Page 6 of 9 FirstFirst ... 45678 ... LastLast
Results 106 to 126 of 177

Thread: N.h.l. '07

  1. #106
    hard-worker effect's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    ICEland
    Posts
    1,992
    Reputatie
    1
    Pacat ca nu esti fan Sens , poate devii


    Vechiul club Ottawa Senators a castigat numeroase trofee intre anii 1900-1940 . Are vreo zece Stanley Cups
    [b]"If you want it, dont just think you want it, go out and ****ing WANT IT! [/b] - Bruce "***ing" Boudreau

  2. #107
    Man with broom TheIceMan's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    16,891
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by effect View Post
    Vechiul club Ottawa Senators a castigat numeroase trofee intre anii 1900-1940 . Are vreo zece Stanley Cups
    Quote Originally Posted by DiabLo View Post
    Nup. Din cate stiu eu au mai castigat acum vreo 80 de ani, nu? Dar atunci era alta organigrama.
    Nu, actuala franciza Ottawa Senators nu a castigat niciodata; echipa a fost infiintata si a primit licenta NHL in 1992.

    Vechea Ottawa Senators care a castigat de vro 4 ori, socotind din 1917 de cand se joaca NHL in sistemul campionat, cam ca cel actual, si multe altele pana in 1917 cand Stanley Cup se decerna in still Challabge (ca la box) putea sa fie castigata cupa si de 2-3 ori de diferite echipe in acelasi an.

    Echipa veche nu are nicio legatura cu actuala organizatie, doar numele

    BTW, vezi ca numele corect este Anaheim Mighty Ducks nu Anaheim Ducks.

    Pentru finala tin cu Senatorii
    Last edited by TheIceMan; 24th May 2007 at 17:36.
    beleafer

  3. #108
    hard-worker effect's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    ICEland
    Posts
    1,992
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by TheIceMan View Post
    Pentru finala tin cu Senatorii

    Stiam eu ca nu ne lasi la greu
    [b]"If you want it, dont just think you want it, go out and ****ing WANT IT! [/b] - Bruce "***ing" Boudreau

  4. #109
    junior markcj's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Anaheim
    Posts
    64
    Reputatie
    1
    Nu-mi vine sa cred ca toti credeti ca canadienii vor castiga!! Voi chiar cunoasteti ..asa cat de cat...echipele???? Eu sincer dupa ce am vazut seria cu Buffalo zic ca canadienii nu au sanse. Au doar o linie f buna si nu prea cred ca o sa se descurce impotriva defensivei celor de la Anaheim. Oricum va fi o serie frumoasa...partea buna e ca am si bilete

  5. #110
    Man with broom TheIceMan's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    16,891
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by markcj View Post
    Nu-mi vine sa cred ca toti credeti ca canadienii vor castiga!! Voi chiar cunoasteti ..asa cat de cat...echipele???? Eu sincer dupa ce am vazut seria cu Buffalo zic ca canadienii nu au sanse. Au doar o linie f buna si nu prea cred ca o sa se descurce impotriva defensivei celor de la Anaheim. Oricum va fi o serie frumoasa...partea buna e ca am si bilete
    bineinteles ca oricum canadienii vor castiga, daca ne luam dupa componenta echipelor:
    Senators - 14 din lotul de 23 jucatari is canadieni.
    Mighty Ducks - 19 din lotul de 26 jucatori is canadieni.

    Antrenorii ambelor echipe sunt canadieni.

    Cam toate echipele "americane" sunt in majoritate formate din jucatori canadieni, din acest motiv multi canadieni, oamnei de rand, nu neaparat tin cu echipa locala, well, majoritatea da, dar nu neaparat.

    Apoi, eu personal, nu am nici o bucurie ca trofeul sa ajunga pe plaja la L.A. unde nu ninge niciodata, unde nimeni nu practica sporturi de iarna, unde oamenilor le pasa mai mult de basketball, baseball decat de ice hockey.

    Anul trecut cand in ultimul meci au castigat acasa Carolina in fata la Edmonton, dupa sirena de final 80% din spectatori au plecat fiind canadieni suportei ai petrolistilor, si trofeul s-a decernat intr-o sala aproape goala. Penibil.

    Deci, din acest motiv tin cu Senatorii pentru finala asta, altfel Mighty Ducks cum am mai spus sunt o echipa canadiana in traversti

    Iar tehnic, cam formatiile sunt de aceeasi valoare, nu poti spune ca clar Senatorii n-au nicio snasa. Eu m-am temut sa nu-i scoata Buffalo, dar s-au descurcat admirabil.
    Last edited by TheIceMan; 25th May 2007 at 18:39.
    beleafer

  6. #111
    hard-worker effect's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    ICEland
    Posts
    1,992
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by markcj View Post
    Nu-mi vine sa cred ca toti credeti ca canadienii vor castiga!! Voi chiar cunoasteti ..asa cat de cat...echipele???? Eu sincer dupa ce am vazut seria cu Buffalo zic ca canadienii nu au sanse. Au doar o linie f buna si nu prea cred ca o sa se descurce impotriva defensivei celor de la Anaheim. Oricum va fi o serie frumoasa...partea buna e ca am si bilete
    Iti recomand sopcastu ,ca sa vezi meciurile integral . Te uiti la rezumatele de pe yahoo si iti dai cu parerea ?
    [b]"If you want it, dont just think you want it, go out and ****ing WANT IT! [/b] - Bruce "***ing" Boudreau

  7. #112
    Man with broom TheIceMan's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    16,891
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by effect View Post
    Iti recomand sopcastu ,ca sa vezi meciurile integral . Te uiti la rezumatele de pe yahoo si iti dai cu parerea ?
    Nu cred ca se uita la rezumate pe yahoo, daca are si belete la meci. Norocosul
    beleafer

  8. #113
    hard-worker effect's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    ICEland
    Posts
    1,992
    Reputatie
    1
    Are bilete ,dar n-are habar de valoarea Ottawei .
    Las' ca se convinge pe 28 mai live ..
    [b]"If you want it, dont just think you want it, go out and ****ing WANT IT! [/b] - Bruce "***ing" Boudreau

  9. #114
    techno-dork phil's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    Edmonstone(d)
    Posts
    387
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by TheIceMan View Post

    BTW, vezi ca numele corect este Anaheim Mighty Ducks nu Anaheim Ducks.
    cu tot respectul, echipa s-a numit Anaheim Mighty Ducks. la inceputul sezonului 06/07, din motive care nu conteaza, s-a renuntat la "Mighty." imi cer scuze pentru pedanterie .

    pentru confirmare, uite si un extras dintr-un articol recent:

    Ducks are mightier than ever

    By Dan Di Sciullo, NHL Editor

    (Sports Network) - It's ironic that the Anaheim Ducks dropped the word "Mighty" from their name prior to this season and yet this campaign is perhaps the mightiest in franchise history.

    (restul articolului poate fi citit la http://seattlepi.nwsource.com/scorec...ticleID=203097)

    Wikipedia confirma:

    "The Anaheim Ducks (formerly known as the Mighty Ducks of Anaheim and previously often referred to as the Anaheim Mighty Ducks) are a professional ice hockey team based in Anaheim, California. They play in the National Hockey League (NHL). The club announced the name change January 26, 2006, and formally changed its name five months later on June 22. [1] The Ducks are the current Western Conference Champions."

    http://en.wikipedia.org/wiki/Mighty_Ducks_of_Anaheim

    in ceea ce priveste deznodamantul finalei, la nivelul asta se poate intampla orice. prin decembrie am pronosticat, pe topicul de fata, o finala Buffalo-Anaheim (cu Anaheim campioana), bazandu-ma pe ce se intampla la ora respectiva in liga. nu am fost deci foarte departe cu predictia mea de amator insa Ottawa a rasturnat calculele hartiei. Buffalo au jucat neasteptat de slab in finala conferintei si poate de aceea Sens nu au impresionat nici ei. oricum, Ottawa sunt in vana asa ca nu m-as aventura nicidecum sa-i consider pe californienii care sunt de fapt canadieni dinainte castigatori. pentru Edmonton finala va avea un gust usor amarui: in ambele echipe se afla doi fosti "petrolisti" (Chris Pronger la Anaheim si Mike Comrie la Sens) care s-au despartit "urat" de echipa. un aspect pozitiv al faptului ca Anaheim a ajuns in finala este acela ca, parte a dealului Pronger, in 2008 ii va ceda Edmontonului its first draft pick.

    ca o curiozitate (sau superstitie): in anii care s-au terminat cu cifra 7 Stanley Cup a fost castigata fie de Detroit Red Wings, fie de o echipa canadiana. aviz pariorilor .
    Last edited by phil; 26th May 2007 at 02:54.
    "I'm a humble guy with a healthy desire." (Pixies)

  10. #115
    junior markcj's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Anaheim
    Posts
    64
    Reputatie
    1
    Salutare in primul rand!
    Sa va raspund si la observatii.
    Da, intradevar, nu vad meciurile la tv ...doar pe cele din alte orase (tari) pt ca merg la majoritatea care se tin in Anaheim...chiar am season tickets si pe sezonul viitor. Pe Ottawa i-am urmarit doar in playoff si chiar nu m-au impresionat....daca ai vazut seria ducks-detroit ai putea spune acelasi lucru despre ducks dar ....ce sa zic...au prins 3 meciuri ffffff proaste din care au castigat 2...not bad! Si o sa vedeti ce fizic va juca ducks asa ca daca vor sa reziste ar fi bine sa se tina bine senatorii pe picioare mai ales in Anaheim.....oh da! de avantajul terenului propriu ati uitat?...e mic dar e un avantaj....7-0 e recordul ducks la castigat meciuri decisive la honda center!
    Faza cu zapada e penibila!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Am abonament la munte....i'm snowboarding all fricking winter! Da!...muntele nu e in anahein ci la o ora pe freeway....totusi nu tre sa mergi in canada sa vezi zapada. Cat despre patinoare pe care se joaca hochei ...credema ca nu stiu exact cate is numai in anaheim...is o gramada de ligi de amatori!
    Despre fani....cam ai dreptate. in gen in america hocheiul e cam 4 sport spre deosebire de canada unde e primul...cred, nu stiu sigur. totusi , ca sa fiti si voi la curent cu ceea ce se intampla in anahei si sa va faceti o imagine cat de iubita este echipa asta va zic ca ei sunt la al 31 sellout consecutiv la honda senter! Jumatate de sezon cu casa inchisa! eu zic ca nu-i rau deloc pt america.
    Oricum le urez bafta si senatorilor si chiar sper sa fie o finala frumoasa...si sa mearga pana in game 7...ca am bilete la toate anyway pa
    Last edited by markcj; 26th May 2007 at 06:45.

  11. #116
    junior markcj's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Anaheim
    Posts
    64
    Reputatie
    1
    [QUOTE=TheIceMan;1321652]bineinteles ca oricum canadienii vor castiga, daca ne luam dupa componenta echipelor:
    Senators - 14 din lotul de 23 jucatari is canadieni.
    Mighty Ducks - 19 din lotul de 26 jucatori is canadieni.


    Corectare----Anaheim Ducks roster as of 20 may.......are 30 de jucatori:
    -20 canadieni
    -6 americani
    -1 finlandez
    -1 suedez
    -1 rus
    ..........crede-ma, stiu care e situatia!

  12. #117
    hard-worker effect's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    ICEland
    Posts
    1,992
    Reputatie
    1
    Asa in semn de fair-play ...bafta mark
    [b]"If you want it, dont just think you want it, go out and ****ing WANT IT! [/b] - Bruce "***ing" Boudreau

  13. #118
    sashi-duo Kainsashiki's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Posts
    13,596
    Reputatie
    1
    Anaheim Ducks a castigat, scor 4-3, primul meci disputat pe teren propriu din finala Cupei Stanley, desi Ottawa Senators a condus de doua ori.


    A 88-a finala a Cupei Stanley, dupa noul format, le-a adus in fata pe Ottawa Senators si Anaheim Mighty Ducks. Anaheim Ducks se afla la a doua finala NHL, dupa cea pierduta in 2003 in fata celor de la New Jersey Devils, cu scorul general 3-4, iar Ottawa Senators e debutanta in finala Cupei Stanley.

    Primul meci al finalei a avut loc la Anaheim, iar lovitura de start a fost data de guvernatorul Californiei, fostul actor Arnold Scwarzenegger.

    Ottawa Senators a inceput in forta meciul, iar dupa 98 de secunde, Andrej Meszaros a sutat spre poarta, portarul Senatorilor, Giguere, a respins neconvingator, iar Mike Fisher, aflat in spatele portii, a introdus pucul in poarta.

    Dupa primirea golului, Anaheim Ducks a echilibrat jocul, iar egalarea a venit dupa 10 minute si 55 de secunde, dupa ce Teemu Selanne a recuperat pucul si i-a pasat lui Andy McDunald, care a inscris din fata portii, trecandu-si in palmares golul cu numarul sase din acest playoff.

    Ottawa Senators a preluat din nou conducerea in repriza a doua. Daniel Alfredsson a sutat puternic de la centrul terenului, iar Wade Redden l-a deviat in poarta.

    Repriza a treia a fost decisiva, Anaheim fiind purtati de public catre victorie. Ryan Getzlaf a inscris in minutul 5:44 golul cu numarul sase din acest playoff, pentru ca golul decisiv sa fie marcat de Travis Moen, cu 2 minute si 51 de secunde inainte de finalul partidei.

    Urmatorul meci va avea loc tot la Anaheim, miercuri, incepand de la ora 03:00 a Romaniei.

    Onlinesport

  14. #119
    hard-worker effect's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    ICEland
    Posts
    1,992
    Reputatie
    1
    In primul rand s-a terminat 3-2 . In al doilea rand , Fisher a dat primul gol , iar cel care a incercat sa introduca pucul in plasa a fost Comrie. In al treilea rand ,Redden a sutat la golul doi si nicidecum Alfie. Hai noapte buna ,ols.


    Comentarii legate de primul meci nu prea o sa fac. Spun doar ca s-a vazut pauza de 11 zile , baietii au cazut fizic in repriza a treia. Se vede ca Anaheim joaca mai mult fizic si cativa dintre jucatori nostri au fost pur si simplu tavaliti si aici ma refer la Eaves care nu a facut fata. Sper din tot sufletul sa intre McGrattan cat mai repede in linia a patra .
    Miercuri sunt sigur ca vom castiga. GO SENS GO
    [b]"If you want it, dont just think you want it, go out and ****ing WANT IT! [/b] - Bruce "***ing" Boudreau

  15. #120
    Man with broom TheIceMan's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    16,891
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by effect View Post
    ...baietii au cazut fizic in repriza a treia. Se vede ca Anaheim joaca mai mult fizic ...
    Well, daca continua asa, bye-bye, Cupa ramane pe plaja...

    Toronto Star:

    http://www.thestar.com/Sports/article/218728

    Imi place incheierea: "So don't ever try telling the gang at the Stewart Valley [asta fiind in Canada] Co-op store that the Ottawa Senators are Canada's team."

    Golul victoriei fiind marcat de un canadian, evident

    p.s. Nu stiam ca Anaheim si-a schimbat numele, merci!
    Last edited by TheIceMan; 29th May 2007 at 16:42.
    beleafer

  16. #121
    hard-worker effect's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    ICEland
    Posts
    1,992
    Reputatie
    1
    Nu se va mai intampla sa cadem fizic. Nu se va mai intampla ca cea mai buna linie a noastra sa clacheze in asa hal. Ne vom reveni si miercuri vom castiga .
    [b]"If you want it, dont just think you want it, go out and ****ing WANT IT! [/b] - Bruce "***ing" Boudreau

  17. #122
    junior markcj's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Anaheim
    Posts
    64
    Reputatie
    1
    Ce zici effect? S-a intamplat cum am zis sau nu? Ti-am zis ca cu o sg linie nu o sa faca fata pt ca Ducks au 3 linii defensive excelente....sa nu mai zic ca liniile defensive marcheaza si o gramada de goluri. Dupa cum ai vazut, la Anaheim nu ai cum sa prezici cine va marca pt ca spre deosebire de regular season cand linia cu Selanne-Macdonald marca majoritatea golurilor acum s-au trezit toti si chiar nu sti de cine sa te feresti. Sa nu mai vb de linia de copii Getzlaf-Perry-Penner care chiar au fost multe peste asteptarile tuturor in playofful asta pana acum. Imi mentin parerea...per general cupa nu poate pleca de aici....din pacate cred ca va fi o serie scurta...senatorii joaca mai rau decat credeam si la Emery chiar se vede lipsa de experienta la nivelul asta. Pt urmatorul meci prezic un rez asemanator, un meci poate mai strans dar pe care senatorii il vor pierde. GO DUCKS!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    Last edited by markcj; 29th May 2007 at 22:20.

  18. #123
    hard-worker effect's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    ICEland
    Posts
    1,992
    Reputatie
    1
    Mark , hai sa-ti spun o treaba. S-a vazut pauza de 11 zile . Ati avut noroc ca linia noastra intai a fost amortita.Spezza a jucat foarte slab si v-a pus de multe ori pe contraatac. Emery a fost ieri cel mai bun om al nostru , nu stiu cum ti-ai dat seama acum de lipsa lui de experienta.
    Pe asta ne si bazam , pe infatuarea voastra si ai sa vezi ca jocul doi va fi al nostru . E bine ca va vedeti castigatori , pentru ca veti avea o mare surpriza.
    Mai vb miercuri.
    [b]"If you want it, dont just think you want it, go out and ****ing WANT IT! [/b] - Bruce "***ing" Boudreau

  19. #124
    Man with broom TheIceMan's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    16,891
    Reputatie
    1
    Aproape, aproape ca si-au revenit Senatorii, dar 1-0 sa pierzi abia in a treia repriza este foarte ectitabil pentru un meci de campionat, dar foarte nasol in play-off, mai ales in finala.
    Urmeaza doua meciuri in Canada, speram ca egaleaza.
    beleafer

  20. #125
    hard-worker effect's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    ICEland
    Posts
    1,992
    Reputatie
    1
    Parerea mea stiti care e ? am jucat mai slab decat in primul meci . Nu le-am pus deloc probleme ,poate doar in acel pp 5v3 , cand a aparat Giguere fantastic.
    Trebuie sa recunosc ca atitudinea jucatorilor m-a deranjat. Am aratat ca niste gaini plouate, venite la taiat in Anaheim . Fara pic de agresivitate, fara pic de control al pucului , n-am reusit deloc sa le punem probleme ...sunt foarte dezamagit , mai ales de jocul lui Spezza.
    Tre' sa-l remarc pe Rayzor ..senzational a aparat , si Fisher s-a miscat bine , si Saprykin . Linia a patra mi-a placut cel mai mult , prima linie m-a dezamagit din nou .

    Pentru urmatoarele doua meciuri din Ottawa ,nu-mi doresc decat atitudine. Vreau sa-i alergam , sa-i facem sa sufere ..asa cum noi am suferit in aceste doua meciuri.

    Se impun si cateva schimbari la nivelul liniilor , de exemplu consider ca Fisher ar trebui sa-i ia locul lui Spezza in prima linie , Spezza sa treaca in a treia , neaparat sa intre in linia a patra McGrattan ca sa castigam la capitolul forta, Saprykin sa joace in linia a doua in locul lui Neil care nu mai face nimic.

    Heatley-Fisher-Alfie
    Saprykin-Kelly-Vermette
    Schaefer-Spezza-Comrie
    Schubert-McAmmond-McGrattan



    I BELIEVE ...GO SENS GO

    VREAU SA ARATAM CA O ECHIPA CARE ISI DORESTE CU ADEVARAT CUPA STANLEY ..
    [b]"If you want it, dont just think you want it, go out and ****ing WANT IT! [/b] - Bruce "***ing" Boudreau

  21. #126
    junior markcj's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Anaheim
    Posts
    64
    Reputatie
    1
    In sfarsit ai vazut ce am vazut si eu live....diferenta mare intre aceste doua echiope. A ramas 1-0 numai datorita lui Emery

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •