Page 3 of 23 FirstFirst 1234513 ... LastLast
Results 43 to 63 of 480

Thread: CSS Deva ~ secþia gimnasticã artisticã - pãreri, discuþii

  1. #43
    junior
    Join Date
    Oct 2008
    Posts
    78
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by titus64 View Post
    N-am mai vazut-o de mult pe Doamna Peng pe acest Forum.
    De aceea e si liniste.Intr-o asemenea atmosfera de liniste se nasc performante.Respecte .

  2. #44
    manager titus64's Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Posts
    297
    Reputatie
    1
    Originally Posted by silvana peng
    Dragul meu, in ultima vreme viata Asianei e grea.
    Practic tot raul a debutat la inceputul lui septembrie, cam prin 10. S-a acutizat abia incepand cu 10 oct2009 - sedinta "obligatorie" a d-rei Popa Adela, antrenoarea Asianei.
    Din 12 octombrie 2009, razboiul psihologic a afectat-o.
    Toate toatele au primit trening Petrom si costum nou, doar 2 persoane : Asiana si Alisia - nu au meritat nimic. ( nu au beneficiat de marea bursa Petrom). Pentru ca Asiana sa simta din plin "performanta" in terorizare de la CNS CSS Cetate Deva, i s-a comunicat ca in 17oct2009 "nu e loc pentru ea la concurs" - si nu a fost.
    Actualmente nu-mi mai pasa. Mai e putin de tras la laboratorul de performanta in jigniri,excrocherii,magarenii,mizerii si ordinarii.
    Consider ca fiecare din noi, raspunde candva de faptele sale, iar ceea ce a instaurat "miezul" cetatii - d-ra Adela Popa la CNS CSS Cetate Deva e performanta la stres si teama copilului fata de aceasta, inicidecum performanta in gimnastica.
    Mai amplu, si la Tv si in mass-media - presa centrala romana - vei gasi in 01dec2009, cand se filmeaza la Ambasada Chinei in Bucuresti.
    Ca si elemente noi, ma indoiesc ca s-a mai ocupat cineva de Asiana, mai alea de cand cei doi chinezi de la club din Hong Kong au fost la sala de gimnastica, si eu am mai si anuntat semnarea precontractului fiicei mele cu acest club din China.
    E foarte grav faptul ca-n 2009 isi permit "unii" sa afirme: " daca nu taci, iti termina copilul!"
    Legat de jucarii, da ultimul lucru achizitionat este o noua papusica.
    Ca





    Titus64
    Dupa cate stiu eu Asiana si Madalina au fost primele care au beneficiat de primele doua burse care au venit la Deva. Aceste burse constau in plata caminului si a mesei ptr. 2 gimnaste.Asiana a stat la camin cateva zile dar locuind la 500m de scoala bineinteles ca prefera sa mearga acasa sa doarma.Dupa vreo 2 luni au venit 14 burse masa, casare pe 9 luni, pentru inca 14 gimnaste.Aceste burse s-au acordat dupa merit (medalii) la toate categoriile de junioare.Asiana si Madalina Blendea care este campioana Romaniei la cat 4 niv.2 bineinteles ca nu au mai fost luate in considerare deoarece aveau deja burse pe 12 luni. Cei care au primit burse de Petrom au primit si treninguri cu sigla sponzorului.

  3. #45
    senior simonad's Avatar
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Milan - Italy
    Posts
    218
    Reputatie
    1
    Efectiv nu inteleg cum femeia aceea tanara si draguta, care-si plimba copilul (era Razvan la cateva luni) prin parc in Caransebes si pe care o admiram impreuna cu sotul ei, formau un cuplu reusit si chiar "exotic" (pe vremea aia era singurul chinez casatorit cu o fata din oras), a devenit asa de agresiva???? Eu nu cunosc foarte bine situatia,dar din ce am citit este clar ca Asiana a fost intr-un fel avantajata (locuia deja aproape de club) cand au fost acordate primele 2 burse si ceilalti parintii care poate aveau nevoie si ei, nu au reactionat asa cum a reactionat Silvana....Nu mi se pare potrivita pt micile gimnaste o astfel de atmosfera cu acuzatii, lamentari, jigniri ca la usa cortului....Daca Silvanei nu-i plac metodele de antrenament de la Deva, de ce nu merge in alta parte, fara sa mai deranjeze si pe altii????? Evident ca sunt de acord ca cineva caruia nu-i convine ceva, sa se sbata sa schimbe sistemul in bine, folosind o atitudine constructiva, nu distructiva! Si apoi o persoana inteligenta stie cand nu are rost sa mai forteze limitele si se orienteaza discret sper alte solutii! FARA TAM-TAM DAUNATOR!
    Sper ca nu am suparat pe nimeni, incerc doar sa fiu obiectiva!
    Mult succes micilor sperante!

  4. #46
    manager titus64's Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Posts
    297
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by simonad View Post
    Efectiv nu inteleg cum femeia aceea tanara si draguta, care-si plimba copilul (era Razvan la cateva luni) prin parc in Caransebes si pe care o admiram impreuna cu sotul ei, formau un cuplu reusit si chiar "exotic" (pe vremea aia era singurul chinez casatorit cu o fata din oras), a devenit asa de agresiva???? Eu nu cunosc foarte bine situatia,dar din ce am citit este clar ca Asiana a fost intr-un fel avantajata (locuia deja aproape de club) cand au fost acordate primele 2 burse si ceilalti parintii care poate aveau nevoie si ei, nu au reactionat asa cum a reactionat Silvana....Nu mi se pare potrivita pt micile gimnaste o astfel de atmosfera cu acuzatii, lamentari, jigniri ca la usa cortului....Daca Silvanei nu-i plac metodele de antrenament de la Deva, de ce nu merge in alta parte, fara sa mai deranjeze si pe altii????? Evident ca sunt de acord ca cineva caruia nu-i convine ceva, sa se sbata sa schimbe sistemul in bine, folosind o atitudine constructiva, nu distructiva! Si apoi o persoana inteligenta stie cand nu are rost sa mai forteze limitele si se orienteaza discret sper alte solutii! FARA TAM-TAM DAUNATOR!
    Sper ca nu am suparat pe nimeni, incerc doar sa fiu obiectiva!
    Mult succes micilor sperante!
    Simonad ai priceput foarte corect cum stau treburile si eu am incercat sa vorbesc cu ea dar in momentul cand nu esti deacord cu argumentele ei devii automat dusmanul ei si incepe sa jigneasca. Ea ar dori sa capete vreo 2 burse s-au mai bine 3 , dar cum copilul nu poate lua 6 sau 9 mese pe zi ar dori sa capete ea bani personal deoarece ea considera ca aceste burse au venit la Deva datorita ei. Iar in momentul de fata nu poate dormi de grija banilor care au venit de la sponzori.

  5. #47
    senior
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Deva
    Posts
    238
    Reputatie
    1

    Question

    Quote Originally Posted by titus64 View Post
    Simonad ai priceput foarte corect cum stau treburile si eu am incercat sa vorbesc cu ea dar in momentul cand nu esti deacord cu argumentele ei devii automat dusmanul ei si incepe sa jigneasca. Ea ar dori sa capete vreo 2 burse s-au mai bine 3 , dar cum copilul nu poate lua 6 sau 9 mese pe zi ar dori sa capete ea bani personal deoarece ea considera ca aceste burse au venit la Deva datorita ei. Iar in momentul de fata nu poate dormi de grija banilor care au venit de la sponzori.
    Cine merge la concurs in 26mov2009?
    Ce mai faci cu Elvetia - cantonament?

  6. 13th November 2009, 06:59

  7. #48
    senior
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Deva
    Posts
    238
    Reputatie
    1
    Ma bucur ca ati beneficiat de bursa oferita de d-na mariana bitang, care era stringenta copilului dvs.
    Banii pt transport oferiti in 22sept2009, de dir. Boromir, d-rei popa nu au ajuns nici azi dupa 2 luni la gimnaste, in ciuda faptului ca exista contract de sponsorizare.
    Diferenta de 7eu/costum achitati de 6 parinti in mai 2009 oare cine a papat-o?
    Last edited by mikeyy; 13th November 2009 at 18:41.

  8. 13th November 2009, 07:11


  9. #49
    senior
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Deva
    Posts
    238
    Reputatie
    1
    Va rog sa-mi explicati:
    1 - ce s-a intamplat cu diferenta de 7euro/costum/parinte in luna mai 2009, in ce scop ati folosit banii, bineinteles cf. F.F. data de dumneavoastra si noua, celor 6 parinti in copie xerox?
    2- ce ati facut din 22sept.2009 pana azi 13oct2009 cu banii incasati pe contract de sponsorizare de la dir. gen Boromir? De ce nu au ajuns la Asiana Peng?
    3- corectitudinea dumitale lasa de dorit, avand in vedere ca Jurca chiar nu avea nevoie de bursa oferita in oct. de d-na Mariana Bitang
    4- comportamentul dumneavoastra vis-a-vis de micile gimnaste
    5-modul in care ati gandit si cum ati procedat selectand copii care nici macar in camin nu stau, nu sa mai fi si participat la concurs pe undeva
    6- ce faceti cu cantonamentul achitat de d-l Jurca (tatal beneficiarei de bursa) anticipat in Elvetia pt perioada 13-24dec2009?
    7- de cand marginalizati copiii si performati in a-i stresa la sala ?
    8- cine va plateste masa si casa dumneavoastra la CNS CSS stie ceva despre pedagogia dvs?
    Astept cu interes si nerabdare raspunsuri si justificari scrise.
    O zi buna si spor la
    "munca"!
    Last edited by mikeyy; 13th November 2009 at 18:42.

  10. #50
    senior
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Deva
    Posts
    238
    Reputatie
    1
    D-le Jurca, in calitatea pe care o aveti, aceea de reprezentant al d-rei antrenor Popa Adela, CNS CSS Cetate Deva, va rog sa informati pe toata lumea prin scrisoari deschise despre camataria d-rei popa facuta notarial in sept.2008.
    Sa nu uitati sa dati toate explicatiile necesare!
    Spor va doresc si o zi excelenta!

  11. 13th November 2009, 08:44


  12. #51
    incepator
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    11
    Reputatie
    1
    buna ziua tuturor,
    Am facut si eu cateva cercetari referitor referitor la acuzele doamnei peng.
    In schimb am aflat cateva lucruri despre doamna peng, lucruri care ii demonstreaza abilitatile (sc quasar),poate ca voua tuturor nu va spune nimic, dar cu siguranta doamna peng stie despre ce este vorba

  13. #52
    incepator
    Join Date
    Nov 2009
    Posts
    1
    Reputatie
    1
    urmaresc de ceva timp acest subiect si efectiv nu ma dumiresc: o multime de oameni care sustin si iubesc gimnastica stau la "taclale" cu o persoana care este evident ca are o problema. Culmea este ca A. Popa o antreneaza in continuare pe fata S. Peng, desi aceasta i-a facut viata un calvar!...Pacat de fetita, daca ar fi locuit in camin (loc asigurat de bursa), ar fi avut numai de castigat, inchipuiti-va ce aude acasa! Se pare ca S. Peng are o obsesie: vrea banii in mana. De aici toate aberatiile. Oameni buni, n-ati putea s-o ignorati pur si simplu?? Daca nu mai are combatanti se va potoli, spre binele tuturor. Hai sa vorbim GIMNASTICA...

  14. #53
    sport legend anna.09's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,501
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by GAF View Post
    . Oameni buni, n-ati putea s-o ignorati pur si simplu?? Daca nu mai are combatanti se va potoli, spre binele tuturor. Hai sa vorbim GIMNASTICA...

  15. #54
    senior simonad's Avatar
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Milan - Italy
    Posts
    218
    Reputatie
    1
    Iara discutia ajunge off-topic....Sunt de acord cu discutiile contradictorii daca sunt constructive. Doar ca aici se ajunge la jigniri si acuzatii, si se pierde scopul forumul, acela de a da informatii despre micile gimnaste, informatii pe care noi simpli fan nu avem de unde sa le aflam.
    Mie mi se pune de frustari, interese obscure sau alte tampenii, vreau sa stiu mai multe despre micute, ce fac, ce exercitii noi au mai invatat, ce nevoi au, ce visuri au, etc!!!!!

  16. #55
    manager titus64's Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Posts
    297
    Reputatie
    1
    Costumele fetelor au fost comandate in Italia obtinandu-se un pret foarte bun prin cunostiintele D-rei Adela Popa care a organizat cumpararea costumelor.Bineinteles ca a aparut o diferenta intre factura si pret din cauza schimbului valutar,convorbirilor telefonice si a transportului(la Bus ptr.pachet nu se da chitanta) lucruri ce nu apar in factura. In orice caz fetitele au fost superbe in aceste costume la Buzau. Eu consider ca antrenoarea nu trebuie sa preia aceste costurii asa ca eu si altii parintii consideram ca totul este in ordine.D-na Peng s-a plans la mine de mai multe ori de bani care a trebuit sa-i plateasca iar eu i-am promis ca ii voi da cei 40 de Euro Asianei ca si bani de buzunar cand vine in decembrie in cantonament in Elvetia.

  17. #56
    manager titus64's Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Posts
    297
    Reputatie
    1
    Da ai dreptate eu nu am observat...



    Quote Originally Posted by silvana peng View Post
    Sarmanul, ..., timpul le rezolva pe toate!
    D-na Peng foloseste citate pentru a desinforma.Citatul meu de sus era cu totul in alt context.
    Last edited by titus64; 13th November 2009 at 16:19.

  18. #57
    manager titus64's Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Posts
    297
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by silvana peng View Post
    D-ra antrenor Popa , Buna dimineata,

    Va rog sa-mi explicati:
    1 - ce s-a intamplat cu diferenta de 7euro/costum/parinte in luna mai 2009, in ce scop ati folosit banii, bineinteles cf. F.F. data de dumneavoastra si noua, celor 6 parinti in copie xerox?
    2- ce ati facut din 22sept.2009 pana azi 13oct2009 cu banii incasati pe contract de sponsorizare de la dir. gen Boromir? De ce nu au ajuns la Asiana Peng?
    3- corectitudinea dumitale lasa de dorit, avand in vedere ca Jurca chiar nu avea nevoie de bursa oferita in oct. de d-na Mariana Bitang
    4- comportamentul dumneavoastra vis-a-vis de micile gimnaste
    5-modul in care ati gandit si cum ati procedat selectand copii care nici macar in camin nu stau, nu sa mai fi si participat la concurs pe undeva
    6- ce faceti cu cantonamentul achitat de d-l Jurca (tatal beneficiarei de bursa) anticipat in Elvetia pt perioada 13-24dec2009?
    7- de cand marginalizati copiii si performati in a-i stresa la sala ?
    8- cine va plateste masa si casa dumneavoastra la CNS CSS stie ceva despre pedagogia dvs?
    Astept cu interes si nerabdare raspunsuri si justificari scrise.
    O zi buna si spor la
    "munca"!
    La toate aceste intrebarii D-na Peng stie exact toate raspunsuriile dar incearca sa induca in eroare opinia.

  19. #58
    manager titus64's Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Posts
    297
    Reputatie
    1
    2.Dupa cate stiu eu si chiar D-na Peng antrenoarea a depus bani in caseria scolii.

  20. #59
    manager titus64's Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Posts
    297
    Reputatie
    1
    3.Dupa cum stie toata lumea aceste burse nu sant burse sociale ci de merit. Laura face parte din echipa Devei si are 2 medalii de argint cu echipa.

  21. #60
    Moderator
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Cluj
    Posts
    11,730
    Reputatie
    1
    Ma bag si eu, ca musca-n lapte...Titus, eu zic ca e foarte bine ca raspunzi la aceste intrebari si prezinti situatia. Mie nu mi se pare ok sa critici acordarea unei burse. Un copil a muncit pentru ea si o merita, indiferent cat de buna ii este situatia financiara.
    [COLOR="DimGray"]~ [B]STELA NISTOR[/B] ~~~ [B]ALIN JIVAN[/B] ~[/COLOR]
    [B][COLOR="Red"]Game.[/COLOR][COLOR="Yellow"]Set.[/COLOR][COLOR="Blue"]Match.[/COLOR][/B] [COLOR="DimGray"]ANDREI PAVEL
    Steaua [SIZE="3"]noastra[/SIZE], nu a [SIZE="1"]voastra[/SIZE]! [/COLOR][url]http://www.youtube.com/watch?v=2TiUirrZ4nY#t=2m29s[/url]

  22. #61
    manager titus64's Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Posts
    297
    Reputatie
    1
    4.Comportamentul antrenoarei este unul foarte normal si chiar fica D-voastra va spus fata de toti parintii la sedinta din 10.octombrie cand o incriminati pe D-ra Adela, o citez pe Asiana "mai termina mama cu prostiile".

  23. #62
    manager titus64's Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Posts
    297
    Reputatie
    1
    5. Bursele nu au fost impartite de D-ra Adela ci repet dupa merit (medalii) iar cand s-au epuizat medaliile, dupa munca copiilor.Mai fac odata apel la D-na Peng sa faca diferenta dintre o bursa SOCIALA si de MERIT.

  24. #63
    manager titus64's Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Posts
    297
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by silvana peng View Post
    D-ra antrenor Popa , Buna dimineata,

    Va rog sa-mi explicati:
    1 - ce s-a intamplat cu diferenta de 7euro/costum/parinte in luna mai 2009, in ce scop ati folosit banii, bineinteles cf. F.F. data de dumneavoastra si noua, celor 6 parinti in copie xerox?
    2- ce ati facut din 22sept.2009 pana azi 13oct2009 cu banii incasati pe contract de sponsorizare de la dir. gen Boromir? De ce nu au ajuns la Asiana Peng?
    3- corectitudinea dumitale lasa de dorit, avand in vedere ca Jurca chiar nu avea nevoie de bursa oferita in oct. de d-na Mariana Bitang
    4- comportamentul dumneavoastra vis-a-vis de micile gimnaste
    5-modul in care ati gandit si cum ati procedat selectand copii care nici macar in camin nu stau, nu sa mai fi si participat la concurs pe undeva
    6- ce faceti cu cantonamentul achitat de d-l Jurca (tatal beneficiarei de bursa) anticipat in Elvetia pt perioada 13-24dec2009?
    7- de cand marginalizati copiii si performati in a-i stresa la sala ?
    8- cine va plateste masa si casa dumneavoastra la CNS CSS stie ceva despre pedagogia dvs?
    Astept cu interes si nerabdare raspunsuri si justificari scrise.
    O zi buna si spor la
    "munca"!
    Raspunsul la intrebarea NR:6
    D-na Peng stie ca eu am platit deja cantonamentul fetelor si chiar a ficei ei in Elvetia.Din momentul in care eu nu am mai fost deacord cu pareriile ei am devenit automat dusmanul ei.Tot ce doreste ea acum este sa impiedice acest cantonament stiind ca eu nu i-mi voi mai putea recupera banii in intregime.In contract scrie ca in caz de neprezentare se percepe 30 la suta din suma.Pentru mine nu este o problema pierderea banilor ci mi-ar parea rau pentru fete care s-au bucurat si deabea asteapta sa vina in Elvetia.Si in plus ,credeti-ma ca ele merita acest lucru din plin pentru munca lor.Dar pe D-na Peng nu o intereseaza acest lucru ci doar sa-mi arate mie ce se intampla daca nu esti deacord cu D-na Peng.Nu o intereseaza nici ca fica ei este involvata in acest cantonament care nu o costa nici un ban.Ptr. biletul de avion are sponzorizare, bani de buzunar i-am promis ca ii dau eu (pretul costumului 40 Euro).
    Attached Files Attached Files

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •