View Poll Results: blat sau meci corect

Voters
186. You may not vote on this poll
  • DA

    6 3.23%
  • NU

    22 11.83%
  • DA, pentru ca face jocurile unui numit grup

    2 1.08%
  • DA, dar sunt alte motive

    2 1.08%
  • NU, pentru ca doar reflecta realitatea

    2 1.08%
  • Nu stiu

    0 0%
  • Nu

    5 2.69%
  • Da, poate finanta doua echipe concomitent

    0 0%
  • Da, dar sa renunte la Steaua

    2 1.08%
  • Clar a ajutat-o, altfel ne bateau.

    17 9.14%
  • Nu a contat, tot 1-1 se termina si daca nu ploua

    10 5.38%
  • Daca era terenul bun ii umileam.

    7 3.76%
  • Da, tin intotdeauna cu o echipa din Romania, indiferent care este

    20 10.75%
  • Da, cu conditia sa nu fie marea rivala

    7 3.76%
  • Nu, ma intereseaza doar echipa mea favorita

    10 5.38%
  • Mediocra

    7 3.76%
  • Buna

    9 4.84%
  • Rea

    8 4.30%
  • DA

    2 1.08%
  • NU

    14 7.53%
  • hai cfreul?

    2 1.08%
  • salve?

    1 0.54%
  • Da, poate Puiu, poate varfurile noii generatzii Mutu si Chivu sau poate fecali din umbra

    3 1.61%
  • nu, este o invetzie a presei ca de mult prea multe ori

    2 1.08%
  • este un mic curent de intinerire si inlaturare a batranilor , restul sint exagerari ale presei si a lui Dorinel&Ganea

    5 2.69%
  • da, pentru ca nu e si el patron, daca ar fi fost ...

    3 1.61%
  • da, pentru ca a jignit antrenorul natzionalei

    4 2.15%
  • nu , este o fapta cantarita cu alta unitate de masura

    3 1.61%
  • blat

    7 3.76%
  • corect

    4 2.15%
Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 21 of 23

Thread: seche soferu' contra jiji ciobanu' blat sau meci corect ?

  1. #1
    sport legend
    Join Date
    Jan 2003
    Posts
    423
    Reputatie
    1

    seche soferu' contra jiji ciobanu' blat sau meci corect ?

    Ce parere aveti despre meciul dintre bacau si steaua ?

  2. #2
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Mi se pare incorect sa faci sondaje si sa dai verdicte pe niste prezumtii personale, fara nici o dovada. Asteapta sa se joace intai meciul macar sau daca ai ceva informatii fa-le publice sa votam in cunostinta de cauza…Altfel putem face asemenea sondaje pentru toate meciurile etapei.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  3. #3
    junior
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    bordel
    Posts
    99
    Reputatie
    1
    Mie mi pare ca orice meci intre echipe care in trecut au aranjat meciuri este suspicios, credeam ca la Bistrita, Rapidul va castiga, am vazut meciul pana a inscris Rapid si m-am luat si am plecat, dar in final a fost 2-2, la Arges credeam ca Dinamo va face la fel si nici macar nu m-am sinchisit sa ma uit la meci, imi plac doar meciurile in care echipele bucurestene pierd, nu am vazut decat sfarsitul meciului lui Poli cu Rapid si chiar m-am bucurat ca au dat gol timisorenii, sper ca si Bacaul sa-i bata pe Steaua, poate am sa ma uit la meci. Poate ia Craiova anul asta campionatul cred ca 3/4 din microbisti ar fi entuziasmati si poate anul viitor am avea mai mult interes pentru fotbal, cred ca este singura echipa din provincie care poate emite pretentii anul asta dupa ultimele rezultate.
    Lumea nu e a celor modesti, ci a celor energici.

  4. #4
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Pt. Albrosu: Inteleg ca tie nu-ti prea place fotbalul, te bucura doar scorul defavorabil unora. Buna treaba, nu tii cu nimeni sa nu ai dezamagiri mari ai doar antipatii, nu te uiti decat daca meciurile merg spre rezultatul convenabil…Cred ca nu ai prea multe bucurii, pari destul de suparat. Pare ca ai sindromul “agenturilor straine care ne impiedica sa evoluam".
    Cat despre suspiciunile aruncate fara motiv, din principiu, chiar meciurile pe care le-ai citat aici arata ca nu prea ai dreptate sa judeci asa.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  5. #5
    junior
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    bordel
    Posts
    99
    Reputatie
    1
    Sindromul meu se numeste "Bucuresti", tin cu o echipa si culmea ma cam duc la toate meciurile, este adevarat ca este in divizia a 2-a. Mie unul nu-mi place rutina (m-am saturat sa vad ca nu stiu ce echipa joaca bine si castiga tot bucurestenii), si nu-mi place fotbalul in care jucatorii par plictisiti, mai repede s-ar certa cu cineva decat sa joace fotbal. :forza uta: :forza uta: :forza uta: :forza uta:
    Lumea nu e a celor modesti, ci a celor energici.

  6. #6
    manager Ravelly's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    Navodari
    Posts
    330
    Reputatie
    1

    Re: seche soferu' contra jiji ciobanu' blat sau meci corect

    Este lucrul pe care-l urasc cel mai mult in fotbalul nostru: nici nu incepe un meci si deja exista suspiciuni legate de el si acest lucru este acutizat mai ales de presa si apoi tot ea se intreaba de ce toti ne considera campionatul unul indoielnic. Si nu stiu cand se va renunta la aceste suspiciuni care ne fac numai rau.
    Apoi nu exista meci in care suporterii echipelor bucurestene (mai ales ei) sa nu se acoze reciproc de meciuri ciudate.
    N-am vazut o data cand sa se spuna :bravo mah, ati jucat bine felicitari, etc.
    Nu zic nu, poate mai sunt blaturi, dar daca si noi avem indoieli la fiecare meci. The_big, uita-te in clasament si spune-mi te rog ce motiv ar avea de exemplu Bacaul sa piarda, cand sunt pe 14? Ce sa zic de steaua ca sunt pe 1...imi doresc sa piarda steaua, normal.
    Am mai citit pe pe acest forum arges-Craiova blat... sunt bolnavi acei oameni care scriu asta...scuze ptr expresie;
    Forza STIINTA!

  7. #7
    manager
    Join Date
    Oct 2003
    Posts
    339
    Reputatie
    1

    HJJ

    VA FII BLAT MARE CA SA MOARA CRAIOVA . CRAIOVA-ORADEA 1-3, BACAU-STEAUA 2-7

  8. #8
    manager Ravelly's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    Navodari
    Posts
    330
    Reputatie
    1

    Re: HJJ

    Ce pretentii sa mai am...de unde le scoti?
    Din cate am observat gabilove nu poti dormi noaptea din cauza Craiovei
    Lasa ca o sa facem un "blat" si pe ghencea si o sa va dam vreo 2 boabe.

  9. #9
    sport legend
    Join Date
    Jan 2003
    Posts
    423
    Reputatie
    1

    Re: seche soferu' contra jiji ciobanu' blat sau meci corect

    Quote Originally Posted by Ravelly
    Este lucrul pe care-l urasc cel mai mult in fotbalul nostru: nici nu incepe un meci si deja exista suspiciuni legate de el si acest lucru este acutizat mai ales de presa si apoi tot ea se intreaba de ce toti ne considera campionatul unul indoielnic. Si nu stiu cand se va renunta la aceste suspiciuni care ne fac numai rau.
    Apoi nu exista meci in care suporterii echipelor bucurestene (mai ales ei) sa nu se acoze reciproc de meciuri ciudate.
    N-am vazut o data cand sa se spuna :bravo mah, ati jucat bine felicitari, etc.
    Nu zic nu, poate mai sunt blaturi, dar daca si noi avem indoieli la fiecare meci. The_big, uita-te in clasament si spune-mi te rog ce motiv ar avea de exemplu Bacaul sa piarda, cand sunt pe 14? Ce sa zic de steaua ca sunt pe 1...imi doresc sa piarda steaua, normal.
    Am mai citit pe pe acest forum arges-Craiova blat... sunt bolnavi acei oameni care scriu asta...scuze ptr expresie;
    Forza STIINTA!
    motivul prietenia si afacerile celor doi bisnitari din fruntea echipelor

  10. #10
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Pt. Albrosu: Iti doresc sa te bucuri de UTA si in divizia A, Aradul merita o echipa mare. Nici mie nu-mi place rutina in sensul in care spui tu, jucatori plictisiti si conducatori hoti. Total de acord cu tine.
    Dar decat sa ai un sindrom general Anti-Bucuresti, mai bine incerci sa vezi de ce la Arad nu merge treaba, de ce nu investeste cineva acolo. Un fix anti- poate deveni periculos la un moment dat, ce spui tu cu echipe are joaca bine si pierd cu bucurestenii nu prea s-a mai intamplat in actuala editie de campionat unde, cred eu, meciurile se cam joaca pe teren.
    In orice caz, cred ca ar fi mai bun si mai constructiv un sindrom Pro-UTA decat unul putin exagerat si neconditionat Anti-. In orisice caz, sa vezi blaturi numai pentru ca esti impotriva unor echipe nu aduce nimic bun. Sa acuzi permanent fara dovezi, numai ca nu-ti place cineva, te discrediteaza pe tine la un moment dat. Daca n-ar fi Bucurestiul pobabil ca ar aparea Ploiesti, Bacau sau Brasov (la intamplare) care ar avea echipe mai tari ca UTA. Ce faci te muti cu Anti- alt oras?
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  11. #11
    oltean nr.zece's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    WHERE I LIKE
    Posts
    4,113
    Reputatie
    1
    jocurile au fost facute. la 6 jucatori de baza lipsa din echipa cu manevra de acum 2 saptamani cum suna?
    Critica parerile sustinute de o persoana fara a recurge la "atac la persoana"

  12. #12
    junior
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    bordel
    Posts
    99
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Utilizator
    Pt. Albrosu: Iti doresc sa te bucuri de UTA si in divizia A, Aradul merita o echipa mare. Nici mie nu-mi place rutina in sensul in care spui tu, jucatori plictisiti si conducatori hoti. Total de acord cu tine.
    Dar decat sa ai un sindrom general Anti-Bucuresti, mai bine incerci sa vezi de ce la Arad nu merge treaba, de ce nu investeste cineva acolo. Un fix anti- poate deveni periculos la un moment dat, ce spui tu cu echipe are joaca bine si pierd cu bucurestenii nu prea s-a mai intamplat in actuala editie de campionat unde, cred eu, meciurile se cam joaca pe teren.
    In orice caz, cred ca ar fi mai bun si mai constructiv un sindrom Pro-UTA decat unul putin exagerat si neconditionat Anti-. In orisice caz, sa vezi blaturi numai pentru ca esti impotriva unor echipe nu aduce nimic bun. Sa acuzi permanent fara dovezi, numai ca nu-ti place cineva, te discrediteaza pe tine la un moment dat. Daca n-ar fi Bucurestiul pobabil ca ar aparea Ploiesti, Bacau sau Brasov (la intamplare) care ar avea echipe mai tari ca UTA. Ce faci te muti cu Anti- alt oras?
    Eu sunt pro-UTA, daca ar castiga in urmatorii ani o echipa din provincie campionatul as fi cel mai fericit om, indiferent ca este Alba-Iulia, Piatra Neamt, Craiova, Petrolul, si cred ca la fel ca mine, foarte multi microbisti asteapta sa mai vada ca si provincia castiga campionate. Crede-ma ca fotbalul romanesc in momentul de fata nu are nevoie de dominatia bucuresteana. Ati vazut la unguri a castigat titlul acum 2 ani o echipa dintr-un oras cu 35.000 de locuitori, si pe deasupra i-a batut si pe MU cu 1-0, in Ungaria. Sunt multe echipe mai tari ca UTA si vor fi tot timpul, am mers la Cluj am luat 4-0 si ma durea in cot de rezultat. Un meci se uita dar un titlu nu, o echipa daca a castigat titlul prin meciuri slabe nimeni nu-si va aminti decat de titlu. (Nu vreau sa acuz nici o echipa, dar cred ca as gasi exemple). Si inca ceva nu cred ca sunt singurul care simte asa.
    Lumea nu e a celor modesti, ci a celor energici.

  13. #13
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Pt. Albrosu: Iarasi foarte corect ce spui, dar revin la ce spuneam anterior: sa vina intai, ca la unguri, patroni seriosi la echipe si pe urma va fi o disputa mai echilibrata. Ca aminteai de MU, uita-te la englezi, italieni, spanioli si vei vedea ca echipele cu multe tiluri le cam numeri pe degete si acestea provin in special din orasele mari, unde sunt implicit si cei ma multi bani. Din pacate in Romania 10% din tara este concentrata in Bucuresti, unde sunt de vreo 5 ori mai multi locuitori decat in urmatorul mare oras si cele mai multe firme. Cum majoritatea celor din Bucuresti provin din alte zone, probabil ca sunt si aici sustinatori ai echipelor din afara orasului, dar repet, fotbalul se dezvolta in principal daca sunt investitori locali.
    Ca sa nu mai amintesc de faptul ca, desi sunt destule echipe din tara cu patroni plini de bani (Bacau, Brasov, Ploiesti, Craiova, Constanta), e straniu ca nu apar si alte formatii puternice. Toti se lauda ca baga bani, fac si dreg, dar nu vezi prea mult pe acolo. De ce nu-si tin jucatorii si nu cumpara ei altii buni? Ar avea cu ce. De asta sustin ca intai ar trebui vazut ce se intampla acolo si pe urma dat vina pe altii. Trebuie sa recunosti ca romanii s-au obisnuit sa caute intai scuze pentru esec, lasand undeva la urma lupta pentru a deveni cel mai bun. E foare simplu sa ajungi in frunte daca mor cei dinaintea ta, dar nu stiu care ar mai fi farmecul. Ne dorim un sistem competitional nu atribuirea titlurilor prin rotatie democratica...
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  14. #14
    sport legend
    Join Date
    Jan 2003
    Posts
    423
    Reputatie
    1
    albrosule de ce draku esti asa complexat ,nu ai stiut sa folosesti cartela de metrou la Bucharest ? sau ti-ai rupt picioarele pe scara rulanta ? sau cand ai vazut Mallul ai crezut ca este casa poporului ?

  15. #15
    junior
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    bordel
    Posts
    99
    Reputatie
    1
    Bigule intai de toate nu cred ca tu ai avut acces in locurile in care am fost eu in Bucuresti, intelegi. Ai fost tu poate in discoteci de trei lei si in baruri de 50 de bani, dar nu cred ca ai vazut casa poporului pe dinauntru, sau cum arata un minister pe dinauntru. Am coborat pe scari la metrou si nu am luat scara rulanta, am fost pana si pe stadioanele voastre, am devenit o noapte vecin cu boschetarii din gara de nord, pentru ca am vrut sa vad un meci de cupa sau mai bine zis de finala de cupa (Rapid - Dinamo 2-1), am ramas cu gust amar in privinta unora dintre suporteri, aveti si suporteri frumosi, dar unii nu prea au nimic cu fotbalul, am fost in Giulesti, Stefan cel Mare si pe Lia Manoliu, nu am fost in Ghencea dar promit ca am sa ajung si acolo.
    Ps: Mall-ul nu l-am vazut nici macar nu stiu unde este si nu sunt ungur desi unii spun ca am accent de maghiar sau neamt.
    Lumea nu e a celor modesti, ci a celor energici.

  16. #16
    junior
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    bordel
    Posts
    99
    Reputatie
    1
    Pt utilizator, pe mine ma enerveaza sa castig la infinit, imi place sa si pierd, viata nu este facuta doar sa castigi. Care-i satisfactia daca castigi in fiecare zi. Tin cu o echipa si ma duc cu ea si in divizia D. Pe adversari ii aplaud, dar nu pot sa tin cu ei. In Arad mai este o echipa in divizia B, dar nu exista adversitati intre ei si UTA, dar mie unul nu-mi place, prefer sa stau acasa daca nu pot merge in deplasare cu UTA, nu sa ma duc la ACU.
    Are Brasovul patron mai bogat decat cei de la Steaua, Rapid si Dinamo, are Petrolul patron mai bogat, dar tot degeaba, prefera sa nu faca investitii prea mari, sa mai faca o partida strategica, decat sa joace cinstit si sa retrogradeze. totusi fotbalul este o competitie si cred ca ar trebui sa castige cei mai buni, dar din pacate in lumea noastra de astazi, afacerile primeaza, iar jucatorii sunt marfa si o si dovedesc ca si comportament, se vand pe bani (sclavii banului).
    Lumea nu e a celor modesti, ci a celor energici.

  17. #17
    manager
    Join Date
    Oct 2003
    Posts
    339
    Reputatie
    1

    RRER

    STEAUA VA BLATUI MECIUL CU BACAU SI LIVERPOOL. SIC

  18. #18
    sport legend deep purple's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,110
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by albrosu69
    Pt utilizator, pe mine ma enerveaza sa castig la infinit, imi place sa si pierd, viata nu este facuta doar sa castigi. Care-i satisfactia daca castigi in fiecare zi. Tin cu o echipa si ma duc cu ea si in divizia D. Pe adversari ii aplaud, dar nu pot sa tin cu ei. In Arad mai este o echipa in divizia B, dar nu exista adversitati intre ei si UTA, dar mie unul nu-mi place, prefer sa stau acasa daca nu pot merge in deplasare cu UTA, nu sa ma duc la ACU.
    Totata stima. Suporter adevarat, ce mai? Bafta tie si sper sa promoveze si UTA. Asta de la un suporter al rivalei Poli.

  19. #19
    oltean nr.zece's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    WHERE I LIKE
    Posts
    4,113
    Reputatie
    1
    m-am inselat nu a fost blat , a fost neputinta si un arbitru jenant, ca si la meciul de la Craiova.
    Critica parerile sustinute de o persoana fara a recurge la "atac la persoana"

  20. #20
    sport legend Mariusmadmax's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Atlanta , USA
    Posts
    4,577
    Reputatie
    1

    0 - 0

    FC Bacau - STEAUA 0-0
    The Big , poate vrei sa fii mai atent la meciurile Rapidului .
    Cam skirtziitzi !!!
    Despre blaturi , se poate spune ca s-a jucat CINSTIT acest campionat .
    Gigi Becali , daca ar fi fost la Rapid finantator ( patron ) nu l-ai fi numit Jiji ciobanu' .
    Te intreb pe tine : Daca ai fi in locul lui , din banii tai ai da asa multi pentru fotbal ?
    ...
    Cred ca vrei sa raspunzi prea repede , mai gindeste-te !
    Raspunde ca un om responsabil .
    Copos avea echipa in Cupa UEFA , si si-a dat cel mai bun atacant .
    Dinamo , ce sa mai vorbim , are exemplul Stoican , un fundas de Nationala dat la repezeala . In conditiile in care Dinamo are o aparare f slaba , si mai avea ( chiar si teoretic ) sanse sa continue in UEFA .
    La conducerea lui Dinamo si-au facut loc prea multi care vor sa faca bani din vinzarea de jucatori ( VARU' IMPRESARUL cu fratioru' , Netoiu ).
    Gigi Becali , a indepartat de STEAUA pe PROFITORUL fotbalului Romanesc , pe varu' impresarul .
    Acum Bacaul , chiar si fara 6 titulari ( asa spui tu , dupa circul de acum doua sapt .) a facut egal cu Steaua . A trebuit ca Steaua sa nu cistige ca sa te convingi si tu ca in mintea ta se intimpla ceva ...

    [FONT=Georgia][I][COLOR=Red]Steaua the best for ever![/COLOR][/I][/FONT]

  21. #21
    incepator
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    spania granada
    Posts
    36
    Reputatie
    1

    mare imaginatie

    ce blaturiii?? asta le este valoarea
    forza rapid

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •