Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 21 of 44

Thread: Autodenuntul lui Gigi Becali!

  1. #1
    Moderator Aurel.D's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    11,443
    Reputatie
    1

    Autodenuntul lui Gigi Becali!

    Articol din GSP 11 Oct. 2006

    Gigi Becali a făcut ieri o dezvăluire-şoc: a spus că Steaua n-ar fi luat titlul de campioană în sezonul trecut dacă Mircea Sandu n-ar fi cîştigat preşedinţia FRF!!
    Contactat de Gazeta Sporturilor pentru a răspunde la mai multe întrebări, patronul Stelei a fost chestionat la un moment dat despre poziţia pe care el şi, implicit, clubul Steaua au avut-o în toamna anului trecut, cînd l-au susţinut cu succes la şefia FRF pe Mircea Sandu.

    Intrebare:"Regretati ca l-ati sustinut pe Sandu?"
    Răspunsul său a constituit, practic, un autodenunţ. "Eu nu regret, n-am cum să fac asta, deoarece dacă nu-l susţineam, Steaua n-ar mai fi luat campionatul în sezonul trecut. Nu cîştigam titlul altfel, aşa că nu regret că l-am ajutat şi că am votat cu Mircea Sandu", a declarat Becali.
    "Este o afirmaţie foarte gravă, înseamnă că Mircea Sandu e cel care decide cine ia titlul?", a fost întrebat Becali, care a avut un răspuns scurt: "Bineînţeles!".

    Este a doua oara cand Becali face astfel de declaratii legate de castigarea campionatului trecut, dupa ce la o emisiune TV l-a aprobat tacit pe Borcea care il acuzase ca a "cumparat" cativa jucatori de la Vaslui in ultima etapa.
    Last edited by Aurel.D; 11th October 2006 at 11:40.

  2. #2
    sportaholic Vadim's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    21,240
    Reputatie
    1
    E un vax, vorbaraie. O sa mai ia cateva etape de suspendare.

  3. #3
    sashi-duo Kainsashiki's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Posts
    13,596
    Reputatie
    1
    s-a referit la faptul ca daca iesea giga popescu lua dinamo campionatul pt ca e dinamovist popescu...

  4. #4
    anti-nesimtiti starsteel's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Galati
    Posts
    7,987
    Reputatie
    1
    Ce naiba nu stii ca pt. dinamovisti si tot neamul lor orice vorba aruncata de Gigi devine o descoperire a Americii daca azi se scobeste in nas in mod sigur maine sar cu gura si spun "vedeti ca are viermisori intestinali".
    [B][COLOR="Blue"][SIZE="3"]CSU METAL GALATI[/COLOR][/B] - campioana si castigatoarea cupei la volei feminin [/SIZE]....[SIZE="3"]din nou![/SIZE]

  5. #5
    C H A M P I O N SAMM's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Tara ros-albastra
    Posts
    4,209
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by DiabLo View Post
    s-a referit la faptul ca daca iesea giga popescu lua dinamo campionatul pt ca e dinamovist popescu...
    corect, asta era de fapt intelesul declaratiei lui

    anul trecut era mai greu ca mincinasu sa fure pt dinamo, Steaua era prea puternica atunci

    acum insa mincinasu joaca atacant la dinamo
    Banel Nicolita a inteles, nu a fost offside, Dica, nu a fost offside la Dica. Dica, Dica, Dica du-te, Dica, Dica in fata lui 4 la 1
    Siii esteeeee goooooool. Iata bolta! Iata bolta ! Iata bolta ! Steaua este una dintre marile echipe ale Europei
    DOAR [B][SIZE="3"][COLOR="Red"]STEAUA[/COLOR][/SIZE] [/B]conteaza in Europa. Fara mizerii in UCL

  6. #6
    watcher Datenshi's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    online
    Posts
    12,849
    Reputatie
    1
    Puternica in ce sens?
    I must not let my passion interfere with my reason. That is not good. That is bad.

  7. #7
    Banned remy's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    4,858
    Reputatie
    0

    Thumbs down

    Quote Originally Posted by starsteel View Post
    Ce naiba nu stii ca pt. dinamovisti si tot neamul lor orice vorba aruncata de Gigi devine o descoperire a Americii daca azi se scobeste in nas in mod sigur maine sar cu gura si spun "vedeti ca are viermisori intestinali".
    Ce panicati sunt stelistii.
    Deja vad o schimbare de atitudine la ei.
    Tot Jiji, idolul vostru, va face de comanda.
    A mai incercat el sa scape de emblema si palmaresul Stelei, numai sa scape basma curata de la datorii. Ce rusine de patron. Si unii de pe aici pun botul, laudandu-l ca a ... bagat banii la Steaua. Ce bani, negri ?
    DEJA CE SPUNEAM EU ANII ASTIA, S-A ADEVERIT: CLUBUL STEAUA E CEL MAI MURDAR CLUB DIN ROMANIA.
    CAND IL VOR ARESTA PE CIOBAN ? SE DA DE GOL SINGUR, CAT DE PROST SI HAPSAN ESTE, SI VARSA TOT CUM A FURAT EL ULTIMELE 2 CAMPIONATE.
    Stelisti, mai aveti curajul sa laudati "marele" club european, care se inmoaie si-n fata unui FC Vaslui, Gloria Bistrita si Poli Iasi ?
    Cred ca ar trebui sa vi se ia vreo 20 de titluri nu doar ultimele doua !
    S-auzim de bine, dar nu pt. Steaua !

  8. #8
    C H A M P I O N SAMM's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Tara ros-albastra
    Posts
    4,209
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by penny View Post
    Puternica in ce sens?
    joc ma refer

    dinamo lua bataie de la mai toate echipele din campionat si deci era diferenta prea mare intre o semifinalista UEFA si o echipa care a prins Europa la mare bataie cu Sportul Studentesc in ultima etapa si prin jocul rezultatelor

    acum diferenta nu mai e chiar asa mare, Steaua e peste insa valoarea nu se vede pt ca sunt arbitraje golanesti si masuri federale penibile impotriva Stelei
    Banel Nicolita a inteles, nu a fost offside, Dica, nu a fost offside la Dica. Dica, Dica, Dica du-te, Dica, Dica in fata lui 4 la 1
    Siii esteeeee goooooool. Iata bolta! Iata bolta ! Iata bolta ! Steaua este una dintre marile echipe ale Europei
    DOAR [B][SIZE="3"][COLOR="Red"]STEAUA[/COLOR][/SIZE] [/B]conteaza in Europa. Fara mizerii in UCL

  9. #9
    Banned remy's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    4,858
    Reputatie
    0
    Iar ne intoxici cu conspiratii mondiale anti-Steaua ?
    Mila mi-e de tine, ca nici daca i s-ar lua Stelei cele 2 titluri furate pe fata, in mod ordinar (cel putin Jiji s-a dat de gol de multe ori ca a comis-o), ai zice, cumva, ca e mana lui Bush sau Putin.
    Pana atunci, vezi ca Steaua acum e de rasul tuturor, prin jocul practicat, fara sare si piper, fara suturi la poarta, deci, impotenta.
    ZI CE INSEAMNA CEEA CE SE SCRIE MAI JOS, DECAT RECUNOASTEREA CA STEAUA A FURAT ORDINAR, CU AJUTORUL LUI MIRCEA SANDU SI CORLEONE.
    ADEVARUL IESE LA IVEALA, CA DOAR NU MAI SUNTEM PE VREMEA LUI CEAUSESCU, "PATRONUL" STELEI.
    Becali: "Bine că l-am votat!"
    Răzvan Rotaru, Dan Udrea

    Gigi Becali a spus ieri că Steaua n-ar fi luat titlul de campioană īn sezonul trecut dacă Mircea Sandu n-ar fi cīştigat preşedinţia FRF. Īn plin conflict īntre FRF şi Steaua, mai ales după evenimentele petrecute la meciul Romānia - Belarus 3-1, disputat īn Ghencea şi după care şefii federaţiei au acuzat suporterii roş-albaştrilor că au creat o atmosferă ostilă jucătorilor, Gigi Becali a făcut ieri o dezvăluire-şoc.
    Contactat de Gazeta Sporturilor pentru a răspunde la mai multe īntrebări, patronul Stelei a fost chestionat la un moment dat despre poziţia pe care el şi, implicit, clubul Steaua au avut-o īn toamna anului trecut, cīnd l-au susţinut cu succes la şefia FRF pe Mircea Sandu. "MM Stoica a spus īn urmă cu două săptămīni că regretă că l-a ajutat pe Mircea Sandu să ajungă preşedinte FRF. Dumneavoastră regretaţi?", a fost īntrebat Becali.
    Răspunsul său a constituit, practic, un autodenunţ. "Eu nu regret, n-am cum să fac asta, deoarece dacă nu-l susţineam, Steaua n-ar mai fi luat campionatul īn sezonul trecut. Nu cīştigam titlul altfel, aşa că nu regret că l-am ajutat şi că am votat cu Mircea Sandu", a declarat Becali. "Este o afirmaţie foarte gravă, īnseamnă că Mircea Sandu e cel care decide cine ia titlul?", a fost īntrebat Becali, care a avut un răspuns scurt: "Bineīnţeles!".



    Cum a ajutat FRF Steaua?

    Īn ce mod ar fi putut ajuta Mircea Sandu şi FRF pe Steaua īn returul campionatului trecut? Unul dintre episoadele la care Gigi Becali face trimitere s-a petrecut după meciul Gloria - Steaua 1-0, la finalul căruia steliştii au acuzat violent arbitrajul lui Ionică Serea. La Casa Fotbalului, Gheorghe Constantin, şeful CCA, comisie care īi e subordonată lui Mircea Sandu, a avut o īntīlnire cu un reprezentant al Stelei. Atunci, lui Costică "Vīlcea" i s-ar fi dat pe un bilet numele arbitrilor pe care roş-albaştrii i-ar dori la viitoarele meciuri: Augustus Constantin, Salomir şi Colţescu. Exact arbitrii care s-au regăsit apoi la partidele cu CFR Cluj, Sportul şi FC Vaslui, prima partidă fiind cīştigată cu ajutorul "centralului".


    Becali şi Condescu l-au menţinut şef pe Sandu

    La alegerile pentru preşedinţia FRF, Gigi Becali a avut un rol esenţial īn menţinerea lui Mircea Sandu ca şef. Patronul din Ghencea a fost cel care l-a convins pe Marin Condescu să voteze īn favoarea lui Naşu'. Şeful Pandurilor este preşedintele Sindicatelor Miniere, care patrona īn decembrie 2005, cīnd au fost alegerile la FRF, īn jur de 85 de asociaţii sportive cu drept de vot. Cum Sandu a cīştigat cu o diferenţă de 100 de voturi, balanţa a fost īnclinată de Becali şi Condescu.

    Rapid nu-l acuză pe Naşu'
    "Cred că īn returul campionatului trecut, Rapid a fost īn repetate rīnduri dezavantajată. Este una din cauzele pentru care Rapid a pierdut titlul. Nu ştiu dacă Mircea Sandu e răspunzător, practic nu cred, dar aş fi curios să aflu pe ce s-a bazat Gigi Becali cīnd a făcut această declaraţie", a declarat Constantin Zotta, directorul general al Rapidului.


    Lui Gigi īi era teamă de axa Popescu-Giovanni

    Gigi Becali n-a detaliat ieri ce anume a vrut să spună atunci cīnd a zis că "Steaua n-ar fi luat campionatul dacă nu ieşea Sandu şef la FRF". Dacă Naşu' pierdea alegerile, preşedinte devenea Gică Popescu, unul dintre adversarii declaraţi ai lui Becali. Practic, īn fruntea FRF ajungea o persoană extrem de apropiată de Ioan Becali, vărul lui Gigi şi cel cu care boss-ul din Ghencea e certat de 5 ani. Astfel, el s-a temut că, odată ajunsă la Casa Fotbalului, axa Popescu-Giovanni ar fi lovit īn Steaua, prima consecinţă urmīnd să fie pierderea campionatului.


    L-a acuzat violent şi după derby-ul cu Dinamo

    Gigi Becali nu este la prima declaraţie acuzatoare la adresa lui Mircea Sandu. Imediat după derby-ul cu Dinamo, patronul din Ghencea a lansat un atac dur: "Arbitrajul a fost comandat la acest meci. Mircea Sandu nu e străin de toate astea. El conduce tot, el stabileşte cine ia campionatul. Credeţi că dacă i-aş fi dat 500.000 de euro, ca să ne ajute, i-ar fi refuzat?". Sandu a făcut memoriu la Comisia de Disciplină, care l-a suspendat pe Becali 8 etape. "La cīte am spus, e o sancţiune mică", a replicat Gigi. "Mi-a zis că n-a putut proba ce a spus, a fost suspendat şi că īşi merită sancţiunea", a īncheiat Naşu'.

    11 octombrie 2006
    DEJA MAFIOTII SE LUCREAZA INTRE EI, CU TOATE CA ERAU INDRAGOSTITI RAU:

    http://www.gsp.ro/images/content/art...8_660_594_.jpg

    STEAUA AR TREBUI CHIAR DESFIINTATA PENTRU ASTFEL DE ILEGALITATI. OARE SE VOR LUA MASURI PRIN PROCURATURA, SAU IAR SE PUNE BATISTA PE TAMBAL, CA NU SE MAI POATE ASA !

  10. #10
    MA vA ..... inter's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    15,062
    Reputatie
    1
    adica ... Dinamo se pregateste pt. meciul cu Real?:ras-plans: :ras-plans:
    de spui prostului ca-i prost/ te uraste fara rost
    si de razi de-a lui prostie / te priveste cu manie
    iar cand leaga trei cuvinte/ doar te-njura far' de minte

  11. 11th October 2006, 15:30
    Reason
    off-topic

  12. #11
    ex-hip Hipgnosis's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    1,909
    Reputatie
    1
    on-topic: Gigi a spus foarte clar ca daca iesea popescu pierdea Steaua campionatul, pt. ca baietii ar fi tras sa castige dinamo.
    Eu vad ca se agita foarte tare dinamovistii pe aici dar uita ca ei abia au prins in ultima etapa ultimul loc de UEFA! Ei nu prea au avut treaba cu titlul, dar au gura cea mai mare.
    Steaua ar fi pierdut titlul pt. ca s-ar fi furat pt. dinamo, asa insa gigi s-a asigurat ca se joaca corect., iar in consecinta echipa cea mai buna - Steaua - a luat campionatul.
    Last edited by delaparis; 11th October 2006 at 15:59. Reason: nu ne intereseaza ce se intimpla in alta parte ...
    Ce lume mica. putin mese

  13. #12
    Moderator Aurel.D's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    11,443
    Reputatie
    1
    Sa intelegem ca Becali s-a zbatut sa nu iasa Popescu ca sa nu se "fure" pt. Dinamo si sa iasa Sandu ca sa se "fure" pt. Steaua?
    Dar cu ultima intrebare din interviu cum ramane? Cea al carui raspuns este "Bineinteles"?
    Se cunoaste sinceritatea bolnava a lui Becali care in ultimele luni ne-a lamurit cat de corect s-a castigat campionatul trecut.
    Asta ca sa nu va mai bateti cu pumnul in piept si mai ales sa nu va mai victimizati cum faceti in acest tur!

    PS: Vedeti ca Steaua s-a batut pt. campionat cu Rapid, nu cu Dinamo!
    Este un mic amanunt, neinsemnat.
    Last edited by Aurel.D; 12th October 2006 at 14:02.

  14. #13
    Banned remy's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    4,858
    Reputatie
    0

    Thumbs down

    Quote Originally Posted by inter View Post
    adica ... Dinamo se pregateste pt. meciul cu Real?:ras-plans: :ras-plans:
    Ce remarca comica, daca nu penibila. Nu, Dinamo se pregateste de Ch. League.
    Daca Steaua nu masluia cele 2 campionate, nu mai aveam atatia stelisti infatuati, urland ca ei sunt stapanii Romaniei, si chiar ai lumii.
    Oare de ce nu a vandut Jiji anul trecut sigla si palmaresul Stelei, cand ii ţāţāia fundul ?
    Acum aveam, poate pe Rapid in Ch. League, iar acum un an pe Dinamo.
    Ceea ce face Steaua lui Jiji e incredibil intr-o tara care se vrea europeana.
    Ce rusine !
    Dupa ce recunoaste de atatea ori ca face magarii pt. a lua un titlu "negru", pt. a castiga bani si faima acest patron analfabet, ar cam fi timpul sa se sesizeze Procuratura, ca si pt. Moggi, in Italia.
    HOTII STRIGA HOTII !
    AUZI TU, SA LI SE PUNA ARBITRII PREFERATI PT. A CASTIGA CAMPIONATUL, ASTA E PREA MULT !

  15. #14
    MA vA ..... inter's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    15,062
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by doris2001 View Post
    Ce remarca comica, daca nu penibila. Nu, Dinamo se pregateste de Ch. League.
    mey al 5-lea membru al celor 4 fantastici ... ce probleme ai tu cu remarcile mele ..?
    te deranjeaza... ignorale ...e simplu ... mult prea simplu .. dar atat de greu pt. unii

    on-topic: asta e alt thread de caterinca!
    de spui prostului ca-i prost/ te uraste fara rost
    si de razi de-a lui prostie / te priveste cu manie
    iar cand leaga trei cuvinte/ doar te-njura far' de minte

  16. 11th October 2006, 16:40
    Reason
    fara jigniri ....

  17. #15
    Banned remy's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    4,858
    Reputatie
    0
    ***
    Eram sigur ca vor aparea agitatorii stelisti, care numai de articolul asta nu discuta, ei doar sa injure sau sa jigneasca stiu. Pacat de ei.
    In loc sa-si spuna parerea despre ce s-a scris acolo (deja e a nu stiu cata oara cand JIJI recunoaste ca a intervenit pe langa sefii FRF sau LPF), ei abereaza.
    Stelisti, nici macar 1/2 din ceea ce se spune acolo nu e real ? Cine l-a pus pe Sandu si pe Corleone la sefia fotbalului, pt. a-si imparti impreuna prada din CH. LEAGUE ?
    Fiti barbati si spuneti aici realitatea. Nu va taie nimeni capul.
    Veti mai avea multe surprize cu Jiji, va face rau cat nu credeti.
    Luna si isteria la Steaua !
    Last edited by Aurel.D; 12th October 2006 at 12:32. Reason: Nu mai jigni!

  18. #16
    watcher Datenshi's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    online
    Posts
    12,849
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Quittaro View Post
    Sa intelegem ca Becali s-a zbatut sa nu iasa Popescu ca sa nu se "fure" pt. Dinamo si sa iasa Sandu ca sa se "fure" pt. Steaua?
    Exact asta am inteles si eu. :ras-plans: :ras-plans:
    I must not let my passion interfere with my reason. That is not good. That is bad.

  19. #17
    C H A M P I O N SAMM's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Tara ros-albastra
    Posts
    4,209
    Reputatie
    1
    de fapt cooperativa dinamo a jucat la 2 capete
    1. dak iesea Popescu era om de-al casei
    2. dak iesea mincinasu sareau cu banii

    asta s-a si intamplat, dak anul trecut sandu nu a reusit sa faca nimic pt dinamo, s-a revansat anul asta
    Banel Nicolita a inteles, nu a fost offside, Dica, nu a fost offside la Dica. Dica, Dica, Dica du-te, Dica, Dica in fata lui 4 la 1
    Siii esteeeee goooooool. Iata bolta! Iata bolta ! Iata bolta ! Steaua este una dintre marile echipe ale Europei
    DOAR [B][SIZE="3"][COLOR="Red"]STEAUA[/COLOR][/SIZE] [/B]conteaza in Europa. Fara mizerii in UCL

  20. #18
    ex-hip Hipgnosis's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    1,909
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by doris2001 View Post
    Iceblu = nulitate !
    Acelasi limbaj vad ca folosesti.
    Mai nou vad ca ti-ai pus si poza. Tu esti bufonul ala mic care sta in fata reginei ? .
    Ce lume mica. putin mese

  21. #19
    trolleador six's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    Timisoara
    Posts
    9,845
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by doris2001 View Post
    DEJA CE SPUNEAM EU ANII ASTIA, S-A ADEVERIT: CLUBUL STEAUA E CEL MAI MURDAR CLUB DIN ROMANIA.
    CAND IL VOR ARESTA PE CIOBAN ? SE DA DE GOL SINGUR, CAT DE PROST SI HAPSAN ESTE, SI VARSA TOT CUM A FURAT EL ULTIMELE 2 CAMPIONATE.
    corect
    https://t.me/pump_upp

  22. #20
    Anti-sclavi danpuric78's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Montreal, QC
    Posts
    4,622
    Reputatie
    1
    Autodenuntul lui gigi confirma ceea ce stiam toti. Ca in lupta penttru federatie intre sandu si popescu(in spatele caruia se aflau impresariii) gigi a preferat sa-l sustina pe sandu, datorita rivalitatii intre el si verii sai precum si a apropierii intre dinamo si fratii becali. Pana aici nimic anormal.
    Insa ciobanul e tot cioban, iar gigi vede fotbalul din punctul de vedere al camatarilor si mafiotilor. Si anume sprijinul acordat lui sandu trebuia sa-i garanteze titlul de campioana cat timp sandu e in federatie. de asta a fost asa de revoltat dupa meciul cu dinamo cand a realizat ca arbitrii nu fluiera intotdeauna cu steaua. Intre timp s-a mai calmat, i s-a explicat ca fotbalul e un sport cu mai multi participanti. Se pare ca a inteles, ceea ce nu pot spune despre unii de pe acest forum.
    declaratiile lui gigi sdemonstreaza totusi, ca nici macar naivii nu mai pot vedea steaua ca "alba ca zapada" fotbalului romanesc.

  23. #21
    Banned remy's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    4,858
    Reputatie
    0
    Cel mai important in autodenuntul asta, e ca suporterii stelisti, macar moral, nu mai au dreptul sa ne urle aici pana la isterie, ca doar ei sunt Romani, ca nimeni nu are dreptul sa-i atinga nici cu o floare, ca daca pierd si ei un punct, urla la Luna ca e complot universal impotriva acestui club care deja se stinge incet-incet.
    Si ce-mi placea lauda ca Jiji va e Carmaciul, care va duce spre noi culmi ale progresului.
    Sa nu-mi spuna stelistii ca-l urasc pe Jiji, ca fara el, nu se mai laudau peste tot si nu se mai oţărau la noi, jignindu-ne in fel si chip, ca avem "tupeul" sa vedem gunoiul de la Steaua.
    Cat mai suportam asemenea tipuri de conducatori, care ii invata pe copiii astia stelisti, ca e bine sa furi, sa injuri, sa bati, sa mituiesti cand e nevoie, pt. a-ti atinge scopul ?
    Poate de acum va fi putina liniste, sa nu ne mai asurzeasca cu atatea laude, ca nu-i mai crede nimeni: Steaua, cu ajutorul lui Mircea Sandu si a lui Dumitru Dragomir, a luat ultimele doua campionate, furand in vazul intregii tari (nu sunt cuvinte mari, spuse la nervi, e realitatea pe care o vedem prin intermediul mass-mediei).
    S-auzim de bine ... dar asta nu e valabil si pt. Steaua lui Jiji Becali.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •