Page 502 of 692 FirstFirst ... 2402452492500501502503504512552602 ... LastLast
Results 10,522 to 10,542 of 14521

Thread: Filme pe care le-am vazut in ultima vreme

  1. #10522
    Delpo-tard Eddy DoubleD's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Potsdam, NY
    Posts
    29,412
    Reputatie
    0
    This Eu incerc sa vad in seara asta The Nightmare before Christmas. Cred ca ar fi potrivit si asta

  2. #10523
    Banatean Grinco's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Sachsen-Anhalt, DE
    Posts
    8,318
    Reputatie
    0
    Eu mi-am luat asta si ma gandesc sa bag niste Stirb Langsam

    http://ecx.images-amazon.com/images/...L._AA1500_.jpg
    [URL="http://www.dailymotion.com/video/x38r9e_ezekiel-25-17_school"]Ezekiel 25:17 [/URL]

  3. #10524
    sport legend SwedishMafia's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    10,735
    Reputatie
    1
    rautaciosilor am vazut home alone.un clasic de Craciun. nota 10 cred ca ma uit la ceva parte din indiana jones
    ps Craciun Fericit,ho,ho,ho!
    Last edited by SwedishMafia; 24th December 2012 at 21:48.

  4. #10525
    Delpo-tard Eddy DoubleD's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Potsdam, NY
    Posts
    29,412
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Eddy DoubleD View Post
    Eu incerc sa vad in seara asta The Nightmare before Christmas
    ...pana la urma am revazut The Dark Knight Rises Trebuie neaparat vazut de doua...zeci de ori macar

  5. #10526
    Moderator Xaviesta's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    14,289
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Eddy DoubleD View Post


    O sa vad ceva din lista aia zilele urmatoare, plus The Nightmare before Christmas, pe asta am vrut sa il vad saptamana trecuta, dar am uitat.

  6. #10527
    Federer Express TenisFan's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    5,990
    Reputatie
    1
    The river why - Un film care incepe lent si apoi se mai anima un picut. Nu-i pentru oricine. Un tip se cearta cu familia si avand o pasiune spre iubire pentru pescuit se muta singur intr-o cabana langa rau sa se regaseasca si sa pescuiasca practic. Si pentru cei care au renuntat deja al el dupa ce-am zis pana aici sa stii ca apare Amber Heard in film! 6.5/10
    The taking of Peltham One Two Three - E clar ca am vazut varianta din 74 cu Mathau. Bun film. Niste indivizi cu ceva puscoace automate iau ca ostatici pe niste indivizi dintr-un vagon de metrou. How will it end? 8/10
    De magicus Federerus...
    As falls Wichita/So falls Wichita Falls

  7. #10528
    Moderator irinaidu's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    12,291
    Reputatie
    0
    the perks of being a wallflower - cliseistic si melodramatic, cu o slaba dezvoltare a personalitatii personajelor si multe parti din intriga lasate in suspensie. dar daca ai chef de acest gen ( eu una aveam chef de ceva lacrimogeno-romanticos - adolescentul neinteles care va fi inteles bla bla thingy ) merita macar pt ezra miller care e extrordinar de carismatic. si pt nostalgicii care isi mai amintesc de casete inregistrate de noi cu melodiile preferate
    "Nobody objects to a woman being a good writer or sculptor or geneticist if at the same time she manages to be a good wife, good mother, good looking, good tempered, well groomed and unaggressive."

  8. #10529
    Banned
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    131
    Reputatie
    0
    Minte-ma frumos. O comedie romantica relaxanta si revigoranta.Andi Vasluianu si Diana Dumitrescu , doi actori frumosi care pluseaza la partea artistica in ciuda scenariului un peu commun.

  9. #10530
    sport legend jo27's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    3,421
    Reputatie
    1
    Cloud Atlas --- 8/10

  10. #10531
    ENGLAND Celso's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    17,278
    Reputatie
    1
    Intouchables - 9/10 - Superb, actorul principal cred ca s-a inspirat un pic si din caracterul lui Balotelli.

  11. #10532
    sport legend SuperDumnezeu's Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    780
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by irinaidu View Post
    the perks of being a wallflower - cliseistic si melodramatic, cu o slaba dezvoltare a personalitatii personajelor si multe parti din intriga lasate in suspensie. dar daca ai chef de acest gen ( eu una aveam chef de ceva lacrimogeno-romanticos - adolescentul neinteles care va fi inteles bla bla thingy ) merita macar pt ezra miller care e extrordinar de carismatic. si pt nostalgicii care isi mai amintesc de casete inregistrate de noi cu melodiile preferate
    Cinema ?!

    Quote Originally Posted by jo27 View Post
    Cloud Atlas --- 8/10
    Eu l-am inchis pe la jumate...

  12. #10533
    sport legend jo27's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    3,421
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by SuperDumnezeu View Post

    Eu l-am inchis pe la jumate...
    Ehh, am vazut pe imdb ca e foarte controversat.. adica unii zic ca e extraordinar, altii ca e cel mai prost film al anului... cam ca Black Swan

    Ce mi-a placut mie: Tom Hanks , mi s-a parut extraordinar in toate cele sase ipostaze, si nici macar nu sint un fan al sau; de fapt mi-au placut cam toti actorii; toate povestile mi s-au parut interesante, iar felul in care era alternata actiunea mi s-a parut destul de bine realizat; ideea, de asemenea, e interesanta, am inteles totusi ca nu s-a mers exact dupa carte, carte pe care nu am citit-o.

    Ce nu mi-a placut: intial, nu mi-a placut cum erau machiati actorii pt a arata asiatici... am inteles ulterior ca cica s-a facut intentionat asa, pt a putea fi recunoscuti (desi pe Halle Berry ca batrin asiatic sub nici o forma nu as fi putut sa o recunosc), de asemenea, teoretic ei nici nu sint asiatici, ci doar aveau facute operatii estetice pt a arata asa... cica in carte e dezvoltata ideea; mi s-a parut ca nu prea exista mare legatura intre povesti, nu stiu daca in carte e mai accentuata aceasta legatura trecut-prezent-viitor.

    Oricum, per total mi s-a parut un film foarte bine realizat si destul de captivant, nu mi s-a parut extraordinar de greu de inteles, pt ca nu era mare lucru de inteles

  13. #10534
    sport legend Luis Garcia10's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Bucuresti, Targoviste
    Posts
    11,325
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by jo27 View Post

    Oricum, per total mi s-a parut un film foarte bine realizat si destul de captivant, nu mi s-a parut extraordinar de greu de inteles, pt ca nu era mare lucru de inteles
    +1
    Si mie mi s-a parut film foarte bine realizat. A avut mici hibe in prezentarea povestilor, parca unele trebuiau detaliate putin mai mult.
    Dar, da a fost un film foarte bun.
    8.5/10
    Muzzwrinka

  14. #10535
    Moderator irinaidu's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    12,291
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by SuperDumnezeu View Post
    Cinema ?!
    si tu acuma daca ar fi fost in cinematografe m-as fi dus.

    cat despre cloud atlas - imaginea e frumoasa si captivanta dar continutul cam lipseste. iar unele dintre platitudinile zise de somni ( sper ca asa o chema ) au fost chiar hilare.
    "Nobody objects to a woman being a good writer or sculptor or geneticist if at the same time she manages to be a good wife, good mother, good looking, good tempered, well groomed and unaggressive."

  15. #10536
    sport legend SuperDumnezeu's Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    780
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by irinaidu View Post
    si tu acuma daca ar fi fost in cinematografe m-as fi dus.
    De unde l-ai luat?

  16. #10537
    Moderator irinaidu's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    12,291
    Reputatie
    0
    ti-am trimis mesaj sper sa-ti mearga.
    "Nobody objects to a woman being a good writer or sculptor or geneticist if at the same time she manages to be a good wife, good mother, good looking, good tempered, well groomed and unaggressive."

  17. #10538
    Moderator
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    10,358
    Reputatie
    1
    Mie filmul nu mi s-a parut cine stie ce.Adica m-am dus cu mari asteptari si am iesit cam dezumflata.Povestile nu mi s-au parut bine legate intre ele,filmul a fost prea lung si ideile din film au mai fost exploatate de cateva ori.
    Filmul a fost ok, per total insa nimic extraordinar si nemaintalnit.

  18. #10539
    PUMNU' STRANS! Andrei_23's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Cisnadie
    Posts
    6,124
    Reputatie
    1
    Am vazut ieri Hobbit; aveam asteptari mai mari, au fost putine secventele care sa tina cu sufletul la gura. Cam tras de par totu...Gollum e cel mai tare

  19. #10540
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,641
    Reputatie
    0
    Harry Potter & Deadly Hallows 1&2
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  20. #10541
    sport legend Srdjan's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    La capatul lumii..
    Posts
    6,337
    Reputatie
    1
    Si cum ti s-or parut?

  21. #10542
    sport legend Srdjan's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    La capatul lumii..
    Posts
    6,337
    Reputatie
    1
    Lincoln 9/10

    Spielberg si Tony Kushner au reusit sa creeze un film care curand va fi un clasic probabil. Daniel Day-Lewis reuseste sa joace incredibil, pot zice ca e cel mai potrivit om pentru acest rol. I-am scazut un punct intrucat nu mi-a placut ca s-au axat prea mult pe povestea celui de-al treisprezecelea amendament.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •