Results 1 to 14 of 14

Thread: Echipele pentru 2003

  1. #1
    incepator
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    7
    Reputatie
    1

    Echipele pentru 2003

    Care sunt echipele pentru anul viitor? O sa piloteze Frentzen la Sauber sau nu? Se steie deja componenta fiecareia?

  2. #2
    incepator
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    47
    Reputatie
    1

    Rabdare....

    Componenta echipelor se va finaliza abia prin februarie la anu' Asa ca trebuie sa avem rabdare. Pentru informatii precise folositi www.formula1.com Acu este in reconstructie pentru ca a devenit site-ul oficial shi vor sa-i schimbe "fata".
    Stay Cool

  3. #3
    sportaholic Vadim's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    21,240
    Reputatie
    1
    Un mare dezavantaj ca a devenit site oficial, dar oricum servea placinte demult. In afara de conferintele de presa si fotografii este un site destul de anost.

    Pentru informatii precise si in limba romana, va recomand, obiectiv, www.onlinesport.ro.

    Cat despre echipe, ele trebuie sa isi plateasca taxa de participare pentru sezonul 2003 pana vineri 15 noiembrie, iar asa cum spune si BadB, pilotii o sa se aseze la putin timp inainte de inceputul oficial al F1. Pana acum, multe scaune se stiu, mai putin la Minardi si Jordan, unde bate vantul.

  4. #4
    incepator
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    47
    Reputatie
    1

    Cine stie..?

    De acord cu tine Vadim ca www.onlinesport.ro e un site bun shi spre surprinderea mea destul de bine pus la punct. Totusi cred ca www.f1.com ca si site oficial va avea citeva atuuri in plus. Vor avea acces la informatii inaintea tuturor. Acu' cine stie daca se vor ridica la nivelul asteptarilor..., dar avand in vedere ca vor avea shi bani girla... Oricum onlinesport este un site romanesc shi va avea locul lui printre "ai nostri"
    Stay Cool

  5. #5
    sportaholic Vadim's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    21,240
    Reputatie
    1
    Asa este, dar eu iti pot numi cel putin doua siteuri peste formula1.com. Acest site nu m-a impresionat niciodata prin opinie sau zvonuri. Articolele lor sunt deseori stereotipe (un exemplu este asiduitatea cu care fac mereu reclama la pneuri in articole), dar este normal, pentru ca este strategia unui site oficial, care exlcude multe.

    Eu vad o diferenta intre un site oficial si un site neoficial. De exemplu, cred ca Eurosport.com incearca o strategie de site oficial si cam pierde, nu prea are "suculenta".

    Revenind la Formula1.com, nu ii neg valoarea si puterea, era si este unul dintre siteruile mele favorite. Cand s-a zvonit ca Ecclestone il inchide dupa ce l-a cumparat, le-am dat un mail sa vad ce se intampla. Dupa ce de cateva saptamani au confirmat ca se restructureaza pentru la anul, m-am bucurat pentru ei, chiar merita. Bineinteles ca au multe lucururi in plus, care se fac cu bani, cu o echipa redactionala mare si cu agentii de presa scumpe...

  6. #6
    incepator
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    47
    Reputatie
    1
    Nu stiu de cit timp intri tu pe formula1.com dar ei au avut proces cu Berni Ecclestone pe care se pare ca l-au pierdut. Cred chestia asta pentru ca s-au impotrivit destul de tare preluarii. Am intrat shi eu pe diverse alte site-uri de specialitate, dar asta mi s-a parut cel mai bine organizat. Zic asta la modul la care aici am gasit de fiecare data ce am cautat shi de fiecare data in acelasi loc. Shi eu am aflat ca este in reconstructie destul de tirziu... Pagina nu mai era Updatata din 14 octombrie, parca, shi ma intrebam ce se intimpla. Oricum am sa-l vizitez dupa ce se redeschide, asta cica s-ar intimpla prin februarie.
    Stay Cool

  7. #7
    sportaholic Vadim's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    21,240
    Reputatie
    1
    Nu stiam de proces, dar ei pareau si par destul de veseli de cand au fost cumparati de Ecclestone. Atata timp cat babacu' nu se baga (si asa nu are de ce, pentru ca nu stie ce e aia Internet) si pune numai banii, cred ca o sa fie mult mai bun siteul.

    S-a zvonit ca formula1.com se inchide, uiteun articol:
    http://www.onlinesport.ro/Html/formula1/191.shtm

  8. #8
    incepator
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    47
    Reputatie
    1
    Un alt site dragutz in materie este dailyf1.com Are un design pozitiv shi informatii actualizate destul de des. Singura lui problema, dupa mine, ar fi ca este prea stufos shi te poti "rataci". Ce mi-a placut la el este Forumul care este super tare. Gasesti o groaza de subiecte shio pareri care mai de care mai interesante. Puteti arunca o privire!
    Stay Cool

  9. #9
    sportaholic Vadim's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    21,240
    Reputatie
    1
    O sa fie si aici, in limba romana, cand o sa se adune mai multa lume.

  10. #10
    incepator
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    47
    Reputatie
    1
    Sa speram ca ai dreptate! Ar fi super sa avem shi noi un forum in romana unde sa ai cu cine discuta... Chestia sa afle lumea despre forumul asta ca restu' vine de la sine. Poate cind incepe sezonul ar trebui sa le atragem atentia la comentatorii de la TVR despre existenta forumului shi poate ca o sa ne faca oarece reclama...Niciodata nu se stie de unde sare iepurasul
    Stay Cool

  11. #11
    sportaholic Vadim's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    21,240
    Reputatie
    1
    E o idee, dar oricum siteul are audienta, iar cei pasionati de F1 o sa vina incet-incet. Multi insa nu stiu sa foloseasca un forum, publicul Onlinesport este impartit cam egal intre tineri si persoane trecute de 35 de ani. Pentru ultimii, forumul este o aventura. Nu se descurca cand vad atatea lucruri.

  12. #12
    incepator
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    47
    Reputatie
    1
    De ce ati scimbat culorile la Forum? Ma timpeste grenaul asta. Puneti shi voi un nergru sobru la Background! Cel putin nu e asa de obositor!
    Stay Cool

  13. #13
    sportaholic Vadim's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    21,240
    Reputatie
    1
    1. Michael Schumacher Germania Scuderia Ferrari Marlboro
    2. Rubens Barrichello Brazilia Scuderia Ferrari Marlboro

    3. Juan Pablo Montoya Columbia BMW WilliamsF1
    4. Ralf Schumacher Germania BMW WilliamsF1

    5. David Coulthard Marea Britanie West McLaren-Mercedes
    6. Kimi Raikkonen Finlanda West McLaren-Mercedes

    7. Jarno Trulli Italia Mild Seven Renault F1 Team
    8. Fernando Alonso Spania Mild Seven Renault F1 Team

    9. Nick Heidfeld Germania Sauber Petronas
    10. Heinz-Harald Frentzen Germania Sauber Petronas

    11. Giancarlo Fisichella Italia Jordan Ford
    12. Va fi anunţat Jordan Ford

    14. Mark Webber Australia Jaguar Racing Cosworth
    15. Antonio Pizzonia Brazilia Jaguar Racing Cosworth

    16. Jacques Villeneuve Canada Lucky Strike BAR Honda
    17. Jenson Button Marea Britanie Lucky Strike BAR Honda

    18. Va fi anunţat Minardi Cosworth
    19. Va fi anunţat Minardi Cosworth

    20. Olivier Panis Franţa Panasonic Toyota Racing
    21. Cristiano da Matta Brazlia Panasonic Toyota Racing

    Conform Articolului 60 al Regulamentului Formulei Unu pe anul 2003, piloţii trebuie să fie confirmaţi pānă la ora 17:00 a zilei de 6 martie 2003.

  14. #14
    Senior Member Ayrton's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    5,899
    Reputatie
    1
    Prima echipa care si-a prezentat oficial masina si pilotii pentru 2003 este Toyota: Olivier Panis, Cristiano Da Matta si Ricardo Zonta (pilot de teste).
    Parerea mea este ca nu vor termina in primii 5 la constructori si nici un pilot din cei 2 in top 10.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •