View Poll Results: Care este cea mai antipatica echipa romaneasca?

Voters
939. You may not vote on this poll
  • FC Arges

    6 0.64%
  • Dinamo

    428 45.58%
  • Rapid

    78 8.31%
  • FC. National

    5 0.53%
  • U Craiova

    55 5.86%
  • Gloria Bistrita

    74 7.88%
  • Apulum

    7 0.75%
  • Steaua

    196 20.87%
  • FCM Bacau

    12 1.28%
  • Farul

    6 0.64%
  • Poli AEK

    38 4.05%
  • Otelul

    5 0.53%
  • Oradea

    1 0.11%
  • Ceahlaul

    19 2.02%
  • FC Brasov

    2 0.21%
  • Petrolul

    2 0.21%
  • Sportul Studentesc

    1 0.11%
  • UTA Arad

    4 0.43%
Page 5 of 85 FirstFirst ... 345671555 ... LastLast
Results 85 to 105 of 1768

Thread: Care este cea mai antipatica echipa?

  1. #85
    sport legend Timisoreanul's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Timisoara-Capitala Banatului
    Posts
    381
    Reputatie
    1
    Fotbalul romanesc este bolnav si sarac. Adevarat ca nu stiu cind mai vor aparea niste valori ca pe vremea Craiovei Maxima, sau a Stelei din '86.
    Toate echipele "sufera", practic toate echipele au probleme, de la Rapid si pina la Alba Iulia. Uitati-va putin: Nationalul, Argesul, Bistrita, Galatiul, Alba Iulia, Craiova, Oradea, Timisoara, Aradul, sint echipe care string cu greu niste bani, cauta sponsori, sint la fundul sacului.
    Intr-un fotbal sarac, unde echipele isi duc existenta de la un campionat la altul este greu sa apara niste valori, deoarece acestea trebuie crescute de la pitici si juniori, iar in Romania acest lucru nu este posibil, chiar si campionatul intre echipele de tineret este pe "duca".
    Asa ca singurul lucru care ne mai mentine pe linia de plutire este "istoria", deoarece viitorul este destul de sumbru, cel putin pentru urmatorii 5-10 ani. :very sad:
    [COLOR=Indigo][B]In Banat si-n toata tara
    Una-i Poli Timisoara[/B][/COLOR]

  2. #86
    Pitestean Tudose's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,485
    Reputatie
    1
    Eu zic ca putem prelungi oricat discutia asta, despre derby-uri si rivalitati fotbalistice. Bine ar fi sa fim cu totii iarasi ce am fost (Craiova, Timisoara, Aradul, Pitestiul). Dar slabe sperante...
    In '93, in Bucuresti, am cumparat si am citit cartea "Cristofor Cristi Alexiu: Ripensia - nostalgii fotbalistice", deci stiu despre ce e vorba, dar o sa urmaresc si articolul pe care l-ai indicat tu.
    Quote Originally Posted by viole(n)t
    Quote Originally Posted by Blue
    Sa nu-mi spui mie ca Ripensia-Gloria Arad sau Poli-UTA s-au jucat vreodata ca DERBIURI PENTRU TITLUL DE CAMPIONA NATZIONALA si ca ambele echipe aveau simultan performantze reale internatzionale ca nu te cred.
    Nu shtii despre ce vorbeshti Blue!!! Ripensia-Gloria chiar erau derby-uri pt campionat. Shi se mai jucau shi meciuri internatzionale cu marile echipe ale Europei (sigur, pe atunci nu existau Eurocupe). Dupa razboi, pana sa nu preia controlul steaua shi dinamo, Shtiintza Timisoara - UTA (ITA) erau meciuri cu greutate pentru campionatul natzional. Sa nu uitam nici de celelate echipe din vest: CFR Timisoara, Vagonul Arad, etc.

    Pentru cultura ta fotbalistica itzi recomand sa citeshti urmatorul articol>
    http://www.fotbalvest.ro/ripensia.htm
    Este doar prima parte, a doua urmeaza saptamana aceasta, dar te va ajuta sa-tzi faci o imagine despre acele vremuri.
    Quote Originally Posted by Blue
    De fapt discutia plecase de la un dialog intre un timisorean si un pitestean in care nici nu stiu exact despre ce se vorbea, care dintre voi e mai violet(sau vanat )... chestii din astea .
    Pai am stabilit ca si unii, si altii suntem violeti si am facut pace!

    Quote Originally Posted by Blue
    Eu nu am pretentzia ca acum Craiova-Arges este cine stie ce derbi ca nu e.Am zis chiar contrariul. Eu am zis ca meciul asta nu mai are stralucirea de altadata cand erau Balaci si Dobrin si CRED SINCER(normal ca sint si eu subiectiv)CA NIVELUL ATINS INTR-O ANUMITA PERIOADA DE MECIUL NOSTRU A FOST PESTE NIVELUL UNUI DERBI DE TRADITZIE CARE DATEAZA INTRADEVAR DIN PERIOADA INTERBELICA.
    Asa e, derby-ul Craiova - Arges a ramas cam in urma...

    Quote Originally Posted by Blue
    DAR NICI NU MA POATE CONVINDE CINEVA CA MECIURILE INTRE NISTE ECHIPE IN CARE UNA,FC ARGES CASTIGA UN TITLU FANTASTIC IN 79 INVINGAND IN DEPLASARE PE DINAMO,CHIAR SI IMPOTRIVA ARBITRILOR CU UN DOBRIN ULUITOR SI O ECHIPA CARE IN ACELASI AN ELIMINA PE LEEDS UNITED SI SE OPREA IN SFERTURILE CUPEI UEFA DUPA 0-2 SI 1-0 CU BORUSSIA MONCHENGLADBACH(ambele goluri ale nemtzilor au fost cu probleme)care a castigat CAMPIONATUL URMATOR 1979-80 .Aia era atmosfera si calitate a meciurilor demne de Europa nu de Romania, intre doua echipe conduse in teren de doua genii pure.
    Despre meciul Argesului cu Dinamo am mai scris... Cele doua goluri ale Borussiei Monchengladbach de care vorbesti au fost: unul din ofsaid, celalalt, dintr-o centrare dupa ce minge iesise in aut, depasind linia de fund.

    Quote Originally Posted by Blue
    Tot respectul pentru traditzia derbiului vostru, chiar zic ca acum al vostru are o atmosfera de derbi mult mai pronuntata ,fara discutzii.
    Ce am vazut anul acesta la Timisoara si la Arad indreptateste ceea ce spune Blue.

    Quote Originally Posted by Blue
    DAR NU VEI REUSI NICIODATA SA MA CONVINGI CA IN PERIOADA DESPRE CARE VORBESC EU, DERBIUL UNIVERSITATEA CRAIOVA SI FC ARGES PITESTI N-A FOST PESTE TOT CE A INSEMNAT DERBI LOCAL AL UNOR ECHIPE DE PROVINCIE, IN TOATA ISTORIA FOTBALULUI NOSTRU.
    In perioada comunista, a reprezentat un adevarat spectacol, in care se infruntau doua echipe adevarate, fara presiuni si fara influenta arbitrilor.

  3. #87
    Merseysider viole(n)t's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Location
    Timisoara, Banat
    Posts
    1,336
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Tudose
    Bine ar fi sa fim cu totii iarasi ce am fost (Craiova, Timisoara, Aradul, Pitestiul). Dar slabe sperante...
    Daca noi am redeveni ce am fost, ar insemna ca altzii sa nu mai fie ce sunt!!!!
    Poate de aici pleaca toate necazurile noastre.
    Desigur, mai e shi problema banilor (poate cu exceptzia Craiovei).

    Atata timp cat investitorii nu vin, o solutzie ar fi implicarea factorilor locali.
    Eu ash avea o propunere:
    INSTITUIREA UNEI "TAXE PENTRU IMAGINEA ORASHULUI" (DIN CARE SA FIE FINANTZATE SHI CLUBURILE SPORTIVE DE TOP). La timishoara s-a incercat, dar s-a numit "taxa de sport" shi cred ca asta era una din cauzele eshecului. Pe langa asta, era shi optzionala.
    Ce credetzi despre asta?
    [size=2][b][color=PURPLE]I AM NOT YOUNG ENOUGH[/color][/b][/size][size=2][b][color=purple] TO KNOW EVERYTHING. [/color][/b][/size]

  4. #88
    Pitestean Tudose's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,485
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Sorin
    La meciurile directe ne-am mai fluierat si noi si am mai zis una ,alta.
    ca nu sintem la teatru aici Dar atmosfera e buna, cum e si normal sa fie.
    Balaci si Dobrin au fost mai buni ca Hagi, dupa mine.Nu ma va convinge nimeni de contrariul
    Pai doar suntem la fotbal, nu la teatru sau la Opera, ca si acolo se fluiera cand nu-ti place piesa sau solista mai scapa cate o nota falsa Dar atmosfera e intr-adevar buna...

    Quote Originally Posted by Blue
    Dar daca facem comparatzii intre Dobrin ,Balaci si Hagi trebuie sa stabilim clar despre ce vorbim. Daca vorbim de talentul nativ, cred ca ai dreptate. Daca vorbim de realizari,atunci clar ca Hagi a obtzinut mai mult de la viatza. Faptul ca a trait intr-o perioada in care fotbalistii romani au putut sa joace afara a fost benefica pentru cariera lor din toate punctele de vedere. Dupa mine rezultatele echipei natzionale ,vorbesc de generatia de aur se datoreste nu faptului ca acea generatie a fost mai talentata ca cele dinaintea ei si nici ca antrenorii au fost mai buni sau mai slabi. ACESTE REZULTATE SE DATOREAZA FAPTULUI CA FOTBALISTII ROMANI AU AVUT POSIBILITATEA SA JOACE IN CAMPIONATE PROFESIONISTE PUTERNICE
    Despre comparatii intre Dobrin, Balaci si Hagi: am intalnit pe multi, dintre cei mai in varsta, care sustineau sus si tare ca Dobrin e oricand mai mare decat Hagi... probabil ca, din punct de vedere al talentului, el si Balaci sa fi fost peste "machidon". Dar rezultatele sunt clar in favoarea lui Hagi, care a jucat la 3 mondiale, 3 europene, plus performantele la echipele de club din strainatate...
    Eu cred ca nu se poate face o comparatie obiectiva... fiecare a jucat in alta epoca, in alte conditii. E la fel ca si intrebarea: "cine a fost mai bun, Pele sau Maradona?". Pana si FIFA a hotarat acordarea a doua titluri, unul pentru perioada pana in 1975, celalalt pentru cea de dupa acest an. Posibil din considerente diplomatice, si pentru a nu nedreptati pe nici unul, dar pana la urma e corect asa...
    Daca Dobrin ar fi jucat in Mexic si apoi la Real Madrid, daca Balaci ar fi avut sansa unui tranfer in strainatate... discutiile sunt acum inutile, ce a fost, a fost, si toti trei merita respectul si aprecierea suporterilor.

  5. #89
    incepator
    Join Date
    May 2003
    Posts
    16
    Reputatie
    1

    pentru viole(n)t

    Pentru cultura ta generala viole(n)t:
    1- Regulamentul FRF nu permite vanzarea unui loc de divizia A decat unei echipe din esalonul secund(div B)
    2-Daca divizionara A AEK Bucuresti(care intradevar a promovat "pe bune") s-a mutat la Timisoara , legal fara amestecul PSDR echipa s-ar fi numit ceva de genul: AEK Timisoara, AEK Bucuresti etc
    3-Faza cu fuziunea pica din start (probabil tu nu intelegi sensul cuvantului "fuziune") daca cele doua echipe fuzionau... lotul echipei nou-infiintate (Poli-AEK Timisoara) trebuia sa cuprinda o selectionata a echipelor: AeK Buc. si AS Politehnica Timisoara + la nivelul staff-ului tehnic si administrativ aceias chestie. Ceia ce nu sa itamplat nici pe departe...

    Am inteles ca mai nou FRF nu mai permite deloc vanzarea-cumpararea locurilor, dar sa nu uitam ca in RO guverneaza PCR(azi PDSR) si totul e posibil... :shit:

    PS. i-ti raspundeam mai repede dar din motive personale nu am mai intrat pe acest forum.

  6. #90
    sport legend Timisoreanul's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Timisoara-Capitala Banatului
    Posts
    381
    Reputatie
    1
    Dragul meu Pinalty da-mi voie mie sa-ti raspund:
    Timisoara nu trebuie sa se justifice nimanui, cu atit mai putin tie, nici politic, nici tehnic, in nici un fel.
    Timisoara are echipa in A indiferent de unde a venit, cu ce jucatori sau cine o conduce.
    Da-mi voie sa-ti pun tie niste intrebari care sa-ti dea de gindit vis-a-vis de "fuziunea imposibila": Stadionul + terenurile de antrenament cum au luat nastere? De unde a aparut echipa de tineret? De ce crezi ca Politehnica, impreuna cu Primaria si Prefectura au procente din clubul Poli AEK? De ce exista un Consiliu de Administratie in care se afla rectorul Cartis? Citi jucatori bucuresteni sint in echipa Poli AEK? In ideea ca nu au fost jucatori de la Politehnica TM, te intreb tu ai juca in prima liga cu jucatori care au promovat in A sau cu jucatorii din C (vezi intrebarea 2)?
    Incercari se pot face de discreditare a lui Poli, dar un lucru este evident TIMISOARA are echipa in A, cu voia ta sau fara voia ta 8)
    [COLOR=Indigo][B]In Banat si-n toata tara
    Una-i Poli Timisoara[/B][/COLOR]

  7. #91
    Merseysider viole(n)t's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Location
    Timisoara, Banat
    Posts
    1,336
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Pinalty
    Faza cu fuziunea pica din start (probabil tu nu intelegi sensul cuvantului "fuziune") daca cele doua echipe fuzionau... lotul echipei nou-infiintate (Poli-AEK Timisoara) trebuia sa cuprinda o selectionata a echipelor: AeK Buc. si AS Politehnica Timisoara + la nivelul staff-ului tehnic si administrativ aceias chestie. Ceia ce nu sa itamplat nici pe departe...
    Asha defineshti tu fuziunea?????!!!!!!
    Las-o balta.
    Timisoara a contribuit ca parte implicata in fuziune cu stadionul, baza, echipa de tineret (campiona anul acesta), etc.

    In plus de asta, spune-mi tu prin ce se identifica un club de-a lungul timpului. Dupa parerea mea prin:
    [list=1][*]orashul de origine (in acest caz Timisoara)[*]culori (care au ramas alb-violete)[*]stadion (aceleashi)[*]suporteri (sper ca nu crezi ca zecile de mii prezente pe stadion sunt venite de la buc)[/list:o]
    [size=2][b][color=PURPLE]I AM NOT YOUNG ENOUGH[/color][/b][/size][size=2][b][color=purple] TO KNOW EVERYTHING. [/color][/b][/size]

  8. #92
    incepator
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    42
    Reputatie
    1
    voi timisorenii...banatenii,n-aveti altceva de facut decat sa puneti sa va luati de altii!increzuti si tupeisti, va place sa sariti la gatu' dinamovistilor, mai mereu...fara motiv!
    you suck!!!
    Every success is build on the ability to do better than good enough.
    Fortza Dinamo!!!

  9. #93
    Farist FatFrumos's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    CT, US
    Posts
    919
    Reputatie
    1
    ss_l'p sa mai zis daca se iau de Dinamo asta nu inseamna ca se ia de suporteri dar in fine tu cum te-ai simti cind te fura cineva pe fata?
    anti Dinamo, anti oier

  10. #94
    Merseysider viole(n)t's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Location
    Timisoara, Banat
    Posts
    1,336
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ss_L'p
    voi timisorenii...banatenii,n-aveti altceva de facut decat sa puneti sa va luati de altii!increzuti si tupeisti, va place sa sariti la gatu' dinamovistilor, mai mereu...fara motiv!
    In 1989, noi, increzutzii de banatzeni, am avut tupeul sa "sarim la gatul" unui individ... shi pe chestia asta tu potzi abera pe acest forum!!!

    Cat despre dinamovishti, crede-ma, avem destule motive!!!
    [size=2][b][color=PURPLE]I AM NOT YOUNG ENOUGH[/color][/b][/size][size=2][b][color=purple] TO KNOW EVERYTHING. [/color][/b][/size]

  11. #95
    Farist FatFrumos's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    CT, US
    Posts
    919
    Reputatie
    1
    violentule sareati dejeaba daca nu sarea si bucurestiul.....so lets drop this
    anti Dinamo, anti oier

  12. #96
    Merseysider viole(n)t's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Location
    Timisoara, Banat
    Posts
    1,336
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by FatFrumos
    violentule sareati dejeaba daca nu sarea si bucurestiul.....so lets drop this
    de acord, dar ce-are a face?
    eu altceva vroiam sa subliniez
    [size=2][b][color=PURPLE]I AM NOT YOUNG ENOUGH[/color][/b][/size][size=2][b][color=purple] TO KNOW EVERYTHING. [/color][/b][/size]

  13. #97
    sport legend Timisoreanul's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Timisoara-Capitala Banatului
    Posts
    381
    Reputatie
    1
    Cred ca ar fi bine daca se poate sa fie introdusa acea bulina cu virsta, aveti voie de la 18 ani, sau ceva de genul asta, pentru ca apar tot felul de copii care habar nu au de o istorie, a fotbalului romanesc in principal.
    Ei doar cresc cu meciurile de la televizor in care apar doua galerii care se injura, un reporter care ride ironic la aceste injurii si jucatori care se bat pe teren.
    ss_L'p trebuie sa te maturizezi baiatule in primul rind, timisorenii... banatenii raspund la provocari in primul rind cu argumente, nu cu injuraturi. Daca ai timp sa te uiti putin pe aici vei vedea ca timisorenii nu au deschis subiectele ci doar am ripostat la provocari.
    Fat Frumos noi avem o istorie veche cu dinamo, acest ultim furt a fost ultimul episod din acest lung serial Poli-dinamo.
    [COLOR=Indigo][B]In Banat si-n toata tara
    Una-i Poli Timisoara[/B][/COLOR]

  14. #98
    Farist FatFrumos's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    CT, US
    Posts
    919
    Reputatie
    1
    totusi man ma asteptam la Poli sa invinga sa demonstreze la toata lumea chiar daca Dinamo are de partea lor arbitrii, federatia, liga si inspecial un Ciinetoiu ca sint mai buni.
    anti Dinamo, anti oier

  15. #99
    monstru sacru Sergio's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Timișoara
    Posts
    8,216
    Reputatie
    1
    Deci tu crezi ca poti lupta si cu dinamo si cu arbitrii in acelasi meci?Crede-ma,e imposibil,chiar daca te numesti Juventus Torino! /nope/ (asta mi-a venit acum in minte)

    Daca era o gluma,e buna
    La Salonta de 30 de ani facem mezeluri...

  16. #100
    Farist FatFrumos's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    CT, US
    Posts
    919
    Reputatie
    1
    Normal ca cred...uitate la danezi ii vezi ca se supara ca sint condusi sau le fura un arbitru un gol?....tot cu calm si vointa de a cistiga merg daia zic ca se poate....

    si pina la urma daca cistiga un asemea meci nu pleaca Dinamo umilita cu tot cu arbitrii si Ciinetoiu lor.

    also remember Glory Last Forever.
    anti Dinamo, anti oier

  17. #101
    "The Doctor" DRAGOS's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    In inima fotbalului
    Posts
    2,004
    Reputatie
    1
    Cele mai antipatice echipe sunt dupa mine ASTRA si cu POLI. Nu am argumente, dar asa simt eu. 8)

  18. #102
    sport legend deep purple's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,110
    Reputatie
    1
    Dragos, vezi daca-ti functioneaza sistemul nervos cum trebuie. Inteleg sa nu-ti placa Poli care strange pe stadion un numar aproape egal de spectatori cu po****tia orasului de sub pietrishica, dar cu Astra ce-ai sholdovene?

  19. #103
    Atlant Sorin's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Montreal
    Posts
    695
    Reputatie
    1
    Dragos probabil e dinamovist iar Astra i-a batut de trei ori , dinamo a reusit sa invinga doar o data Astra dupa antiarbitrajul deceniului
    Romani prin nastere, olteni prin gratie divina

  20. #104
    Atlant Sorin's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Montreal
    Posts
    695
    Reputatie
    1
    dinamo este clar cea mai antipatica echipa
    Romani prin nastere, olteni prin gratie divina

  21. #105
    "The Doctor" DRAGOS's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    In inima fotbalului
    Posts
    2,004
    Reputatie
    1
    Ți-a jucat o festă intuiția Sorine. Îi urăsc pe dinamoviști însă nu-mi place Astra pt. că de fiecare dată când reușea să egaleze pe Ceahlaul în Kosovo practica un antijoc pe care nu poți să-l suporți. Însă în acest campionat i-am bătut la limită (2-1) 8)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •