Results 1 to 8 of 8

Thread: Depre Spa

  1. #1
    Guest

    Depre Spa

    Tocmai am citit pe Onlinesport ca se discuta despre revenirea la Spa in 2004 sau dupa.

    Se vorbeste mult despre bani, despre sponsori? Este mai important asta decat spectacolul?

  2. #2
    Ultra
    Guest
    Sunt numai jocuri de culise. Nimeni nu crede ca sefii din Formula 1 se gandesc la fani...

  3. #3
    Ultra
    Guest
    Hmmm... din pacate trebuie sa segandeasca la fani, fara ei nu ar face nimic, deci nu isi permite sa ii piarda...

  4. #4
    sport legend rasheedkpenny's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti(L-V)/Brasov(SD)
    Posts
    3,313
    Reputatie
    1
    SPA este unul dintre cele mai rapide circuite, daca nu cel mai rapid circuit din F1... e pacat ca o sa-l scoata. Asta e politica de extindere a F1, si nu avem ce face... cine stie poare se va gasi si in "eterna si fascinanta Romānie" cineva care sa faca un circuit de F1. Ar fi mai mult decat interesant, nu credeti?

    Revenind la SPA, spuneam ca e pacat, deoarece au avut loc niste curse memorabile acolo. Nu stiu cati dintre voi au vazut cursa de la SPA din 1995... o cursa memorabila, pe ploaie, castigata bineinteles de M. Schumacher. Schumacher a plecat de pe locul 16 iar Damon Hill de pe locul 8. Si-a depasit pe rand adversarii, pana a ajuns pe locul 2. Incepuse ploaia dar Schumacher nu a intrat la pit-uri, ci a stat cu cauciucuri de uscat pe pista, in timpul ploii, tinandu-l in spate pe Hill pana la sfarsit. A fost ceva deosebit!

    Oricum am inteles ca o sa modifice traseul de la SPA si o sa reintre in circuitul F1 in 2004 sau 2005.

  5. #5
    Moderator oaspetele's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bistrita
    Posts
    1,545
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by rasheedkpenny
    SPA este unul dintre cele mai rapide circuite, daca nu cel mai rapid circuit din F1... e pacat ca o sa-l scoata. Asta e politica de extindere a F1, si nu avem ce face... cine stie poare se va gasi si in "eterna si fascinanta Romānie" cineva care sa faca un circuit de F1. Ar fi mai mult decat interesant, nu credeti?

    Revenind la SPA, spuneam ca e pacat, deoarece au avut loc niste curse memorabile acolo. Nu stiu cati dintre voi au vazut cursa de la SPA din 1995... o cursa memorabila, pe ploaie, castigata bineinteles de M. Schumacher. Schumacher a plecat de pe locul 16 iar Damon Hill de pe locul 8. Si-a depasit pe rand adversarii, pana a ajuns pe locul 2. Incepuse ploaia dar Schumacher nu a intrat la pit-uri, ci a stat cu cauciucuri de uscat pe pista, in timpul ploii, tinandu-l in spate pe Hill pana la sfarsit. A fost ceva deosebit!

    Oricum am inteles ca o sa modifice traseul de la SPA si o sa reintre in circuitul F1 in 2004 sau 2005.
    problema nu e de traseu , ci de tigari!
    Schumi? the only one!

  6. #6
    sport legend rasheedkpenny's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti(L-V)/Brasov(SD)
    Posts
    3,313
    Reputatie
    1
    bine, bine... tigari! In Franta parca era si mai restrictiva legea referitoare la reclamele cu tigari, nu? Si totusi Magny Cours nu a disparut! In Belgia e prohibitie totala la reclamele cu tigari??? Hmm...

  7. #7
    sportaholic Vadim's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    21,240
    Reputatie
    1
    In Franta nu sunt interzise reclamele la tigari. Din cate am citit eu, Uniunea Europeana o sa adopte in masa legislatia de interzicere a reclamelor la tigari din 2006. Numai Belgia a iesit din front si le-a interzis mai devreme.

  8. #8
    sport legend rasheedkpenny's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti(L-V)/Brasov(SD)
    Posts
    3,313
    Reputatie
    1
    Cum nu sunt interzise reclamele la tigari in FR? Take a look:

    http://www.formula1.com/graphics02/i...ischutodta.jpg

    sau

    http://www.formula1.com/graphics02/i...ics/minidc.jpg

    De ce Schumi nu are pe spatele combinezonului reclama cu Marlboro? Si de ce pe masina lui Coulthard scrie David, in loc de marca de tigari West???

    Say what?

  9. 6th January 2010, 13:55

    Reason
    Publicitate

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •