View Poll Results: Cine castiga Cupa Romaniei ?

Voters
115. You may not vote on this poll
  • Bucurestiul

    30 26.09%
  • Provincia

    85 73.91%
Page 11 of 16 FirstFirst ... 910111213 ... LastLast
Results 211 to 231 of 319

Thread: Cupa Romaniei 2006/2007: program, rezultate, comentarii

  1. #211
    Banned King of Hell's Avatar
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    Cluj-Napoca
    Posts
    2,854
    Reputatie
    0
    UTA-Dinamo, cea mai tare finala avand in vedere locatia

  2. #212
    manager Bega's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    299
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by starsteel View Post
    Oricum e disperare mare la Timisoara pt. un trofeu chiar si pipernicit ca cel al Cupei Romaniei, in clauza contractuala exista cumva vreun paragraf ascuns ca Timisoara trebuie sa joace macar finala?...
    Cred ca da. Asa am auzit si eu, dar jocurile erau facute pentru UM Timisoara, nu pentru Poli, ca patronul de la UMT e mare bautor de bere Timisoreana si nu vor sa-l piarda de client, ca asta da bonuri de masa in bere la toata fabrica.
    Acuma nu stiu ce sa zic, ca nu s-a calificat UMT-ul. Nu stiu cum va scoate Timisoreana camasa daca se califica Poli in finala, ca va fi o mare problema: cel mai tare sponsor al lui Poli este o firma Bergenbier, poate ati auzit de ea, cred ca tot producatoare de bere.

    Va fi nasol, dar in mare ai cam nimerit-o!
    Vasile Turcu, actionar Dinamo: "Jucatorii au devenit onanisti"

  3. #213
    sport legend andrei1921tm's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    2,014
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by King of Hell View Post
    UTA-Dinamo, cea mai tare finala avand in vedere locatia
    Cel mai fain ar fi Poli-Uta sau Poli_dinamo
    Din ce avem al nostru o brazda nu dam
    Din glia cu mortii cei scumpi din morminte
    Cu pieptul cu dintii noi stim s`aparam
    Hotarele noastre hotarele sfinte

  4. #214
    sport legend alex_6tm's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Timisoara
    Posts
    360
    Reputatie
    1
    Tragerea la sorti a 16-imilor Cupei Romāniei - Timisoreana, editia 2006/2007, va avea loc miercuri, la ora 16:00, la Casa Fotbalului.

    La aceasta faza participa cele 18 echipe din Liga I si 14 echipe calificate īn urma desfasurarii fazelor anterioare. Partidele din cadrul 16-imilor se stabilesc prin tragere la sorti, echipele participante fiind repartizate īn trei urne.

    Īn urna A sunt echipele din Liga I clasate pe locurile 1-6 īn campionatul editiei precedente, respectiv Steaua Bucuresti, Rapid Bucuresti, Dinamo Bucuresti, CFR Cluj, FC National si Farul Constanta.

    Īn urna B au fost asezate celelalte 12 echipe din Liga I participante īn campionatul editiei īn curs, respectiv Poli Timisoara, Otelul Galati, Poli Iasi, Gloria Bistrita, FC Arges, Jiul Petrosani, SC Vaslui, Pandurii Tārgu Jiu, Ceahlaul Piatra Neamt, U Craiova, UTA Arad si Unirea Urziceni.

    Īn urna C au fost repartizate cele 14 echipe din categorii inferioare calificate īn urma fazelor precedente, respectiv FCM II Bacau, FCM Bacau, Farul II Constanta, CS Otopeni, FC Caracal, Forex Brasov, Juventus Bucuresti, Gloria Buzau, CSM Rāmnicu Vālcea, Poli II Timisoara, Corvinul Hunedoara, Apulum Alba Iulia, U Cluj si Somesul Satu Mare.

    La tragerea la sorti se īmperecheaza echipe din urna A cu echipe din urna C (sase meciuri) si, īn continuare, echipe din urna B cu echipe din urna C (opt meciuri). Cele patru echipe ramase īn urna B se īmperecheaza īntre ele, echipele organizatoare fiind stabilite prin tragere la sorti.

    Meciurile se vor disputa īn zilele de 24 si 25 octombrie. Īn functie de calendarul competitional al Ligii I si de programul transmisiilor televizate, partidele se desfasoara la ore de īncepere care se stabilesc de FRF, īn termen de doua zile de la tragerea la sorti, conform propunerilor facute de societatea de televiziune care transmite meciurile.
    [B][COLOR="DarkOrchid"]Astazi noi cantam,
    Si incurajam,
    Politehnica,
    Tu esti viata mea.
    Ale ale ale ale ale ale ale ale...[/COLOR][/B]

  5. #215
    sport legend alex_6tm's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Timisoara
    Posts
    360
    Reputatie
    1
    Deci in conluzie inca din acest tur putem avea parte de un meci foarte tare : Poli - uta
    [B][COLOR="DarkOrchid"]Astazi noi cantam,
    Si incurajam,
    Politehnica,
    Tu esti viata mea.
    Ale ale ale ale ale ale ale ale...[/COLOR][/B]

  6. #216
    sport legend andrei1921tm's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    2,014
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by starsteel View Post
    Nu se stie acum, cu sponsorizarea formidabila Timisoreana si mai ales cu impresionanta suma de 100.000 euro care se cuvine castigatoarei cred ca deja Becali se intreaba "sa ma lupt pt. un egal in UCL unde iau 300.000 euro sau sa-mi rup picioarele in cateva meciuri prin tara ca sa castig 100.000 euro?'' Dilema mare!
    Mai precis un meci egal in UCL = 3 Cupe ale Romaniei iar o victorie = 6 cupe cam asta este diferenta. Numai ca aceasta diferenta o pot face numai cluburile care evolueaza acolo... am zis cluburile? scuze evident clubul.

    Oricum e disperare mare la Timisoara pt. un trofeu chiar si pipernicit ca cel al Cupei Romaniei, in clauza contractuala exista cumva vreun paragraf ascuns ca Timisoara trebuie sa joace macar finala?... deja toata lumea e convinsa ca pt. Cupa anul asta in materie de arbitraj Poli va fi Dinamo. Oricum deplasarea Otelului pana la Timisoara pt. finala va fi obositoare dar sa speram ca vom avea parte de un arbitraj corect chiar daca adversara se va numi Poli sau Dinamo.
    P.S. Atentie la tragerea la sorti sa nu incalziti prea tare bilutele Poli si Dinamo sa nu cumva sa se friga cineva astfel vor ramane urme, adica probe. :ras-plans:
    Bah baiatu ia nu mai fi asa jmeker.Nu se joaca pt bani ci pt calificare in uefa.Lasa k va vad eu pe voi cum o luati in jos in campionat din cauza cl si o sa va rupeti picioare pt 100.000$
    crezi k de banii aia au nevoie cluburile sau de calificare?
    Aberezi...da sa revi tu cu picioarele pe pamant.
    Din ce avem al nostru o brazda nu dam
    Din glia cu mortii cei scumpi din morminte
    Cu pieptul cu dintii noi stim s`aparam
    Hotarele noastre hotarele sfinte

  7. #217
    Banatean Grinco's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Sachsen-Anhalt, DE
    Posts
    8,318
    Reputatie
    0
    Ce porcarie de sistem au inventat dromaderii de la frf. Din cate stiu eu, Cupa e competitia in care toti au sanse egale. Ar fi trebuit puse toate echipele intr-o urna si trase doua cate doua. Sau daca chiar vroiau neaparat sa fie cu favoriti si cu outsideri, sa fi facut doar doua urne. In prima cele 18 din Div A si in a doua, celelalte. Dar asa ar fi existat riscul sa joace steaua, dinamo, rapid intre ele si nu e in interesul nimanui sa fie una eliminata asa devreme. Nu-s prosti degeaba frf-istii
    Last edited by Grinco; 10th October 2006 at 16:33.

  8. #218
    real champs Pepsi-Cola's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Alba-Iulia
    Posts
    790
    Reputatie
    1
    Cupa va merge acasa la STEAUA
    [B]D Generation[/B] [SIZE="4"][COLOR="SeaGreen"][B]X[/B][/COLOR][/SIZE]

  9. #219
    junior fcvs's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    Vaslui
    Posts
    90
    Reputatie
    1
    cand draq o sa apara pe net rezultatele tragerilor la sortzi?

  10. #220
    manager Bega's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    299
    Reputatie
    1
    maine
    Vasile Turcu, actionar Dinamo: "Jucatorii au devenit onanisti"

  11. #221
    anti-nesimtiti starsteel's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Galati
    Posts
    7,987
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Grinco View Post
    Ce porcarie de sistem au inventat dromaderii de la frf. Din cate stiu eu, Cupa e competitia in care toti au sanse egale. Ar fi trebuit puse toate echipele intr-o urna si trase doua cate doua. Sau daca chiar vroiau neaparat sa fie cu favoriti si cu outsideri, sa fi facut doar doua urne. In prima cele 18 din Div A si in a doua, celelalte. Dar asa ar fi existat riscul sa joace steaua, dinamo, rapid intre ele si nu e in interesul nimanui sa fie una eliminata asa devreme. Nu-s prosti degeaba frf-istii
    E clar ca e o mizerie aceasta dirijare a tragerii la sorti si cred ca aici e clar pt. toata lumea ca Steaua nu are nicio contributie. Pe cine stiti ahtiati dupa Cupa si cu spate puternic la frf&lpf? Ghici ciuperca ce-i?

    Quote Originally Posted by alex_6tm View Post
    Deci in conluzie inca din acest tur putem avea parte de un meci foarte tare : Poli - uta
    Daca nu iese derbyul zonal atunci poate aveti sansa unui meci Otelul - Poli
    Last edited by starsteel; 11th October 2006 at 11:21. Reason: consecutive
    [B][COLOR="Blue"][SIZE="3"]CSU METAL GALATI[/COLOR][/B] - campioana si castigatoarea cupei la volei feminin [/SIZE]....[SIZE="3"]din nou![/SIZE]

  12. #222
    sport legend cristane's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Toronto, ON
    Posts
    3,033
    Reputatie
    1
    Mi se pare stupid ca toate meciurile pina la finala se joaca intr-o singura mansa, pe teren neutru (mai putin primul tur, care se joaca pe terenul echipei de divizie inferioara). Chestia asta ucide interesul. Daca ar fi un "sfert" sau o semifinala, sa zicem Iasi - Timisoara, ambele stadioane s-ar umple. Dar asa, se va juca neutru, la Brasov, cu 2 galerii de citeva sute de oameni in tribune.
    Trebuiau ori sa faca meciurile tur-retur, ori sa traga la sorti gazda, asa cum e in Cupa Angliei. Terenurile neutre sint cea mai proasta solutie.

  13. #223
    incepator
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    2
    Reputatie
    1
    finala Poli - dinamo...Ii rupem! Forza viola!

  14. #224
    anti-nesimtiti starsteel's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Galati
    Posts
    7,987
    Reputatie
    1
    Sa nu-mi spui ca esti timisorean ca m-am plictisit eu de cand tot astept sa-i bateti si voi odata pe Dinamo.
    P.S. Se pare ca nu am citit atent acum vad, Forza viola!....e clar.
    [B][COLOR="Blue"][SIZE="3"]CSU METAL GALATI[/COLOR][/B] - campioana si castigatoarea cupei la volei feminin [/SIZE]....[SIZE="3"]din nou![/SIZE]

  15. #225
    incepator
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    16
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by dOn-JJ View Post
    Provincia
    finala: Steaua - rapid
    Ce va freak pe voi la creier k nu se mai joak in capitala muriti de ciuda, dar asta e ,trebuia sa se joace si in provincie odata si odata pt a nu mai fi avantajate echipele din capitala in finala,asa dak se va ajunge la o finala dinamo-steaua nici nu stiti ce va asteapta la timisoara .Dar totusi in finala vom ajunge noi adik POLITEHNICA TIMISOARA. IN TOATA LUMEA SI-N TOATA TARA NU E NICIUNDE CA LA TIMISOARA/ SI SA SE STIE IN LUNG SI-N LAT CA-NTOTDEAUNA FRUNCEA E-N BANAT.

  16. #226
    incepator Neo_vl's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Ramnicu Valcea
    Posts
    13
    Reputatie
    1
    ma pana una alta cupa vine la valcea
    [B][RIGHT]Mandru ca sunt Valcean[/RIGHT][/B]

  17. #227
    trops mblue's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Posts
    1,651
    Reputatie
    1
    nu stiu de ce comentati sistemul actual de tragere la sorti, anul trecut erau doar 2 urne pt ca erau 16 echipe in divizia a, anul asta sunt 18 echipe, acum n ani cand erau 18 echipe era acelasi sistem. de n-spe ani incoace e cam acelasi sistem. in fine unii orice ar fi se cred cei mai inteligenti si orice se face trebuie sa comenteze , sa demostreze ca ei sunt cei mai inteligenti.

  18. #228
    Banatean Grinco's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Sachsen-Anhalt, DE
    Posts
    8,318
    Reputatie
    0
    Si daca in trecut a fost tot asa, ti se pare ok? E clar dirijata tragerea la sorti pt a se evita meciuri de genul steaua-dinamo sau dinamo-rapid. In plus, in Cupa toti ar trebui sa plece cu sanse egale, fara capi de serie (asta e ideea cupei, de aia participa toate echipele din tara, a se vedea Anglia)

  19. #229
    anti-nesimtiti starsteel's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Galati
    Posts
    7,987
    Reputatie
    1
    Si care era problema daca existau tot 2 urne una cu 18 iar cealalta cu 14. Pt. frf dezastrul ar fi fost meciul Poli Tm - Dinamo.
    [B][COLOR="Blue"][SIZE="3"]CSU METAL GALATI[/COLOR][/B] - campioana si castigatoarea cupei la volei feminin [/SIZE]....[SIZE="3"]din nou![/SIZE]

  20. #230
    Banatean Grinco's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Sachsen-Anhalt, DE
    Posts
    8,318
    Reputatie
    0
    Lasa ca nici cu steaua sau rapid nu ar fi vrut dinamo sa joace Oricum doua urne era ceva mai normal decat 3

  21. #231
    incepator
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    bucharest
    Posts
    17
    Reputatie
    1

    Angry

    RAPID VA CASTIGA
    TOATA VIATA RAPIDIST[B][COLOR="darkred"][/COLOR][/B]

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •