Page 1 of 8 123 ... LastLast
Results 1 to 21 of 149

Thread: Transactions

  1. #1
    Spin Doctor ieppy's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Mafia
    Posts
    10,766
    Reputatie
    1

    Transactions

    Am citit un articol pe net in care se vorbeste despre o posibila trecere a lui garnett la nets, intr-o incercare de al tine pe Kidd. Nu este sigur si ma indoiesc ca cei de la Twolwes o sa accepte pentru ca cei de la Nets au, cia de gand sa il dea pe Mutombo si inca unul(Martyn sau Jefferson). Mai scrie ca Spurs ar vrea pe langa Kidd si pe Jermayn O'Neal, transferuri care ar face posibila mentinerea titlului anul viitor.

  2. #2
    sport legend Azur89's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Posts
    652
    Reputatie
    1
    Nu, si nu....

    In primul rind Garnett e un superstar, dar in acelasi timp o personalitate prea puternica ptr. a fi nr. 2 in orice echipa. Marbury a dat in primire cu el, Martin l-ar pocni de pe aeroport, iar Nets nu are salariu suficient ptr. a da in schimbul lui Garnett. Mutombo e cel care are valoare(salariala), dar nimeni nu il va lua pe Dick ptr. Garnett.Garnett face vreo 23 de mil pe an, Mutombo e la vreo 13-14. Ca sa acopere celelalte 9, Nets ar trebui sa-si trimita tot lotul in Minesotta. Martin are vreo 2-3 mil, Jefferson la fel, Collins mai putin.

    Cit despre SA, ei nu vor putea sa ii aduca pe amindoi, ar putea sa incerce cu Kidd si apoi sa i-a vreun tinar centru din alta parte, sau O`Neal si atunci pot sa astepte ptr. Parker sa creasca.

    Parere personala, ptr. Nets, Kidd ar fi un simbol. Ptr. SA el devine o povara peste 3 ani datorita virstei pe care o va avea si salariului foarte mare la care va ajunge atunci. Va fi si el si Duncan la o alta virsta, cu o caruta de bani blocata, si fara sansa sa repare nimic, ci doar sa cirpeasca. Cam ce face NY Knicks sau Blazers acum.
    Smile, its good for you!

  3. #3
    sport legend mishu's Avatar
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    Central Europe
    Posts
    1,429
    Reputatie
    1
    Am citit și eu articolul... din ce înțeleg eu SA ar putea mai degraba să-l ia pe Jermaine... cu Duncan pe 5 și O'Neal pe 4, nu cred că s-ar simți foarte mult lipsa lui Robinson... poate doar ca spirit sau experiență... Și mai înțeleg că nu e exclusă posibilitatea ca SA să-i ia și pe O'neal și pe Kidd... atunci cred că ar reuși sigur un repeat...

    Și încă două chestii mai vechi:
    Dallas l-au agățat pe Tim Hardaway... ăsta câți ani mai are... că joacă de o grămadă de vreme... și ce nevoie aveau Dallas de un boșo ca el?... Nu înțeleg...

    Houston l-au angajat ca antrenor pe Jeff van Gundy... care parcă n-a antrenat nicăieri anul ăsta... greșesc?
    "Unii oameni vor. Altii isi doresc. [B]Altii fac.[/B]" - Michael Jordan

  4. #4
    Toronto FC 07Ex's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    Streetsville, ON
    Posts
    1,227
    Reputatie
    1
    Nu vad dece ar vrea Kidd sa ramana la Nets cu sau fara Garnett. Nets este de fapt a 2-a echipa orasului NY dupa Knicks. Ei nu este in stare sa-si umple arena nici la meciurile din playoffs, chit ca s-au calificat in finale 2 ani la rand. Pai de unde bani sa transfere sau sa tina jucatori cu nume? In cazul asta nu vad dece ar vrea Kidd sa ramana la ei cand se poate transfera la Knicks sau oriunde altundeva unde va face si mai multi bani si va avea si mai multe sanse sa castige un titlu.

  5. #5
    spirit libertin Gabriel's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,731
    Reputatie
    1
    Azur , hai noroc !

    Te rog sa imi spui si mie cam ce vor face Jazz in pauza competitionala. Acum ca Stockton s-a retras , iar Malone este posibil sa plece.....cam ce transferuri ar putea face ?
    One of these days I'm going to cut you into little pieces.

  6. #6
    FORZA DELTA!!! dj_jaxxx's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Toronto, Canada
    Posts
    2,732
    Reputatie
    1
    Toronto o sa anunte azi ca Kevin O'Neal (fost antrenor adjunct la Detroit) va fi noul antrenor la Raptors.

    Sunt asa de multe vedete free agents anul asta!!

    Vedeti aici lista.


    Deabea astept sa vad pe unde ajunge fiecare.

    97SiR - Crede-ma Kidd nu vrea sa se duca la Knicks Mai curand l-as vedea mergand in Indiana avand in vedere ca O'Neal si Miller sunt fara contract.

    Gabriel - Nu stiu daca Utah o sa ofere ceva contracte la free agents din lipsa de bani dar sa vedem ce o sa ia la draft. Cica cauta un point guard avand in vedere ca Stockton e plecat. Din cate am auzit/citit Jazz o sa-l ia pe Jarvis Hayes, un guard/forward de la universitatea din Georgia.
    [B]LET THE BEAT GO ON![/B]

  7. #7
    sport legend Azur89's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Posts
    652
    Reputatie
    1
    ) 97SiR, esti complet pe linga fenomenul NBA...Sau macar regulile dupa care se conduce.

    Gabriel, ti-am mai spus, stai cu Detroit si uita ca a existat o echipa in Utah. Patronul echipei e un Staicu daca vrei al americanilor. O gura bogata, care s-a luat de prea multe ori in gura cu Malone chiar si atunci cind echipa ii ajungea in finala an de an. Dar de acum Jazz va deveni ce a fost si mai inainte, adica o echipa de pluton. Vreau sa remarci ca Jazz de 15 ani nu a cautat sa aduca un talent din afara, s-a bucurat cu ce a avut...Si asta spune mult despre organizatie,.

    Si o corectare, doua...

    NJ nu este a doua echipa din NY (sau poate Farul este a doua echipa a Galatiului si eu nu stiu :o ).

    Singurul Kidd pe care Knicks il poate semna anul acesta este Kidd Jr., fiul lui Jason, ptr. ca au dreptul doar la 2 exceptii, una de aprox. 4 mil si alta de 2, bani cu care nu poti cumpara decit cartofi in NBA, sau copii de vedete .

    Banii nu sint asa o problema mare ptr. echipa in cazul Nets, problema se leaga de interesul din jurul echipei. NJ e un fel de Pipera de Bucuresti ptr. NY... Multi oameni foarte bogati s-au stabilit acolo si de aceea si exista acolo echipa de NBA, NHL plus 2 echipe de fotbal american ale NY care evolueaza in NJ, plus echipa de soccer a NY/NJ care evolueaza acolo. Problema cu banii e la nivelul statului NJ... Statul nu are bani, echipa in schimb e in top 5 la pretul biletelor din NBA. Si asta dupa ce in urma cu 2 ani, Nets vindeau pachete sub forma 7 meciuri din NBA ptr. 100$. Si in pachet erau cel putin 5 meciuri tari...Si tot nu mergea nimeni, exceptia dubla cu NY Knicks. Nici acum nu se vinde tot, dar e o problema legata de asezarea salii, pe care am descris-o cu alta ocazie, n-am sa revin. Nici sala nu este foarte reusita pe interior, ce nu se vinde sint locuri de unde nici nu stii care sint Nets si care Toronto .
    Smile, its good for you!

  8. #8
    spirit libertin Gabriel's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,731
    Reputatie
    1
    Ce bulangiu patronu asta de la Utah.

    Nu tin mah cu nici un Detroit. Aia a fost o pasiune de moment , pentru ca ma aflam in disputa cu tine. Voi tine , dupa cum am mai zis , cu cele doua frumoase echipe ale Californiei : Los Angeles Clippers si Golden State Warriors.

    Doua echipe care vor ajunge in play-off sezonul viitor. Nici nu au nevoie de transferuri.Numai sa nu dea jucatori.

    Lamar Odom rulez !
    One of these days I'm going to cut you into little pieces.

  9. #9
    Spin Doctor ieppy's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Mafia
    Posts
    10,766
    Reputatie
    1
    Gabriel, sper ca glumesti frate. Sa fim seriosi ca oricum ai intoarceo alea doua echipee nu au nici o sansa sa ajunga in playoff. Azur mai baga si tu niste zvonuri ca sa mai avem ce vb si noi pe forum.

  10. #10
    FORZA DELTA!!! dj_jaxxx's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Toronto, Canada
    Posts
    2,732
    Reputatie
    1
    Zvonuri:

    Eddie Jordan - antrenor adjunct al lui NJ e posibil sa fie viitorul antrenor la 76ers sau la Washington

    NY Post a zis ca Jason Kidd s-ar duce la Sacramento. NJ ar primi in schimb pe Mike Bibby si pe turcul Hedo Turkoglu.

    Tineti cont ca sunt numa zvonuri...
    [B]LET THE BEAT GO ON![/B]

  11. #11
    sport legend Azur89's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Posts
    652
    Reputatie
    1
    Golden State va fi in play-off la anul, poate va ajunge chiar in turul 2.... Clippers vor avea la anul unul din primele trei drafturi, fiindca nu vor cistiga mai mult de 20 de meciuri.

    Kidd nu poate ajunge la Sacramento, cu atit mai putin in tranzactia mai sus mentionata....Cei doi impreuna fac 3-4 milioane, Jason va avea cel putin 14 la anul....Daca e si Webber inclus, atunci se echilibreaza balanta 8) . Plus de aia, ptr. a se realiza aceea mutare e nevoie de un sign & trade, si nu vad de ce dupa ce obtin semnatura lui Kidd, Nets i-ar face papucii ptr. o rezerva de point guard...Esti sigur ca ai gasit aia in NY Post? :o

    Birfe? Zvonuri? Mallone spre Dallas? Utah la bataie cu Clippers si Cleveland ptr. primul pick la anul... Dupa draft vor incepe sa zboare toate zvonurile, pina atunci sint doar fani care fac propuneri, dar nu-i asculta nimeni . Am ascultat acum o ora un interviu cu Jason (si asta nu e zvon) in care a spus ca nu va semna cu o echipa care nu are sanse foarte mari sa cistige titlul NBA. Asta inseamna in conditiile date NJ sau SA. Atit! Nici o alta echipa care are bani (Utah, Denver, GS, Clippers, Houston) nu au sanse la titlu.Mai exista si varianta cu un sign & trade cu o alta echipa care are loc si atunci ar fi posibil ca el sa ajunga la un Kings sau Lakers. Dar acest gen de transferuri in NBA este foarte greu de facut, deoarece salariile trebuie sa fie egale, si e complicat sa o faci in 2, dar cind pui 3 sau 4 echipe, si in special cu jucatori de 100 milioane pe 6 ani, e necesar un geniu precum Mishu ( ) al nostru sa dezlege integramele alea. Si acum ma indoiesc daca chiar am cistigat concursul ala, s-au m-a pus Mishu primul fiindca sint cel mai activ pe aici .

    Din Clippers vor ramine cel mult 2 din primii 5, fiindca patronul lor nu vrea sa-si strice banii pe jucatori. Partea frumoasa e ca ei nu retrogradeaza, asa ca ce are de pierdut? In LA oricum va avea spectatori, fiindca multi nu apuca sa intre la Lakers, si atunci se multumesc cu Clippers.
    Smile, its good for you!

  12. #12
    FORZA DELTA!!! dj_jaxxx's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Toronto, Canada
    Posts
    2,732
    Reputatie
    1
    Uite aici articolu

    Si exact de un sign&trade e vorba.

    Inca un zvon: Michael Jordan si inca cativa bogatani vor sa cumpere echipa din Milwake.
    [B]LET THE BEAT GO ON![/B]

  13. #13
    Toronto FC 07Ex's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    Streetsville, ON
    Posts
    1,227
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Azur89
    ) 97SiR, esti complet pe linga fenomenul NBA...Sau macar regulile dupa care se conduce.
    I don't get it! :o Dece? Care sunt argumentele?

    Quote Originally Posted by Azur89
    NJ nu este a doua echipa din NY (sau poate Farul este a doua echipa a Galatiului si eu nu stiu :o ).
    Tu vad ca stii mai bine asa ca sincer nu vreau sa te contrazic. Eu am locuit in NJ ani buni si la vremea respectiva mi s-a parut tot timpul ca nimeni nu era interesat de echipele din NJ (Nets sau Devils). Mai degraba am vazut lumea interesata, ba chiar amatoare sa se duca sa vada meciurile celor de la NYI decat sa-i vada pe ai lor in NJ.
    Cand am spus ca Nets sunt echipa a II-a a orasulu NY m-am referit la po****ritate in zona respectiva, nu la asezarea geografica.
    Sincer nu cred ca banii statului NJ au vreo legatura cu ce se intampla cu echipele din NJ. In primul rand nu cred ca NJ are probleme cu banii. N-ai vazut cate fabrici au in zona "oraselor" Union, Elizabeth, Linden, etc? Pe urma in sud au numai gradini agricole iar tot banii pe care-i fac se duc la NYC. Poate ND sau SD sau WY sa aiba probleme cu banii, dar NJ nu prea cred. In al doilea rand, daca ar avea probleme cu banii cum de echipele Giants si Jets nu au nici o problema financiara si umplu stadionul pana la refuz?
    Cred ca ai pus punctul pe "i" cand ai spus ca problema este interesul din jurul echipei. De asemenea, faptul ca arena de baschet/hochei este "in the middle of nowhere" si faptul ca in imprejurimile arenei nu este nici un oras major, cred ca si asta e o problema. Mie mi s-a parut ciudat si cand am stat in NJ si acum cum de Devils si Nets sunt singurele echipe care se numesc NJ Devils sau NJ Nets, si nu au numele orasului, nu apartin nici unu oras major.

  14. #14
    sport legend Azur89's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Posts
    652
    Reputatie
    1
    Wow....la prima intrebare, raspunsul e simplu...ai spus Kidd la Knicks fiindca acolo are mari sanse sa cistige un titlu. :o

    N-ar fi rau, dar iti spun eu, Kidd si Shaq, si tot nu e suficient ptr. Knicks...Nu mai mentionez problema salariilor, unde NY este doublu fata de cap ptr. urmatorii 3 ani.

    Apoi Jets si Giants, sint echipele NY, dar Giants si-a facut stadionul acolo din motivul taxelor imense din NY... Iar Jets plateste chirie celor de la Giants. Dar ambele sint echipele NY. Daca NJ ar avea banii de care vorbesti tu, ar fi aprobat planul de constructie al unei noi sali de sport in oras de aceasta data. AU facut si planuri, s-a facut si tam-tam un an de zile, ptr. ca acum citeva luni sa spuna ca nu au banii necesari. Acum s-a incheiat o intelegere cu un grup de investitoi care vor sa constuiasca un oarece centru comercial acolo, niste restaurante, etc.

    Legat de spectatori, sa stii ca nimeni nu s-a imbogatit in NJ...Am mai spus-o aici, oamenii bogati din NY au pus NJ unde este azi, iar daca ai tinut cu Knicks sau Rangers ptr. 20-30 de ani, nu ai sa o schimbi acum. Plus ca Rangers si Knicks au aruncat cu banii in stinga si dreapta, in timp ce Devils a cistigat NHL anul acesta cu un buget de college. Asta in timp ce Rangers cu o pleiada de vedete, platite cu milioane grele n-a ajuns nici macar in play-off. De unde se vede treaba ca le trebe si lor un Dragomir al lor. Pozitia salii este imposibila. Nu ajungi acolo decit daca conduci si ai o masina care sa te tina pina acolo.

    OK, si vorbeam de baschet, nu? Jordan preia azi Wizzards...
    Smile, its good for you!

  15. #15
    sport legend rasheedkpenny's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti(L-V)/Brasov(SD)
    Posts
    3,313
    Reputatie
    1
    Are you sure? Jordan preia Wizards? Parca era interesat de Milwaukee sau Charlotte...

    It's not fair Azure.... spune tot! Nu e vorba de Michael Jordan, ci de Eddie Jordan. Si in continuare ar trebui sa mai faci o precizare pentru ca altfel fanii F1 ar fi nauci!

    Eddie Jordan este fost antrenor asistent la New Jersey, avand o experienta de 11 ani in NBA.

    Asa mai merge!

  16. #16
    incepator
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    16
    Reputatie
    1
    Kidd la Indiana... (66%)

    O echipa cu care ar avea sanse reale la titlu...
    Thank you, MICHAEL !

  17. #17
    sport legend mishu's Avatar
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    Central Europe
    Posts
    1,429
    Reputatie
    1
    Kidd la Indiana??? Oau... asta ar fi super tare... cu Brad Miller si Jermaine Oneal... le-ar mai trebui un SF sau un SG tare... si ar fi acolo... Oare Reggie mai joaca la anul...???
    "Unii oameni vor. Altii isi doresc. [B]Altii fac.[/B]" - Michael Jordan

  18. #18
    FORZA DELTA!!! dj_jaxxx's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Toronto, Canada
    Posts
    2,732
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by dj_jaxxx
    Crede-ma Kidd nu vrea sa se duca la Knicks Mai curand l-as vedea mergand in Indiana avand in vedere ca O'Neal si Miller sunt fara contract.
    Ce v-am zis eu? Daca Kidd merge la Indiana atunci o sa fie tari de tot iar NJ...nu prea cred ca o sa revina pentru al 3lea an la rand in finala.

    In alta ordine de idei...point guard de la Chicago Bulls, Jay Williams a avut un accident de motocicleta aseara si si-a rupt amandoua picioarele si trebuie sa stea pe masa de operatie vreo 3-4 ore ca sa fie reparat. Inca nu se stie exact cat de grav e.

    Eddie Jordan - Antrenor la Washington.

    edit: Nu cred ca Jordan preia Wizards.

    "On Wednesday, ESPN.com, citing unnamed National Basketball Association sources, said talks between Jordan's ownership group and the Bucks had intensified in recent days. The report suggested that Jordan could be in charge of the Bucks as soon as July"

    Poate s-a mai schimbat ceva de miercuri...

    Zvon: Knicks vor sa faca o tranzactie cu Toronto ca sa aleaga pe locu 4 la draft in loc de locul 9. Sunt gata sa le ofere celor de la Raptors prima alegere din a 2a runda (a 30a in total) plus point guard Milos Vujanic care cica e foarte bun dar acum joaca in Barcelona, in liga spaniola. Unii zic ca Ny ar fi gata sa-l dea si pe Sprewell ca sa poata sa-l aleaga pe rusul Podzokline.

    Duncan o sa hotarasca inainte de 1 Iulie daca vrea sa anuleze contractu pt 2003-2004 (este optiunea lui) sau sa ramana cu Spurs. SA au 14-16 milioane ramase libere ca sa poata sa semneze un alt jucator mare gen Jermaine O'Neal sau chiar Kidd dar se spune ca daca Duncan ramane cu SA atunci Spurs o sa aiba cu ce sa atraga jucatorii fara contract .
    [B]LET THE BEAT GO ON![/B]

  19. #19
    sport legend rasheedkpenny's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti(L-V)/Brasov(SD)
    Posts
    3,313
    Reputatie
    1
    Randy Ayers (secundul lui Larry Brown la Philadelphia timp de 6 ani) este noul antrenor la Sixers. oare cum se va intelege cu AI?

    Pe de alta parte ce pacat de Jason Williams... chiar cand isi terminase si el sezonul de rookie! Mare pacat! Imi placea de el cum juca la Duke, cu Boozer si Dunleavy...

  20. #20
    sport legend Azur89's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Posts
    652
    Reputatie
    1
    OK, in primul rind, era vorba de Eddie Jordan, nu ma gindeam ca mai avem copii pe forum care sa faca confuzii .

    In al doilea rind, Kidd va ajunge la Indiana cind semnez eu cu dinamo....adica la Pastele cailor....De ce? Fiindca acolo e echipa lui Artest, fiindca echipa nu are antrenor (ala a fost jucator, dar e pacat ca s-a apucat de antrenat) si in al treilea rind ca nu e o echipa atletica....Poate-mi explica cineva unde vor aparea fast-breakurile? Miller 1? Miller 2? Croshere? O`neal vrea sa o taie de acolo tocmai din cauza lui Artest. E o organizatie complet scapata de sub control, si (poate ma insel aici) nu cred sa aiba disponibila suma de 14mil sub limita. Or Kidd a spus clar, nu va semna sub nici o forma cu o echipa care nu are sanse la titlu....Aud multe vorbe cu Jefferson, Martin si mai vreo 5 in Minesota ptr. Garnett, dar eu nu cred ca Kidd si Garnett pot cistiga macar un meci impotriva lui Kobe & Shaq... Zic eu, 99% e SA sau NJ...Sau mai simplu pus, daca SA ii propune ceva lui Kidd, acesta va semna din mers....Iar daca nu, va spune ca a dorit tot timpul sa ramina la NJ.

    Cealalta, cu Knicks, nu mai e de actualitate....Oricum nu cred ca Raptor il lua pe Spree, el practic joaca pe pozitia lui Carter (stiu ca tehnic Carter joaca altceva, dar practic... ). Chestia e ca rusul a aflat ca are aceeasi boala ca si Ghita al nostru, dar se spune ca la el nu e asa grava deoarece e mai tinar si daca o trateaza de acum e mai bine. Asa ca el a hotarit sa se retraga din draft. Bine ca nu a abandonat dupa draft . Vujanic, e nu bun, ci foarte bun, se spune ca poate fi un starter in orice echipa din NBA, dar are alti pitici pe creieri si se pare ca ar vrea sa stea in Europa inca un an doi. A jucat pina acum la Partizan, e rezerva la nationala (titularul joaca la Clippers parca) Serbiei.

    In sfirsit, 76-ers e de asteptat ca vor incerca sa scape de A.I. N-au fost in stare sa-si gaseasca un antrenor, nimeni nu vrea sa lucreze cu acest jucator. Pacat, ca talent are... Oricum, o candidata in plus la anul la unul din primele 6 pickuri in draft.....
    Smile, its good for you!

  21. #21
    spirit libertin Gabriel's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,731
    Reputatie
    1
    Pai daca vor sa scape 76'ers de AI...atunci poate il ia Utah. Sa lucreze Jerry Sloan cu el.

    Eu sunt sigur ca Utah va semna cu un nume mare de tot. Pai ce sa faca ei fara Sotckton si Malone ?

    Ce te faci , Azure ? Daca vin la Utah Duncan si Kidd ?
    One of these days I'm going to cut you into little pieces.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •