Page 645 of 692 FirstFirst ... 145545595635643644645646647655 ... LastLast
Results 13,525 to 13,545 of 14521

Thread: Filme pe care le-am vazut in ultima vreme

  1. #13525
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,845
    Reputatie
    0
    Mai scri-o de 3 ori, batar sterge una cat mai ai timp!



    Stiu ca e de la forum, de la eroarea aia de kkt 500, dar daca te chinui un pic sa dai refresh si edit in cateva minute ai reusi s-o stergi.
    Nu te acuz c-ai incerca prea mult, ce-i drept.



    Uite, eu am dat edit, inca de 2 ori in 3 minute sa nici nu aiba timp sa apara editul, deci se poate.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  2. #13526
    sport legend Srdjan's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    La capatul lumii..
    Posts
    6,337
    Reputatie
    1
    Ba mie mi-a placut Wonder Woman. Poate si fiindca m-am dus cu asteptari foarte mici, insa de la TDK incoace, n-am mai vazut un film cu supereroi asa bun. Chris Pine si Gal Gadot mi s-au parut dementiali.
    Visca Barca!!. Singurul club care conteaza!

  3. #13527
    Delpo-tard Eddy DoubleD's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Potsdam, NY
    Posts
    29,412
    Reputatie
    0
    Pine si Gadot n-au avut nici un pic de chimie intre ei. Nu stiu de ce l-au ales pe Pine.

  4. #13528
    sport legend Srdjan's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    La capatul lumii..
    Posts
    6,337
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Eddy DoubleD View Post
    Pine si Gadot n-au avut nici un pic de chimie intre ei. Nu stiu de ce l-au ales pe Pine.
    Parerea mea e complet diferita . Chimia dintre ei mi s-a parut superba, mai ales la aceea scena de dupa lupta de eliberare a acelui satuc.
    Visca Barca!!. Singurul club care conteaza!

  5. #13529
    Delpo-tard Eddy DoubleD's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Potsdam, NY
    Posts
    29,412
    Reputatie
    0
    Nu stiu, mie toate scenele cu ei doi singuri mi s-au parut fortate si awkward.

  6. #13530
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Io nu inteleg cum ultimele filme din franciza alien care incearca sa faca o treaba si din scenariu sunt cele mai luate la pla. Ep 2, 3 si 4 nu aduc nici 1% lamuriri (nici nu incearca) cine, ce si cum, in schimb asta batran daca se joaca putin cu imaginatia -ca e normal la varsta lui, e cel mai prost din curtea scolii. Sunt elemente in alien 1979 puse acolo de batran (space jockey-ul, xenomorfii, mortii lor etc) de care i-a durut fix in pla pe unii, s-au facut ca nu exista. De ce? Pai e greu sa inovezi, sa creezi, mai bine o arzi pe drum batatorit si pleci cu curul neperforat acasa. Io nu spun ca Scott a descoperit apa calda, dar e luat la pla mult prea grav.

    Si vine Ion acum si zice Life 7,5/10 Asa, si ce plm face Life, ma, la partea de story? Se joaca cu o tema tocita, o labareste de mai mare picoteala, si incearca sa castige cativa adepti cu un cgi dubios. Ce plm ai indexat acolo, carul mare si carul cu boi? Deci, daca asta se doreste, luati cu paine in continuare!
    Last edited by Capitanu.Burcea; 11th June 2017 at 09:34.
    În ceea ce-l privește pe domnul Becali, cred că e supărarea unui om care n-a reușit să ne cumpere, așa cum a făcut-o cu alții

  7. #13531
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Srdjan View Post
    Ba mie mi-a placut Wonder Woman. Poate si fiindca m-am dus cu asteptari foarte mici, insa de la TDK incoace, n-am mai vazut un film cu supereroi asa bun. Chris Pine si Gal Gadot mi s-au parut dementiali.
    defendor e singurul film cu supereroi de la batmanu lu tim burton care merita bagat in seama. sunt fanii astia de filme cu supereroi care o dau pe langa de la premisa..
    wonderwomen, trilogia de ***** a lui nolan...cpt america,hulk..ce slob0z.
    retired.

  8. #13532
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,845
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Capitanu.Burcea View Post
    Si vine Ion acum si zice Life 7,5/10 Asa, si ce plm face Life, ma, la partea de story? Se joaca cu o tema tocita, o labareste de mai mare picoteala, si incearca sa castige cativa adepti cu un cgi dubios. Ce plm ai indexat acolo, carul mare si carul cu boi? Deci, daca asta se doreste, luati cu paine in continuare!
    Pai cine-a zis de story? Daca avea story era deja peste 8! Te uiti la el pt ca e entertaining, atata tot.

    Up 2009 8/10 - Mama ce bun a fost, ma asteptam la mai putin avand in vedere ca e cu batalii intre batrani! Pixar outdone themselves again!

    Apropo de entertaining, m-am uitat in 2 zile la primu sezon din Guardians of The Galaxy seria animata - sezonul 1 din 2015-16, aparut deci dupa film, 24 de episoade. Supermisto, mai fain ca filmul! Plus ca-s mai multe caractere, in film daca tin bine minte n-o avem pe Gamora ca membra a echipajului, fiica lu Thanos, un fel de Darkside si care apare in multe episoade. Abia astept sa vad si sezonu 2 care are episoade iesite anul asta, nu cred ca e terminat, si-l gasesti pe net la calitate superba, merge pe plasma mare!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  9. #13533
    Moderator Doctor_Satan's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Targu Mures
    Posts
    8,343
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Capitanu.Burcea View Post
    Io nu inteleg cum ultimele filme din franciza alien care incearca sa faca o treaba si din scenariu sunt cele mai luate la pla. Ep 2, 3 si 4 nu aduc nici 1% lamuriri (nici nu incearca) cine, ce si cum, in schimb asta batran daca se joaca putin cu imaginatia -ca e normal la varsta lui, e cel mai prost din curtea scolii. Sunt elemente in alien 1979 puse acolo de batran (space jockey-ul, xenomorfii, mortii lor etc) de care i-a durut fix in pla pe unii, s-au facut ca nu exista. De ce? Pai e greu sa inovezi, sa creezi, mai bine o arzi pe drum batatorit si pleci cu curul neperforat acasa. Io nu spun ca Scott a descoperit apa calda, dar e luat la pla mult prea grav.

    Si vine Ion acum si zice Life 7,5/10 Asa, si ce plm face Life, ma, la partea de story? Se joaca cu o tema tocita, o labareste de mai mare picoteala, si incearca sa castige cativa adepti cu un cgi dubios. Ce plm ai indexat acolo, carul mare si carul cu boi? Deci, daca asta se doreste, luati cu paine in continuare!
    Pai eu tocmai de elementele alea ma simteam ofensat.
    Au schimbat locatia navei, astia din Covenant populeaza gazda si pe calea aerului si pe calea clasica.
    Mai mult de atat, durata de dezvoltare in gazda in Covenant e de vreo jumatate de ora, iar in cel clasic dura cateva zile.
    Plus ca faza ca ei erau rodul creatiei unui android mai evoluat decat cei ce vor urma sa fie facuti peste 30 de ani, e chiar dezamagitoare.
    Eu ma asteptam sa fie o specie foarte agresiva care distruge tot in tentativa de dominare.
    Ca fan al seriei vechi eu nu sunt deloc incantat de aceasta intorsatura.
    Finalul din Prometheus m-a lasat in extaz pentru ca se lega: nava a picat intr-o zona similara cu cea din prima parte, extraterestrul ala mare a murit in scaunul ala, alienul evolua spre forma finala etc.
    Iar cand am vazut reclama de la Covenant, m-am bucurat ca un copil la pomul de Craciun. Cand colo, sub brad era cadou un pulover in locul trenuletului.
    Iancu si FC Timisoara, prima grupare mafiota care a primit o mica pedeapsa. FRF-DNA 1-0.
    OTELUL GALATI SUPERCAMPIOANA 2010-2011!!!
    Aici este criza economica a Romaniei: http://www.porcisme.ro/

  10. #13534
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,845
    Reputatie
    0
    Sheldon!?
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  11. #13535
    Moderator Doctor_Satan's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Targu Mures
    Posts
    8,343
    Reputatie
    0
    Cine?
    Iancu si FC Timisoara, prima grupare mafiota care a primit o mica pedeapsa. FRF-DNA 1-0.
    OTELUL GALATI SUPERCAMPIOANA 2010-2011!!!
    Aici este criza economica a Romaniei: http://www.porcisme.ro/

  12. #13536
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,845
    Reputatie
    0
    The Big Bang Theory! ._.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  13. #13537
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Hai ca o sa fiu eu avocatul diavolului pt Alien Covenant. Spoiler.

    Quote Originally Posted by Doctor_Satan View Post
    Au schimbat locatia navei
    Pe care au anuntat-o la finalul lui Prometheus Aici chiar nu stiu ce te-a nemultumit. Pare ca totusi era o planeta secundara pt ingineri. La ochi asa, din scurtele secvente cu bastinasii, pare ca lipseau razboinicii din peisaj.


    Quote Originally Posted by Doctor_Satan View Post
    astia din Covenant populeaza gazda si pe calea aerului si pe calea clasica.
    .
    Inca lipseste armonia virusului perfect, a spus si David ca nu a avut f multe gazde umane pt a experimenta. Tot ce vedem aici va conduce la rezultatul final din Alien-ul clasic. Dar nici aceea nu va ramane forma finala, in Resurrection xenomorful are clar trasaturi fizice umane. Incepand cu Prometheus si terminand cu Resurrection, virusul a evoluat.



    Quote Originally Posted by Doctor_Satan View Post
    Mai mult de atat, durata de dezvoltare in gazda in Covenant e de vreo jumatate de ora, iar in cel clasic dura cateva zile.
    .
    Yeap, dar incepand din Covenant se poate spune ca virusul are o baza de plecare reala, pt ca exista f multe gazde pe care se va testa rezultatul final. Cu siguranta nu e acelasi xenomorf din Alien 1979, sunt 18 ani care vor fi acoperiti (speram) de Awakening.

    Quote Originally Posted by Doctor_Satan View Post
    Plus ca faza ca ei erau rodul creatiei unui android mai evoluat decat cei ce vor urma sa fie facuti peste 30 de ani, e chiar dezamagitoare.
    Eu ma asteptam sa fie o specie foarte agresiva care distruge tot in tentativa de dominare.
    Excelent punctat, aceasta este specia umana Virusul este creatia Omului. S-a si amintit in Covenant faptul ca generatiile urmatoare de androizi vor fi mai putin performante, dovada ca androidul de model mai vechi castiga disputa dintre AI-uri. Plus ca dpdv tehnic lucrurile au evoluat, era normal sa nu mai faca androidul cu lapte si gumilastic, cum e cel din '79


    Quote Originally Posted by Doctor_Satan View Post
    Finalul din Prometheus m-a lasat in extaz pentru ca se lega: nava a picat intr-o zona similara cu cea din prima parte, extraterestrul ala mare a murit in scaunul ala, alienul evolua spre forma finala etc.
    .
    Nu inteleg exact, la final Shaw si David pleaca spre planeta inginerilor. Ah, daca te referi la faptul ca puteau sa-l rezolve pe tot in Prometheus, cred ca erau prea multe de facut intr-un singur film. Inginerul era doar adormit. Interesant e ca atunci cand s-a trezit a luat-o la goana spre Pamant cu tot cu acel virus, un mister pe care toata lumea asteapta sa fie dezlegat. Destinatia lui Prometheus nu a fost intamplatoare -ca in cazul Covenant, ci una precisa. Weiland batranul dorea sa dobandeasca viata vesnica de la, se lasa sa se inteleaga, creatorii lui/nostri. Adresa sistemului solar aparuse in desenele pe care Shaw si amicul ei le gasisera in pesteri etc.

    Cred ca asta
    În ceea ce-l privește pe domnul Becali, cred că e supărarea unui om care n-a reușit să ne cumpere, așa cum a făcut-o cu alții

  14. #13538
    Moderator Doctor_Satan's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Targu Mures
    Posts
    8,343
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    The Big Bang Theory! ._.
    Yeah, I'm a geek.


    @Capitan
    Nu ma intelege gresit, eu sunt recunoscator pentru ca Ridley Scott ne incanta cu inca o serie Alien. Problema e ca eu asteptam ceva mai mult horror SF decat filsofie si discrepante.
    Apreciez explicatiile tale, iar pe cea cu androidul ai expus-o chiar bine.
    Dar tot raman la parerea ca metoda de raspandire sufera o involutie masiva. De la calea aerului si gestatie de 15-30 de minute la oua care se deschid doar cand e prada langa ele si o perioada de gestatie de 3 zile, nu e un pas in fata.
    Oricum, eu ma bucur ca mai avem inca unul.
    Si aproape la fel de mult m-am bucurat si cand am vazut ca va face o continuare si la Blade Runner. Totusi, acolo hype-ul a scazut un pic datorita lui Ryan Gosling.
    Iancu si FC Timisoara, prima grupare mafiota care a primit o mica pedeapsa. FRF-DNA 1-0.
    OTELUL GALATI SUPERCAMPIOANA 2010-2011!!!
    Aici este criza economica a Romaniei: http://www.porcisme.ro/

  15. #13539
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Nu gasesti pe multe drumuri persoane cu care sa ai o discutie constructiva pe tema Aliens, asa ca placerea a fost (si) de partea mea

    Mie imi place Ryan Gosling, probabil pentru ca nu am luat in serios Laba land si alte cateva in care a jucat si el ca sa castige o paine. Caci, da, gura o potolesti mai repede decat sufletul Cu Villeneuve cred ca sunt sanse sa le impacam pe amandoua

    PS. Eu sunt sigur ca ouale se deschid pt ca sunt f inteligente si simt prada in apropiere. Acum nu stiu care cosmar e mai mare, vorba lui Arthur Clarke: ca am putea fi singuri in univers, sau ca nu
    Last edited by Capitanu.Burcea; 15th June 2017 at 18:59.
    În ceea ce-l privește pe domnul Becali, cred că e supărarea unui om care n-a reușit să ne cumpere, așa cum a făcut-o cu alții

  16. #13540
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,845
    Reputatie
    0
    Nu stiu sincer daca ne-ar incalzi cu ceva ca expresia "ma dore la oo" ar fi mai uzabila unei mame Alien decat unui gaozar interlop ipocrit gen Becali, sincer. Cu alte cuvine nu cred ca ar fi mai rau in nici un caz, cel putin similar, daca nu mai bine.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  17. #13541
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,845
    Reputatie
    0
    What We Do in the Shadows 2014 7.5/10 - Foarte tare! Mai ales prima jumatate din film, razi sincer. Filmul e construit sub forma unui documentar despre viata unor vampiri facut de cativa oameni curiosi. E total plauzibil ca intr-o minifamilie de vampiri, modul in care acestia trebuie sa se inteleaga intre ei sa fie unul cel putin ciudat si de inregistrat, avand in vedere ifosele si aroganta fiecaruia chiar face din filmul asta un documentar de vazut si de degustat.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  18. #13542
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,845
    Reputatie
    0
    Star Trek Beyond 2016 7.5/10 - A 3-a parte a seriei, chiar ciudat ca nici nu stiam de existenta ei. Voiam sa-i dau doar 7 dar modelul de detaliu al statiilor spatiale prezentate si mai ales al modului in care reconstruiesc nava Enterprise la final mie unul mi-au placut. E foarte greu sa faci asa ceva, pur tehnic vorbind. Au si filmele SF roul lor chiar daca nu exceleaza la multe, macar exceleaza la capitolul efecte speciale. Isi mai destinde si omu ochiu cu o excursie in inovator.
    Kong: Skull Island 2017 8/10 - Bah, a mers ca uns. Poate unora li s-a acrit de genu asta de filme si deja par expirate dar eu zic c-a iesit bine de tot. In plus, nu m-am asteptat niciodata sa apara in film Loki the Clown Prince, pardon, Crown Prince of Asgard! Pentru el dau juma de punct in plus, merge la orice actoru asta!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  19. #13543
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,845
    Reputatie
    0
    John Wick 2017 7/10 - You fucking edit of just 10 minutes! So, the headshot MF-er is back, give him a like and move on. The best part of this movie is the end, it almost gives you the certainty that the 3rd part will be the best part of the series! Can't wait!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  20. #13544
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,845
    Reputatie
    0
    Power Rangers 2017 6/10 - Not bad, not good, barely watchable. E poate de-un 5/10 dar mi-a placut ceva la el, nu stiu ce.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  21. #13545
    Moderator Doctor_Satan's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Targu Mures
    Posts
    8,343
    Reputatie
    0
    Pirates of the Caribbean - Dead Men Tell no Tales 7/10
    Un film de aventuri cu ceva comedie destul de decent.
    N-a excelat la nimic, dar i-am dat 7 pentru ca au fost 2 ore care nu m-au plictisit.
    Iancu si FC Timisoara, prima grupare mafiota care a primit o mica pedeapsa. FRF-DNA 1-0.
    OTELUL GALATI SUPERCAMPIOANA 2010-2011!!!
    Aici este criza economica a Romaniei: http://www.porcisme.ro/

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •