View Poll Results: Romania, incotro, sub al doilea mandat al lui Traian Basescu?

Voters
74. You may not vote on this poll
  • Romania va cunoaste reforme profunde, pozitive, asa cum a promis Traian Basescu

    10 13.51%
  • Romania va bate pasul pe loc, fara mari schimbari pentru po****tie

    28 37.84%
  • Romania va face pasul inapoi dar presedintele isi va indeplini mandatul pana la capat

    23 31.08%
  • Romania va face pasul inapoi iar presedintele nu isi va incheia mandatul, fiind demis

    13 17.57%
Page 471 of 472 FirstFirst ... 371421461469470471472 LastLast
Results 9,871 to 9,891 of 9906

Thread: Traian Basescu, reales presedinte al Romaniei. Romania incotro? 2009-2014

  1. #9871
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,365
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Paul Atreides View Post
    Timi asta e dus cu pluta de mult.

  2. #9872
    arogant,de mic cip's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    30,256
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Paul Atreides View Post
    Timi- lasa-l - asta e dus cu pluta de mult.
    asa lingau inca n-am vazut demult
    miam miam slurp slurp o sa-ti de-acum incolo
    granita la Orsova!

  3. #9873
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,365
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by cip tm View Post
    asa lingau inca n-am vazut demult
    miam miam slurp slurp o sa-ti de-acum incolo
    intre noi fie vorba, o faci cu stil.

  4. #9874
    Banned
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    12,804
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by cip tm View Post
    asa lingau inca n-am vazut demult
    miam miam slurp slurp o sa-ti de-acum incolo
    cipane-ai iesit din canal?

  5. #9875
    sport legend Franz's Avatar
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    3,104
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Paul Atreides View Post
    nu mai stii rusa kk cu ochi?
    Колко нощи аз не спах Колко друми извървях — Да се върна. Колко песни аз изпях, Колко мъка изживях — Да се върна.

  6. #9876
    sport legend Franz's Avatar
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    3,104
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by timache View Post
    nefericitule, cred ca te-am vazut acum 5 minute in calea buziasului. mergea unul pe bicicleta si cand a auzit sirena unei salvari a inceput sa vorbeasca singur ceva de genul : " nah inca unul care a furat la care ii crapa inima". numai tu puteai sa fii!
    ce rau esti. esti catranit pe lume, este? poate te destinde o excursie la nisa
    Колко нощи аз не спах Колко друми извървях — Да се върна. Колко песни аз изпях, Колко мъка изживях — Да се върна.

  7. #9877
    sport legend Franz's Avatar
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    3,104
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Dario View Post
    adevar graieste
    Колко нощи аз не спах Колко друми извървях — Да се върна. Колко песни аз изпях, Колко мъка изживях — Да се върна.

  8. #9878
    sport legend
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    34,171
    Reputatie
    0
    futu-va dumnezeii mamelor voastre de ticalosi , tradatori si trepadusi.........sper sa am ocazia sa va aprind fiecaruia o lumanare la mormant.



    cititi asta:

    http://www.evz.ro/cum-petrecut-kovesi-coldea.html

  9. #9879
    obsedat textual Hingherul's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Deasupra
    Posts
    55,441
    Reputatie
    0
    adevarati EROI! au salvat Romania de ciuma rosie!

    #respect
    P$D iti vrea binele...nu-l lasa sa ti-l ia!

  10. #9880
    sport legend
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    34,171
    Reputatie
    0
    Au salvat Romania pana au umplut-o de sange. Au distrus o generatie, au distrus acest popor pe termen lung.

    OK , acum e vremea sa plateasca!


    nimic nu ramane fara decont pe lumea asta!



    Acest articol aste o adevarata diploma de merit pentru activitatea mea de aici din ultimii 10 ani. Cine are capacitatea sa inteleaga va intelege de restul nu imi pasa.


    Sunt mandru ca nu am gresit, ca am avut o atitudine corecta fata de acesti nenorociti.La urma urmei asta e tot ce conteaza.
    Last edited by Tim; 10th April 2017 at 20:10.

  11. #9881
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    pib cap locuitor bucuresti-if = pib/locuitor berlin.
    retired.

  12. #9882
    obsedat textual Hingherul's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Deasupra
    Posts
    55,441
    Reputatie
    0
    babaiatule, m-a blocat Base pe fb!
    si chiar am fost baiat finut cu el dar aspru. azi am vazut cand am vrut sa intru sa ii rascolesc familia precum unui pesedist jegos

    `tu-l in ochii aia labartati de chel puscariabil! asta face basismul de ras
    P$D iti vrea binele...nu-l lasa sa ti-l ia!

  13. #9883
    arogant,de mic cip's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    30,256
    Reputatie
    1


    ce tupeu,tu-l in oase de chiormanlau......
    granita la Orsova!

  14. #9884
    visurat Novac's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    12,999
    Reputatie
    1
    zic ca-i timpul sa-i dam acordul lui tim

    tot plange pe aici ca-l vrea la puscarie

    Jessica Ellen Cornish brilliant performance https://www.youtube.com/watch?v=FaBAFRMwSgE

  15. #9885
    sport legend
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    34,171
    Reputatie
    0
    Avem cazul fraudarii alegerilor din 2009 cu Coldea, Maior si Kovesi in prim plan, avem cazul arhivei SIPA cu implicarea lui Macovei si Danilet......


    Recititi acest thread ca vreau sa va intreb : de ce Cristosii si anafura voastra m-ati injurat atatia ani?

  16. #9886
    sport legend Calandrinon's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    7,142
    Reputatie
    1
    Nu doar pe tine, unul de pe-aici ( aproape ) si-a injurat si parintii; in orice caz, i-a bestelit...
    Fie sa renasca numai cel ce har,
    are de-a renaste curatit prin jar.

  17. #9887
    sport legend
    Join Date
    Dec 2014
    Posts
    911
    Reputatie
    1
    v-am invins,basistilor!

  18. #9888
    junior Basescu Traian's Avatar
    Join Date
    Dec 2014
    Location
    Murfatlar
    Posts
    62
    Reputatie
    1

    hî, hî, asta-i ciudos ca am avut succes in politica si la blonde.

  19. #9889
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,781
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by futbasisti View Post
    v-am invins,basistilor!
    Asta ar fi cum dupa un razboi nuclear pe pamnt est un peisaj lunar apoi singur supravietuitor iese din pivnita si striga "Victorieeee"
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  20. #9890
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by futbasisti View Post
    v-am invins,basistilor!
    Iti spun asa, cu condescendență, ca esti un bou! Basescu Traian a turnat la securitate, dar el e totusi presedintele care a predat arhivele securitatii spre cercetare. O contradictie pe care un putinist batran ca tine nu poate sa o aprecieze la valoarea adevarata. Problema nu e ca a turnat, pt ca sunteti prea prosti sa observati nuanta. In acele rapoarte nu a spus ce a facut x sau y, ci ce ar face x si y dacă. Lucruri pe care aia nici nu le-au facut, deci ati castigat razboiul cu fix **** Barbateste, trebuia sa recunoasca. Asta ii reprosez, ca nu a fost barbat sa spuna ca a facut cateva compuneri despre colegii lui. Pana la urma, in pozitia lui de capitan de cursa lunga nu era chiar cel mai neobisnuit lucru sa dai cu binga. Dar tu stii mai bine, ca sigur ai predat cateva a4 despre colegii tai de la uzină. Prea esti doxă pe acest subiect.

    Ce dreacu, Basescu a fost cel mai bun presedinte venit pe filiera pcr, un pro occidental convins. Si-a spalat toate pacatele deschizand drumul Romaniei spre vest, alianta nord-atlantica, ue si in general tot ce va pute voua, putinistilor.

    Nu ca trebuie sa il apar eu pe Basescu, am devenit un antibasist convins, de f multa vreme. Dar sunt lucruri concrete - bune- care trebuie recunoscute.

  21. #9891
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Ca sa fim corecti:
    Romania a intrat in NATO in martie 2004, iar Basescu a devenit presedinte in 20 decembrie acelasi an.
    Similar, Romania a incheiat negocierile cu UE ipe 14 decembrie 2004, iar decizia de primire a Romaniei in UE incepand cu ianuarie 2007 a fost luata de Consiliul european pe 16/17 decembrie 2004.
    https://web.archive.org/web/20090325...n/ec/83201.pdf

    Deci nu Basescu e responsabil pentru drumul spre vest, doar a dat mai multa incredere la inceputurile acestui drum intr-o mare revolutie portocalie dupa modelul ucrainean de succes.
    Si nu a fost singur ci sub alianta DA, in tandem cu Tariceanu cu care s-a iubit doar o vara.

    Intr-adevar Basescu are meritul de a fi deschis baierele hardaielor securitatii, ceea ce pare de necrezut pana la el.
    Insa nici aici nu si-a putut lasa deoparte caracterul dual si a creat un sistem de filtrare si manevrare selectiva care a limitat serios beneficiile unei astfel de masuri istorice.

    Insa e cert ca Basescu a fost un politician de forta, cu bune si cu rele. Probabil ca ultimul politician talentat si scolit serios din tara noastra. Cel putin pana la proba contrarie daca va apararea vreodata.
    A avut un binoclu bun care i-a permis sa vada primul portul din zare si a avut talentul ce i-a permis sa preia comanda vaporului la momentul oportun. Sa-l duca el la mal in ovatiile tuturor si sa-i dea foc mai apoi ca sa nu-l prinda vama cu blugii de contrabanda. Cand s-a dovedit smenul a fost prea tarziu si pedeapsa mult mai mica.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •