Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 21 of 25

Thread: ce se intampla la Dinamo?

  1. #1
    junior
    Join Date
    Dec 2002
    Posts
    128
    Reputatie
    1

    ce se intampla la Dinamo?

    astia chiar isi bat joc de noi...suporterii...!
    cica aveau de gand sa faca transferuri multe...si bune...........
    Netoiu se oftica si pleaca....
    ....nu stiu ce sa mai cred....
    iar o sa rada spurcatii de noi....
    sa le fie rusine conducatorilor.....nu au ce cauta la Dinamo!!!!!!!
    FORTZA DINAMO!!!

  2. #2
    MA vA ..... inter's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    15,059
    Reputatie
    1
    Citesc in ziarele de azi, fara surprindere intre noi fie vorba, ca nea Netoiu, marele nostru investitor, acest suflet caritabil si neprihanit, ale carui actiuni se confunda cu sacrificiul suprem pentru Dinamo, vrea sa plece de la echipa impreuna cu ceva jucatori, se pare ai lui, suparat pe niscaiva generali si capi din conducerea clubului.

    Mare om acest Netoiu, ... mare gainar.
    Legea lui om, adica esti om cu mine sunt om cu tine se aplica si in cazul traseistului Netoiu, care si-a vazut numai propriul interes decit se lauda ca investeste in fostbal, adica mai corect i-si trage banul din fotbal.

    Numai in Romania oameni de factura lui Netoiu pot accede in conducerea unui club de valoarea lui Dinamo, numai in Romania este posibil ca jucatorii ce imbraca tricoul unei echipe sa nu fie proprietatea clubului respectiv ci a unuia sau altuia din membri conducerii.
    Cu alte cuvinte ce a investit Netoiu la Dinamo? NIMIC. Fiindca el a adus 12 jucatori pe care-i considera investitie in club, insa in realitate acesti jucatori nefiind proprietatea clubului ci a lui, investitia este ZERO.

    Du-te Netou si nu te uita in urma, zboara spre alte zari...

    Si motivatia plecarii sale precipitate este necooptarea bisnitarului impresar, Giovanni Becali in conducerea lui Dinamo.

    Daca va fi ca Netoiu sa plece impreuna cu cei 8 sau 10 jucatori pe care ii are la DInamo, toata conducerea clubului in frunte Nicolae Badea trebuie sa demisioneze intrucit au acceptat ca Netoiu sa "investeasca" in acest mod parsiv la DInamo. Ei vor fi principalii vinovati si complicii acestui Netoiu.

    Trebuie sa se sparga odata cloaca si imputiciunea de la Dinamo.

    iata nemo ce spune un adevarat suporter dinamovist (BogdanDinamo) pe forumul vostru........... mai sunt sanse de revenire cu asemenea suporteri
    de spui prostului ca-i prost/ te uraste fara rost
    si de razi de-a lui prostie / te priveste cu manie
    iar cand leaga trei cuvinte/ doar te-njura far' de minte

  3. #3
    Senior Member Ayrton's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    5,899
    Reputatie
    1
    Din capul locului vreau sa specific ca nu sunt de acord cu unii oameni ce conduc echipa de fotbal Dinamo, dar asta nu ma va impiedica sa iubesc culorile alb-rosii, caci nu simt ca ma reprezinta in dragostea mea pentru Dinamo un Badea sau un Cohn.
    Insa, acesti parveniti care au ajuns sa decida in numele milioanelor de suporteri dinamovisti in ceea ce priveste destinul echipei favorite, au sarit calul si considera ca e mosia lor acest club.
    Pai vine un Efimoaia sau un Cohn (care l-au mancat de fund permanent pe Cornel Dinu cat a fost antrenor), au ajuns sa comande in club pe banii altora si sa ne manance noua nervii. Ei au pretentia sa nu conduca Ioan Becali pe banii altuia clubul, dar ei asta fac. Daca Netoiu vrea sa bage bani este dreptul lui sa numeasca orice conducator vrea, inclusiv pe "negustorul" Becali, si pana la proba contrarie, eu sunt de partea lui Gigi Netoiu in ceea ce priveste strategia de viitor a echipei. Daca insa nu-si va respecta promisiunile, sunt de acord sa plece cu Giovanni cu tot, dar omul trebuie lasat si el sa-si faca echipa de conducere, ca Badea, Cohn, Eftimoaia si ceilalti au hotarat 5 ani pe fara sa bage nici un ban in echipa (bugetul provenind din sponsorizari, drepturi tv si vanzare de jucatori), si rezultatele in europa s-au vazut: 0.

  4. #4
    junior
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    117
    Reputatie
    1
    eu daca as fi in locul vostru as fi bucuros pentru ca netoiu pleaca...De cand a venit el numai bube v-a facut .Si in plus jucatorii pe care i-a adus sunt slabuti
    Insa mie mi-ar placea sa ramana, ca asa o sa va impliniti obiectivul:locurile 5-8

  5. #5
    manager Albastreata's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Posts
    315
    Reputatie
    1

    Felicitari Netoiu !

    Cand v-a adus Netoiu echipa Craiovei in curte parca nu gandeati asa... . "Generalii" vostri de la conducere trebuiau sa stie o lectie simpla: "Iubesc tradarea, dar il urasc pe tradator !". Asa, daca tot l-ati adoptat, nu va mai plangeti de obiceiurile lui !
    (A)

  6. #6
    Farist FatFrumos's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    CT, US
    Posts
    919
    Reputatie
    1
    Nemo tinere de cite ori sa va spunem 1 nu sintem spurcati si 2 daca ne luam de Dinamo asta nu inseamna ca ne luam de voi suporterii si doar strict de conducere e adevarat ca unii au mincat gaini zapacite dar nu avem absolut nimic cu voi suporterii.
    anti Dinamo, anti oier

  7. #7
    Spin Doctor ieppy's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Mafia
    Posts
    10,766
    Reputatie
    1
    Fat-Frumos esti stelist? Eu vad emblema Farului nu a stelei. Intre suporterii din Bucuresti asa e obiceiul: dinamovistii sunt pentru rivali javre, potai. Stelistii sunt spurcati si aurolaci pentru rivali. Iar rapidistii tigani sau ciori. Nu este un obice frumos dar asa este pe la noi. Iar nemo se referea la conducere ca isi bate joc de suporteri.

    Referitor la ce a scris nemo. Asta este din pacate tristul adevar, pana acum cel putin. Nu vad insa sa schimbe multe

  8. #8
    @ Sir's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    595
    Reputatie
    1
    trebuie sa recunosc ca inter are mare dreptate in legatura cu Netoiu...........dar constat cu surprindere ca mai exista sustinatori pentru "marele investitor" si acum.Bravos dinamovisti!De-aia va merge asa bine

  9. #9
    @ Sir's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    595
    Reputatie
    1

    Re: Felicitari Netoiu !

    Quote Originally Posted by Albastreata
    Cand v-a adus Netoiu echipa Craiovei in curte parca nu gandeati asa... . "Generalii" vostri de la conducere trebuiau sa stie o lectie simpla: "Iubesc tradarea, dar il urasc pe tradator !". Asa, daca tot l-ati adoptat, nu va mai plangeti de obiceiurile lui !
    bine spus albastreata!!!!!!!!!!!!!!!!!

  10. #10
    Atlant Sorin's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Montreal
    Posts
    695
    Reputatie
    1
    ai facut o alegere buna ayrton , noul tau avatar reprezinta un caine jupuit fugind din duba ecarisajului?



    :sun:

  11. #11
    Farist FatFrumos's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    CT, US
    Posts
    919
    Reputatie
    1
    Ieppy come on Steaua are problemele iei sa se ia de Dinamo dupa cum a spus nemo sa referit la toti care nu sint cu Dinamo.
    anti Dinamo, anti oier

  12. #12
    Banned Blue's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    1,222
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Sorin
    ayrton , noul tau avatar reprezinta un caine jupuit fugind din duba ecarisajului?

    :sun:
    sa sti ca si eu tot la asta m-am gandit cand am vazut poza lui ayrton

    Uite sir, e cel mai tare asa mai zic si eu. Esti tare tata
    8)

  13. #13
    Senior Member Ayrton's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    5,899
    Reputatie
    1
    Nu, e un caine ce va musca din beregata unui prazar cu grebla-n spate, prazar care face pe el de frica!

  14. #14
    Moderator oaspetele's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bistrita
    Posts
    1,545
    Reputatie
    0
    io unu stiam ca caini aia periculosi umbla cu botnita si in lesa!!
    ca daca, nu puscaria ii mananca !!
    Schumi? the only one!

  15. #15
    Senior Member Ayrton's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    5,899
    Reputatie
    1
    E, sunt chiar inamicul public numarul 1, nu?

  16. #16
    Atlant Sorin's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Montreal
    Posts
    695
    Reputatie
    1
    eu vad ca e cam plesuv catelu, cam aerodinamic cainele ala inrosit si sigur fuge ca asa faceti si voi. coada n-are sau o are intre picioare.Pacat nu e si sunet
    ca s-ar auzi scalalaitul
    Pazea hinghierii!

  17. #17
    Banned Edgar's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    47°9'34" N 27°35'30" E
    Posts
    2,513
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by ieppy
    Intre suporterii din Bucuresti asa e obiceiul: dinamovistii sunt pentru rivali javre, potai. Stelistii sunt spurcati si aurolaci pentru rivali. Iar rapidistii tigani sau ciori. Nu este un obice frumos dar asa este pe la noi.
    Din ciclul datini shi obiceiuri din mandra capitala a Romaniei.

  18. #18
    suporter gicu's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Posts
    2,072
    Reputatie
    1
    ...chiar asa, nu am inteles ideea. Tre' sa ne mandrim cu chestia asta? /nope/

  19. #19
    Spin Doctor ieppy's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Mafia
    Posts
    10,766
    Reputatie
    1
    gigu, dac nu ai inteles asta e problema ta. Nu trebuie sa stau sa va explic in parte ce am vrut sa spun. Nu am spus vreodata ca trebuie sa ne mandrim cu astea ci doar ca asta e situatie. Si sunt convins ca fanii din strainatate sunt la fel sau in unele cazuri mai rai ca noi. Daca vreti va dau un exemplu din austria care nu cred ca sar putea intampla in Romania.

  20. #20
    Pitestean Tudose's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,485
    Reputatie
    1
    Spune, ieppy, sa vedem de ce sunt in stare austriecii si noi nu!
    Quote Originally Posted by ieppy
    Daca vreti va dau un exemplu din austria care nu cred ca sar putea intampla in Romania.

  21. #21
    Spin Doctor ieppy's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Mafia
    Posts
    10,766
    Reputatie
    1
    A fost odata ca niciodata(bun inceput, nu?) un jucator polonez, imi scapa numele lui, care juca la Rapid Vienna. Juca pe postul de fundas si era practic cel mai bun jucator de la ei. Austria Vienna a primit un nou sponsor, cel mai bogat om din Austria un tip care baga banii ca spartul(ia adus pe Daum, Djalminja, Julio Cesar si mai toata echipa FC Tirol(campioana tarii) care a fost retrogradata din cauza problemelor financiare). Oricum tipul asta ia facut o oferta polonezului si ala sa dus la Austria. Rivalitatea dintre Austria si Rapid este cam ca cea dintre Steaua si Dinamo. Polonezul a inceput sa fie injurat la meciurile directe de fanii Rapidului(pana acum nimic neobisnuit), insa intr-o zi vreo 4-5 fanii ai rapidului lau gasit nu stiu pe unde pe la periferia Vienei plimbanduse si lau batut destul de serios. Eu nu am auzit sa se fii intamplat ceva asemanator in Romania. Chestii de genul asta nu ar trebuii sa se intample in sport insa se inatmpla si se intampla nu in Azerbajdjan. Noi ne plangem ca ne injuram pe stadion? in Columbia se omoara jucatorii sau se rapesc. Asa ca nu este ceva iesit din comun ca unele galerii sa se injure, asta fiind forma cea mai neofensiva de manifestare.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •