montoya.

    cat despre trasa ideala......... era oarecum ocupata , iar daca prin mentinerea pe traiectorie l-ar fi determinat pe Montoya sa renunte pentru moment la depasire, cu un cuvant SA SE APERE , l-ar mai fi blamat cineva ??
    nu cred.
    de altfel, un exemplu a fost duelul Alonso-Coulthard, in care spaniolul a fost extrem de laudat despre modul cum se apara . desi Alonso a fost cel putin nesportiv la ultima faza a duelului.
    iar Schumi , care nu schiteaza nici un gest , e marele nesportiv..........

    :?



    cat despre spectator , oricine sta pe marginea circuitului e spectator, normal.
    chiar daca e un oficial al circuitului care conduce o masina de remorcare





    si la urma-urmei, de ce comisarii nu au luat fro masura impotriva lui Schumi >>??

    nu veniti cu acuze de partinire , modificarile de regulament de anul acesta au fost luate tocmai pentru a mai domoli dominatia echipei Ferrari.
    Schumi? the only one!

  18. #18
    Moderator oaspetele's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bistrita
    Posts
    1,545
    Reputatie
    0
    sper ca va descurcati la lb engleza :

    Michael Schumacher put his arm out of the scarlet Ferrari cockpit and gave four circuit marshals a spirited 'thumbs-up.'

    The German quartet had helped their countryman back onto the circuit after Schumacher's Ferrari got beached in a Nurburgring gravel trap.

    They sprinted 150 metres across the deep gravel to rescue their hero after a clash with Juan Pablo Montoya.

    'We practice it all the time and we're always glad to help,' said Michael Paosoto, a truck driver and volunteer marshal.

    'We saw him calling us over with his hands but we already knew what to do. We would have done it for anyone, but we're glad we could help Michael!'

    Some said Schumacher should have been disqualified but he got away with the push because he was deemed to be in a dangerous position and kept the engine running.

    TV commentator Martin Brundle mused that only the 'luckiest driver' in the sport gets away with championship points after beaching his car in gravel.

    Schumacher used the boost to push his career points-tally beyond 1000 points, but his 50th Ferrari win will have to wait for another day.

    'He gave us a big thumbs up sign the next time he drove by,' said marshal Frank Entemann, from Duesseldorf.

    Later, Schumacher rode down to the corner on a scooter and posed for photographs, signed autographs, and chatted to his new best mates.

    Schumacher praised them for 'doing a good job,' but joked that they might have sprinted faster if they'd been a little fitter.
    Schumi? the only one!

  19. #19
    F1 guru .. LOL
    Join Date
    Jun 2003
    Location
    Bucharest
    Posts
    17
    Reputatie
    1
    wtf .. mai oameni buni .. ce dracu .. a-ti incetat sa mai ganditi ... puneti botu la ce spune miki ... cum dracu sa fie situatie similare Jerez 97 .. please ... tot n-am inteles ce-i reprosati lu Schu . la faza asta .. ca mai era un metru pana la vibrator .... a fost exact cum au spus pilotii ..Monty gave MS a hard time .. MS gave Montoya a hard time .. thats it ... case close ...

    BTW .. arnie .. to bad you have that name .. am avut un motan cu numele asta .. si vezi ca ai scris ca ar fi MP al germaniei ... corecteaza

  20. #20
    Retired
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,205
    Reputatie
    1
    In legatura cu Schumi:

    "Cu JV a gresit, a admis-o si sunt de acord! A si fost penalizat!

    Care-i faza cu DC si JPM? Ce le-a facut? Te referi la Spa? Aminteste-ti ca Schumi trebuia sa-l dubleze pe DC (DC era pilot INTARZIAT) si conform regulamentului trebuia sa cedeze linia ideala, ceea ce nu numai ca nu a facut, dar l-a si tinut pe Schumi un tur in spate! Normal, si in conditiile acelea de ploaie torentiala, ca s-a produs accidentul, Schumi crezand ca DC ii faciliteaza depasirea, in cele din urma! Vrei sa-mi spui tu mie ca acel accident a fost premeditat sau la avantajat pe MSch? Nu cred!

    Apoi cu JPM, ce a fost! NU VA MAI LUATI DUPA IDIOTII DE LA TVR1 ! Habar nu au de F1! A fost un incident de cursa, iar daca ascultai interviurile celor 2 (JPM si MSch) te-ai fi edificat de acest lucru! S-a vazut clar, cei 2 au intrat impreuna pe viraj iar datorita geometriei virajului, vitezei si locului lasat de Montoya, MSch. nu a mai putut aborda o linie "sigura". Nu am vazut pe nici un post sa fie acuzat Schumi (nici pe Euronews, RTL, etc) de vreo manevra incorecta, doar IMBECILII de la TVR1 au aruncat acuzatia! "

    Am preluat o parte dintr-un mesaj postat la alt topic, sa nu mai scriu odata, dar tin sa subliniez ca atat comisarii de traseu cat si cei 2 piloti nu au adus acuze!
    Multi dintre voi dati in Schumi, cica l-a umilit JPM! Ce sa spun! Nu mai poate Schumi! Pai invers de cate ori s-a intamplat?! Dar faptul ca JPM in Australia si Canada a gresit, cel putin in AUS pierzand astfel o victorie?! Deci nu-i zeu nici JPM! Sunt piloti, deci oameni. Greseli mai apar, dar acest incident nu "se incadreaza" la rau-vointa! Stiti cam ce spun comentatorii porfesionisti de F1? Ca in majoritatea virajelor, o depasire "curata" este opera a 2 piloti! Adica, Schumi ar fi trebuit sa coopereze cu JMP, dar pentru ca avea INTERIORUL virajului, a riscat!

    Respect, Daphix.

    Forza Ferrari!

  21. #21
    Senior Member Ayrton's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    5,899
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by oaspetele
    m-am uitat de mai multe ori la reluari , Schumi nu si-a modificat de loc directia , nu a schitat nici un gest cu mana pe volan.
    cel care a tras volanul spre dreapta a fost Montoya.
    oarecum firesc ceea ce a urmat.
    OK, cad si eu de acord ca a fost incident de cursa si inchidem cazul, insa vreau sa te intreb ceva oaspete: ceea ce ai scris tu mai sus era perfect adevarat daca lucrurile se intamplau in linie dreapta. Insa acolo A FOST CURBA LA DREAPTA!!!, ceea ce face ca lucrurile pe care tu le-ai scris sa-l acuze pe Schumacher de intentie de producere a accidentului. Cum dracu intr-o curba la dreapta Schumacher sa nu schiteze nici un gest cu mana pe volan???

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •