Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 22 to 42 of 48

Thread: Radu Banciu. Doar un dinamovist.

  1. #22
    . vlad1607's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Posts
    17,550
    Reputatie
    1
    Exact la reactia asta ma asteptam alpopa
    "- [B]Florin, de ce ai acceptat micșorarea salariului cu 30 la sută?
    - Pentru Dinamo. Acest club m-a ajutat la greu, cînd aveam nevoie, e firesc să răspund și eu la fel într-o perioadă delicată. Eu nu uit![/B]
    "
    .................................................

  2. #23
    sport legend
    Join Date
    May 2003
    Posts
    8,389
    Reputatie
    1
    Deci nu eshti in stare sa-mi numeshti un jurnalist "celebru" care face lobby Stelei sau care se ia de Dinamo ?!
    Nu de alta, da' vad cainii prinshi strans de o idee, aceea a "presei aservite oierului" (citez din operele cainilor). Vreau sa shtiu shi eu care e acea presa. Concret.
    Iar daca e vorba de "Gardianul" shi alte publicatzii second-hand.....sa fitzi sanatoshi dak le cititzi voi pe alea !
    ex-alpopa

  3. #24
    . vlad1607's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Posts
    17,550
    Reputatie
    1
    Si in Prosport am citit o oda dedicata marelui oier da nu mai stiu cine a scris-o pt ca nu avea rost sa-mi incarc memoria cu alt ciobanas..parca Chiotea !Chiar nu mai stiu cine exact.
    "- [B]Florin, de ce ai acceptat micșorarea salariului cu 30 la sută?
    - Pentru Dinamo. Acest club m-a ajutat la greu, cînd aveam nevoie, e firesc să răspund și eu la fel într-o perioadă delicată. Eu nu uit![/B]
    "
    .................................................

  4. #25
    sport legend Mariusmadmax's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Atlanta , USA
    Posts
    4,577
    Reputatie
    1
    normal , minciuna se uita usor ...
    [FONT=Georgia][I][COLOR=Red]Steaua the best for ever![/COLOR][/I][/FONT]

  5. #26
    . vlad1607's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Posts
    17,550
    Reputatie
    1
    Nu mai are voie omu sa uite te pomenesti..sau ma scuzi tu ai o memorie Infailibila ! Du-te si te ia de mana cu un pseudo-ziarist Contescu Clotescu sau ma rog nu mai conteaza si el e ca tine vede blaturi peste tot pana si in tramavaiele care trec prin fata stadionului DINAMO !
    Last edited by Edgar; 30th October 2004 at 21:58. Reason: jignire
    "- [B]Florin, de ce ai acceptat micșorarea salariului cu 30 la sută?
    - Pentru Dinamo. Acest club m-a ajutat la greu, cînd aveam nevoie, e firesc să răspund și eu la fel într-o perioadă delicată. Eu nu uit![/B]
    "
    .................................................

  6. #27
    sport legend Mariusmadmax's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Atlanta , USA
    Posts
    4,577
    Reputatie
    1
    Cica Oreste ( care este stelist ) a dat cu cutitu in 4 dinamovisti ...
    [FONT=Georgia][I][COLOR=Red]Steaua the best for ever![/COLOR][/I][/FONT]

  7. #28
    . vlad1607's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Posts
    17,550
    Reputatie
    1
    mariumadmin ai uitat sa zici poezia ta : BLAT BLAT BLAT
    "- [B]Florin, de ce ai acceptat micșorarea salariului cu 30 la sută?
    - Pentru Dinamo. Acest club m-a ajutat la greu, cînd aveam nevoie, e firesc să răspund și eu la fel într-o perioadă delicată. Eu nu uit![/B]
    "
    .................................................

  8. #29
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,450
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Gica Chioru View Post
    Radu Banciu. Doar un dinamovist...




    numai banciu sa nu fii
    Cu rârâitul său natural, lipit peste rostirea ardelenească, nițică franceză cu care-i place să epateze, de parcă ar fi singurul francofon din Carpați, și molfăitul ăla ce se vrea umor, ironie și sarcasm, Banciu, acest Mircea Badea de la B1, e ca un mistreț ratat, jigărit, ce tot trage să ajungă ca frățânii lui mai procopsiți. Dă să împungă, să muște pe oricine, de unde poate, dar colții-s sunt cam rari și cam tociți…

    Printre cei pe care i s-a pus de multă vreme pata e Simona Halep, ale cărei performanțe se chinuie de mama focului să le minimalizeze, și la ale cărei insuccese jubilează ca rapidiștii după revanșa împotriva Pojorâtei.

    Astă seară Simona a jucat împotriva nemțoaicei Goerges. 1,68 m contra 1, 80 m. 60 de kg contra 70 de kg… Începutul m-a pus pe gânduri: 0-3. Banciu cred că deschise șampania și-și muiase tocu-n călimara preferată, aia cu venin… A urmat o serie de 5 (cinci!) game-uri câștigate de Simona. La 5-3, bietul Banciu pusese mâna pe telefon, să ceară anularea emisiunii de la B1… Și-a mai revenit nițel după un punct câștigat de alemancă și a sperat la răsturnarea situației. Aiurea! Makidoanca noastră a strâns din dinți și a luptat admirabil pentru a cuceri ultimul ghem, lungit peste măsură. În al doilea set, după un prim game pierdut, Simona a defilat spre un 6-1 fără drept de apel. Banciu spărsese sticla de șampanie, azvârlise tocul și călimara, și trecuse pe pălinca de-ndulcit amarul… O mai ține emisiunea diseară? A, dar stați așa! E sâmbătă, singura zi în care nu își fericește fani cu gâlgâielile… Poate-și revine până mâine și o ia de la cap cu iesplicațiile, să ne intre-n cap,că Simona-i o țărăncuță, nu ca lady Șarapova. Și să o condamne cu mânie proletară că a îndrăznit să afirme că se simte mândră că este româncă. Păi, cum, bă (că așa vorbește lord Banciu) să fii mândru când 86% dintre cetățeni nu reușesc să facă economii de la o lună la alta?

    Și poate ne mai deapănă amintiri de la meciul de retragere al lui Hagi, când ”toți îi cântau în strună imbecilului”. Și câte atâtea mitocăni rostite imperturbabil seară de seară…

    Ăsta e panarama care a fornăit în noaptea alegerii lui Iohannis: ” Îi transmit prostimii din această țară că Ponta a câștigat alegerile prezidențiale din România, să nu-și mai facă griji… alegerile sunt câștigate de cel care a meritat să le câștige în această campanie.”

    Dar ipochimenul e tare patriot. Patriot arghelian, presupun, că am văzut că nu-i mândru că e român. Drept care ne-a avertizat în privința ungurilor: ”Maghiarul este într-adevăr răzbunător din fașă, … când se nasc au în gen răzbunarea, sunt croiți așa, toți sunt crescuți la fel…atenție, toți cetățenii unguri din lume sunt dușmanii românimii, fără discuții. Nu veniți mie să-mi spuneți că nu e așa… E tot un fel de ISIS și acesta numai că mai mică amploare pentru că fiecare e cu rasa lui. Maghiarul este un extremist în totalitatea lui… A se vedea relațiile pe care le au cu toate țările frontaliere, mai puțin cu Austria pentru că acolo știm care sunt motivele.” Doamne ferește să nu fim și noi luați de străini drept un popor de… banciu, să ne creadă că avem aceași genă, că suntem ”croiți așa, toți crescuți la fel”…

    Deocamdată, prostimea din această țară l-a lăsat să-și verse în continuare lăturile… Până când? Un rever, un smash, ceva… Nu s-o găsi nimeni?
    https://sammuraysports.wordpress.com...ciu-sa-nu-fii/
    Last edited by Dario; 27th March 2016 at 12:33.
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  9. #30
    sport legend petea's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Aragon
    Posts
    2,837
    Reputatie
    1
    Sunteti odihniti rau....

  10. #31
    Forever Defiant Arkadiusz's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Hell
    Posts
    397
    Reputatie
    1
    O fi Banciu un arogant nejustificat uneori, dar e un adevarat geniu si a aratat de multe ori ca are ceea ce lipseste cu desavarsire celorlalti jurnalisti romani: COAIE! Si sunt convins ca ii pasa de tara asta mult mai mult decat toti ipocritii de politicieni pe cvare i-a avut Romania dupa '89 la un loc.
    Ar trebui sa ne mandrim ca suntem contemporani cu Banciu si nu glumesc!

    Cat despre subiecte de genul "Banciu e dinamovist sau stelist", pot sa zic doar ca e atat de retarda incat era pacat sa nu existe.
    Let the world burn down cuz I wanna smoke my cigar!

  11. #32
    Delije rador's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Acolo
    Posts
    1,171
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Arkadiusz View Post
    O fi Banciu un arogant nejustificat uneori, dar e un adevarat geniu
    "Putem fugi, dar nu ne putem ascunde / PCH e peste noi oriunde"

  12. #33
    sport legend Bobi Cearton's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Intr-o lume relativa
    Posts
    16,667
    Reputatie
    1
    Banciu e un specimen gretos.
    N-are cum sa reprezinte un model.
    NICHITA STANESCU
    Eu nu sunt altceva decât o pată de sânge care vorbește

  13. #34
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,570
    Reputatie
    0
    Banciu e printre putinii care o spun direct in fata fara ocolisuri !!
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  14. #35
    visurat Novac's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,047
    Reputatie
    1
    Banciu este un om deștept, educat si prieten cu săpunul ... poate că tocmai apartenența lui la altă "ligă" vă face să scrieți nasoleli despre el. Presupun doar că nu-l intelegeți 100% ;p

    Ah! si nu are treabă cu st, din sau rapid. El este OM, aia din Franța.

  15. #36
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,450
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Lordul View Post
    Banciu e printre putinii care o spun direct in fata fara ocolisuri !!
    plusez spunand ca este si foarte chipes
    Attached Images Attached Images
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  16. #37
    aluzionist cimitiru' ghencea's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    suceava
    Posts
    12,345
    Reputatie
    1
    la photoshop se pricepe oricine ,da' banciu v-o da cand vreti ,unde vreti si din toate pozitiile ...
    "The universe is a big place, perhaps the biggest."
    Kilgore Trout

  17. #38
    visurat Novac's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,047
    Reputatie
    1
    Cand rămân fără argumente "ei" se leagă de om că-i desculț in cap sau mai știu eu ce beteșug/

    oameni de calitate,

  18. #39
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,450
    Reputatie
    0
    n-am facut decat sa aduc in discutie prestatia acestui jurnalist de doi lei care de cate ori are ocazia terfeleste si improasca cu noroi (doar la comanda) oameni care fac cate ceva pt tarisoara asta. in cazul de fata Simona Halep.
    si inca ceva, dragi privitori, trimitere la sammuraysports.wordpress.com daca beliti mai bine ochii .

    mai conteaza acum, in Romania zilelor noastre tiganul la tigan trage si paduchele la paduche.
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  19. #40
    aluzionist cimitiru' ghencea's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    suceava
    Posts
    12,345
    Reputatie
    1
    mda.se revolta dacopatii ca cineva spune lucrurilor pe nume si anume ca simona saraca s-a cocotat , printr-un complex favorabil de imprejurari ,pe un loc cu mult peste posibilitatile ei reale .n-am nimic cu fata ,mi-e chiar simpatica , dar parerea mea coincide in linii mari cu cea alui banciu: simona e destul de buna ,dar... atat.
    "The universe is a big place, perhaps the biggest."
    Kilgore Trout

  20. #41
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,450
    Reputatie
    0
    banciuleeeeeee...Simona s.a calificat in sferturi.
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  21. #42
    visurat Novac's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,047
    Reputatie
    1
    Banciuleee, auzi mah ca Mihaela (Radulescu, Banica)Tiganu este o mare doamnă!



    Ps. Nu tot timpul Dario, nu tot timpul/ . "UNEORI"

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •