View Poll Results: Ce echipe sustineti in cupele europene?

Voters
40. You may not vote on this poll
  • Exclusiv pe Steaua

    5 12.50%
  • Exclusiv pe Rapid

    4 10.00%
  • Exclusiv pe Dinamo

    2 5.00%
  • Indiferent de parerea mea despre ele, le sustin pe toate

    27 67.50%
  • Imi este indiferent ce rezultate vor obtine

    1 2.50%
  • Imi doresc sa piarda toate

    1 2.50%
Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 21 of 39

Thread: Sustinem echipele romanesti ce participa in cupele europene?

  1. #1
    hfsc sucks tuxie's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    localhost.localdomain
    Posts
    2,432
    Reputatie
    1

    Sustinem echipele romanesti ce participa in cupele europene?

    In ultima vreme, observ ca multi dintre forumisti au tendinta de a repeta disensiunile din trecut (gen "I love you Boro"), aplicate de aceasta data la toate cele 3 echipe ce participa in cupele europene (Champions League si UEFA Cup). Asadar, acest poll este in principal adresat suporterilor echipelor ce nu participa in competitiile mai sus mentionate si, secundar, suporterilor echipelor ce participa.
    As fi curios, in cazul celor din prima categorie, de unde astfel de reactii, alegerea de a sustine o alta echipa a carei suporteri nu au fost pana inaintea unui meci direct cu una din cele 3 echipe si daca respectivii considera ca, in acest moment, echipa lor favorita s-ar descurca mai bine decat echipa controversata.
    V-as ruga sa va argumentati optiunea.

  2. #2
    Anti-frustrati superchumbo's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    255.255.255.0
    Posts
    1,355
    Reputatie
    1
    din frustrare evident ................................ ca doar "sa moara capra vecinului" e proverbul care ne caracterizeaza ca natiune, nu ?????
    Omnia ad opinionen suspensa sunt

  3. #3
    We stay UNITED SORENSEN's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Behind enemy lines
    Posts
    6,204
    Reputatie
    0
    E o optiune personala....eu de ex nu ca sustin o echipa din RO dar ma uit si vreu sa castige...bine le sustin
    Oricum sincer in functie de situatie chiar ma enervez...
    Dar oricum fiecare cum simte.
    Eu de exemplu imi place fotbalul...asa ca nu pot sa nu simpatizez cu alte echipe...mai ales ca e vorba de una din ROmania ...
    Last edited by SORENSEN; 26th September 2006 at 13:15.
    [COLOR="Red"]PRO GLORIA [/COLOR][COLOR="Blue"]ET PATRIA [/COLOR]

  4. #4
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,898
    Reputatie
    0
    In cupele europene am tinut cu toate echipele romanesti, mereu. Am fost de cateva ori si pe stadioane la mai multe meciuri in cupe (Steaua, Dinamo, National, bineinteles Rapid).
    Singura exceptie de la regula a fost anul trecut in sferturi - n-am prea putut sa tin cu Steaua
    If I was half as good as I was, I’m still twice as good as you’ll ever be!

  5. #5
    hfsc sucks tuxie's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    localhost.localdomain
    Posts
    2,432
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Man not Machine View Post
    Oricum sincer in functie de situatie chiar ma enervez...
    Dar oricum fiecare cum simte.
    Asta e drept, si eu ma pot enerva la un moment T si sa o dau cu 'sa moara capra vecinului'; doar ca o data ce iti trec nervii, revii la analiza de ansamblu cumva. Totusi sunt prea multe frustrari de tipul mentionat, la urma urmei oricum am privi echipele din cupele europene reprezinta in primul rand tara, si in al doilea rand clubul; la fel si suporterii - s-au nascut in Romania, nu in clubul X.

  6. #6
    We stay UNITED SORENSEN's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Behind enemy lines
    Posts
    6,204
    Reputatie
    0
    Oricum la un moment dat intervine invidia...adica daca Rapid ajungea in sferturi si Steaua era eliminata de Betis ...nu stiu cat de mult mai puteam tine cu rapidistii da oricumeu zic ca trebuie sa fim fair-play si pe cat posibil sa tinem cu Romania ...
    Dar fiecare ,repet, cum simte sau cum il duce mintea.
    Garantat maine voi tine cu ambele echipe romanesti sa mearga in grupele UEFA
    [COLOR="Red"]PRO GLORIA [/COLOR][COLOR="Blue"]ET PATRIA [/COLOR]

  7. #7
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,784
    Reputatie
    1
    Eu le sustin pe toate si mi se pare normal asa...
    Dar sigur eu nu traiesc in Romania si nu sunt in contact cu tensiunile de acolo inter-cluburi.
    Cel mult pot spune ca s-ar vedea mai frumos de aici o solidaritate nationala in ceea ce priveste sustinerea cluburilor oricare ar fi ele cind e vorba sa ne "luptam" cu marii din Europa. Sa nu uitam ca in alte parti toti sunt solidari ... exemple ar fi chiar acum cu Lyon unde nu e francez sa nu sustina echipa asta mai ales ca joaca in deplasare ...
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  8. #8
    hfsc sucks tuxie's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    localhost.localdomain
    Posts
    2,432
    Reputatie
    1
    Nu prea cred eu ca o sa vedem prea repede astfel de fenomene si la noi, mai degraba in cazul in care Steaua trece de grupe vom vedea iar ceva stelisti capaciti ca au iesit in strada sa se bucure. Si chestia asta are o explicatie, cand respectivii se bat cu pumnii in piept si se "p**a" pe echipa locala, de parca ei ar fi reusit cine stie ce performanta.

  9. #9
    sport legend noir_desir's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Iași/Мoscova
    Posts
    3,603
    Reputatie
    1
    Eu unul sustin orice echipa romaneasca ce joaca in cupele europene, pentru simplul fapt ca sunt roman... Un argument ce le poate parea unora pueril, dar asta este adevarul. Cum bine a spus si tuxie, ne-am nascut in Romania, nu in clubul X.
    Cu toate acestea, nu as fi in stare sa ies sa ma bucur pe strazi pentru victoria unei alte echipe decat cea favorita. Ceea ce s-a intamplat anii trecuti demonstreaza ca multi dintre noi sunt mai mult stelisti decat romani. Sunt curios daca, prin absurd, Poli Iasi ar castiga Liga Campionilor, cati bucuresteni ar iesi in strada...

    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    Sa nu uitam ca in alte parti toti sunt solidari...
    Nu stiu daca un sustinator ar lui Liverpool sau Manchester ar putea sustine pe Chelsea ori daca un juventin ar putea sustine pe Milan. Poate in Franta, situatia e alta, caci echipele ajung mai greu in fazele superioare. In schimb, daca englezii, italienii sau spaniolii isi permit sa nu sustina toate echipele de club, romanii nu cred ca isi permit, mai ales ca performanta e un lucru destul de rar in fotbalul de la noi.
    [COLOR="Blue"][B]FORZA POLI[/B][/COLOR] / [COLOR="Black"][B]FORZA[/B][/COLOR][COLOR="Red"] [B]MILAN[/B][/COLOR] / [COLOR="Navy"][B]ALLEZ[/B][/COLOR] [COLOR="Red"][B]PSG[/B][/COLOR] / [COLOR="Blue"][B]HAJRA MTK[/B]/[/COLOR][COLOR="DarkGreen"][B]ЛОКОМОТИВ МОСКВА[/B][/COLOR]

  10. #10
    kinki lola pinki's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    21,478
    Reputatie
    1
    le sustinem, cum sa nu eu o sustin pe steaua in primul si=n primul rand, dar nu ma deranjeaza ca si celelalte echipe sa aiba un parcurs bun, pana la urma ne fac fotbalul mai cunoscut dar daca e sa intalneasca steaua pe undeva, atunci nu le mai sustin
    [FONT="Book Antiqua"][SIZE="3"][B][COLOR="Gray"]love's not blind, it's retarded.[/COLOR][/B][/SIZE][/FONT]

  11. #11
    Mereu Campioni dede's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Cluj
    Posts
    14,166
    Reputatie
    1
    mie personal mi-e indiferent...nu plang daca o echipa pierde si nu sar in sus de bucurie daca castiga (bineinteles la Steaua e altceva )...insa ma bucur cand vad ca creste coef
    Increderea absoluta in victorie este insasi cheia victoriei.

  12. #12
    blanco kain's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Buzau
    Posts
    4,277
    Reputatie
    1
    Sunt roman , le sustin pe toate
    [B]"Anyone who has never made a mistake has never tried anything new.[/B]" ([COLOR="Blue"]Albert Einstein[/COLOR])

    "[B]Di Stefano is the greatest player of all time and Kaka is the best current footballer.[/B]" ([COLOR="Blue"]Pele[/COLOR])

    ex-kainutz / RIP Antonio Puerta / RIP Marian Cozma

  13. #13
    he`s back dan's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    romania
    Posts
    2,051
    Reputatie
    1
    intotdeauna am tinut cu echipele romanesti in cupele europene.
    acum e unul dintre cele mai bune momente ale fotbalului romanesc si ma bucur sa vad ca aproape toti microbistii sustin echipele romanesti in europa.
    daca nationala a cam luat-o in jos in ultima vreme,echipele de club merg tot mai bine.(asta inseamna ca si pt nationala o sa vina vremuri mai bune)
    Pentru ca universul vostru se-nvirte in jurul nostru,
    Pentru ca traiti pt noi si nu pt echipa voastra,
    Pentru ca fara noi ati fi mereu tristi,
    Pentru ca zilele voastre fericite ni se datoreaza,
    Invidiosilor! Sa strigam impreuna: Multumim STEAUA ca existi!

  14. #14
    sport legend gabi94's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Mioveni
    Posts
    1,917
    Reputatie
    1
    Petru ca sunt roman ,tin pumnii strinsi la toate echipele care ne reprezinta...

  15. #15
    Moderator Aurel.D's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    11,443
    Reputatie
    1
    Singura echipa cu care tin in Cupele Europene (exceptie Dinamo, bineinteles), este ca si anul trecut, Rapid.
    Cand eram copil ma bucuram de victoriile Universitatii Craiova sau Sportului Studentesc in UEFA, insa niciodata nu am putut tine cu Steaua, indiferent cu cine a jucat. Din partea mea Steaua poate sa joace 5 finale de Ch. League si sa castige si Cupa Intercontinentala ca tot nu as putea tine cu ei!
    Asta simt, nu pot sa ma fortez sa tin cu rivala de o jumatate de secol a echipei mele favorite!

    As vrea sa vad si eu cati suporteri ai lui Lazio ar tine cu Roma, ai lui Barca cu Real, ai lui Manchester City cu Man. United, etc....
    Mi se pare putin fortata chestia asta cu asa zisul "patriotism".

  16. #16
    kinki lola pinki's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    21,478
    Reputatie
    1
    eu tin si cu barca si cu real cat despre echipele noastre... le sustin, in sensul ca nu-mi doresc neaparat sa piarda, adica e un fel de indiferenta STEAUA e cea mai importanta pt mine
    [FONT="Book Antiqua"][SIZE="3"][B][COLOR="Gray"]love's not blind, it's retarded.[/COLOR][/B][/SIZE][/FONT]

  17. #17
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,784
    Reputatie
    1
    Daca luam exemplu cu Steaua as zice asa:

    Cei care nu sunt stelisti, in caz de mare performanta a echipei din Ghencea, vor fi mindri ca stelistii sunt romani. In cazul in care Steaua se va face de ris atunci pot fi mindri ca nu sunt stelisti


    Cred ca e valabil si pentru Rapid sau Dinamo
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  18. #18
    Anti-frustrati superchumbo's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    255.255.255.0
    Posts
    1,355
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    In cazul in care Steaua se va face de ris atunci pot fi mindri ca nu sunt stelisti :
    not gonna happen soon ..................................
    Omnia ad opinionen suspensa sunt

  19. #19
    sport legend
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    16,291
    Reputatie
    1
    Sustin exclusiv pe Steaua , dar imi doresc ca Dinamo sa obtina cel putin calificarea in grupele UEFA.

    De ce? Ca sa fie obositi si sa le scada sansele si concentrarea pt. titlu!

    Rapid e cantitate neglijabila in ecuatia titlului si ar fi bine sa se califice (cel putin pt. puncte).

    Faptul ca imi doresc ca Dinamo si Rapid sa intre in grupe e una , dar sa spun ca le sustin pe toate e o prostie (mai ales sa zic ca le sustin in aceeasi masura )

  20. #20
    Timisoara ... Elphax's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Curva Sud
    Posts
    14,658
    Reputatie
    1
    preferabil ar fi ca dinamo si rapid sa se califice si sa joace bine, sau sa nu se califice deloc - asa putem avea coeficient bun

  21. #21
    sport legend
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    16,291
    Reputatie
    1
    pt. dinam si rapid ideal ar fi sa se califice in grupe , sa faca 2 victorii , sa aiba adversari tari de tot , sa fie obosita , sa aiba accidentari , iar in final sa termine pe 4 in grupa

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •