Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 21 of 54

Thread: Credeti ca a facut bine Schumi prelungindu-si contractul?

  1. #1
    incepator
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    12
    Reputatie
    1

    Credeti ca a facut bine Schumi prelungindu-si contractul?

    In 2006 Schumi va avea 37 de ani!!! Daca va avea un accident si va trebui sa iasa repede din cockpit nu se va misca prea incet?

  2. #2
    Moderator oaspetele's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bistrita
    Posts
    1,545
    Reputatie
    0

    Re: Credeti ca a facut bine Schumi prelungindu-si contractul

    Quote Originally Posted by Silviu Agoston
    In 2006 Schumi va avea 37 de ani!!! Daca va avea un accident si va trebui sa iasa repede din cockpit nu se va misca prea incet?
    in 2006 vei avea .......ani.
    daca acuma mintea ta se misca sa de incet , ce te vei face atunci ??
    sa tinem cont si de faptul ca accidentul esti tu ......

    :?
    Schumi? the only one!

  3. #3
    Senior Member Ayrton's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    5,899
    Reputatie
    1
    Lasa-l bistritene in pace sa intrebe, nu il mai ataca atat... :naughty:

    Oricum, cine e prostul sa renunte la 60 de milioane de parai pe an , si la glorie, atata timp cat nu e contestat de nimeni in ceea ce priveste valoarea. Eu sint insa sigur ca daca va vedea ca nu mai poate face fata va avea bunul-simt sa se retraga, ca oricum nu mai are nimic de demonstrat. Eu chiar dau si un pronostic: in momentul in care va avea 6 titluri de campion (in 2005), se va retrage.

  4. #4
    Moderator oaspetele's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bistrita
    Posts
    1,545
    Reputatie
    0
    poi ce i-am facut ??
    decat i-am raspuns.......


    sincer acuma , iti dau dreptate .
    nu cred ca Schumi isi va duce contractul la sfarsit.
    cel putin nu din postura de pilot pe pista .

    8)
    Schumi? the only one!

  5. #5
    senior roxana's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Location
    Timisoara
    Posts
    216
    Reputatie
    1
    in primul rand, de cate ori l-ati vazut pe schumi sa se grabeasca sa iasa din cockpit? de dus contractul la bun sfarsit, cred c-o sa-l duca, doar nu i-o slabi vederea. oricum, nu mi-l imaginez pe schumi in locul lui jean todt sau ceva in spatele scenei.

  6. #6
    THE VIKING Dorin's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Sweden
    Posts
    2,382
    Reputatie
    0
    Absolut DAAAAAAA!!!!!! E echipa ideala intr-o meserie fantastica atit ca finante cit si satisfactie. Ce sa faca altfel ? Daca cineva il vrea conduce si la 60 de ani ! Ii fac catapulta daca o sa miste mai incet ! No problem ! Dorin

  7. #7
    incepator
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    7
    Reputatie
    1
    Speram sa se retraga odata... Nu-i spune lumea ca e plictisitor???? N-a facut-o si se pare ca si-a ales un moment prost in care sa-si prelungeasca contractul.. De ce?? Pentru ca anul asta nu e anul lui!
    One ring to rule them all .. (?)

  8. #8
    "The Doctor" DRAGOS's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    In inima fotbalului
    Posts
    2,004
    Reputatie
    1
    Eu zic ca a facut bine ca si-a prelungit contractul. Sa concureze pana cand vrea si pana cand ca mai putea sa o faca.

    BRAVO pt. recentul titlu de campion mondial castigat!!!!
    FORZA CEAHLĂUL!!!!!!! FORZA BIANCONERI!!! FORZA JUVENTUS TORINO 4 EVER!!!!!!

  9. #9
    RMD realmadrid.com's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Bucuresti/Militari
    Posts
    9,473
    Reputatie
    1
    da e cum zici tu ayrton dar mai bine ii lasa si pastia micii sa castige si ei

  10. #10
    senior alin's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Posts
    173
    Reputatie
    1
    e foarte bine ca si-a prelungit contractul. e bun si trebuie batut, nu retras. trebuie sa le dea astora tineri sansa sa-l bata; daca e vreunul in stare; daca nu, sa-i bata pana la pensie!

  11. #11
    incepator
    Join Date
    Nov 2003
    Posts
    37
    Reputatie
    1
    Parerea mea este ca se va face de rusine, la fel ca si predecesorii: papa Hill, Villeneuve, si chiar al meu idol Coulthard. Ar fi trebuit sa se retraga dupa anu' asta. Nu stiu ce vrea sa mai dovedeaca? Ca-i cel mai mare pilot al tuturor timpurilor? Este. Oricum anu' viitor cred ca nu va mai iesi campion, il vad pe Kimi sau Alonso.
    GO,GO, COULTHARD!

  12. #12
    Senior Member Ayrton's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    5,899
    Reputatie
    1
    Auzi, cum poti sa il ai drept idol pe Coulthard?
    Mie mi se pare un pilot de mana a doua, niciodata nu a putut sa-i puna probleme reale lui Schumi...

  13. #13
    incepator
    Join Date
    Nov 2003
    Posts
    37
    Reputatie
    1
    Ayrton, am fost fan declarat al idolului tau. Senna pt. mine a reprezentat maestria in sport si traire pentru sport. Nu pot sa ascund ca in data de 1Mai 1994 am plans in momentele vizionarii funerariiilor seniorului Ayrton.
    Mi-am zis ca nu voi mai tine cu nimeni. Dar a aparut pustiul, atunci, Coulthard ca ia luat locul. Nu m-am atasat imediat de el, dar intr-o cursa din Australia, cred Adelaide, cand conducea trebuia sa intre la pit si atunci, sa vezi treaba a INTRAT IN PARAPETI, era pe locul 1!!!! De-atunci am zis cu asta tin! Nebun legat, baiatu' asta.
    Si de-atunci sunt, recunosc printre putinii fani, dar sunt un inrait de-al scotianului.

    Am fost la Hungaroring de atatea ori, pacat ca nu l-am prins si pe Senna. Vream dar in 1993, a intervenit ceva si n-am putut merge, dar din 1994 pana in 2001 am mers in fiecare an.
    Pot discuta despre fiecare sezon al lui, despre fiecare cursa dar obosesc deja.

    Oricum, Senna va fi unic.
    Daca vrei am toate cursele lui Senna, de la debut pana- 1994.
    Grila, timpi de pe grila, ce a facut in cursa etc. Daca vrei da-mi adresa de e-mail si iti pot trimite.

    Sunt o baza de date despre F1.
    GO,GO, COULTHARD!

  14. #14
    Retired
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,205
    Reputatie
    1
    Dar a aparut pustiul, atunci, Coulthard ca ia luat locul. Nu m-am atasat imediat de el, dar intr-o cursa din Australia, cred Adelaide, cand conducea trebuia sa intre la pit si atunci, sa vezi treaba a INTRAT IN PARAPETI, era pe locul 1!!!!
    Cred ca stiu la ce cursa te referi... a intrat pe breteaua de asfalt de la pit-uri dar nu a franat corect si s-a oprit intr-un gard-raill. Tin minte! Nu stiu daca nu a fost Estoril, Gp. Portugaliei, 1995! Poate ma insel!

    Forza Ferrari!

  15. #15
    incepator
    Join Date
    Nov 2003
    Posts
    37
    Reputatie
    1
    Nu, a fost Adelaide 1995. In Portugalia '95 a castigat prima lui cursa, deci nu putea trece linia de sosire, pe la standuri (ca si altii, stiu ei care).
    GO,GO, COULTHARD!

  16. #16
    Retired
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,205
    Reputatie
    1
    In Portugalia '95 a castigat prima lui cursa, deci nu putea trece linia de sosire, pe la standuri (ca si altii, stiu ei care).
    Viciu de procedura... hai ca a fost faina cursa aceea de la Silverstone!

    Forza Ferrari!

  17. #17
    incepator
    Join Date
    Nov 2003
    Posts
    37
    Reputatie
    1
    Pt unii da, a fost, pentru altii in schimb deloc. Printre astia m-am numarat si eu.
    GO,GO, COULTHARD!

  18. #18
    Moderator oaspetele's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bistrita
    Posts
    1,545
    Reputatie
    0
    cate ceva despre omul schumacher.......
    Schumi’s Million Dollar Donation
    German hands mass of money to charity



    Michael Schumacher is as generous off the track as he is fast on it, and he proved it this week by donating a million dollars to the United Nations.

    The Ferrari driver, six-times a world champion, didn't attend the charity event staged to raise money for the UN's work with underprivileged children.

    But his manager, Willi Weber, presented the cheque for 900 thousand euros at the gala dinner in Nuess, Germany, while Michael, 34, is in South Africa.

    Schumacher will be in Cape Town for much of November as he prepares to attend Nelson Mandela's 46664 concert in search of cash for AIDS research.

    Michael is a special ambassador for the UN's UNESCO agency.
    Schumi? the only one!

  19. #19
    incepator
    Join Date
    Nov 2003
    Posts
    37
    Reputatie
    1
    Bravo lui! Dar sa "doneze" si titlu' mondial la anu', ca M-AM PLICTISIT sa-l tot vad campion mondial. Nici el nu se mai bucura, o zi doua si apoi "intra in normal".
    GO,GO, COULTHARD!

  20. #20
    incepator
    Join Date
    May 2004
    Posts
    16
    Reputatie
    1
    Cat timp conduce cea mai buna masina nu cred ca o sa vedem retragerea lui din F1, dar tare mi-ar placea sa-l vad cum se descurca la alte echipe.
    Personal mi s-a cam luat de fitzele lui si n-ar fi rau sa mai avem spectacolul de altadata

  21. #21
    nemuritoru` cipi13's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    bucuresti
    Posts
    1,224
    Reputatie
    1
    Pai cine interzice celor de la mclaren sa faca cea mai buna masina ?
    Si cei de la Williams si cei de la Mclaren au recunoscut ca nu au reusit sa puna la punct niste monoposturi competitive.....
    Pe de alta parte cred ca si talentul lui schumacher este decisiv.......de obicei reuseste sa se aseze la conducerea cursei relativ repede, dar Barichello nu reuseste sa tina pasul cu el, desi in principiu au masini identice, pe care fiecare le seteaza cum crede de cuviinta.....
    parerea mea.....

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •