View Poll Results: E corecta decizia de demitere a lui Panduru?

Voters
15. You may not vote on this poll
  • Nu

    9 60.00%
  • Da

    6 40.00%
  • Nu stiu

    0 0%
Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 21 of 26

Thread: Panduru a fost demis de la Farul!

  1. #1
    SOLO FARUL tchibos's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Constanta
    Posts
    10,057
    Reputatie
    1

    Panduru a fost demis de la Farul!

    Tehnicianul Basarab Panduru a fost demis, duminica seara, din functia de antrenor principal al echipei Farul Constanta, in urma unei sedinte a Consiliului de Administratie, transmite corespondentul MEDIAFAX.

    Odata cu Panduru va pleca de la Farul si secundul Sandu Rocco, iar interimatul pentru ultima etapa a Ligii I, in care constantenii vor juca, miercuri, in deplasare, cu CFR Cluj, va fi asigurat de cel de-al doilea antrenor secund, Cristian Camui.

    Basarab Panduru a venit la Farul Constanta in noiembrie 2006, din etapa a XVI-a a Ligii I. In acest retur de campionat, constantenii nu au reusit sa obtina nicio victorie pe teren propriu.

    Cu o etapa inainte de finalul sezonului, Farul se afla pe locul 14, cu 37 de puncte, si a reusit sa evite retrogradarea in liga secunda.
    -------------------------------------------------------------------------

    RUSINE

    Dupa ce a fost adus la echipa cand ea era in coma, dupa ce nu i s-au dat ingredientele necesare pentru a gasi reteta succesului, i se cer rezultate. E corecta decizia conducerii?

  2. #2
    sport legend dorryn's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Basarabi
    Posts
    597
    Reputatie
    1
    nu cred..in loc sa aduca jucatori schimba antrenori pe banda rulanta... asta da strategie..da-i dreaq de nenorociti pe bosanceanu si chiforeanu. o sa ne zbatem in mediocritate atata timp cat vor ramane astia 2 la conducere.asta e..
    =-avem sangele alb si inima albastra-=
    ANTI bosanceanu !

  3. #3
    SOLO FARUL tchibos's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Constanta
    Posts
    10,057
    Reputatie
    1
    mai bine retrogradam, poate asa demisiona si Bosanceanu

  4. #4
    sport legend dorryn's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Basarabi
    Posts
    597
    Reputatie
    1
    exact asta i-am zis si eu lui tata acum vreo 2 ore..
    =-avem sangele alb si inima albastra-=
    ANTI bosanceanu !

  5. #5
    Fighter Kooler's Avatar
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Constanta
    Posts
    7,872
    Reputatie
    1
    Pai decizia e absolut incorecta de al demite pe Panduru in conditile in care doar ce il confirmase ca antrenor pe sezonul viitor. Acum ea poate devenii corecta prin premisa rezultatelor. Nu trebuia demis pentru ca nu mai avem in Romania alt antrenor mai valoros care sa fie liber si dispus sa antreneze Farul. Parerea mea personala unde zic eu ca a gresit Panduru a fost in atac, unde nu a reusit sa creeze un nucleu functional care sa isi creeze usor ocazii. L-a lasat pe Gurita care era binenteles in offside, si daca nu era nici atunci nu marca. Pai lumea nu vine la stadion sa-l vada pe Gurita in off-side.
    Real Madrid --- AC Milan --- Chelsea --- Farul Constanta--- Rafael Nadal --- Simona Halep --- Fernando Alonso --- Kimi Räikkönen --- Ronnie O'Sullivan --- John Cena

  6. #6
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,874
    Reputatie
    0
    Tehnicianul Basarab Panduru a fost demis, duminică seară, din funcția de antrenor principal al echipei Farul Constanța, în urma unei ședințe a Consiliului de Administrație.

    Odată cu Panduru va pleca de la Farul și secundul Sandu Rocco, iar interimatul pentru ultima etapă a Ligii I, în care constănțenii vor juca, miercuri, în deplasare, cu CFR Cluj, va fi asigurat de cel de-al doilea antrenor secund, Cristian Cămui.

    "La ultima partidă, cea de la Cluj, echipa va fi condusă de secundul Cristian Cămui ca interimar, și de Ion Marin ca director tehnic. Nu știu ce va fi după finalul campionatului, deocamdată nu ne-am gândit decât la interimatul ultimei etape", a spus Chiforeanu.



    RUSINE !!! mortii astia de jucatori de la farul doreau un antrenor slab de inger, din care sa faca ce vor...de asta nici nu cred k-si dadeau interesul...
    dak anu viitor nu se fac investitii, atunci cu mortii astia , faru va retrograda, mai ales dak pleaca si gurita
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  7. #7
    sport legend Klingon's Avatar
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    Klingonia
    Posts
    1,645
    Reputatie
    1

    Red face Farul - club serios

    Deocamdata vreau doar sa remarc seriozitatea patronului Bosanceanu si a oficialilor Farului. Gurita anunta prelungirea contractului cu 2 ani, iar saptamana urmatoare spune ca e ca si plecat la Steaua. Panduru si Bosanceanu anunta ca antrenorul ramane inca un sezon (Bosanceanu chiar spune ca el a insistat foarte mult pentru asta) iar saptamana urmatoare antrenorul este demis. Clubul Farul anunta ca exista, iar saptamana urmatoare aflam ca nu exista. Pardon, ultima chestie nu s-a intamplat. Dar ar fi cineva surprins?

  8. #8
    sport legend dorryn's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Basarabi
    Posts
    597
    Reputatie
    1
    nu vad cum vom putea iesi din criza in urmatorii 4-5 ani .. chiar nu mai vad nici o raza de lumina pentru noi..bosanceanu nu vrea performanta..cateii lui vorbesc aiurea mereu si nu fac nimic bun..din contra,jucatorii nu vor sa joace,"intarirea" lotului se face cu fotbalisti de divizia b,spectatorii s-au saturat si in urmatorii ani cred ca vom juca cu portile inchise..sau macar cu peluzele ca la national ..nu vom mai putea evita retrogradarea si aici ramane de vazut..ori va fi un soc pt toti si se va face o reconstructie serioasa ori vom putrezi ani de zile acolo... si cu atata nepasare din partea tuturor tare imi e ca va fi varianta a 2-a.dar noi schimbam antrenori ca vezi doamne,ei sunt de vina ...
    =-avem sangele alb si inima albastra-=
    ANTI bosanceanu !

  9. #9
    sport legend Klingon's Avatar
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    Klingonia
    Posts
    1,645
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by dorryn View Post
    nu vad cum vom putea iesi din criza in urmatorii 4-5 ani .. chiar nu mai vad nici o raza de lumina pentru noi..bosanceanu nu vrea performanta..cateii lui vorbesc aiurea mereu si nu fac nimic bun..din contra,jucatorii nu vor sa joace,"intarirea" lotului se face cu fotbalisti de divizia b,spectatorii s-au saturat si in urmatorii ani cred ca vom juca cu portile inchise..sau macar cu peluzele ca la national ..nu vom mai putea evita retrogradarea si aici ramane de vazut..ori va fi un soc pt toti si se va face o reconstructie serioasa ori vom putrezi ani de zile acolo... si cu atata nepasare din partea tuturor tare imi e ca va fi varianta a 2-a.dar noi schimbam antrenori ca vezi doamne,ei sunt de vina ...
    Aye.

    Bosanceanu poate vrea performanta, dar una e sa vrei si alta e sa stii si sa poti. El o vrea la pret redus si cu un presedinte de club contestat de toata lumea.

    Despre Panduru, ProSportul zice ca dupa demitere s-a intalnit cu Bosanceanu si ca nu e exclus sa se intoarca saptamana viitoare la Farul si sa mai antreneze un an. Bosanceanu e chiar ridicol cu deciziile si razgandelile lui saptamanale.

    N-am inteles de ce l-a demis cu 3 zile inaintea ultimei etape. Nici de ce l-ar lua inapoi la o saptamana dupa demitere. Parca l-a "demis" doar sa-l impiedice sa antreneze Farul la Cluj... o fi ceva special cu meciul ala? Sau foloseste intoarcera ca bau-bau pentru jucatori? Dubios.

  10. #10
    SOLO FARUL tchibos's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Constanta
    Posts
    10,057
    Reputatie
    1
    nimeni nu mai intelege nimic.. haos mai mare decat la echiap noastra nu cred ca exista

  11. #11
    sport legend danny del corco's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    CONSTANTA
    Posts
    1,126
    Reputatie
    1
    Situatie de tot rasul. Puteau astepta inca o etapa. Jigodiile iar ies in fata.In felul asta nu se va mai intampla nimic, niciodata, drumul spre B se deschide larg.

  12. #12
    sport legend trotica's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Timisoara
    Posts
    503
    Reputatie
    1
    Uite "Pandi", nu e "Pandi"!
    Observator de Constanța, 22 mai 2007

    Dupa ce au dat ca sigura plecarea lui Basarab Panduru, oficialii constanteni s-au sucit, astfel ca e posibil ca tehnicianul sa se intoarca la echipa.

    Luni a fost o zi agitata pentru clubul de pe litoral. Antrenorul Basarab Panduru a fost inlaturat de la conducerea echipei si s-a hotarat ca la meciul cu C.F.R. Cluj, din ultima etapa, pe banca sa stea Ion Marin si Cristian Camui. Fara doar si poate, acest lucru se va intampla, dar se pare ca viitorul antrenor va fi... tot Panduru.

    Jucatori, secunzi si oficiali si-au exprimat ieri parerea vizavi de plecarea lui "Pandi", multi aratandu-se incantati de acest lucru. Bomba a venit de la cel care decide cu adevarat la club, Gheorghe Bosanceanu. Acesta a avut o discutie cu Panduru, in urma careia a ramas stabilit ca intr-un viitor cat mai apropiat sa se ia o decizie finala. Cert este ca Panduru are 50% sanse de a reveni pe banca Farului.

    Este de vazut insa cum va colabora acesta cu cei care mai ca au facut petrecere la auzul cuvantului "demisie". Oficialul cel mai acid a fost presedintele executiv al clubului, Florentin Chiforeanu, care, departe de aceste probleme, la Atena, unde va urmari finala Ligii Campionilor, l-a ironizat pe Panduru intr-un mare fel: "S-a perindat pe la trei echipe si de fiecare data a fost dat afara in suturi. Este greu sa dai afara un antrenor care are un record negativ de puncte castigate".

    Intrebarea este: cum poate colabora un antrenor cu un presedinte de club care nu il agreaza si, mai mult de atat, il ia la misto? Raspunsul este greu de aflat, insa consecintele acestui gen de conflicte sunt sigure. Echipa va continua sa se zbata pentru evitarea retrogradarii, iar obiectivele marete, gen cupe europene, pot fi date uitarii.


    Partea finală e cea mai tristă și, din păcate, o realitate printre oficialii multor cluburi...
    Panduru, always on my heart!

  13. #13
    sport legend danny del corco's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    CONSTANTA
    Posts
    1,126
    Reputatie
    1
    De cele mai multe ori nea cufureanu se amesteca si el , dadu-si cu parerea. Cert este ca da declaratii care se potrivesc ca nuca in perete. Ce se mai umfla in pene simtind ca echipa avea un oarecare reviriment, iar el, cu priceperea sa astepta o victorie. Dau aici doar exemplul declaratiilor lui inaintea meciului cu UTA din acest retur,asta imi vine acum in memorie. Daca nu cunosteai cine da interviuri ai fi spus ca el este cel care a inventat portile,careul mare, careul mic sau aerul din minge!Personal cred ca trei sferturi din salvarea de la retrogradare se datoreaza lui Panduru. Restul jucatorilor. Ce mai ramane este al lui cufureanu ! Poate reuseste cineva si il "transfera" in pauza asta, poate la Copos la agricultura. Oricum individul este malefic pentru Farul. Parerea mea.

  14. #14
    Констанца kerosene's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    TheOldestLivingCityInRO
    Posts
    5,130
    Reputatie
    1
    Poate prin traba asta au vrut sa vada pe cine se poate baza Pandi din sezonul viitor.Cine apreciaza cu adevarat persoana si munca lui si cine nu.Poate plecaca si cheliosu impreuna cu barbosu.

  15. #15
    sport legend danny del corco's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    CONSTANTA
    Posts
    1,126
    Reputatie
    1
    De ce nu ? Ceva trebuie sa se intample. Si ar cam fi cazul sa plece aia de dau doar declaratii. Altfel nu vad nimic bun in viitorul apropiat.
    Si ca tot a venit vorba: Panduru a venit ca sula-n coaste, astora doi. Va aduceti aminte de Leo Grozavu sau mai stiu eu cine? Aia erau buni, oameni de paie in spatele carora ar fi stat niste umbre sinistre.

  16. #16
    Român*AllTime* Quartz@nu's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    City of Peas
    Posts
    961
    Reputatie
    1
    mai bine Boss demitea si echipa de figuranti a farului si luam tot lotul celor de la Delta Tulcea ....cu siguranta era mai bine !
    [COLOR="Blue"][B]"Inteligența mă urmărește ...dar sunt mai rapid ca ea !"[/B][/COLOR]

  17. #17
    sport legend Klingon's Avatar
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    Klingonia
    Posts
    1,645
    Reputatie
    1

    Red face Basarab Panduru nu se va mai întoarce

    FARUL Desi patronul Gheorghe Bosânceanu a spus ca sunt sanse ca, dupa o saptamâna de pauza, antrenorul Basarab Panduru sa se întoarca, acest lucru nu se va întâmpla. "Pandi" continua sa tina legatura cu cei de la club si chiar a trasat un program de pregatire pentru vara. Totusi, mâine va avea loc o întrevedere între Bosânceanu si Panduru, în care patronul "marinarilor" îi va comunica tehnicianului decizia sa de a renunta la el. Astfel, antrenorul celor de la Delta Tulcea, Constantin Gache, are sanse mari sa preia formatia de pe litoral.

    ProSport
    Nr.3061 / Duminică,27 Mai 2007

  18. #18
    SOLO FARUL tchibos's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Constanta
    Posts
    10,057
    Reputatie
    1
    S-a mai incercat aducerea lui C. Gache chiar inainte de a veni Panduru insa cel care nu a fost de acord a fost chiar Bosanceanu. Nu stiu daca acum va fi de acord.

  19. #19
    Констанца kerosene's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    TheOldestLivingCityInRO
    Posts
    5,130
    Reputatie
    1
    Luni se va sti sigur.In alte ziare scrie ca sunt mari sanse sa ramana la echipa.
    Ramane sa asteptam si sa vedem ce vor face...Sa speram ca vor face alegerea potrivita.

  20. #20
    Констанца kerosene's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    TheOldestLivingCityInRO
    Posts
    5,130
    Reputatie
    1
    Ultima întîlnire cu Basarab Panduru

    Basarab Panduru se va despărți astăzi în mod oficial de FC Farul

    Demis în urmă cu o săptămînă din funcția de antrenor al FC Farul, Basarab Panduru se va întoarce astăzi la Constanța pentru o ultimă întîlnire cu managerii grupării de pe litoral. Tehnicianul speră să rămînă și în sezonul următor pe banca tehnică a “rechinilor”, dar șansele sînt nule, în ciuda declarațiilor sale optimiste. “Înțelegerea mea cu Farul expiră la 30 iunie. Am luat o pauză de o săptămînă, nicidecum nu am fost dat afară. Am ținut în permanență legatură cu secundul Cristian Cămui și am stabilit detaliile programului de pregătire al echipei pentru sezonul viitor”, a spus Panduru. Afirmațiile sale au fost însă contrazise de președintele executiv al constănțenilor, Florentin Chiforeanu, care a anunțat că programul de pregătire din această vară va fi alcătuit de directorul tehnic Ion Marin, ajutat de secundul Cristian Cămui. În aceste condiții, cel mai probabil, Panduru va fi înștiințat oficial la ședința din această dimineață că angajamentul său nu va fi prelungit. Cele mai mari șanse de a fi numit antrenor al Farului le are actualul tehnician al Deltei Tulcea, Constantin Gache, contactat deja de oficialii constănțeni. Aflat încă sub contract cu tulcenii, Gache va semna însă cu echipa de pe litoral, abia după încheierea campionatului în liga secundă, pe 9 iunie.

  21. #21
    manager bahaus_84's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Constanta
    Posts
    331
    Reputatie
    1
    daca se intoarce pandi,chiforeanu zboara....si invers
    Cu Farul pana la moarte!!!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •