View Poll Results: De cate ori va mai castiga Federer in fata lui Nadal pana la finalul carierei?

Voters
35. You may not vote on this poll
  • Zero, deloc, nada

    10 28.57%
  • Unul singur (la Roland Garros)

    2 5.71%
  • Unul singur (la Wimbledon)

    2 5.71%
  • Doua-trei-patru

    8 22.86%
  • Oricate vrea, oricum la Australian Open l-a lasat pe Nadal sa castige

    13 37.14%
Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 21 of 75

Thread: De cate ori va mai castiga Federer in fata lui Nadal pana la finalul carierei?

  1. #1
    sport legend sp00q's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    583
    Reputatie
    1

    Question De cate ori va mai castiga Federer in fata lui Nadal pana la finalul carierei?

    Intorcandu-ma putin in timp gasesc o similaritate surprinzatoare in rivalitatea Sampras - Hewitt. Un jucator all court care amesteca deseori servici-vole impotriva unui counterpuncher defensiv. Sampras a fost 4-5 contra lui Hewitt cand s-a retras. In momentul ultimei victorii a lui Pete (2000) americanul avea 29 de ani si Lleyton 19. Au urmat 4 intalniri, toate pierdute de Sampras.

    Sa fie asta destinul jucatorului all court la apusul carierei contra mai tanarului counterpouncher defensiv? Federer a inceput mai mereu sa sfarseasca prin a ceda in fata jucatorilor cu acest stil, care il macina pe Maestru pana cand face implozie (vezi cazurile Murray si Simon).

    Pareri si voturi.

    Later Edit: Mi-am dat seama ca am cam facut un dezacord in ceea ce priveste optiunile de raspuns (ma gandeam la meciuri), dar e prea tarziu sa modific acum.
    Last edited by sp00q; 3rd February 2009 at 19:08.
    Practice is played with the racquet, matches are won by the mind.

  2. #2
    sport legend andreeas's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Posts
    1,400
    Reputatie
    1
    timpul ne va arata.
    chestiile astea cu prezicerile sunt o tampenie, parerea mea.
    nu avem cum sa stim cum vor fi intalnirile intre cei doi pe viitor.

  3. #3
    Moderator
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    10,358
    Reputatie
    1
    Eu cred ca e greu de spus.Niciodata nu stii ce va fi maine.Daca imi spunea cineva acum 2 ani,ca Federer va pierde locul 1 si ca Nadal pe vremea asta il va face sa planga ii dadeam doua palme si ii spuneam sa se duca la culcare.Totul cred ca tine de psihicul lui Federer.Daca are puterea sa depaseasca "criza Nadal",poate sa-l bata.Daca ramane in acelasi stadiu in care e acum,s-ar putea sa mai vedem scene ca cele de duminica.

  4. #4
    tennis fan useroarecare's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    București
    Posts
    2,290
    Reputatie
    1
    sP00q, vezi că vine super moderatorul să te lămurească că "nu trebuie să te arunci în precizări fără acoperire", iar apoi îți șterge și semnătura.

    Serios acum, odată cu moartea Mamei Omida, a murit și șansa noastră de a afla adevărul.

    P.S. am votat varanta a 5a, doar de-al dracu .

  5. #5
    incepator McGaby's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    14
    Reputatie
    1

    Smile

    Daca nu a reusit la AO, la celelalte e putin probabil in conditiile in care o sa aiba emotii din ce in ce mai mari cand "da peste Nadal".

    Deci ramane 1, cu o marja de eroare de 1%. :dance:

  6. #6
    DBNTD Sergiu's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    Cluj Napoca / Baia Mare
    Posts
    2,993
    Reputatie
    1
    De la 5 in sus, dar cred ca el ar vrea si de mai multe ori.
    [SIZE="3"]Să ne ajute Dumnezeu![/SIZE]

  7. #7
    sport legend karynna24's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Iasi
    Posts
    1,224
    Reputatie
    1
    eu cred ca max 2.Insa nu pe zgura...
    [B]Masculin[/B]:[B][COLOR="Red"]Rafa Nadal[/COLOR][/B],[COLOR="Magenta"][B]J.W.Tsonga[/B][/COLOR],[COLOR="SeaGreen"]Novak Djokovic[/COLOR],[COLOR="DarkOrchid"]Thomas Berdych[/COLOR], J.M.Del Potro , Mikhail Youzhny, Andy Roddick,Ernest Gulbis,Milos Raonic
    [B][I] Feminin:Simona Halep si...cam atat!


    Rafael Nadal No.1

  8. #8
    sport legend messi19's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    2,023
    Reputatie
    1
    pai ce e cu variantele astea????
    poate il bate numai o data...la us open sau AO...sau in alt turneu mai mic...de ce trebuie sa il bata la un GS???
    bun actor federer daca l-a lasat sa castige la AO...la cum boce la final...nu as zice....

    si oricum sondajul e aiurea facut...dar...iti zic eu sigur de 3 ori il mai bate...pana dimineata aflu si unde

  9. #9
    sport legend vassy's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Londra
    Posts
    977
    Reputatie
    1
    Trebuia sa fie pool-ul: il mai poate invinge Federer pe Nadal? Da/Nu

    Si cred ca acum as fi raspuns cu nu. Sper sa isi dea seama Federer ca trebuie sa depuna mai mult efort pentru victorii acum decat in perioada cand era invincibil. Si un antrenor nu ar strica.

  10. #10
    incepator
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    39
    Reputatie
    1
    Eu crede ca daca Federer nu umbla la strategie nu va mai castiga mare lucru. E posibil sa mai prinda cate o zi buna sa-i intre tot, dar fara consistenta va incepe sa o ia la vale.

  11. #11
    it's a boy! moty's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Bucuresti
    Posts
    10,843
    Reputatie
    1
    Eu cred ca Federer mai bate o data, sau cel mult de doua ori.

  12. #12
    Fighter Kooler's Avatar
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Constanta
    Posts
    7,872
    Reputatie
    1
    Nu mai bate niciodata.
    Real Madrid --- AC Milan --- Chelsea --- Farul Constanta--- Rafael Nadal --- Simona Halep --- Fernando Alonso --- Kimi Räikkönen --- Ronnie O'Sullivan --- John Cena

  13. #13
    sport legend Mr Cosmin's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    București
    Posts
    2,172
    Reputatie
    1
    Prima varianta e cea mai realista .

  14. #14
    . Roddicted's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    11,193
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Legend_Killer View Post
    Prima varianta e cea mai realista .
    ultima e aia realistaL-a lasat pe Rafael sa se bucure pt a-l lovi apoi unde il doare mai tare pe spaniol:La RG

  15. #15
    incepator roger4ever's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    6
    Reputatie
    1
    este foarte greu de supus de cate ori va mai castiga..eu cad ca totuisi va reusi si o victorie la Roland Garros

  16. #16
    junior Tennismenul's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    102
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by IS CINEVA View Post
    ultima e aia realista:DL-a lasat pe Rafael sa se bucure pt a-l lovi apoi unde il doare mai tare pe spaniol:La RG
    Roland Garros e a lui Federer anu asta

  17. #17
    Fighter Kooler's Avatar
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Constanta
    Posts
    7,872
    Reputatie
    1
    Nu mai votati ultima varianta ca e super aiurea. Cum sa-l lase sa castige? Mi s-a dat peste nas de multe ori cand am spus ca lu' Nadal si suporterii lui le-au fost mila de Federer la AO 2009, motivand ca nu trebuie sa ai mila pentru un campion pentru ca inceteaza sa mai fie campion. Deci Federer e cel care l-a lasat pe Nadal sa castige, nu ia fost mila lu' Nadal de el. AHA. E bine de stiut. Si la Wimbledon la fel Nadal a castigat pentru ca l-a lasat Federer. Voi nu ati observat ca Nadal castiga si Federer ramane cu buza umflata?? Chiar imi doresc sa il mai lase pe Nadal pe viitor sa castige finale de GS, ca vorba aia Federer e darnic si dornic sa ramana fara trofee pentru ca i sa umplut vitrina.
    Real Madrid --- AC Milan --- Chelsea --- Farul Constanta--- Rafael Nadal --- Simona Halep --- Fernando Alonso --- Kimi Räikkönen --- Ronnie O'Sullivan --- John Cena

  18. #18
    sport legend vassy's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Londra
    Posts
    977
    Reputatie
    1
    Abia daca va castiga pe hard sau iarba, chiar crede cineva ca mai are sanse la RG?

  19. #19
    incepator McGaby's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    14
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Tennismenul View Post
    Roland Garros e a lui Federer anu asta
    Vise tata! :ras-plans:

  20. #20
    sport legend karynna24's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Iasi
    Posts
    1,224
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Tennismenul View Post
    Roland Garros e a lui Federer anu asta
    asta e bancul anului!!!
    [B]Masculin[/B]:[B][COLOR="Red"]Rafa Nadal[/COLOR][/B],[COLOR="Magenta"][B]J.W.Tsonga[/B][/COLOR],[COLOR="SeaGreen"]Novak Djokovic[/COLOR],[COLOR="DarkOrchid"]Thomas Berdych[/COLOR], J.M.Del Potro , Mikhail Youzhny, Andy Roddick,Ernest Gulbis,Milos Raonic
    [B][I] Feminin:Simona Halep si...cam atat!


    Rafael Nadal No.1

  21. #21
    sport legend sp00q's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    583
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Tennismenul View Post
    Roland Garros e a lui Federer anu asta
    Si daca va castiga Federer la Roland Garros?... Chiar asa, cum ar fi?... Luati putin in considerare varianta asta!... Oricat de putin plauzibila ar fi ea (si este!). Care ar fi singura sansa a lui Federer sa se reabiliteze in fata fanilor, in fata adversarilor, in fata istoriei? O victorie la Roland Garros! Daca as fi in locul lui asta ar fi principalul meu obiectiv.
    Practice is played with the racquet, matches are won by the mind.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •