Page 5 of 8 FirstFirst ... 34567 ... LastLast
Results 85 to 105 of 160

Thread: La...cos

  1. #85
    manager titus64's Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Posts
    297
    Reputatie
    1
    Eu nu mai am cuvinte de tupeul acestei femei.Hartuieste parintii cu telefoane si ameninta exact cum face si pe forum iar eu banuiesc ca D-na Campeanu ca sa scape de ea o fi spus ca ea nu stie nimic numai sa aibe liniste. Dar eu pot dovedi daca e cazul cum stau lucruriile.Domnul Campeanu chiar a vrut sa faca plangere la directiunea scolii.Dar nu are nici un rost cu aceasta femeie, i-mi cer scuze fata de forum ptr. aceasta tiganie si voi rezolva aceasta problema asa cum ar fi trebuit de la inceput in instanta.Eu nu voi mai da curs aberatiilor acestei femei de acum inainte.Deci deacum nu voi mai raspunde provocarilor dar acest lucru nu inseamna ca nu se va face dreptate.Inca odata scuze.

  2. #86
    senior
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Deva
    Posts
    238
    Reputatie
    1

    Exclamation

    Quote Originally Posted by titus64 View Post
    Raspunsul la intrebarea NR:6
    D-na Peng stie ca eu am platit deja cantonamentul fetelor si chiar a ficei ei in Elvetia.Din momentul in care eu nu am mai fost deacord cu pareriile ei am devenit automat dusmanul ei.Tot ce doreste ea acum este sa impiedice acest cantonament stiind ca eu nu i-mi voi mai putea recupera banii in intregime.In contract scrie ca in caz de neprezentare se percepe 30 la suta din suma.Pentru mine nu este o problema pierderea banilor ci mi-ar parea rau pentru fete care s-au bucurat si deabea asteapta sa vina in Elvetia.Si in plus ,credeti-ma ca ele merita acest lucru din plin pentru munca lor.Dar pe D-na Peng nu o intereseaza acest lucru ci doar sa-mi arate mie ce se intampla daca nu esti deacord cu D-na Peng.Nu o intereseaza nici ca fica ei este involvata in acest cantonament care nu o costa nici un ban.Ptr. biletul de avion are sponzorizare, bani de buzunar i-am promis ca ii dau eu (pretul costumului 40 Euro).
    D-ta cred ca esti tatal Laurei, nu?
    Atunci cum ai d-ta acces la atatea informatii tcmai din elvetia?
    In ce calitate vorbesti, d-le Jurca? te rog vb in numele tau doar! Fi fair-play! sau la otelu-rosu nu s-a auzit de asa ceva?

  3. #87
    senior
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Deva
    Posts
    238
    Reputatie
    1

    Exclamation

    Quote Originally Posted by anna.09 View Post
    Vorbeste un fan ala gimnasticii..si nu cred ca gresesc dc spun ca vorbeste in numele majoritatii!
    Vorbeste? Foarte bine!
    Dar sa nu uite ca vb in numele a 5 parinti care habar nu au cine e si ce zice si unde scrie!!!
    ... se mai si semneaza, saracul!
    ...citeste te rog "SCRISOAREA DESCHISA"
    Last edited by silvana peng; 13th November 2009 at 23:41.

  4. #88
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by silvana peng View Post
    Vorbeste? Foarte bine!
    Dar sa nu uite ca vb in numele a 5 parinti care habar nu au cine e si ce zice si unde scrie!!!
    Tu te uiti ce mesaje citezi? Vad ca citezi si scrii cu totul altceva.
    Esti pe langa subiect cu totul.
    www.fangymnastics.com

  5. #89
    senior
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Deva
    Posts
    238
    Reputatie
    1

    Question

    Quote Originally Posted by titus64 View Post
    Eu nu mai am cuvinte de tupeul acestei femei.Hartuieste parintii cu telefoane si ameninta exact cum face si pe forum iar eu banuiesc ca D-na Campeanu ca sa scape de ea o fi spus ca ea nu stie nimic numai sa aibe liniste. Dar eu pot dovedi daca e cazul cum stau lucruriile.Domnul Campeanu chiar a vrut sa faca plangere la directiunea scolii.Dar nu are nici un rost cu aceasta femeie, i-mi cer scuze fata de forum ptr. aceasta tiganie si voi rezolva aceasta problema asa cum ar fi trebuit de la inceput in instanta.Eu nu voi mai da curs aberatiilor acestei femei de acum inainte.Deci deacum nu voi mai raspunde provocarilor dar acest lucru nu inseamna ca nu se va face dreptate.Inca odata scuze.
    E GRELE, E MULTE PT. D-TA! "i-mi" scutesti creierii de halul in care sti sa scri si sa minti?
    "ODATA" am sa te scutesc si eu pe d-ta...

  6. 14th November 2009, 07:46

  7. 14th November 2009, 07:53


  8. #90
    sport legend niagara64's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Windsor Ontario
    Posts
    3,772
    Reputatie
    1
    Silvana Peng , habar nu ai de gimnastica , dar nimic , nimicutza . De fiecare data cand a venit vorba despre gimnastica cu adevarat in monologurile dumitale ai spus niste prosti ( dovada ca nu esti implicata decat in aspectele finaciare ale vietii gimnastei din casa dumitale ) .Dar iti permiti sa critici .
    Cum zicea , treaba devine patologica ... AICI nu este OTV !

  9. #91
    senior
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Deva
    Posts
    238
    Reputatie
    1

    Exclamation

    Quote Originally Posted by titus64 View Post
    Atunci cand sustin un lucru si cineva are alt punct de vedere incerc printr-un dialog constructiv sa argumentez si sa ascult argumente la un level civilizat.Dar cand 10..+ oameni sant de alta parere incerc direct sa vad unde gresesc in gandirea mea.
    Din pacate regula mea nu e valabila si la alte persoane.
    Ceea ce afirmi aici nu gandesti. Daca ai face-o ai realiza greseala majora facuta.
    Ar fi cazul sa te opresti sau sa vb doar in numele d-tale Jurca

  10. #92
    senior
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Deva
    Posts
    238
    Reputatie
    1

    Exclamation

    Quote Originally Posted by miafangina View Post
    Inca o mostra (daca mai era nevoie) de modul in care intelegi sa te comporti pe forum.
    Un lucru sa-ti fie clar:nu vom permite sa strici tot ce-am reusit noi sa construim frumos din pasiune pentru gimnastica.
    Orice interese te anima,muta-ti terenul de lupta de pe forumul de gimnastica sau schimba-ti comportamentul si-atunci vei fi binevenita.Nu trebuie sa gindesti ca noi,trebuie doar sa te exprimi decent si fara cuvinte jignitoare.
    Consideri frumos ceea ce expui? Bravo!

  11. #93
    senior
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Deva
    Posts
    238
    Reputatie
    1

    Unhappy

    Quote Originally Posted by Tess_AN View Post
    Cum aceasta sectiune se numeste "CSS Deva Sectia de gimnastica - pareri, discutii", o sa imi dau si eu azi cu parerea vis a vis de cazare si masa antrenorilor.

    Peste tot in lume, indiferent de tara, mai mult sau mai putin dezvoltata, angajatorul de stat sau particular, (companiile/intreprinderile daca vreti) ofera beneficii celor ce lucreaza pentu el. Beneficiile sunt diverse: asigurari medicale, zile libere, facilitati diverse in domeniul respectiv, si altele. Exemple ar fi nenumarate. Incepind de la acces la un pret mai mic la produsele companiei la litrul de lapte oferit in industia toxica, oferta de concediu mai mare sau primele/bonusurile anuale.

    Antrenorii de gimnastica - mai ales in Romania, datorita sistemului centralizat - au o situatie clar defavorizata. Lasind la o parte responsabilitatea lucrului cu copiii si a riscurilor accidentarilor ce le implica sportul in general si gimnastica in special, multi dintre antrenorii de la Deva - cred ca se poate vorbi si de CSS si de Lotul National - sunt in situatia de a locui departe de familie, intr-o camera de camin, avind un program de lucru fie prelungit (mai mult de 8 ore pe zi) fie anormat (sunt la sala si dimineata si dupa masa si seara, lucreaza simbetele, etc.).

    Nu vreau sa ma leg de salarii, nu cunosc situatia si nici nu ma intereseaza (scuze, nu o luati ca o ofensa lipsa asta de interes vis a vis de buzunarul altora). Ce facilitati/beneficii au antrenorii de la Deva?

    Mie mi s-ar parea normal ca cei care nu sunt deveni, sa aiba asigurata o camera platita la un hotel (nu mai sunt la virsta adolescentei si va intreb pe voi, oameni maturi, citi dintre voi ati accepta sa mai stai in conditii de camin dupa virsta de 25 de ani?

    Referitor la masa... civilizat ar fi sa aiba la dispozitie un minirestaurant - sa aiba posibilitatea sa isi aleaga macar dintre doua feluri de mincare ca e clar, timp sa bucatareasca nu au, si chiar daca ar avea timp, nu cred ca se cam poate intr-o camera de camin...

    Referitor la conditii de lucru - cred ca ar trebui sa fie doi antrenori la o grupa... Nu stiu care-i situatia dar, mai are omul nevoie de concediu si alte cele.

    Cam lung postul acesta si nu vreau sa ating latura dreptul la viata privata si particulara ca s-ar lungi si mai mult.
    E al cincilea an al nostru la CNS CSS Cetate Deva.
    Cred ca stiu prea multe, si faptul ca le si spun franc putini suporta.
    Aceasta d-ra antrenor Popa Adela NU face cinste a face parte din colectivul de la poalele cetatii.
    Comportamentul acesteia vis-a-vis de echipa formata din cele 16 fete e incalificabil. In plus, chiar baga mana in buzunarul parintelui fara cea mai mica farama de bun simt.
    Acestea sunt performantele acestei d-re care chiar nu inteleg de ce nu pricepe ca toti sunt satui de tot ce a facut si inca mai face.
    Pacat!

  12. #94
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by silvana peng View Post
    Comportamentul acesteia vis-a-vis de echipa formata din cele 16 fete e incalificabil. In plus, chiar baga mana in buzunarul parintelui fara cea mai mica farama de bun simt.
    Acuzatii nefondate.
    Dovezi te rog...e usor pt toata lumea sa arunce cu vorbele.
    www.fangymnastics.com

  13. #95
    sport legend niagara64's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Windsor Ontario
    Posts
    3,772
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by silvana peng View Post
    E al cincilea an al nostru la CNS CSS Cetate Deva.
    toti sunt satui de tot ce a facut si inca mai face.
    Pacat!
    Care toti ??? Esti singura care se plange in stil OTV-ist peste tot .Chiar esti singura ...
    In plus cand iti convenea si sperai sa obtii avantaje o ridicai in slavi pe antrenoare , mai mult , exagerai ("antrenori fac 8 ore de antrenament/zi"-evident o alta minciuna marca Peng ).
    Tu chiar nu ti-ai dat seama ca pe acest forum sunt si multi antrenori , gimnasti si fosti gimnasti pe care ii poate umfla rasul la o asemenea ineptie ?
    La fel cum stam sa ne crucim ascultand tot ce insiri ?
    Pentru Dumnezeu , sunteti tu si sotul tau doi oameni adulti .Chiar nu poti sa-ti asumi crestrerea a doi copii fara sa incepi sa ceri in stanga si in dreapta ? Ti-au dat oameni si cand nu ti-au mai dat (vezi caz domnul Jurca ) ai inceput sa arunci in ei cu noroi .
    Opreste-te ...singura caruia ii faci cu adevarat rau este fiica ta , crede-ma !

  14. #96
    junior
    Join Date
    Oct 2008
    Posts
    78
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by silvana peng View Post
    Eu zic sa spui tu de camatariile d-rei tot,tot si bineinteles de aia 200euro/copil/elvetia 13-24dec 2009 sau vrei sa pun eu FF?
    Ia spune-ne inteligenta intruchipata, cum e treaba aia cu quasarul??? Spune-le tu oamenilor adevarul,hai spunele si lor sa afle ce fel de personaj esti.Tu inainte sa intri pe acest forum te uiti in oglinda? aprinzi becul sa vezi ce scrii? Si unde e contractul ala semnat cu delegatia aia speciala venita din honolulu,ca ne aburesti de peste o luna cu el.Arata-l oamenilor daca exista ce-i mare lucru!!! Dar la ce minciuni indrugi pe aici chiar o sa incepi si tu sa crezi ca exista...

  15. #97
    incepator
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    11
    Reputatie
    1
    Doamna Peng, vad ca tot cereti lamuriri in privinta unor bani. Daca tot suntem la capitolul bani, lamuriti-ma si pe mine in privinta Quasar-ului.Poate si cei ce urmaresc acest subiect sunt interesati si de acest lucru.....nu credeti? Astept...........

  16. #98
    incepator
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    13
    Reputatie
    1
    nu vreau sa fiu rau/rea dar mai am si eu un strop de creier si ma face sa inteleg ca unele specii trebuie ocrotite si trimise undeva in rezervatii dar neaparat sa nu fie una naturala ca o va degrada. dragi impatimiti ai gimnasticii hai sa deschidem aici pe forum o hora unirii ca pe vremea lu raposatu si sa uitam de esecul asta ce l-a lasat natura pe pamant. nu ma pot abtine la ceea ce scrie sfanta inteleapta si tare ma crucesc cand vad cate poate sa scoata din matele ei infometate. eu zic sa facem cumva sa o convingem sa se apuce ea de gimnastica si sa fie antrenata de antrenorii fetei si avem doua variante pentru noi cei ce iubim gimnastica (desi nu prea dau dovada in acest mesaj, dar scuze(.........nu ma mai pot abtine):
    1. sa ajunga o mare gimnasta, sa umple tara de bucurie cu rezultatele ei si sa ia in sfarsit bursa mult visata
    2. pentru varianta asta va las pe voi sa spuneti ca sa nu exagerez
    totusi mai trisat ar fi ca daca va ajunge sa ia cel putin o bursa pe zi (ca la cum gandeste pt ea e posibil) va ajunge la varsta la care va tremura solul sub pasii ei cocosati si va zice: "ce-i maica, sunt inca in putere......"
    imi cer scuze da chiar nu am putut sa ma abtin

  17. #99
    incepator
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    11
    Reputatie
    1
    Oare doamna Peng a plecat la Hong kong?
    Asteptam cu nerabdare explicatia dansei in legatura cu Qasar-ul........
    Oare i-a pierit glasul?
    Din cate am inteles, este cadru didactic....................sper sa nu aibe acces la fondul clasei

  18. #100
    incepator
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    11
    Reputatie
    1
    Am inteles ca fetita dansei face gimnastica de cativa ani cu doamna antrenoare Popa
    Oare cum se intampla ca numai acum si-a dat seama ca copilul dansei este terorizat
    In tot acest timp nu a interesat-o soarta copilului...............?
    Acum ca au aparut ceva bani, este foarte interesata de soarta copilului....................

  19. 17th November 2009, 21:46
    Reason
    repetat

  20. #101
    junior
    Join Date
    Oct 2008
    Posts
    78
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by supersupereman View Post
    nu vreau sa fiu rau/rea dar mai am si eu un strop de creier si ma face sa inteleg ca unele specii trebuie ocrotite si trimise undeva in rezervatii dar neaparat sa nu fie una naturala ca o va degrada. dragi impatimiti ai gimnasticii hai sa deschidem aici pe forum o hora unirii ca pe vremea lu raposatu si sa uitam de esecul asta ce l-a lasat natura pe pamant. nu ma pot abtine la ceea ce scrie sfanta inteleapta si tare ma crucesc cand vad cate poate sa scoata din matele ei infometate. eu zic sa facem cumva sa o convingem sa se apuce ea de gimnastica si sa fie antrenata de antrenorii fetei si avem doua variante pentru noi cei ce iubim gimnastica (desi nu prea dau dovada in acest mesaj, dar scuze(.........nu ma mai pot abtine):
    1. sa ajunga o mare gimnasta, sa umple tara de bucurie cu rezultatele ei si sa ia in sfarsit bursa mult visata
    2. pentru varianta asta va las pe voi sa spuneti ca sa nu exagerez
    totusi mai trisat ar fi ca daca va ajunge sa ia cel putin o bursa pe zi (ca la cum gandeste pt ea e posibil) va ajunge la varsta la care va tremura solul sub pasii ei cocosati si va zice: "ce-i maica, sunt inca in putere......"
    imi cer scuze da chiar nu am putut sa ma abtin
    Bravo supersuper..glue sau cum i-ti zice.In sfirsit un coleg de-al meu.Ma bucur ca esti impotriva acelora care lovesc antrenorii romani care si asa sint loviti ei de sistem destul. Multa stima si te mai asteptam... aia de la inceput a fost o gluma,sper ca te-ai prins.

  21. #102
    junior
    Join Date
    Oct 2008
    Posts
    78
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by silvana peng View Post
    Multumesc pentru tot. Sper ca am luat. Oficial voi sti in sedinta publica din 3-4 septembrie 2009. Oricum trebuie sa va imaginati ca a fost greu sa sustii unexamen la o materie pe care nu ai facut-o nicaieri: educatie vizuala. Eu sunt economist,specializarea management.
    Esti tepara ,ai dat tepe peste tot pe unde ai lucrat de aia ai ramas fara servici,si ai venit suplinitoare necalificata .

  22. #103
    junior
    Join Date
    Oct 2008
    Posts
    78
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by silvana peng View Post
    stau si ma gandesc ce satisfactii ai lovind fara a avea dovezi palpabile.
    Esti o tepara.Peste tot unde ai lucrat ai fost data afara pentru fraude si ai ramas fara servici.M-am interesat.Daca mai continui sa lovesti antrenorii romani,voi continua si eu sa aflu cine ai fost,ce ai facut si unde ai fost internata.

  23. #104
    incepator
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    11
    Reputatie
    1
    Am si eu o nelamurire, oare acele "mici gimnaste" se antrenau in chiloti pana la cumpararea acelor costume, care fac obiectul nemultumirii unei persoane?
    Probabil ca aceste mici gimnaste au primit costumele de antrenament de la antrenoarea lor, dar probabil ca aceaste costume, nu erau acelasi model pt. a putea forma o echipa imbracata la fel, in vederea participarii la competitii.
    Un lucru pe care l-am aflat si este sigur: toate costumele pe care la detin "micile gimnaste" sunt primite de la doamna antrenoare si aceste nu sunt putine ca numar.
    Acest lucru poate fi confirmat si de catre "micile gimnaste"
    Va doresc o zi buna tuturor

  24. #105
    incepator
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    11
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by supersupereman View Post
    m-am prins.....tare ca super glue
    doar ca ma cam intristez ca nu mi se lasa mesaju......oare e chiar asa de naspa? sau nu stiu unde sa ma uit??????????
    ei se pare ca nu sunt chiar asa destept
    incep sa cred ca nu ma duce capu(
    lasa.........macar sunt sigur ca nu sunt cel/cea mai prost/-a.........doamna enciclopedie coborat demult sub nivelul microminim de cunostinte
    ca bine zici........unele persoane cred ca cu cat au mai multe medalii de aur le pot topi astfel transformandu-le in lingouri, marindu-si averea

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •