Results 1 to 16 of 16

Thread: TRIUNGHIUL BERMUDELOR

  1. #1
    Banned Blue's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    1,222
    Reputatie
    0

    TRIUNGHIUL BERMUDELOR

    Care sint cele mai daunatoare personaje din fotbalul romanesc si de ce?
    Eu zic:
    MEDALIA DE AURGiovanni Becali
    ARGINT Gigi Netoiu
    BRONZ Mircea Sandu
    Eu argumentez maine,acu' e prea tarziu

  2. #2
    Merseysider viole(n)t's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Location
    Timisoara, Banat
    Posts
    1,336
    Reputatie
    1
    Eu ash zice:

    Mitica Dragomir - pentru ca a impus stilul asta de campionat
    Jean Padureanu - pt ca exista shi pt ca a constituit model pt altzii
    Mircea Sandu - pt ca tolereaza tot ce se intampla

    mai ar fi shi triunghiul penibililor:
    Gigi Becali - Pinalty - Netzoiu
    [size=2][b][color=PURPLE]I AM NOT YOUNG ENOUGH[/color][/b][/size][size=2][b][color=purple] TO KNOW EVERYTHING. [/color][/b][/size]

  3. #3
    Senior Member Ayrton's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    5,899
    Reputatie
    1
    Triunghiul daunatorilor:
    1. Mircea Sandu - Nasul: Capul relelor
    2. Dumitru Dragomir - Corleone: "Tatal smecherilor" si omul cu "doua c...e, si chiar mari" ca sa-l citez exact, un model de urmat pentru toti profitorii din Romania
    3. Jean Padureanu - Contele Blatula: pentru ca a existat cu adevarat, spre marea nenorocire a forbalului romanesc.

    Triunghiul penibililor:
    1. Dinel Staicu - lider detasat pentru adevaratele perle lansate (dusurile in aer liber, schimbarea posturilor intre jucatori in timpul meciurilor, muzeul ceausistilor, etc)
    2. Claudiu Raducanu - care se incadreaza perfect in rolul de "cascador al rasului" (ex: Blocnotes, Canicula, yahtul, etc...)
    3. George Copos - milogul (la egalitate insa cu Nicolae Badea - un fel de regina Angliei, adica conduce dar nu are nici o putere la Dinamo)

  4. #4
    sport legend adbogdan's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Posts
    444
    Reputatie
    1
    Ayrtoane, as zice ca jucatorii n-ar trebui bagati in topuri. La urma urmelor, Raducanu n-a aparut pe vreun post TV sa se dea mare cu ce stie el, nu ? Si nici nu-i cere nimeni sa debordeze de intelect, treaba lui e 's-o bage-n ate'. Daca totusi vrei un candidat serios, ia-l pe Campeanu de la Bistrita, care, desi este un portar bun (poate in primii 5-6 din tara), ar putea primi lejer premiul Nobel pentru pace atunci cand interesele i-o cer. Si as zice ca fotbalul romanesc sufera mai mult de pe urma 'gafelor' lui Campeanu decat de pe urma afirmatiilor lui Raducanu.

  5. #5
    Senior Member Ayrton's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    5,899
    Reputatie
    1
    Ai dreptate, topul daunatorilor e mult mai mare si mai grav, dar daca exista si un top al celor pe seama carora merita sa faci caterinca, atunci Claudiu Raducanu se afla in varful lui. Insa sa stii ca mie imi e chiar simpatic Clauditzu, asa cu toata prostia lui.

  6. #6
    sport legend Timisoreanul's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Timisoara-Capitala Banatului
    Posts
    381
    Reputatie
    1
    Cred ca exista o singura treapta a podiumului, ce mai inalta, in care se inghesuie la egalitate: dragomir, sandu, "lordul' jean, pinalty, romeo pascu, staicu, clanul becali, ioanitoaia, ........ lista ramine deschisa.
    [COLOR=Indigo][B]In Banat si-n toata tara
    Una-i Poli Timisoara[/B][/COLOR]

  7. #7
    monstru sacru Sergio's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Timišoara
    Posts
    8,216
    Reputatie
    1
    1.Ioan Becali fiindca vinde toate talentele din tara la 18 ani in strainatate si se pierd pe drum inainte de a ajunge fotbalisti(ex.Catalin Munteanu,D.Serban,Mitea,etc.) /fu/
    2.Mitica Dragomir pentru ca ii permite acest lucru
    /fu/ 3.Mircea Sandu pe care-l doare-n paispe de nationala /fu/
    La Salonta de 30 de ani facem mezeluri...

  8. #8
    Farist FatFrumos's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    CT, US
    Posts
    919
    Reputatie
    1
    it goes much deeper then that....eu zic ca Guvernul Romaniei nu a creat un sistem in care nimeni nu e deasupra legii....plus ca nu se respecta nici o lege.
    anti Dinamo, anti oier

  9. #9
    X
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    London
    Posts
    1,063
    Reputatie
    1
    1. Asul asilor Dragomir (e in fata pentru taranime si nesimtirea sa)& Mircea Sandu(macar se mai eschiveaza ..)
    2.Netoiu(fata ii spune tot)
    3.Staicu(militian care iubeste Craiova,Craiova care uraste Dinamo,Dinamo care dupa zisele craiovenelor sunt niste militeni.. :? ...deci lipsa de loilalitate domnilor!)
    4.Copos(fata cea cuminte si pxxxxx de aur)
    Premiu de consolare"Ultimul dar nu cel din urma"G.Becali pentru intelect deosebit,diplomatie si mai ales modestie

    Si daca ar fii sa mergem spre politic pe locul in 1 castigat detasat in urma sondajelor de po****ritate MR.AROGANT NASTASE
    AFC Red member

  10. #10
    Banned Blue's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    1,222
    Reputatie
    0


    1MEDALIA DE AUR O IA GIOVANNI BECALI pentru ca a creeat o adevarat retzea in Romania, prin intermediul sclavilor sai. Nu de ieri de azi influentzeaza configuratzia lotului natzionalei Mari ca cea de tineret este de fapt Echipa lui. Cand se cearta cu cineva, are puterea sa-l schimbe din functzie ,cum s-a intamplat cu Pitzurca. Este conducatorul din umbra, cel mai malefic personaj. A ajuns sa amenintze cu moartea pe post jurnalisti, este chiar banuit de crima prin Italia cand a preluat afacerea cu impresariatul.Da fotbalului romanesc o infatzisare de clan mafiot in cel mai pur si mai periculor stil.Se pare ca inca lumea nu prea sesizeaza asta.

    2.MEDALIA DE ARGINT O IA GIGI NETZOIU. O CURVA MASCULINA, CARE A AJUNS UN DEMOLATOR DE ECHIPE. DUPA CE VA DISTRUGE COMPLET DINAMO PROBABIL VA DISTRUGE O ALTA ECHIPA.N-AR FI EXCLUS SA FIE
    STEAUA SAU NATZIONAL.

    3.Mircea sandu este celalalt cap al mafiei fotbalului romanesc. El inconjurandu-se de mici latrai mafiotzi pe la cluburi necunoscute si conduce federatzia ca un fost secretar de partid dintr-un catun uitat. Este tipul dictatorului parsiv si libidinos.


    Am sa pun si o lista de asteptare. Cei ce se asteptau sa-l trec pe staicu vor fi dezamagitzi ,nu-l vor vedea.Si asta nu pentru ca imi place de el , ca se inseala rau de tot, credetzi-ma pe cuvant. Dar nu vad un lucru extrem de penibil sa promitzi ca aduci nu stiu ce jucatori si sa nu reusesti din lipsa banilor dar ca de fapt urmarea doar publicitatea ca si in cazul altor declaratzii ale lui.
    IN schimb am sa trec citeva personaje care sint mai mult decat penibile ,sint chiar daunatoare sau chiar periculoase

    1.Un Borcea ,lighioana care isi da baccalaureatul la 40 de ani dar care conduce un club si are "inteligentza" sa spuna ca el a fost bolvar de invidie si nu a iesit din casa 2 zile dupa ce a castigat Steaua CCE.
    ASTA INSEAMNA RIDICAREA LA GRAD DE PATRIOTISM PENTRU CULORILE UNUI CLUB, A INVIDIEI.
    Asta e daca vretzi oficializarea INVIDEI(sentimentul care distruge tot ce este uman in noi)

    2.Un Gigi becali care ameninta sau agreseaza public ziaristi(Malonga si ala de la GS si mai era unul Popescu nu stiu cum),presedintzi(Padureanu-nu conteaza daca are dreptate sau nu) ,fotbalisti(MIU,Vladoiu)sau umoristii care-l critica(Mugur Mihaescu,alias Garcea).PUR SI SIMPLU, INTR-O TZARA CIVILIZATA ERA ARESTAT PENTRU ACESTE LUCRURI

    3.Pinalti pentru intreaga cariera dar mai ales pentru "momentul adevarului"

    4.Dragomir pentru circul de tzatze pe care-l ofera la fiecare aparitzie a lui si ce au devenit toate comisiile in mainile lui

    5.Tata Jean, Lordul cooperativei, cine se pune rau cu el , o incurca
    Pare parshiv si pervers batranul

    6.Copos, au fost atatea scandaluri cu transferurile pe care le-a facut Rapidul in ultimii ani ca nu stiu cum de are puterea sa faca pe cavalerul dreptatzii cand vroia sa-l dea jos pe Mitica. Avea dreptate, corleone, nu unul cu fatza lui Copos poate sa-l dea jos , ci unul cinstit. Tot scandalul ala a avut asa un miros puternici de puci pentru a pune el unul de-al lui incat... Chiar si incercarea de a-l aduce pe Giovanii Becali ramane la fel de nenorocita. Cred ca ucidea spiritul Rapidului

    7. Am eu ce am cu numarul asta Sechelariu, poate cel mai mare fraier din fotbalul romanesc. A investit sume uriase , comparabile cu cei de la Dinamo,Steaua si Rapid si a reusit in fiecare an sa fie la retrogradare(de fapt a retrogradat o data, iar a doua oara a cumparat un loc). Si-au batut joc totzi de el. Aproape ca nici nu-mi vine sa cred cate lovituri si tzepe i s-au tras in fotbal unui om care in celelalte activitatzi a fost un dur.




  11. #11
    junior
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    136
    Reputatie
    1
    1- mIRCEA sANDU -pentru ca s-a compromis si a acceptat, "cooperativa" si s-a "murdarit" pe maini in tot felul de "afaceri" murdare(nu exista sa fii patronul unei firme si sa dai vina pe secretara,paznic...etc ca, afacerea nu merge...dar probabil ca-i "facut" pe loc daca ar deschide gura)

    2- mITICA dRAGOMIR-cel mai mare taran din fotbalul romanesc. Face parte din trupa care a distrus fotbalul, a facut "manevre" cu m. sANDU si il are la mana. De cand conduce LPF grupele CL sant de domeniul sf. pentru noi. Doar cu blatul NU merge departe.

    3- jAN pADUREANU-este fondatorul fenomenului BLAT, si mentorul celor doi(si nu numai) de mai sus in astfel de practici.

    PS.- al doilea taran din fotbal gIOVANI bECALI face ce vrea pentru ca are cu cine... ia sa faca FRF si LPF niste legi ca lumea ...ar fi avantajate si cluburile si jucatorii. Toti jucatorii care au plecat afara in ultimii 5 ani sunt "tusieri"... ar mai fi multe de spus dar...
    Mama te iubesc, dar nu ca pe UTA!!!

  12. #12
    Atlant Sorin's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Montreal
    Posts
    695
    Reputatie
    1
    1 gigi netoiu. asta e groparul fotbalului romanesc. A distrus definitiv o echipa Autobuzul-Rocar, a facut prapad la Craiova, va distruge si va retrograda pe dinamo.

    2 toata familia becali .Eu cred ca sint certati de forma gigi si giovani.Familia astora a pus mana pe tot fotbalul romanesc

    3sanducu care conduce pe ceilalti mafioti de la noi
    Romani prin nastere, olteni prin gratie divina

  13. #13
    Atlant Sorin's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Montreal
    Posts
    695
    Reputatie
    1
    netoiu trebuie sa ramana la dinamo
    Romani prin nastere, olteni prin gratie divina

  14. #14
    Merseysider viole(n)t's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Location
    Timisoara, Banat
    Posts
    1,336
    Reputatie
    1
    NU vreau sa-i iau apararea lui Giovanni Becali, dar nu mi se pare atat de daunator. In fond, omul ishi face meseria, ishi urmareshte interesul. Ca i se permit prea multe nu e (numai) vina lui!!
    [size=2][b][color=PURPLE]I AM NOT YOUNG ENOUGH[/color][/b][/size][size=2][b][color=purple] TO KNOW EVERYTHING. [/color][/b][/size]

  15. #15
    Banned Blue's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    1,222
    Reputatie
    0
    nu stiam ca meseria lui giovani este sa intervina in viatza echipei nationale, sa schimbe antrenori si sa impuna jucatori.Nu stiam ca meseria lui este de a dirija viatza fotbalului romanesc spre groapa de gunoi ,prin intermediul sclavilor lui. Niciodata nu mi-am inchipuit ca asta se cheama meserie.

  16. #16
    Merseysider viole(n)t's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Location
    Timisoara, Banat
    Posts
    1,336
    Reputatie
    1
    PAI TOCMAI ASTA SPUNEAM EU!!!!!

    CA VINOVATZI SUNT CEI CARE II PERMIT SA FACA TOATE ASTEA.

    Intre noi fie vorba, complici au fost shi unii dintre jucatorii "generatziei de aur" (prietenii shtiu...)
    [size=2][b][color=PURPLE]I AM NOT YOUNG ENOUGH[/color][/b][/size][size=2][b][color=purple] TO KNOW EVERYTHING. [/color][/b][/size]

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •