Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 21 of 48

Thread: Radu Banciu. Doar un dinamovist.

  1. #1
    sport legend Gica Chioru's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Posts
    2,257
    Reputatie
    1

    Radu Banciu. Doar un dinamovist.

    Mai intai, sper ca nu fac vreo confuzie de nume si tu esti cel care alaturi de Radu Naum au adus Turul Frantei in prim planul preferintelor mele sportive. Apoi da-mi voie sa-ti spun ca trebuie sa uiti fotbalul, uita ca exista acest sport si atunci vei deveni ceea ce crezi ca esti: un ziarist sportiv. Pentru ca nu esti si nu vei putea fi niciodata, atat timp cat te vei ocupa si interesa de acest sport.
    Cand am spus ca toti dinamovistii, de la cel mai umil suporter pana la cel mai important conducator, sufera de un sever complex de inferioritate in fata Stelei, exact la ceea ce faci tu m-am referit. La raportarea permanenta la Steaua, la succesele acestui club si la ceea ce reprezinta el in societatea microbistica din Romania si nu numai. Atat timp cat vei judeca totul astfel, nu vei reusi sa te ridici deasupra, nu vei reusi sa intelegi si sa judeci fotbalul asa cum a fost, este, si cum va evolua.
    Este de mirare ca nu intelegi nivelul fotbalului romanesc de astazi? Sau valoarea submediocra a fotbalistilor romani? Este de mirare ca te folosesti de rezultate care depasesc cu mult posibilitatile fotbalului romanesc de astazi, pentru a te razbuna pe esecurile favoritilor tai? Nu, pentru ca Radu Banciu este doar un dinamovist. Cum altfel se poate explica desfiintarea echipei Standard Liege? Cum altfel se poate explica desfiintarea unui rezultat important pentru Steaua si pentru fotbalul romanesc? Cum altfel se poate explica desfiintarea jocului unei echipe, Standard Liege, care ne-a aratat exact ceea ce se joaca astazi in Europa? Nu-mi pot explica desfiintarea echipei belgiene decat ca pe un mare regret ca aceasta a pierdut. Un mare regret ca Steaua si-a depasit prin acest succes posibilitatile de exprimare, valoarea, un mare regret al vostru al dinamovistilor ca Steaua a reusit sa depaseasca conditia submediocra de astazi a fotbalului romanesc.
    "Standard nu m-a impresionat cu nimic", zice Andone, spui tu, spun si altii ca voi, care nu va puteti depasi conditia de dinamovisti.
    Ei bine, Radu Banciu, eu sunt stelist. Eu am inteles rezultatul lui Dinamo din preliminariile Ligii Campionilor, cand ati jucat cu acea echipa slovaca, eu nu am demontat echipa respectiva desi echipa respectiva era chiar"nimic". Eu nu am demontat pe Dinamo, desi jocul facut de echipa ta a fost chiar "nimic". De ce nu am facut asta? Pentru ca eu stiu ce inseamna rezultatul, pentru ca eu stiu care este valoarea fotbalului romanesc de astazi, pentru ca eu stiu ce putem cere de la fotbalistii nostri, si ce nu. Iar atunci cand reusim sa ne depasim posibilitatile, eu aplaud si chiar felicit, in timp ce voi dinamovistii manjiti cu noroi.
    Radu Banciu, asculta-mi sfatul si uita acest sport. Fotbalul.
    Last edited by Gica Chioru; 23rd October 2004 at 13:24.
    [B][COLOR="Red"]CFR Rapid Bucuresti=primul club bolsevic din Romania
    1923. Conform directivei KOMINTERN apare bolsevismul in sportul romanesc.[/COLOR][/B]

  2. #2
    . vlad1607's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Posts
    17,550
    Reputatie
    1

    Exclamation

    unii mor de ciuda... :degete: :degete: :degete: Da de presa aservita oierul nu vorbeste nimeni??Normal ca nu pt ca daca esti patimas vezi numai ce vrei tu sa vezi
    FORZA CAINII !! :degete:
    "- [B]Florin, de ce ai acceptat micșorarea salariului cu 30 la sută?
    - Pentru Dinamo. Acest club m-a ajutat la greu, cînd aveam nevoie, e firesc să răspund și eu la fel într-o perioadă delicată. Eu nu uit![/B]
    "
    .................................................

  3. #3
    Superbull dlgicu's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    Boston
    Posts
    832
    Reputatie
    1
    Deocamdata Radu Banciu este un ziarist activ, cu cititori/telespectatori, iar Gica Chioru este un pseudonim aproape cacofonic pe un forum sportiv.
    Cu toate acestea, in ultimul paragraf al postarii lui, "Gica Chioru" nu ezita sa faca o paralela/comparatie intre el si Radu Banciu, pentru a ne arata cine este cel mai tare din parcare. Cred ca "Gica Chioru" este un ziarist frustrat, ratat poate chiar inainte de a fi practicat in vreun fel jurnalismul.

    In rest, felicitari Steaua si sper (desi rezultatele echipelor romanesti din ultimii ani nu ma lasa sa cred) ca vor trece de grupele Cupei UEFA.
    Dimineata aerul curat s-ar putea sa-ti sparga fata

  4. #4
    sport legend Gica Chioru's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Posts
    2,257
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by dlgicu
    "Gica Chioru" nu ezita sa faca o paralela/comparatie intre el si Radu Banciu, pentru a ne arata cine este cel mai tare din parcare.
    "EU", ............suporterul ce semneaza Gica Chioru.
    [B][COLOR="Red"]CFR Rapid Bucuresti=primul club bolsevic din Romania
    1923. Conform directivei KOMINTERN apare bolsevismul in sportul romanesc.[/COLOR][/B]

  5. #5
    junior
    Join Date
    May 2004
    Location
    Iasi
    Posts
    137
    Reputatie
    1
    Gica.......vezi nene ca astia ataca in haita; cum te-ai luat de o javra cum sar toti pe tine; mie mi-a placut ce ai scris....observasem si eu comentariul plin de "patriotism" al comentatorului, insa nu am stiut despre cine este vorba, nu am stiut cine comenteaza; lasa-i insa sa maraie, ca stii tu: cainii latra....campionii castiga. Apropo, cu ce echipa mai joaca dinamo in europa? cum??? a fost eliminata??? NU SE POATE!!! cred ca au fost furati de arbitri sau au jucat cu o echipa care a aliniat vreo 15 jucatori.

  6. #6
    . vlad1607's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Posts
    17,550
    Reputatie
    1
    CAre campioni mai nene? du-te si bea ceva spirtos prin Siraj ca esti inteligent la maxim behai de parca ai creierul in bruiaj! De articolele scrise la comanda lui Jijii Beecali de catre ziaristi care pt 100 $ i-ar face si statuie oierului... vad ca nu vorbesti!
    "- [B]Florin, de ce ai acceptat micșorarea salariului cu 30 la sută?
    - Pentru Dinamo. Acest club m-a ajutat la greu, cînd aveam nevoie, e firesc să răspund și eu la fel într-o perioadă delicată. Eu nu uit![/B]
    "
    .................................................

  7. #7
    sport legend
    Join Date
    May 2003
    Posts
    8,389
    Reputatie
    1
    Pai alea-s pentru tine caine, sa le citeshti tu shi sa-tzi bagi unghia-n gat. Ca altcineva nu cred k le citeshte!
    ex-alpopa

  8. #8
    . vlad1607's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Posts
    17,550
    Reputatie
    1
    Le citiiti voi si va tresare inima de bucurie beee meee
    "- [B]Florin, de ce ai acceptat micșorarea salariului cu 30 la sută?
    - Pentru Dinamo. Acest club m-a ajutat la greu, cînd aveam nevoie, e firesc să răspund și eu la fel într-o perioadă delicată. Eu nu uit![/B]
    "
    .................................................

  9. #9
    sport legend
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    16,291
    Reputatie
    1
    1. Radu Banciu tine cu OM (Olempique de Marseille)
    2. Pentru comentarii : [mail=radu.banciu@prosport.ro]

  10. #10
    sport legend Gica Chioru's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Posts
    2,257
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by paul```
    1. Radu Banciu tine cu OM (Olempique de Marseille)
    Radu Banciu este dinamovist. Ca-i place sa faca parada de o pasiune pentru o echipa straina, foarte bine. Insa Radu Banciu este dinamovist. Punct. Penibili, sunteti penibili si ma faceti sa spun ca acest om este dinamovist ca si cum l-as acuza. Ar fi o tampenie si este un tampit cine crede ca fac asta. Dar articolul atacat de mine este o mizerie si reflecta in totalitate caracterul celui care l-a scris.
    In ceea ce-l priveste pe Radu Banciu si dinamovismul sau, iata: avem o cunostinta comuna, care-l cunoaste de multi ani deci daca spun ca este dinamovist stiu foarte bine de ce.
    [B][COLOR="Red"]CFR Rapid Bucuresti=primul club bolsevic din Romania
    1923. Conform directivei KOMINTERN apare bolsevismul in sportul romanesc.[/COLOR][/B]

  11. #11
    . vlad1607's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Posts
    17,550
    Reputatie
    1
    si te oftici nu? de ce nu faci un articol despre ziaristii aserviti oierului?? DE CE? Daca esti tu asa de corect ! Zi si de ciobani!
    "- [B]Florin, de ce ai acceptat micșorarea salariului cu 30 la sută?
    - Pentru Dinamo. Acest club m-a ajutat la greu, cînd aveam nevoie, e firesc să răspund și eu la fel într-o perioadă delicată. Eu nu uit![/B]
    "
    .................................................

  12. #12
    sport legend
    Join Date
    May 2003
    Posts
    8,389
    Reputatie
    1
    Tzi-am mai zis Vlad, asemenea personaje la care faci tu referire nu merita luate in seama. Insa se pare ca tu ai facut o pasiune in a citi articole scrise de ziarishti "aservitzi" "oierului", "bombonelului" etc. Nu cumva citeshti shi aberatziile din Romania Mare sau Realitatea Romaneasca ?! Te compatimesc !!!
    ex-alpopa

  13. #13
    sport legend Mariusmadmax's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Atlanta , USA
    Posts
    4,577
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Gica Chioru
    Mai intai, sper ca nu fac vreo confuzie de nume si tu esti cel care alaturi de Radu Naum au adus Turul Frantei in prim planul preferintelor mele sportive. Apoi da-mi voie sa-ti spun ca trebuie sa uiti fotbalul, uita ca exista acest sport si atunci vei deveni ceea ce crezi ca esti: un ziarist sportiv. Pentru ca nu esti si nu vei putea fi niciodata, atat timp cat te vei ocupa si interesa de acest sport.
    nu-l cunosc , da daca l-ai luat la ochi sigur il distrugi ...
    bafta !
    [FONT=Georgia][I][COLOR=Red]Steaua the best for ever![/COLOR][/I][/FONT]

  14. #14
    Spin Doctor ieppy's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Mafia
    Posts
    10,766
    Reputatie
    1
    Daca intrii mai adanc nu o sa mai stim unde incepe Gica si unde termini tu.

  15. #15
    . vlad1607's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Posts
    17,550
    Reputatie
    1
    @alpopa: nu citesc asemenea aberatii.Tu ?
    Nu am facut o pasiune pt ce zici tu dar de ce dl Gica Chioru nu face referire si la ei daca e asa de corect?
    "- [B]Florin, de ce ai acceptat micșorarea salariului cu 30 la sută?
    - Pentru Dinamo. Acest club m-a ajutat la greu, cînd aveam nevoie, e firesc să răspund și eu la fel într-o perioadă delicată. Eu nu uit![/B]
    "
    .................................................

  16. #16
    sport legend
    Join Date
    May 2003
    Posts
    8,389
    Reputatie
    1
    Ar fi pierdere de vreme sa vorbim de totzi "ilushtrii necunoscutzi". Iar Banciu e un comentator cunoscut, macar o luna din an (cu ocazia Turului Frantzei) stand "sub semnul" vocii sale shi a lui Naum.
    ex-alpopa

  17. #17
    . vlad1607's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Posts
    17,550
    Reputatie
    1
    Pai daca tt lovim in "dinamovisti" si ii acuzam ca sunt nu stiu cum putem vorbi si de "tabara adversa" aservita stim noi cui....
    O luna pe an in care avem parte de un comentariu remarcabil din partea celor 2 Radu
    "- [B]Florin, de ce ai acceptat micșorarea salariului cu 30 la sută?
    - Pentru Dinamo. Acest club m-a ajutat la greu, cînd aveam nevoie, e firesc să răspund și eu la fel într-o perioadă delicată. Eu nu uit![/B]
    "
    .................................................

  18. #18
    sport legend
    Join Date
    May 2003
    Posts
    8,389
    Reputatie
    1
    Nu te mai feri atat ca nu te mushca Gigi de fund shi in "virtual".
    Da nume din tabara adversa! Shi sa nu fie nishte anonimi ca nu se pune !
    ex-alpopa

  19. #19
    . vlad1607's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Posts
    17,550
    Reputatie
    1
    Sunt anonimi din nastere si asa o sa ramana mereu...indiferent de cata cerneala o sa iroseasca in ziare sau ma rog pagini consecutive cu pretentii de publicatii de marca!
    Ex: Gardianul !
    "- [B]Florin, de ce ai acceptat micșorarea salariului cu 30 la sută?
    - Pentru Dinamo. Acest club m-a ajutat la greu, cînd aveam nevoie, e firesc să răspund și eu la fel într-o perioadă delicată. Eu nu uit![/B]
    "
    .................................................

  20. #20
    sport legend
    Join Date
    May 2003
    Posts
    8,389
    Reputatie
    1
    Hai lasa-ma cu d-astea de mana a doua. Banciu comenteaza la Eurosport, nu la Ciorogarla !!!
    ex-alpopa

  21. #21
    sport legend Mariusmadmax's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Atlanta , USA
    Posts
    4,577
    Reputatie
    1
    bey , cata staruinta pe unii ca sa apere personaju' ... care cica simpatizeaza cu echipa Ministerului de Interne ...
    mai vine "Drosophila funebris " si cu pretentia ca e spiritual ... jale mare !
    [FONT=Georgia][I][COLOR=Red]Steaua the best for ever![/COLOR][/I][/FONT]

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •