Page 646 of 692 FirstFirst ... 146546596636644645646647648656 ... LastLast
Results 13,546 to 13,566 of 14521

Thread: Filme pe care le-am vazut in ultima vreme

  1. #13546
    sport legend Srdjan's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    La capatul lumii..
    Posts
    6,337
    Reputatie
    1
    Am fost si eu la Baby Driver asta-seara. Cred ca a fost si premiera, nu stiu sigur. A fost chiar foarte bun, 8,5/10 de la mine, eu zic ca isi merita hype-ul din jurul sau
    Visca Barca!!. Singurul club care conteaza!

  2. #13547
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,879
    Reputatie
    0
    Wimbledon 2004 6.5/10 - Ca tot vine Wimbledonul, a fost ok, a mers. Desi partea cu comedia romantica m-a lasat practic rece total, mi-a placut partea cu concursul in general si mentalul jucatorului care pana la urma face diferenta la Wimbledon mai mult decat oriunde, aici surpriza e cea mai asteptata dintre toate turneele de GS. McAvoy e parior in acest film ca mine, asta mi-a placut in mod deosebit! Dar nu e ca mine ca pariaza doar pe cate-un meci!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  3. #13548
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,879
    Reputatie
    0
    Alien Covenant 2017 7/10 - Usor dezamagitor, adica entuziasmul cu mult peste calitatea filmului. Dar, a mers asa de-o tura de vizionat.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  4. #13549
    sport legend messi19's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    2,023
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Star Trek Beyond 2016 7.5/10 - A 3-a parte a seriei, chiar ciudat ca nici nu stiam de existenta ei. Voiam sa-i dau doar 7 dar modelul de detaliu al statiilor spatiale prezentate si mai ales al modului in care reconstruiesc nava Enterprise la final mie unul mi-au placut. E foarte greu sa faci asa ceva, pur tehnic vorbind. Au si filmele SF roul lor chiar daca nu exceleaza la multe, macar exceleaza la capitolul efecte speciale. Isi mai destinde si omu ochiu cu o excursie in inovator.
    Kong: Skull Island 2017 8/10 - Bah, a mers ca uns. Poate unora li s-a acrit de genu asta de filme si deja par expirate dar eu zic c-a iesit bine de tot. In plus, nu m-am asteptat niciodata sa apara in film Loki the Clown Prince, pardon, Crown Prince of Asgard! Pentru el dau juma de punct in plus, merge la orice actoru asta!
    am vazut si eu Kong zilele trecute. nu a fost rau dar nici prea grozav. parca ma uitam la ultimul Godzilla, cu actiunea in jungla. a avut exact aceasi idee.
    desi, daca stau si ma gandesc un pic, la un moment dat chiar face referire si la Godzilla. dar chiar sa le faci aproape identice??

  5. #13550
    Delpo-tard Eddy DoubleD's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Potsdam, NY
    Posts
    29,412
    Reputatie
    0
    Am vazut Spider-man: Homecoming 6/10. Practic, era nevoie de inca un reboot a lui Spiderman deoarece trebuia personajul introdus in universul creat de Marvel in ultimii an, de cand cu Iron-Man, univers care e cu totul diferit de originalul Spiderman spre exemplu. Altfel, trebuie sa te astepti la un film tipic Marvel, foarte light, deloc complicat, presarat cu glumite peste tot in genul Guardians of the Galaxy, fara niciun fel de intentie in a crea o poveste complexa sau personaje complicate, etc. Din punct punctul asta de vedere, as spune ca originalul Spiderman e un fel de The Dark Knight Trilogy a lui Nolan in raport cu universul DC. Tobey Maguire va ramne cel mai bun Spiderman fara discutie, iar originalul va ramne cel mai aproape de ce erau benzile desenate si seria animata cu care am crescut. Cu toate asta, filmul da un sentiment de "good feeling", e entertaining, dar ramne intr-un final gol.

    PS: Nu stiu de unde si pana unde a ajuns Marisa Tomei sa fie Aunt May, but e prea milf pentru rolul asta. M-am simtit confuz pe tot timpul filmulu, la fiecare scena in care aparea.

  6. #13551
    Moderator Doctor_Satan's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Targu Mures
    Posts
    8,344
    Reputatie
    0
    Vrei sa zici ca vedem pentru a 15-a oara (diferita) cum devine el Spiderman? Fuck that!
    Bine, inoveaza totusi prin faptul ca pentru prima oara Tusica May e buna de luat la o tura.
    Groundbreaking.

    Pe undeva, e de inteles ca au facut acest film, pentru a-l baga si pe paianjen in Avengers, desi e cam stupid sa faci un film de 2 ore pentru o introducere care putea sa dureze 5 minute.
    Eh, Hollywood.
    Iancu si FC Timisoara, prima grupare mafiota care a primit o mica pedeapsa. FRF-DNA 1-0.
    OTELUL GALATI SUPERCAMPIOANA 2010-2011!!!
    Aici este criza economica a Romaniei: http://www.porcisme.ro/

  7. #13552
    Delpo-tard Eddy DoubleD's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Potsdam, NY
    Posts
    29,412
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Doctor_Satan View Post
    Vrei sa zici ca vedem pentru a 15-a oara (diferita) cum devine el Spiderman? Fuck that!
    Nu, e doar mentionat. De fapt se vorbeste aproape deloc de asta si practic toti accepta superputerile ca un lucru normal (tipic universului Marvel). Spiderman a fost introdus in Civil War si povestea pleaca de acolo.
    Last edited by Eddy DoubleD; 10th July 2017 at 14:35.

  8. #13553
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Am vazut Manchester by the sea. Slab, trailerul era interesant dar filmul e plat si aproape fara subiect. Aduce a film romanesc: e lung, tot astepti sa se intample ceva iar finalul vine ca o eliberare dintr-o bucla ce ar fi putut continua la nesfarsit. Ma asteptam ca Afleck ala micu' sa faca ceva, sa iasa de sub masca aia de autist. Dar nimic...moartea dlui Lazarescu e film de acriune pe langa asta. Rainman e despre un autist sadea dar respectivul comunica mai mult decat personajul lui Cassey care se complace intr-o ursuzenie obositor de repetitiva.
    Nocturnal animals e mult peste, e ciudat cum de Manchester by the sea a rupt la Oscaruri in halul asta. Probabil pentru ca e o poveste trista ceea ce neobisnuit la Hollywood. Dar atat, un film plat care are ca mare realizare faptul ca se termina. Si se termina pentru ca regizorul s-o fi plictisit sa o bata in cap invartindu-se in cerc.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  9. #13554
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,879
    Reputatie
    0
    Eu tot incerc sa ma uit la Wonder Woman de 2 zile, azi sper sa-l termin, ieri dupa ce-a pierdut Nadal si-am pierdut 30 de mil n-am mai avut chef, 10 minute si l-am inchis. Nu mi s-a parut chiar asa cine stie ce film, incearca astia doar s-o introduca in scena pentru Justice League. Filmul era mai interesant poate daca s-ar fi intalnit cu Captain America, si ala lupta cu nazistii in timpul razboaielor mondiale la un moment dat. Pare-mi-se ea e mai tare decat el, fizic vorbind.


    PS: N-ai inteles filmul, Utilizator. E vorba de geniul de-a fi om si de bun simt si drama de-a trai intr-o lume rea a omului ghinionist si cu inima mare, in foarte multi dintre noi traieste un geniu, mai corect decat mai toti suntem niste mediocrii!
    Last edited by Johnny D; 11th July 2017 at 07:43.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  10. #13555
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Am inteles bre mesajul, e clar ca iegzista viata si dupa marile nenorociri si cat de crunt ai fi lovit de soarta tot mai sunt lucruri bune care uneori te pot convinge sa mergi mai departe.
    E o poveste ce poate fi redata in multe feluri. Dar eu nu am gasit nimic genial in filmul asta. Am luat nota de cat de lovit de soarta e Lee, si cam atat. E pacat, filmul are cateva momente promitatoare dar niciunul nu mi se pare exploatat suficient, toate par lasate neterminate si dau doar senzatia unei continuari terne, indiferente in marea lor tristete.

    Filmul asta mi-aduce aminte de cersetorii extremi care stateau rufosi si-ti aratau amputari sau bube ca sa te impresioneze si sa le dai ceva banutzi.banutzi. De fapt reactia creata este inversa, de repulsie, intorci privirea si ocolesti zona. Mai degraba te milostivesti de unul mai curatzel imbracat ce-ti spune povestea trista a unei vieti ratate din cauza de jocuri de noroc.
    Stii tu, mana-ntinsa care nu spune o poveste nu primeste bani. cam asa si filmul asta: sta cu mana-ntinsa dar nu prea spune povestea bine.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  11. #13556
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,879
    Reputatie
    0
    Uneori ne lasam purtati de prea mari asteptari, filmele ar trebui vizionate toate de la acelasi punct: fara asteptari. Daca o iei asa, e chiar reusit filmul. Sa nu-l iei ca film de oscar, asta e gresala! Mie partea din start mi-a placut cand lucreaza ca om de serviciu si pe post de electrician, si de instalator, etc. Si mai si primeste rahat nu doar de la chiriasi ci si de la patron. A fost foarte realistica faza aia, restul filmului parca n-a fost la fel de misto, dar sa zicem ca l-a continuat cumva. Mie pur si simplu faza asta mi-a placut, c-a primit cineva oscar pentru o realitate atat de banala si atat de comuna si atat de corect prezentata, ea fiind in esenta ei incorecta. A prezentat incorectitudinea foarte corect acolo, asta mi-a placut.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  12. #13557
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    probabil ca am inceput filmul asta cu asteptari mari.
    nu numai pentru ca a luat Oscaruri dar pentru ca avea numai recenzii foarte bune.

    departe de mine gandul sa spun ca nu e nimic bun in filmul asta...e bine filmat si in general bine jucat.
    Sunt secvente interesante dar exact asta m-a deranjat: filmul putea fi mult mai inchegat si cu un mesaj mai puternic. Din pacate eu cred ca a ratat aici si principalul vinovat mi se pare scenariul.
    Dar desigur ca e parerea mea si nu e obligatoriu sa fie adoptata de toti.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  13. #13558
    obsolete Ess's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    11,381
    Reputatie
    0
    fusi (in romana - "un munte de virginitate") - film islandez.
    nota 9/10 - un film simplu si trist, dar superb facut.
    personajul principal e interpretat superb de gunnar jonsson.

    recomand!

    revazut ikiru (1952) - 8/10 - film japonez. il recomand si pe asta, dar cu mai putina caldura.
    Pun multe virgule, fara sens!
    Doar sa'ntrebe semidoctul, crescut, de, Google, de, ce!

  14. #13559
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,879
    Reputatie
    0
    Interesant, o sa le incerc. Adica o sa-l incerc, Ikiru l-am vazut (se traduce I WILL LIVE) nota ta e corecta si dupa mine, similara cu cea de pe IMDB.

    The Walk 2015 7.5/10 - Oh my fucking God, that's like all I said I think from half a movie onward. I mean, can anyone really believe someone truly did that in reality? Wait, I haven't said anything about this movie yet. It's about a guy, a french guy, of coarse, who could be that insane if not the french!? Insane to do what? Get a load of this: this guys dream is to stretch a steel cord like a centimeter in diameter from the top of the 2 Twin Towers in New York and walk on it from one buildings top to the others. Mind fuck yet? Without no assurance cord whatsoever, of coarse. Mind fuck. The demented part is that this movie is made after real events, the actor(Joseph Gordon-Levitt) portrays a guy that actually did in back in 74'! WTF!? I hear a documentary has been made some time before, I need to see it to try to believe it. Back to the movie, when he starts walking there's a twist in the story, I'm not gonna spoil what, it's just... fucking crazy. Watch this movie in Blu Ray so you get the real feel of "The Void"(the empty space between the rope and the ground). I know there are special effects and all that but still for those of us that get bit dizzy of heights, this is a great watch, especially since someone actually did that insane act for real and you know it happened, you know someone did it, YOU KNOW!! I wouldn't do it with a damn cord, a parachute and a million dollars deposit in my account. FUCK!

    Joseph Gordon-Levitt's french is outstanding, that guy really knows how to repeat a sentence or even a fragment in another language, and not an easy language especially for an american! Great actor, hope to see more of him. (I wonder how asian people talk in french! ) What everyone can appreciate is his simulated french accent when talking in english, that makes this movie even more believable.

    What's total unbelievable and I hope the documentary can shed some light in this regard, is that he didn't sleep at all before the morning of his act. I mean come on, tired and pulling an insane act like that? It's true you have to be a little un-lucid to not just plainly die of a heart attack...

    This is a great movie to watch with the kids, especially if you enjoy making them scream.

    BTW, I think if I would have watched this movie in 3D cinema, there's a fair to decent chance I would have pissed my pants.
    I guess that just goes with the general advice to go take a leak before the movie starts.

    One more thing. If your kid complains he/she can't ride a bike because it's impossible to keep the balance. Show him/her this movie.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  15. #13560
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,879
    Reputatie
    0
    Real Steel 2011 7.5/10 - I enjoyed this movie maybe a bit more than I should have. It's just good action combined with the always fascinating seized chance of fulfilling ones dreams as a child + Hugh Jackman. If you are still young at heart, you're gonna enjoy the robot boxing too, it's just dangerous and cool. They're gonna make Real Steel 2, it's a good thing.
    This Is the End 2013 7/10 - Normally a 6/10 movie, but it has 3 strengths that hype the mark: 1. Original, 2. It's a full of celebrities comedy, including Rihanna, Emma Watson, James Franco (The Green Goblin from the Tobey Maguire Spiderman movies), and 3. You get to see them die and before that, make a real shit of themselves in a sort of simulation for the upper class decayed society that falls into the End of Days. They are portrayed as themselves-the actors-not characters of a movie, and the movie despite it's craziness and stupidity has a real feel to it, maybe they would do some of that in reality if that would happen, maybe many of us would do some of that. It's crazy, funny and demented, worth a watch, I've just seen it the 2nd time, 1st time last year. You want to see celebrities piss all over themselves and act like retarded drug addicts/spoiled brats in front of danger? This is your jam.
      Spoiler: {option} 
    The end of the movie is really idiotic, I would rather go to hell rather than to such a heaven. But before that, James Franco really made a watch out of this movie. The best scene of the movie is when he sacrificed himself for his friends allowing them to escape a gang of cannibals, so as reward he was about to get dragged to heaven in a white beam of light like the good people wore and then he just fingers the cannibals like "YEEAH! FUCK YEAH! FEEL THIS BABY? FUCK ALL OF'YA! SUCK MY COCK!" And heaven retracts his ticket to heaven, he falls down to earth again and the cannibals eat him alive.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  16. #13561
    sport legend Dante7's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Posts
    3,104
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Eddy DoubleD View Post
    Am vazut Spider-man: Homecoming 6/10. [...] fara niciun fel de intentie in a crea o poveste complexa sau personaje complicate, etc. [...] Tobey Maguire va ramne cel mai bun Spiderman fara discutie, iar originalul va ramne cel mai aproape de ce erau benzile desenate si seria animata cu care am crescut.
    1. Eu i-as da 8... E un film bun, mai ales daca iti plac filmele Marvel. Actiune, glume... cam ce prezinta filmele Marvel.
    2. Vrei poveste complexa ? It's a freaking super-hero movie
    3. Mi-au placut primele 2 filme cu Toby, dar mi se par mai potriviti pt rolul lui Spider-Man succesorii lui.
    4. Din cate am citit, tocmai de asta filmul asta nou e asa de apreciat. Cica e cea mai fidela ecranizare a personajului din benzile desenate. Primul si-a permis niste modificari... Corpul lui Spider-Man nu produce panza, Green Goblin nu are armura lui Iron Man samd.
    5. Matusa lui e asa de tanara pt ca si Spider-Man e tanar in film. E adolescent, in liceu parca. Vrei ca sora ma-sii sa fie octogenara cand personajul are sub 20 de ani ?


    The Grand Budapest Hotel (2014) - 3 - Absolut dezamagitor. Personaje anoste, povestea pe alocuri chiar plictisitoare, complet neamuzant (cica se vrea o comedie).

  17. #13562
    Moderator Celeb Sir. Eko's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    14,366
    Reputatie
    0
    Am vazut Dunkirk-meserie. Omu ala stie sa faca filme.

    Also, l-am cunoscut saptamana asta pe Mark Ruffalo, super de gasca Hulk

  18. #13563
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,879
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by dante7 View Post
    the grand budapest hotel (2014) - 3 - absolut dezamagitor. Personaje anoste, povestea pe alocuri chiar plictisitoare, complet neamuzant (cica se vrea o comedie).
    +1.

    ...s...

    Quote Originally Posted by Sir. Eko View Post
    Am vazut Dunkirk-meserie. Omu ala stie sa faca filme.
    Am auzit ca-i bun. Dar pana apare varianta buna de vizionat... tot astept "War for the Planet of The Apes".
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  19. #13564
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    am vazut balanta iar si mi-am adus aminte de ce am renuntat sa ma fac regizor.
    retired.

  20. #13565
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Sir. Eko View Post
    Am vazut Dunkirk-meserie. Omu ala stie sa faca filme.
    Idem, vazut, placut, Nolan e extraordinar si intr-adevar un mare meserias.
    As fi vrut sa critic incapatanarea de a nu folosi cgaul si asta in special pentruplaja aparent goluta pe care britaniciii asteptau evacuarea. Am vazut insa niste poze de atunci si mi-am dat seama ca omul si-a facut excelent documentarea. Asa cum a facut pentru toate filmele lui.
    Realizarea e brici, jos palaria.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  21. #13566
    God of all Gods Sasuke Uchiha's Avatar
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    debajo de un puente
    Posts
    6,088
    Reputatie
    1
    manchester by the sea , oscar meritat pe casey affleck, un actor de 10
    ..the world would be covered in darkness, it would basically block out the sun. That is the might of the Uchiha penis.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •