View Poll Results: Este corecta metoda de distribuire a biletelor?

Voters
27. You may not vote on this poll
  • Da, e corect ca abonatii sa aiba prioritate

    19 70.37%
  • Nu, toata lumea trebuia sa se bata egal la casele de bilete

    8 29.63%
Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 21 of 41

Thread: E corecta prioritatea abonatilor?

  1. #1
    sportaholic Vadim's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    21,240
    Reputatie
    1

    E corecta prioritatea abonatilor?

    Valeriu Argaseala a declarat joi seara ca Steaua va pune in vanzare 25.000 de pachete de bilete. Dintre acestea, numai 5.000 vor fi de vanzare la casele de bilete. La restul vor avea prioritate abonatii.

    Abonatii pot cumpara pachetele intre 9 si 15 septembrie.

    "Abonatii vor avea prioritate la bilete. Ei vor avea dreptul primii sa cumpere doua pachete de bilete fiecare. Avem 8.000 de abonati, teoretic ei pot cumpara 16.000 de pachete. Mai raman aproximativ 5.000 de pachete de bilete pentru restul doritorilor, iar restul de locuri, aproximativ 3.000 - 4.000 vor fi pentru oficialii UEFA, echipa vizitatoare etc".

    Dupa data de 15 se vor pune la vanzare pachetele ramase, iar fiecare om care va cumpara de la casele de bilete va putea achizitiona maxim doua pachete de fiecare.

    Preţurile pachetelor sunt: 185 lei la peluze, 350 lei la tribuna a doua, 550 lei la tribuna întâi, 900 lei la tribuna zero şi 1.200 lei la fotolii.

    Mai multe detalii aici: http://www.onlinesport.ro/sport/fotb...&viewItem=9479

  2. #2
    We stay UNITED SORENSEN's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Behind enemy lines
    Posts
    6,204
    Reputatie
    0
    Este foarte corect...ei au platit o suma de bani care eu zic ca le asigura o oarecare intaietate plus ca ei sunt cei mai fideli suporteri ...
    La Lyon cel putin asa e ..de fapt prima intaietate o au pers cu handicap......
    Asa ca eu zic ca e corect si normal
    [COLOR="Red"]PRO GLORIA [/COLOR][COLOR="Blue"]ET PATRIA [/COLOR]

  3. #3
    C H A M P I O N SAMM's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Tara ros-albastra
    Posts
    4,209
    Reputatie
    1
    e doar o stratagema, de fapt intaietatea asta nici nu conteaza, oricum nu se vor vinde toate biletele

    vor intr-un fel sa ii incante pe abonati, mare intaietate, e ca si cum ma duc sa platesc impozitul la casa si primaria imi zice ca n-o sa stau la coada

    mare smecherie, banii tot o gramada sunt, indiferent de prioritate sau nu

    dak nu o sa fiu plecat prin tara, o sa ma duc la meciurile astea si o sa-mi cumpar bilet cu 15 min inainte de inceperea meciului

    de la casa, nu de la bisnitari

    dak respectau abonatii si / sau suporterii lasau preturile mai jos sau faceau niste reduceri, niste *******i care vor sa se imbogateasca peste noapte, am o sila de ei, nu ma asteptam la MM sa faca gainarii de-astea, la gg ma gandeam la cat de idiot e, dar la MM in nici un caz
    Banel Nicolita a inteles, nu a fost offside, Dica, nu a fost offside la Dica. Dica, Dica, Dica du-te, Dica, Dica in fata lui 4 la 1
    Siii esteeeee goooooool. Iata bolta! Iata bolta ! Iata bolta ! Steaua este una dintre marile echipe ale Europei
    DOAR [B][SIZE="3"][COLOR="Red"]STEAUA[/COLOR][/SIZE] [/B]conteaza in Europa. Fara mizerii in UCL

  4. #4
    senior
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    202
    Reputatie
    1
    SAMN te asigur eu ca or sa se vanda toate biletele !!! Cu sigurantza nici nu or sa mai ramana bilete sa puna in vanzare separat. Asa ca daca esti cu adevarat stelist, dute si cumpara pachetul de trei bilete

  5. #5
    sashi-duo Kainsashiki's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Posts
    13,596
    Reputatie
    1
    foarte corecta prioritatea

    samm..like always...sa vezi ce o sa alergi cu 15 minute inainte de meci sa gasesti un tv daca tu crezi ca o sa gasesti bilete

  6. #6
    We stay UNITED SORENSEN's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Behind enemy lines
    Posts
    6,204
    Reputatie
    0
    Argaseala a spus ca indiferent daca se vor vinde toate bilete... in ziua meciului nu se vor mai da bilete...
    [COLOR="Red"]PRO GLORIA [/COLOR][COLOR="Blue"]ET PATRIA [/COLOR]

  7. #7
    SOLO FARUL tchibos's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Constanta
    Posts
    10,057
    Reputatie
    1
    mie nu mi se pare chiar asa corecta... poate un suporter a avut pana acum abonament si nu a mai reusit sa isi faca anul asta

  8. #8
    nvr trst nbody Zax's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,346
    Reputatie
    1
    e foarte corecta, in felul acesta se va evita invazia de semintari si suporteri neutrii care vin doar sa vada pe Real Madrid.

  9. #9
    C H A M P I O N SAMM's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Tara ros-albastra
    Posts
    4,209
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by stelist4ever90 View Post
    SAMN te asigur eu ca or sa se vanda toate biletele !!! Cu sigurantza nici nu or sa mai ramana bilete sa puna in vanzare separat. Asa ca daca esti cu adevarat stelist, dute si cumpara pachetul de trei bilete
    poate l-as fi cumparat dar in primul rand nu stiu dak la ora meciurilor voi fi in Bucuresti (work related travelling) iar in al doilea rand parca am simtit un pumn dat in figura de conducerea Stelei cand au anuntat preturile
    Banel Nicolita a inteles, nu a fost offside, Dica, nu a fost offside la Dica. Dica, Dica, Dica du-te, Dica, Dica in fata lui 4 la 1
    Siii esteeeee goooooool. Iata bolta! Iata bolta ! Iata bolta ! Steaua este una dintre marile echipe ale Europei
    DOAR [B][SIZE="3"][COLOR="Red"]STEAUA[/COLOR][/SIZE] [/B]conteaza in Europa. Fara mizerii in UCL

  10. #10
    sportaholic Vadim's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    21,240
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by SAMM View Post
    dak nu o sa fiu plecat prin tara, o sa ma duc la meciurile astea si o sa-mi cumpar bilet cu 15 min inainte de inceperea meciului
    Sincer nu cred. Se vor vinde ca painea calda. Si daca puneau 10 milioane la pachet se vindeau. Oricum asta cu pachetul e praf in ochi, o sa scriu maine pe site. Cumpara Nea Gigi un pachet si isi vinde 2 bilete la negru sau toate. Nu se va inlatura astfel specula asa cum zice Argaseala.

  11. #11
    C H A M P I O N SAMM's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Tara ros-albastra
    Posts
    4,209
    Reputatie
    1
    mi se pare ca Argaseala azi a incercat o mica mani****re ********a, ar fi interesant piticul asta ce facea inainte de 1990, CNSAS-ul te mananca

    cica biletele se vor vinde sigur pana in preziua meciului cu Lyon, creaza panica, si un sentiment ca cine stie ce ar pierde cineva dak nu se duce pe stadion
    Banel Nicolita a inteles, nu a fost offside, Dica, nu a fost offside la Dica. Dica, Dica, Dica du-te, Dica, Dica in fata lui 4 la 1
    Siii esteeeee goooooool. Iata bolta! Iata bolta ! Iata bolta ! Steaua este una dintre marile echipe ale Europei
    DOAR [B][SIZE="3"][COLOR="Red"]STEAUA[/COLOR][/SIZE] [/B]conteaza in Europa. Fara mizerii in UCL

  12. #12
    sashi-duo Kainsashiki's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Posts
    13,596
    Reputatie
    1
    bisnita nu va fi niciodata oprita, insa din 8000 de abonati nu cred ca-s toti bisnitari..mai mult de 200 de bilete nu se vor vinde la negru..

  13. #13
    Timisoara ... Elphax's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Curva Sud
    Posts
    14,658
    Reputatie
    1
    normala prioritatea, cine da banu, sta in fata

  14. #14
    C H A M P I O N SAMM's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Tara ros-albastra
    Posts
    4,209
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by DiabLo View Post
    bisnita nu va fi niciodata oprita, insa din 8000 de abonati nu cred ca-s toti bisnitari..mai mult de 200 de bilete nu se vor vinde la negru..
    tu chiar crezi ca toti aia 8000 de abonati vor da atatia bani pt bilete, dintre abonati maxim jumatate vor cumpara cred eu, hai 5,000 cu indulgenta
    Banel Nicolita a inteles, nu a fost offside, Dica, nu a fost offside la Dica. Dica, Dica, Dica du-te, Dica, Dica in fata lui 4 la 1
    Siii esteeeee goooooool. Iata bolta! Iata bolta ! Iata bolta ! Steaua este una dintre marile echipe ale Europei
    DOAR [B][SIZE="3"][COLOR="Red"]STEAUA[/COLOR][/SIZE] [/B]conteaza in Europa. Fara mizerii in UCL

  15. #15
    sport legend
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    3,937
    Reputatie
    1
    Mi se pare normal că un abonat care probabil vine la toate meciurile Stelei să beneficieze de o oarecare protecţie.
    Este nejustificată temerea că vor rămâne decât 5000 de bilete . Doar teoretic e posibil ca 8000 de abonaţi să ia 16000 de bilete , pentru asta ar trebui ca toţi cei 8000 să vină să cumpere bilete şi toţi să ia câte două . Mai mult ca sigur că decât o parte din ei vor dori să cumpere bilete - să spunem 6000 dar din aceştia nu toţi vor dori două bilete . Maxim 10-12000 de bilete vândute către abonaţi . Vor mai ramâne cel puţin 10000 .

  16. #16
    anti-nesimtiti starsteel's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Galati
    Posts
    7,987
    Reputatie
    1
    Abonatii evident ca au prioritate daca printre ai ar fi suporteri care nu-si permit sa plateasca aceasta suma tot vor cumpara pachetul si apoi il vor imparti, vinde etc. Eu zic ca la sfarsitul saptamanii viitoare biletele vor fi epuizate.
    [B][COLOR="Blue"][SIZE="3"]CSU METAL GALATI[/COLOR][/B] - campioana si castigatoarea cupei la volei feminin [/SIZE]....[SIZE="3"]din nou![/SIZE]

  17. #17
    sportaholic Vadim's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    21,240
    Reputatie
    1
    Avem noi pe forum multi abonati sau metoda e chiar corecta?

  18. #18
    sport legend
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    16,291
    Reputatie
    1
    Chiar cu riscul de a nu-mi putea cumpara bilet , zic DA. E normal.

  19. #19
    sport legend gabi94's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Mioveni
    Posts
    1,917
    Reputatie
    1
    Mi se pare corect ca abonatii sa aiba prioritate....trebuie si ei ,cei care sunt meci de meci alaturi de echipa ,sa fie rasplatiti...

  20. #20
    Best_I_Can B_I_C's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    151
    Reputatie
    1
    Nu mi se pare prea corect... Pai abonamentele sunt doar pentru meciurile interne. Pentru meciurile europene, cred ca ar fi bune niste abonamente separate. In felul asta ar avea si clubul mai mult de castigat.

  21. #21
    sashi-duo Kainsashiki's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Posts
    13,596
    Reputatie
    1
    cui i-ar conveni sa aibe abonament, sa mearga meci de meci sa sustina echipa si sa nu mai prinda bilet la meciul cu real pentru ca intra altcineva care vrea sa-l vada pe bekcham...pai e corect asa?


    normal ca e corect sa aibe abonatii prioritate!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •