Page 648 of 692 FirstFirst ... 148548598638646647648649650658 ... LastLast
Results 13,588 to 13,608 of 14521

Thread: Filme pe care le-am vazut in ultima vreme

  1. #13588
    Moderator Doctor_Satan's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Targu Mures
    Posts
    8,341
    Reputatie
    0
    Atunci nici continuarea nu cred c-o sa-ti placa.
    Mie cadrele mi-au placut pentru ca ajutau foarte mult la patrunderea in atmosfera. Putine sunt filmele care te fac sa si simti ca esti acolo.
    Si despre a vedea in alte parti cadre pe muzica, putini sunt cei care reusesc sa le faca atat de bine.
    Iancu si FC Timisoara, prima grupare mafiota care a primit o mica pedeapsa. FRF-DNA 1-0.
    OTELUL GALATI SUPERCAMPIOANA 2010-2011!!!
    Aici este criza economica a Romaniei: http://www.porcisme.ro/

  2. #13589
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,758
    Reputatie
    0
    Cadrele mi-au placut si-n primul film, d.p. meu d.v. atata calitate a si fost de toata a filmului. Restul slab rau de tot.
    Personajele nu mi-am dat seama sigur daca sunt ele plictisite sau scopul lor e sa ma plictiseasca pe mine!


    Am vazut cam tot in aceeasi perioada si Brazil care desi mult inferior ca si cadre, actiunea a fost cat de cat acceptabila. Ce n-am inteles eu de ce-i zice Blade Runner, in primul rand nu prea alearga nimeni p-acolo dar sa zicem treaca mearga, dar Balde? Cine dracu a folosit sabie in tot filmul ala o data macar? Titlul mi se pare o megamagarie, n-are nicaieri de-a face cu ce e filmul defapt, asta e cel mai mare pacat al acestui film.
    Last edited by Johnny D; 18th October 2017 at 13:35.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  3. #13590
    Moderator Doctor_Satan's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Targu Mures
    Posts
    8,341
    Reputatie
    0
    Pai doar nu vroiai sa bage titlul original al cartii?
    In cazul ala trebuiau sa faca 2 afise: unul cu titlul filmului si altul cu poza si distributia.
    Iancu si FC Timisoara, prima grupare mafiota care a primit o mica pedeapsa. FRF-DNA 1-0.
    OTELUL GALATI SUPERCAMPIOANA 2010-2011!!!
    Aici este criza economica a Romaniei: http://www.porcisme.ro/

  4. #13591
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Doctor_Satan View Post
    Blade Runner 2049 -11/10
    M-am dus la film cu asteptari ridicate, in speranta ca se va apropia de nivelul originalului. Dar asteptarile mi-au fost depasite.
    Nu-mi imaginam ca pot continua povestea atat de bine.

    Ii dadeam nota 15 daca-l faceau de 4 ore, cu diferenta de timp umpluta cu acele cadre pe muzica celor de la Vangelis.
    Cred ca-l vad weekendul asta, sper sa-ti impartasesc impresia foarte buna.

    Apropo, la filmul nou muzica e facuta de Hans Zimmer. Vangelis a fost la primul.
    Sau vrei sa spui ca ai fi revazut caderele noi pe muzica veche? E o idee.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  5. #13592
    Banned
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    12,804
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Cadrele mi-au placut si-n primul film, d.p. meu d.v. atata calitate a si fost de toata a filmului. Restul slab rau de tot.
    Personajele nu mi-am dat seama sigur daca sunt ele plictisite sau scopul lor e sa ma plictiseasca pe mine!


    Am vazut cam tot in aceeasi perioada si Brazil care desi mult inferior ca si cadre, actiunea a fost cat de cat acceptabila. Ce n-am inteles eu de ce-i zice Blade Runner, in primul rand nu prea alearga nimeni p-acolo dar sa zicem treaca mearga, dar Balde? Cine dracu a folosit sabie in tot filmul ala o data macar? Titlul mi se pare o megamagarie, n-are nicaieri de-a face cu ce e filmul defapt, asta e cel mai mare pacat al acestui film.
    Intrebare : IT merita vazut?

  6. #13593
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,758
    Reputatie
    0
    Prima serie IT mi s-a parut misto cand am fost mic, atunci am vazut-o, m-am kkt putin pe mine de frica la un moment dat.
    Daca as avea cinema m-as duce sa vad si primul film din asta noua, cred ca e bun. Totul sta in modul in care e realizat demonul in forma de clovn, pare bun. Cel mai asteptat film de mers la cinema 3D sau 4D mi se pare de departe Geostorm, ala nu e de pierdut daca ai cinema prin imprejurimi.

    La fel "The Thing" din 1982 filmul vechi e misto rau, dar nici asta nou din 2011 n-a fost prea rau desi nu se ridica la nivelul originalului.
    The Thing mi s-a parut peste IT fara doar si poate, comparandu-le cele vechi intre ele binenteles.
    Last edited by Johnny D; 19th October 2017 at 12:55.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  7. #13594
    Banned
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    12,804
    Reputatie
    0
    Multumesc pt info's. Raman mai bine cu NCIS pe AXN.

  8. #13595
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,758
    Reputatie
    0
    De ce nu le scoti de pe net? Iti arat eu cum se face.
    Avatar macar ai vazut? Dar a fost si la TV daca nu ma insel.


    Saptamana trecuta am vazut "The Gods must be crazy" din 1980, fain film, comedie veche dar inca razi la ea, se simte calitatea unui film realizat cu cap! Din pacate astea nu le mai vezi la TV, sunt atat de vechi de nu le mai da nimeni. Vreau sa vad si continuarile ca s-au facut cateva.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  9. #13596
    Banned
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    12,804
    Reputatie
    0
    Avatar l-am vazut cand eram ... mai mic.

    ps. Parca ti-am mai spus : nu-mi place sa vad filme pe laptop. Clevo N870 are "numai" 17.3 ". Prefer sa vad filmele pe TV. Sony Bravia100ZD9, 4K Ultra HD pe care-l am in dormitor are 253 cm. O mica diferenta de diagonala.

    ps- chiar crezi cum crede "inteligentul nostru" comun ca nu stiu sa scot filme de pe net?

  10. #13597
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,758
    Reputatie
    0
    Foarte bine, asa fac si eu, pun pe stick si acolo ma uit.
    Recomandarea mea e sa continui cu Claymore, altceva mai bun nu exista.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  11. #13598
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    De ce nu le scoti de pe net? Iti arat eu cum se face.


    First comes denial, then acceptance.
    Un pas mare pentru tine Ionele, bravo!

    Bineinteles ca poti sa vezi filme de pe net direct pe televizor, mai ales daca ai un televizor cum spune el ca are. Dar nu asta-i problema
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €˛tatucul politiei politice ceausiste

  12. #13599
    Banned
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    12,804
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Foarte bine, asa fac si eu, pun pe stick si acolo ma uit.
    Recomandarea mea e sa continui cu Claymore, altceva mai bun nu exista.
    Exista. Hannibal. Sau Mindhunters. Incearca.
    Last edited by Paul Atreides; 19th October 2017 at 16:51.

  13. #13600
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Paul Atreides View Post
    Prefer sa vad filmele pe TV. Sony Bravia100ZD9, 4K Ultra HD pe care-l am in dormitor are 253 cm. O mica diferenta de diagonala.
    A ales omu' cel mai scump televizor pe care l-a gasit pe eMag

    https://www.emag.ro/televizoare/sort-pricedesc/c

    Eram sigur ca o sa fie primul rezultat, asa a facut si cu cainele ala husky
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €˛tatucul politiei politice ceausiste

  14. #13601
    Banned
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    12,804
    Reputatie
    0
    Aquinas, considera ca sugarii, copii si imbecilii, sunt lipsiti de control si intelegere. Pentru cei care nu detin capacitatea de a gandi matur si rational, liberul arbitru nu apare niciodata.

  15. #13602
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,758
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Paul Atreides View Post
    Exista. Hannibal. Sau Mindhunters. Incearca.
    Hannibal l-am vazut, e sub House, Breaking Bad, Better Call Saul, Boston Legal, Games of Thrones si chiar sub House of Cards.
    Nimic nu e mai bun decat Boston Legal in materie de seriale, desi Hindhunters inca nu l-am vazut.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  16. #13603
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Tocmai am terminat primul sezon din Mindhunter si nu pot sa spun decat ca e piesa. Abia astept continuarea.
    Are unele asemanari cu True detective sezonul 1, deci nu va place neaparat oricui: e lent si se incalzeste greu, muzica e bestiala, e dark spre foarte dark, e foarte bine ancorat in timp, actorii sunt excelenti.
    Actiunea e in anii 70, inceputurile profilerilor de criminali in serie la FBI. Firul epic se leaga incet, dar culmineaza in ultimul episod al sezonului care mi s-a parut fenomenal. Dpdv psihologic e foarte solid, surprinzator de bun as spune. Te transpune intr-o lume dementa, murdara, si prinde foarte bine transformarea celui ce intra in contact cu ea si vrea sa o inteleaga.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  17. #13604
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,856
    Reputatie
    0
    mi-a placut la nebunie mindhunter. s-a rezumat mai sus perfect.
    Jocul actoricesc - genial. Kemper - perfect, si frumoasa pregatire a lui BTK
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  18. #13605
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,758
    Reputatie
    0
    Mda, filme politiste, febletzea mea si-a tuturor femeilor cititoare de Sandra Brown.
    Oh nu, pardon, aia e cu romantze. De fapt cine dracului stie!


    Ma apuc de asta imediat ce termin cu The Wair!
    Raman eu la anime-urile mele, macar alea nu-s politiste, atat sa stiu.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  19. #13606
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    cred ca Mindhunter este la fel de apreciat de catre admiratoarele Sandrei Brown precum fanii versurilor lui Salam apreciaza poezia lui Dylan ( Thomas, de-l ai la semnatura) . E d-ala de gospodinele il pun pe ignore numai cand ii aud titlul.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  20. #13607
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Pe mine nu m-a dat pe spate dpdv al firului narativ, e unul f subtire. E o culegere de interviuri imaginare cu psihopati de top filmata brici, cu actori mai mult decat inspirati. E mediul in care Fincher face performanta, nu pot sa spun c-a deacoperit acum gaura din covrig. Nu m-a deranjat ca e mortaciune, True Detective e si mai si, dar m-a zgandarit altfel la lingurica. Si, dap, pare mai apropiat de filmul documentar, unul cu care nu prea mai am rabdare

    Pt Ionut de la Zalau, 6.5/10 e nota mea

  21. #13608
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,758
    Reputatie
    0
    Nu stiu ce sa zic d-acolo, ala poate fi film de 9/10 dar si de 5/10!

    Sa revenim la seriozitati:
    The Human Centipede - Fist Sequence 6.5/10 - Cica e scarbos, mie mi s-a sculat pwla cand am vazut-o pe aia ca inghite rahatul! Asa moaca de misto nu face nimeni la nici un blow job, e ceva... inedit si superspecialawesome! Oricum era simulare, nu se pune.
    The Human Centipede - Full Sequence 6/10 - Mah, cand am inceput sa ma uit la asta, jur ca de-abia asteptam ca cica e cel mai scarbos film de pe pamant! Cand colo astia de mimau mancatu rahatului in lant nici nu erau aratati cum trebuie din cauza bandei adezive de pe fata, tot mai buna e faza din primul film cu tipa care simuleaza bine. Zice ca filmul a fost banat in nu stiu cate tari ca e prea grosolan si ca unii au vomat uitandu-se la el. Vezi-ti de treaba, eu mancam omleta cu cartofi pai, foarte buna! Si am fost si dezamagit, ma asteptam sa ma opreasca din mancat macar cateva secunde... Trebuia sa-l faca si mai grosolan, sa vad prim-planuri detaliate al fiecarui mancator de rahat cu actori de prima mana! Doar asa mi-ar fi placut!
    The Human Centipede - Final Sequence 6/10 - Mi-a placut c-au folosit actorii din primele 2 parti. Torturile au fost ok, mai ales cand i-a taiat coaiele lu ala asa direct, fara anestezic. Simpatic foc. Partea de la final a fost ok cand a venit guvernatorul Eric Roberts sa vada ce-au ispradit ai lui interpusi si-a ramas surprins pana la vomitat pe drumuri. Si a plecat de-acolo spurcandu-si ziua in care s-a nascut sa poata vedea asemenea orori inumane zicandu-le alor lui c-o sa fie executati pentru asta, ca dupa vreo 20 de minute sa se razgandeasca, sa se intoarca si sa-i felicite pentru o idee extraordinara in a reabilita cel mai decadent sistem penitenciar din lume! "This is gonna make me prezitent!" Ce human rights, da-le dreku! Politicienii in toate splendoarea lor!
    The Greasy Strangler 3.5/10 - Rar ma uit la filme atat de proaste, dar asta fu atat de prost de n-am putut sa ma opresc, mai ales melodia aia imbecila care dupa un anumit timp iti intra in cap de n-o mai poti scoate! Batranu ala cu pwla mare de tot umbla pe acolo e sec rau, parca si numa de asta m-am uitat sa vad daca nu si-o prinde la o usa sau ceva. Film produs de casa de productie a lu Frodo - Spectre Vision in conjunctie cu alte case amarate de mana a 6-a spre a 7-a. Foarte tare ba baiatule, asa da filme! Lord of The Rings quality! Keep up the good work!

    La Capitan probabil filmele astea ar oscila la note intre 1.5 si 4.5!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •