Page 650 of 692 FirstFirst ... 150550600640648649650651652660 ... LastLast
Results 13,630 to 13,650 of 14521

Thread: Filme pe care le-am vazut in ultima vreme

  1. #13630
    Moderator Doctor_Satan's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Targu Mures
    Posts
    8,339
    Reputatie
    0
    Eu Ragnarok chiar la TV l-am vazut pe ceva post gen Digifilm.
    Faza e ca m-a captivat pentru ca eu tot asteptam Ragnarok-ul din mitologia vikingilor.
    Dar de cand a intrat sarpele in scena, am presimtit ca ceva groaznic se va intampla. Pentru mine. Si oricum, era prea tarziu sa ma mai opresc, pentru ca sarpele a aparut in ultimele 15 minute, deci am zis ca-l vad pana la capat, poate or fi scos ceva.
    Si mi-au scos mie ochii, pentru ca nu tin minte sa fi vazut film mai prost dupa Twilight.
    Bine ca nu ma uit la filme la TV decat accidental, ca atunci poate as fi nimerit "capodopere" ca tine.
    Iancu si FC Timisoara, prima grupare mafiota care a primit o mica pedeapsa. FRF-DNA 1-0.
    OTELUL GALATI SUPERCAMPIOANA 2010-2011!!!
    Aici este criza economica a Romaniei: http://www.porcisme.ro/

  2. #13631
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,505
    Reputatie
    0
    Pai astea le-am downloadat, poate am avut chef sa vad si filme proaste, cine stie.
    Ori mai degraba voiam sa vad filme si aici am nimerit, n-am reusit la mai bun.


    American Assassin 5.5/10 - Labareala americana de macho-shit cu teroristi, adica updatata la zi. Pacat ca nu-l mai vezi pe Michael Keaton care la un moment dat a fost votat "cel mai bun Batman ever", in filme ca Desperate Measures, ala da film de un 7/10 solid. Recomand pt cine nu l-a vazut desi e mai vechi, e de 2 ori mai film decat asta.

    Ia poftim!

    Sa-ti stea si tie-n gat! Pardon, in cap!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  3. #13632
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    am vazut The Zero Theorem (2013),
    regizat de Terry Gilliam (Brazil, 12 Monkeys, The fisher king, the Imaginarium of dr Parnassus, ex-Monty Python),
    cu Christoph Waltz (Inglorious Basterds, Django), cu Matt Damon si Tild Swinton in roluri episodice, co-rpodus de Media Pro (!).
    IMDB: http://www.imdb.com/title/tt2333804/?ref_=ttpl_pl_tt

    Un film marca Gilliam, univers distopic in genul Brazil dar ceva mai minimalist in realizare.
    O lume viitoare condusa de Management, o societate ultracolorata, ultracomputerizata, degenerata si dezumanizata.
    Un ITist sociopat in asteptarea unui telefon suprem care sa-i spuna adevarul vietii, primeste sarcina de a incerca si el demonstrarea the Zero theorem, respectiv ca universul se va termina in nimic si viata este inutila (ceea ce de altfel pare a sugera lumea din film).

    Filosofic in esenta si la suprafata, filmul are destul miez si calitate dar este un pic inegal, alternand intre momente bune si mai putin bune.
    Sunt cateva scene si cadre misto, sunt si cateva replici ce mi s-au parut memorabile (e.g. "zero must equal 100%").

    Mi-a placut per total, desi ma asteptam la un film care sa ma absoarba prin ecran, sa pot sa-i dau un 8 din 10 fara ezitari.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  4. #13633
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,505
    Reputatie
    0
    Taxi Driver 7/10 - Unul din primele filme ce l-au scos in evidenta pe De Niro. 80% filmul fu decent pana la final care fu chiar bun. Insa coloana sonora e dezastru, jazz vechi semiplictisitor, iar acolo la final dupa punctul culminant au bushit-o rau de tot, au bagat un zdranganici din ala penibil de-l gaseai in documentarele romanesti de-acu 50 de ani! Bai, macar pe-alea le inteleg ca sunt la buget super redus, de sarantoci cu gura uscata, dar film american de prestigiu? PLM... zici ca se futeau avioane intre ele pe bucati.
    The Zero Theorem 6.5/10 - A fost bunicel si agreabil dar ca si utilizatorul de mai sus precum sunt convins ca si multi altii, ne asteptam la mai mult.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  5. #13634
    Moderator Doctor_Satan's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Targu Mures
    Posts
    8,339
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Ia poftim!

    Sa-ti stea si tie-n gat! Pardon, in cap!
    Nu-i rea melodia, dar nu mi-a ramas in cap.

    Quote Originally Posted by Utilizator View Post
    am vazut The Zero Theorem (2013),
    regizat de Terry Gilliam (Brazil, 12 Monkeys, The fisher king, the Imaginarium of dr Parnassus, ex-Monty Python),
    cu Christoph Waltz (Inglorious Basterds, Django), cu Matt Damon si Tild Swinton in roluri episodice, co-rpodus de Media Pro (!).
    IMDB: http://www.imdb.com/title/tt2333804/?ref_=ttpl_pl_tt

    Un film marca Gilliam, univers distopic in genul Brazil dar ceva mai minimalist in realizare.
    O lume viitoare condusa de Management, o societate ultracolorata, ultracomputerizata, degenerata si dezumanizata.
    Un ITist sociopat in asteptarea unui telefon suprem care sa-i spuna adevarul vietii, primeste sarcina de a incerca si el demonstrarea the Zero theorem, respectiv ca universul se va termina in nimic si viata este inutila (ceea ce de altfel pare a sugera lumea din film).

    Filosofic in esenta si la suprafata, filmul are destul miez si calitate dar este un pic inegal, alternand intre momente bune si mai putin bune.
    Sunt cateva scene si cadre misto, sunt si cateva replici ce mi s-au parut memorabile (e.g. "zero must equal 100%").

    Mi-a placut per total, desi ma asteptam la un film care sa ma absoarba prin ecran, sa pot sa-i dau un 8 din 10 fara ezitari.
    Mi-am amintit ca l-am vazut si eu.
    E interesant realizat filmul, totul filmat intr-un singur loc, iar Waltz a fost magnific.
    Iancu si FC Timisoara, prima grupare mafiota care a primit o mica pedeapsa. FRF-DNA 1-0.
    OTELUL GALATI SUPERCAMPIOANA 2010-2011!!!
    Aici este criza economica a Romaniei: http://www.porcisme.ro/

  6. #13635
    Banatean Grinco's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Sachsen-Anhalt, DE
    Posts
    8,318
    Reputatie
    0
    Star Wars VII - The Last Jedi. Cred că e cel mai bun din serie.

  7. #13636
    sport legend chinna tm's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    REPUBLICA BANAT!
    Posts
    8,955
    Reputatie
    1
    Tot Star Wars!Tot The last Jedi!Dar e episodul VIII
    Nu cred ca e cel mai bun din serie, dar incontestabil mai bun decat episodul 7!
    Oricum se merita!
    "INTERZIS"!

  8. #13637
    Moderator Doctor_Satan's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Targu Mures
    Posts
    8,339
    Reputatie
    0
    Cati au fost la premiera!
    Sper ca mascatul ala penibil a murit inecat cu iaurt, ca era cel mai penal Sith si nu mai avea nici o credibilitate in lupta.
    Iancu si FC Timisoara, prima grupare mafiota care a primit o mica pedeapsa. FRF-DNA 1-0.
    OTELUL GALATI SUPERCAMPIOANA 2010-2011!!!
    Aici este criza economica a Romaniei: http://www.porcisme.ro/

  9. #13638
    Banatean Grinco's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Sachsen-Anhalt, DE
    Posts
    8,318
    Reputatie
    0
    Corect, VIII Sala a fost aproape goală. Dar era varianta originală, în engleză. NemČ›ii nu se înghesuie daca nu e dublat în germană
    [URL="http://www.dailymotion.com/video/x38r9e_ezekiel-25-17_school"]Ezekiel 25:17 [/URL]

  10. #13639
    sport legend chinna tm's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    REPUBLICA BANAT!
    Posts
    8,955
    Reputatie
    1
    Sala....mai putin de jumatate!Cu tot cu imaxul lor.
    Filmul....bun.La un momentdat imi ridica niste semne de intrebare.
    Doctore...Mascatul ala, din punctul meu de vedere, a jucat bine de data asta.Se vede ca au lucrat si la personaje!Bine, oricum e antipatic
    "INTERZIS"!

  11. #13640
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,505
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Grinco View Post
    Corect, VIII Sala a fost aproape goală. Dar era varianta originală, în engleză. NemČ›ii nu se înghesuie daca nu e dublat în germană
    Analfabeti.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  12. #13641
    Moderator Doctor_Satan's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Targu Mures
    Posts
    8,339
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by chinna tm View Post
    Sala....mai putin de jumatate!Cu tot cu imaxul lor.
    Filmul....bun.La un momentdat imi ridica niste semne de intrebare.
    Doctore...Mascatul ala, din punctul meu de vedere, a jucat bine de data asta.Se vede ca au lucrat si la personaje!Bine, oricum e antipatic
    Dupa fazele din episodul 7, are credibilitate zero ca personaj negativ. Lupta aia din padure la final a fost de domeniul penibilului. Era mai credibil sa-i salveze diCaprio pe toti de pe Titanic.
    Iancu si FC Timisoara, prima grupare mafiota care a primit o mica pedeapsa. FRF-DNA 1-0.
    OTELUL GALATI SUPERCAMPIOANA 2010-2011!!!
    Aici este criza economica a Romaniei: http://www.porcisme.ro/

  13. #13642
    sport legend chinna tm's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    REPUBLICA BANAT!
    Posts
    8,955
    Reputatie
    1
    Asa am considerat si eu....dar mai merita o sansa
    "INTERZIS"!

  14. #13643
    Moderator Doctor_Satan's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Targu Mures
    Posts
    8,339
    Reputatie
    0
    Mai bine puneau un Ewok malefic in locul lui, ca era mai credibil.
    Iancu si FC Timisoara, prima grupare mafiota care a primit o mica pedeapsa. FRF-DNA 1-0.
    OTELUL GALATI SUPERCAMPIOANA 2010-2011!!!
    Aici este criza economica a Romaniei: http://www.porcisme.ro/

  15. #13644
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0
    A vazut cineva Murder on the Orient Express?

  16. #13645
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Am vazut eu Murder on the Orient Express
    http://www.imdb.com/title/tt0071877/

    Foarte bun, cu o distributie absolut stelara: Ingrid Bergman la aproape 60 de ani si Lauren Bacall la vreo 50 de ani, alaturi de Albert Finney care a facut un Hercule Poirot remarcabil, Sean Connery, Jacqueline Bisset, Martin Balsam, Jean-Pierre Cassel, Anthony Perkins, Vanessa Redgrave, Michael York, Richard Widmark...

    chiar trebuie sa-l revad
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  17. #13646
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0
    Stiam si de cel din '74 dar m-am referit la cel proaspat aparut

  18. #13647
    Moderator Doctor_Satan's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Targu Mures
    Posts
    8,339
    Reputatie
    0
    Star Wars - The Last Jedi - 7/10
    Film slabut, plin de aberatii Disney. Mai bun decat ep 7, dar nu cu mult.
    Ren e la fel de penal, trebuia sa moara la nastere. Desi parea greu de crezut, Snoke a fost si mai praf, cam la egalitate cu Luke.
    Foarte multa actiune reciclata din ep 5 si 6.

    Din cate se pare, astia merg lejer pana la episodul 12, desi cred ca si la 80 de ani voi prinde un episod nou Star Wars.
    Va fi un Tanar si nelinistit in spatiu.
    Iancu si FC Timisoara, prima grupare mafiota care a primit o mica pedeapsa. FRF-DNA 1-0.
    OTELUL GALATI SUPERCAMPIOANA 2010-2011!!!
    Aici este criza economica a Romaniei: http://www.porcisme.ro/

  19. #13648
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,505
    Reputatie
    0
    Star Wars: Ep. VIII - The Last Jedi 7.5/10 (exactly the IMDB mark) - It was ayt. Was entertaining except for the boring bits.
    Thor: Ragnarok 8/10 - About what you'd expect, not better, not worse. Maybe the humor was a bit better than expected. (again, exactly the IMDB)
    Blade Runner 2049 7/10 - Much less boring than the 1st movie. All in all it was not a waste of time, although I found some moments precarious.
    Amistad 1997 8/10 - "GIVE US FREE!" Chaining people by the dozens together with a rock and just waiting from them to fall one after another in the ocean to drown must be one of the most inhumane, fast and horrible execution ways our stupid minds has ever devised! Shit man... just shit.
    I recommend Sir's Anthony Hopkins pledoary before the Supreme Court of America, awesome bit. Here: -> https://vimeo.com/43311642 Almost as good as Spader's is in Boston Legal. But that you can't find on the internet, only if you download the whole serial and watch it, that's how good it was. Copyrights pursuers are out of their minds on that one.


    I've seen a bunch of other movies like Man of Tai Chi, Tai Chi 0, nothing worth commentating. Maybe just: has Keanu Reeves really stooped so low?
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  20. #13649
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,505
    Reputatie
    0
    Standoff 2016 7.5/10 - I loved this lil flick. One of the best B rated movies I've seen in quite a while, top 20 ever, maybe even top 10.
    I always admire people who can draw gold out of shit. It's a movie anyone could film, but few can make.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  21. #13650
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    The treatment. Da, e belgian, deci e cu futai de copii. Si e cam excelent, adica are ce-i lipsea lu' Prisoners: o coborare in rapel unde te faci tandari la final, la modul real. Taios ca picturile marilor clasici din tarile de jos, ce vreti sa spun mai mult? 8/10, ex-ce-lent!

    The Florida project. Proiectul asta nu a placut la premii si pot sa inteleg si de ce: e prea bun ca sa stea langa celelalte mizerii nominalizate. E un fel de blue valentine care descompune relatia mama-fiica, cu prezente notabile pt toti actorii (fetita, in special). Mie mi-a placut, 7/10.
    În ceea ce-l privește pe domnul Becali, cred că e supărarea unui om care n-a reușit să ne cumpere, așa cum a făcut-o cu alții

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •