Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 43 to 63 of 68

Thread: Portarul Farului

  1. #43
    Fighter Kooler's Avatar
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Constanta
    Posts
    7,872
    Reputatie
    1
    Da si eu m-am suparat pe Curca (l-am scos de la avatar) nu imi place ca nu evolueaza odata cu trecerea timpului. In ultima vreme in loc sa gafeze cat mai putin o face cat mai mult si nu stiu de ce. In trecut era laudat ca fiind unul dintre cei mai buni portari ai romaniei si acum ce ne-a facut? Nu e principalul vinovat pentru rezultatele slabe ale echipei dar are partea lui de vina prin faptul ca nu ofera siguranta si increderea necesara coechipierilor (si nici fundasi) La capitolul siguranta Curca 65% , Vlas 70% In concluzie portarii gafeaza fundasii la fel mijlocasii nu construiesc si recupereaza si atacantii nu marcheaza nu zic ca nu o fac deloc dar nu o fac asa cum probabil ne-am dori

  2. #44
    sport legend danny del corco's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    CONSTANTA
    Posts
    1,126
    Reputatie
    1
    Curca mai are momente bune, precum si gafe monumentale, putine fara intentie. Vlas, in opinia mea, ar fi trebuit sa confirme deja. Doar a aparat in 9 etape consecutiv, daca nu ma insel.Ori lucrul asta nu s-a intamplat. Deocamdata astia sunt, cu astia defilam. Ce este drept si apararea e varza.

  3. #45
    manager bahaus_84's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Constanta
    Posts
    331
    Reputatie
    1
    Ultima a fost la Craiova....Cel mai intelept din partea lui Panduru ar fi sa ii roteasca pana cand unul dintre ei confirma....gresesti ramai rezerva meciul urmator

  4. #46
    sport legend danny del corco's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    CONSTANTA
    Posts
    1,126
    Reputatie
    1
    Poate mi s-a parut dar cel mai surprins la golul cfr-ului a fost Vlas. Nici macar nu a schitat ca ar intentiona sa vina pe centrare, cu toate ca, zic eu era treaba lui sa iasa in 6m, iar cand a vazut mingea reluata spre poarta, a Sarit de parca a fost curentat. Parerea mea.

  5. #47
    Констанца kerosene's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    TheOldestLivingCityInRO
    Posts
    5,130
    Reputatie
    1
    Mda.Se pare ca statul pe bara nu le prea prieste portarilor nostri.Asa ca mai bine s-ar hotari sa aleaga unul care sa apere in majoritatea meciurilor daca nu in toate.Si parca as opta pt Curca.E mai mosh.http://smileys.sur-la-toile.com/repo...tent/00101.gif

  6. #48
    sport legend dorryn's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Basarabi
    Posts
    597
    Reputatie
    1
    totusi..era coroian singur singurel.e trimis prea bine si cu putere spre poarta din doar 6 metri.ni s-a parut noua ca putea fi respinsa deoarece a atins-o.dar nu cred ca are vina. si oricum merg pe mana lui
    =-avem sangele alb si inima albastra-=
    ANTI bosanceanu !

  7. #49
    sport legend danny del corco's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    CONSTANTA
    Posts
    1,126
    Reputatie
    1
    Si Panduru merge tot pe mana lui in meciul de maine cu UTA.

  8. #50
    SOLO FARUL tchibos's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Constanta
    Posts
    10,057
    Reputatie
    1
    Daca dupa meciul cu UTA mai exista vreun dubiu care sa fie portarul titular al Farului, atunci inseamna ca ne meritam soarta. Vlas a fost omul meciului, a fost apludat chiar si de Panduru. Pot spune ca Vlas a adus singur un punct pentru Farul. Restul numai gafe au facut.

  9. #51
    manager
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    324
    Reputatie
    1
    Portar putem spune ca avem chiar daca mai face Vlas niste gafe uneori dar cine nu face??? insa din pacate la celelate posturi suntem varza . Gheara e cea mai mare dezamagire , din fundasul sigur din primele etape a ajuns sa nu mai respinga nici mingi simple

  10. #52
    Констанца kerosene's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    TheOldestLivingCityInRO
    Posts
    5,130
    Reputatie
    1
    Cand isi revin unii,nu mai joaca ceilalti.Se pare ca o tinem din rau in rau.Macar portarii sa fie in forma si sa joace bine ca sa nu luam gol.Poate intr-un final vom reusi si noi sa mai marcam.

  11. #53
    manager CosminGrc's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Constanta
    Posts
    283
    Reputatie
    1
    poarta pot sa zic ca e sigura cu vlas acolo...pana la proba contrarie
    Forta Farul Ct.
    "Viata e muzica, nu alege sa fi surd"

  12. #54
    SOLO FARUL tchibos's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Constanta
    Posts
    10,057
    Reputatie
    1
    orice portar greseste insa daca se va regla si apararea si Vlas va fi titular cred ca va prinde curaj si va avea incredere in sine si va putea ajunge un portar de echipa cu pretentii de UEFA. Curca e depasit de evenimente, dupa mine.

  13. #55
    Român*AllTime* Quartz@nu's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    City of Peas
    Posts
    961
    Reputatie
    1
    joc excelent facut de Vlas , deci : titular .
    [COLOR="Blue"][B]"Inteligența mă urmărește ...dar sunt mai rapid ca ea !"[/B][/COLOR]

  14. #56
    sport legend danny del corco's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    CONSTANTA
    Posts
    1,126
    Reputatie
    1
    Vlas a scos punctul cu UTA, a fost la inaltime ! Titular incontestabil pentru urmatorul meci.

  15. #57
    SOLO FARUL tchibos's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Constanta
    Posts
    10,057
    Reputatie
    1
    Vlas a continuat cu inca o evolutie buna si in meciul cu Otelul. Asta e un lucru imbucurator. Doua meiucir in care nu a rimit gol. Sper ca Panduru sa il titularizeze in continuare. E drept ca nici adversarii nu au fost in forma cea mai buna sau nu erau de talia celor de top. Eu cred totusi ca e bine ca s-a intamplata asa. In felulasta Vlas va prinde incredere in fortele sale mai si va avea o evolutie buna si in meciurile cu SDR din retur. Ma bucura volutia lui Vlas pentru ca ea vine in conditiile unor gafe ale apararii. Cred ca Panduru ar trebui sa stea de vorba serios cu Gheara care nu se regaseste de doua meciuri.

  16. #58
    Констанца kerosene's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    TheOldestLivingCityInRO
    Posts
    5,130
    Reputatie
    1
    Este de 16 ani la Farul

    Fericit și împlinit în viața personală, portarul Farului,Adrian Vlas, are evoluții pe măsură și pe gazon. După o lungă perioadă în care a fost rezervă, lui Adi i s-a oferit prilejul de a fi, în sfârșit, și titular și nu a lăsat să-i scape prilejul. A avut unele intervenții de senzație, fanii Farului retrăind și acum paradele sale din partide precum cele cu Poli Timișoara, UTA, FC Vaslui, Urziceni ori Steaua. „Mă simt excelent. Cel mai bine e când nu iei gol. Îți dă încredere. Socot că cea mai bună evoluție a mea a fost în meciul de la Urziceni, asta și pentru că nu am fost învins. Sunt de 16 ani la Farul (n.n. - acum are 25). Sunt bucuros că mi-a venit și mie rândul să apăr. Am avut și perioade grele, atunci când am stat un an după cele două operații de menisc. Un an am jucat și la Divizia B“, ni se destăinuie portarul.

  17. #59
    sport legend danny del corco's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    CONSTANTA
    Posts
    1,126
    Reputatie
    1
    Vlas a crescut meci de meci. Titular de drept cu evolutii din ce in ce mai apreciate.Un castig real pentru Farul, in opinia mea.

  18. #60
    Fighter Kooler's Avatar
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Constanta
    Posts
    7,872
    Reputatie
    1
    Dupa parerea mea a cam gresit Vlas la golul argesenilor. Bine, o sa ziceti ca e doar o greseala si e si el om, si restul meciului a aparat bine dar eu zic ca cel putin daca eram eu antrenor, l-as mai schimba din cand in cand chiar daca a jucat bine, pentru al motiva, adica s-a stie ca oricat de bine ar apara tot mai e cineva pe banca care sa poata sa-l inlocuiasaca, adica Curca, care cred eu, a pierdut postul din aceeasi cauza. (LIPSA DE MOTIVATIE!!)

  19. #61
    sport legend danny del corco's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    CONSTANTA
    Posts
    1,126
    Reputatie
    1
    Poate ca dupa ce se vor calma spiritele in privinta celei de a-4-a retrogradate o sa-l mai vedem si pe Curca. Pana atunci raman la parerea ca Vlas este portarul momentului, si ca este titular de drept.

  20. #62
    Констанца kerosene's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    TheOldestLivingCityInRO
    Posts
    5,130
    Reputatie
    1
    Momentan avem cei mai buni 2 portari din Liga I (titular+rezerva).La restul daca nu e disponibil titularul e deranj mare.

  21. #63
    sport legend danny del corco's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    CONSTANTA
    Posts
    1,126
    Reputatie
    1
    La Iasi din nou Vlas in zi mare !

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •