View Poll Results: Cine credeti ca va fi noul antrenor in urmatorul sezon?

Voters
37. You may not vote on this poll
  • Dan Petrescu

    8 21.62%
  • Walter Zenga

    1 2.70%
  • Cristiano Bergodi

    10 27.03%
  • Basarab Panduru

    18 48.65%
Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 21 of 75

Thread: Antrenorul Stelei in sezonul 2009-2010

  1. #1
    Odd interaction eventHorizon's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,566
    Reputatie
    1

    Antrenorul Stelei in sezonul 2009-2010

    Lacatus a plecat iar Becali trebuie sa aleaga un nou antrenor. Cel mai probabil alegerea va avea loc dupa disputarea ultimelor 3 etape din actualul campionat, fiindca majoritatea antrenorilor sunt sub contract.

    Pe cine ati alege voi din cei 4 enumerati de Becali?


    Dan Petrescu - Ce e sigur, daca termina in primele 2 locuri, iese din discutie, fiindca va ramane la Urziceni.

    Walter Zenga - in prezent la Catania. A reusit sa o salveze de la retrogradare, insa mai mult ca sigur va prefera sa stea in Italia, visul lui fiind, inca,sa antreneze Inter. Nu vad de ce ar pleca sa lucreze din nou cu nebunul.

    Cristiano Bergodi - deocamdata se lupta cu Iasiul pentru salvarea de la retrogradare. Are un avans de 5 puncte in fata Gazului, cu 9 puncte puse inca in joc. Daca va reusi sa o salveze, cred ca va capata mai mult
    credit din partea lui Becali. Are probabil cele mai mari sanse.

    Basarab Panduru - liber de contract. Cu toate ca e un fost mare jucator al Stelei in perioada 90, nu cred ca stie mai multe ca Lacatus.


    Pe cine ati alege si care ar fi minusurile si plusurile fiecaruia?
    Last edited by eventHorizon; 17th May 2009 at 23:23.
    He may be cast in bronze, but he′s still capable of producing truly golden moments...

  2. #2
    sport legend cristy1110's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    zimnicea,bucuresti
    Posts
    1,883
    Reputatie
    1
    eu as merge pe mana unuia dintre petrescu,panduru si ilie dumitrescu.

  3. #3
    junior agentul-x 86's Avatar
    Join Date
    May 2009
    Location
    Bucuresti
    Posts
    115
    Reputatie
    1
    Cica din vara noul antrenor al Stelei va fi Victor Piturca...stiu asta de la un amic care lucreaza n televiziune si mi'a spus ca in mare masura cam asta ar fi viitorul...deci sa nu ramaneti socati daca o sa l vedeti pe Piturca pe banca noastra
    [B][SIZE="4"][CENTER][COLOR="Blue"]LIFE SUCK'S SO SUCK IT!!![/COLOR][/CENTER][/SIZE][/B]
    [B][COLOR="Blue"][SIZE="4"][CENTER]Fuck the life/Screew the damn!/Fuck the rest/Be the best[/CENTER][/SIZE][/COLOR][/B]

  4. #4
    visurat Novac's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,047
    Reputatie
    1
    E posibil sa vina Piturca dar de antrenat nu cred ca v-a reusi mai devreme de un an, de acum inainte... are nevoie de timp sa iasa din autotosuficienta si blazarea in care l-au bagat banii

    Altfel eu as vrea Dan Petrescu dar trebuie sa vrea si el...

    Jessica Ellen Cornish brilliant performance https://www.youtube.com/watch?v=FaBAFRMwSgE

  5. #5
    junior agentul-x 86's Avatar
    Join Date
    May 2009
    Location
    Bucuresti
    Posts
    115
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Novac View Post
    E posibil sa vina Piturca dar de antrenat nu cred ca v-a reusi mai devreme de un an, de acum inainte... are nevoie de timp sa iasa din autotosuficienta si blazarea in care l-au bagat banii
    bha,pe langa faptu' ca da bine cu zaru',din pct meu de vedere e antrenor...sper sa si faca treaba si sa nu mai fie asa arogant,pt k asta il strica
    [B][SIZE="4"][CENTER][COLOR="Blue"]LIFE SUCK'S SO SUCK IT!!![/COLOR][/CENTER][/SIZE][/B]
    [B][COLOR="Blue"][SIZE="4"][CENTER]Fuck the life/Screew the damn!/Fuck the rest/Be the best[/CENTER][/SIZE][/COLOR][/B]

  6. #6
    sport legend resita's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Resita
    Posts
    25,840
    Reputatie
    1
    nea jiji de ce nu-i pe lista?

    el e cel mai bun antrenor pt. steaua

  7. #7
    visurat Novac's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,047
    Reputatie
    1
    resito, lasa postarile cand esti high... nu ziceai c-o tai?

    Jessica Ellen Cornish brilliant performance https://www.youtube.com/watch?v=FaBAFRMwSgE

  8. #8
    sport legend
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    3,548
    Reputatie
    1
    Mi-ar surade ideea ca Pandi sa vina in Ghencea, cred ca ar fi un antrenor foarte bun pentru situatia actuala a Stelei. Nu stiu daca Piti se va intoarce, in primul rand pentru ca nea Jiji a declarat ca doreste un antrenor caruia sa-i ofere un salariu maxim de 120.000 Euro. Poate doar daca "Satana" va alege cu sufletul si nu se va uita la valoarea contractului. Cat despre Dan Petrescu, sunt convins ca nu ar putea sa lucreze cu Gigel.

  9. #9
    springbok Gontel's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    za lend of ciois
    Posts
    4,725
    Reputatie
    1
    Eu il vreau pe Dan Petrescu, dar inclin sa cred ca dintre toti aia mentionati va fi instalat Panduru.
    [B][FONT="System"]"Rap is what you do, Hip-Hop is what you live" - KRS One[/FONT][/B] [SIZE="4"][/SIZE]

  10. #10
    sport legend
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    3,937
    Reputatie
    1
    Avem nevoie de un antrenor care sa fi facut performanta la viata lui, m-am saturat de experimente. De la Protasov incoace tot s-au perindat unii care se cred antrenori mai valorosi sau mai putin, insa in ultimii 3 ani impresia mea e ca nu am avut antrenor, doar pe cineva care ii chema la pregatirea fizica numita impropriu "antrenament" si care ii incuraja de pe margine. Pentru ca nu se vede nimic in joc cum ca acesti baieti ar stii sa realizeze ceva altfel decat prin intamplare sau prin stiinta jocului ce le-a ramas de candva. Ii iau si eu la rand pe cei propusi:

    Dan Petrescu e un antrenor overrated, fara performante notabile la Wisla si Rapid, e vazut ca o mana de fier - cam ce-i trebuie vestiarului Stelei. Nu cred ca vine, va termina in primele doua. Daca vine, va trebui sa lamureasca treaba ->asta<-

    Walter Zenga. A plecat pe usa din dos, umilit ca si altii, nu mai are el treaba cu Steaua. A trecut si pe la militieni.. Cand a venit la Steaua in 2004, a reusit sa faca ce nu facuse Piturca in 4 ani jumate - eficacitate, nu numai pase de-a latul terenului intre cei 11 pitici.

    Cristiano Bergodi. De la CFR si Rapid a plecat repede, fara performante. La CFR se zvonea ca Muresan ii trimitea biletele cu schimbarile, e o varianta de luat in calcul ciobanule !

    Basarab Panduru. Nu are carte de vizita ca antrenor, oameni buni nu mai faceti experimente ! Fostii stelisti care nu au o cariera de antrenor in spate risca mult venind la Steaua ! Nu au increderea suporterilor, al lui Becali niciodata decat daca il imprumuta cu bani.
    Pe Basarab as vrea sa-l vad antrenor la Steaua dar la satelitul ce va juca in B, sa creasca acolo si cine stie, poate intr-o zi va avea sansa lui.

    Victor Piturca. Tehnicitate, posesie, rezultate rareori. Eram luati de prosti pe vremea lui, ne zbateam mult degeaba. In 2002, cand am terminat pe 4, am ramas afara din Europa datorita geniului din Orodel, pe atunci contau putine echipe, altfel am fi terminat pe 8. Ultimul sezon am jucat bine (cand am batut Timisoara cu 8-1 si am eliminat Southampton) in rest a fost un CHIN, chiar si in sezonul 2000/2001 cand am luat titlul.

  11. #11
    Team OLS Adi Da Samraj's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    3,729
    Reputatie
    1
    Dan Petrescu
    Rezonez la vibratiile ezoterice ale gintei patriarhale exhaustive... habitand in dihotomia elucubranta a viziunilor dialecticii metafizicului imbecilizant...

    Stand pe marginea imaginara a sferei elipsoidale generata de vibratiile epileptice ale atomului universului, ma intreb: Ce am de haleala ?

    ex-Toraxa

  12. #12
    Killin Nazis Q-Djyni's Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    4,877
    Reputatie
    1
    Dan Petrescu fara dubii.Daca se impaca cu noi,este o solutie foarte buna.Protasov unde antreneaza acum?

  13. #13
    sport legend grasu2's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Cluj-Napoca
    Posts
    436
    Reputatie
    1
    Basarab Panduru este singura posibilitate reala dintre cele 4 expuse de tine. Nu cred ca e mare antrenor, dar mi se pare genul de lingau care-i convine lui Becali. Ba mai mult, ar fi singurul dintre cei amintiti de tine care ar fi dispus sa vina sa lucreze cu Becali, ca eu sincer nu-l vad pe Petrescu in veci sa stea la cheremul lui Becali. Mai mult Petrescu nu vine fara Meme ceea ce-l face inabordabil pentru Steaua.

    Cat despre ceilalti doi nu cred ca exista nici o sansa sa vina la Steaua. Nici pe Becali nu cred ca-l intereseaza cu adevarat.

  14. #14
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,904
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by agentul-x 86 View Post
    Cica din vara noul antrenor al Stelei va fi Victor Piturca...stiu asta de la un amic care lucreaza n televiziune si mi'a spus ca in mare masura cam asta ar fi viitorul...deci sa nu ramaneti socati daca o sa l vedeti pe Piturca pe banca noastra
    Am auzit si eu zvonul asta pe la colturi, inca de la rezilierea contractului cu nationala...

    Pe Petrescu aveti sanse sa-l luati doar daca-i dati in cap in ultima etapa, daca termina pe loc de CL nu pleaca de la Urziceni.

    No offence, dar Panduru vi se pare antrenor???
    If I was half as good as I was, I’m still twice as good as you’ll ever be!

  15. #15
    Killin Nazis Q-Djyni's Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    4,877
    Reputatie
    1
    Nu.

  16. #16
    it's a boy! moty's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Bucuresti
    Posts
    10,843
    Reputatie
    1
    Mi-as dori sa fie Dan Petrescu, dar cred ca va fi Panduru.

  17. #17
    sport legend Snake_21's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Romania
    Posts
    6,632
    Reputatie
    1
    Daca nu vine Dan Petrescu sau Walter Zenga, ar fi bun si Bergodi pe langa Panduru .. Oricum eu l as vrea pe Oleg inapoi dar din cate stiu eu are contract
    P.S: Piturca iese din calcule ar fi probabil cea mai proasta varianta alaturi de Panduru...
    Bafta, Reghe!

  18. #18
    sport legend Van Halen's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Bistrita
    Posts
    1,175
    Reputatie
    1
    nu va mai zbateti

    as incepe cu o frantura din declaratia
    Ioan Becali: "Dan Petrescu nu vine la Steaua! Pentru orice antrenor e greu să accepte un post acolo"

    petrescu nu are de ce sa vina 1.cu nebunul nu poate lucra 2. behaly nu investeste in alti jucatori sau daca DA el ii cumpara de pe dvd si nu dupa cum trebuie adica observati de impresari de oameni de fotbal adevarati, mai mult timp, pe anumite posturi, in teren, eventual sa II VREA ANTRENORUL etc
    Zenga s-a dus in ITALY si gata! Doar nu o mai veni sa se certe cu nebunu'!
    Piturca ar trebui sa aiba salariu mare, ceea ce nu mai poate BEHALY ca nu are BANI, plus cu jucatori ca DAyro, TOJA, Zapata, Tudose si COMPANIA, nu cred ca poate face ceva, poate cu preferatul lui BANEL...ha ha ha ha
    PRotasov Nu cred ca mai vine s-a cam dus EUFORIA Protasov, plus ca cere salariu MARE
    Cel mai probabil asta e
    PANDURU
    E Ieftin e incepator si poate sa se IMPLICE *******UL de BEHALY la echipa!

    PAREREA mea pentru toti stelisti
    Faceti ce incerc sa fac eu
    Sa FAC o PAUZA DE STEAUA!
    Din 1986 sunt CU INIMA pentru acest CLUb, fata mea la fel!
    DAR NE-A TERFELIT CIOBANUL DESCREIERAT!
    A TERFELIT NUMELE STEAUA.
    Nici la DInamo sau Rapid nu s-a intamplat ceea ce a facut CIOBANUL!
    De aceea oricat ii URASC pe DINAMO sau RAPID MACAR ii RESPECT pe sefii de acolo
    DESCREIERATUL asta de CIOBAN a reusit sa ma faca sa incerc o
    PAUZA DE STEAUA!

    SI oricat sunt unii aici pe forum care injura sau sunt rasisti poate ne-au facut OI sau orice alte PROSTII, in privinta ciobanului toti au avut dreptate!
    CIOBANUL E NEBUN!
    Si acuma avem un CIOBAN NEBUN LA STEAUA FARA BANI!
    Si mai rau!
    VA SALUT PE TOTI!
    Last edited by Van Halen; 18th May 2009 at 17:06.
    Stelist de mic copil, reespect si pentru ceilalti care nu se fac de ras in Europa

  19. #19
    من شما عاشق Marius's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    bucuresti
    Posts
    16,770
    Reputatie
    1
    Piturca ar fi cea mai buna varianta posibila... terminati cu prostiile lansate de toti *******ii, Piti e antrenor excelent. Doar ca n-o sa vina, a zis de mai multe ori ca revine la Steaua lui Gigi doar daca, Doamne-fereste (sau ajuta?), retrogradeaza in B si ar fi pentru el o datorie morala.

    O sa vina Panduru si cu asta basta...
    [I]În timp ce Luceafărul brânzei își revarsă lumina hepatică la televizor, Steaua se stinge ca o lumânare, în cel mai tragic priveghi public pe care l-a cunoscut sportul românesc[/I]

  20. #20
    Die Hard Hard's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Posts
    20,911
    Reputatie
    1
    gigi becali va fi antrenor la Steaua.
    Am niste principii de fier . Daca nu iti convin, mai am si altele ...

  21. #21
    sport legend
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    7,145
    Reputatie
    1
    Nu cred ca la Steaua problema e antrenorul. Oricine va fi adus, tot nu va face nimic. Din pacate! Poate doar "Oli", care stie sa se impuna in fata ciobanului.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •