Page 12 of 692 FirstFirst ... 210111213142262112512 ... LastLast
Results 232 to 252 of 14521

Thread: Filme pe care le-am vazut in ultima vreme

  1. #232
    Rapidist Mihai's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Abydos
    Posts
    5,308
    Reputatie
    1
    Daca ar fi facut asa, cred ca si-ar mai fi pierdut din "clienti" Pai cine dracu mai sta 6 ore in cinema... Sau si mai rau sa se duca la cinema de 6-7 ori ca sa vad tot documentarul
    [B][COLOR="DarkRed"]C-asa sunt eu rapidist, c-asa sunt eu RAPIDist[/COLOR][/B]
    [B][COLOR="Silver"]Niciodata nu sunt trist, niciodata nu sunt trist[/COLOR][/B]
    [B][COLOR="DarkRed"]Si la bine si la rau, si la bine la si la rau[/COLOR][/B]
    [B][COLOR="Silver"]RAPID este clubul meu, RAPID este clubul meu.[/COLOR][/B]

  2. #233
    BigLuciano Zebrone's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    cu bocancul pe gatul tau
    Posts
    4,562
    Reputatie
    1
    Am vazut Exorcist-The Beginning; ptr cei curiosi, nu va deranjati, e de 3 lei
    [B]UNITI A DIFESA DELLA MAGLIA[/B]

  3. #234
    Negociator bog_tom's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    New Jersey
    Posts
    3,464
    Reputatie
    1
    mi se pare normal... doar e "The Beginning"
    [size=1]
    well done...

    [b]Bogdan Toma
    Romanian phpBB online community

    [COLOR=Green]regele off-topic Forum OLS[/COLOR][/b] [/size]

  4. #235
    BigLuciano Zebrone's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    cu bocancul pe gatul tau
    Posts
    4,562
    Reputatie
    1
    In schimb mi-a placut foarte mult Manchurian
    [B]UNITI A DIFESA DELLA MAGLIA[/B]

  5. #236
    HERE'S JOHNNY!! Darkslowstar's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    La capatul Stelei
    Posts
    7,402
    Reputatie
    1

    Alexander sucks!!!

    Nu respecta cartea prea mult, cea mai interesanta parte a vietii lui este povestita in 10 secunde si de la cearta lui cu Filip se ajunge direct la Gaugamala
    Unde sunt bataliile cu grecii (distrugerea Tebei), prima victorie din Asia, asediul Halicarnas-ului, al Tirului si al Gazei, incursiunea in Egipt, oracolul lui Zeus-Amon de la Siwa, batalia de la Portile... (und l-a infruntat prima oara pe Darius).... etc. etc.
    Mult prea multa vorbarie care nu-si avea locul si mult prea putine batalii importante (totusi viata lui Alexandru a fost un sir de lupte pana la moarte)

    Pacat, cartea dupa care a fost facut filmul e superba si se putea face ceva mult mai bun.
    Troia a fost mai bun.

    Nota 5 si un

    PS abia am rabdat 3 ore pe scaun, cum rar mi se intampla

  6. #237
    BigLuciano Zebrone's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    cu bocancul pe gatul tau
    Posts
    4,562
    Reputatie
    1
    Pai ar fi iesit un film de 10 ore in cazul asta
    [B]UNITI A DIFESA DELLA MAGLIA[/B]

  7. #238
    HERE'S JOHNNY!! Darkslowstar's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    La capatul Stelei
    Posts
    7,402
    Reputatie
    1
    Si care era problema? Ar fi fost ceva de genul Lord of the Rings.
    Oricum mergea si in 3 ore, daca se dedica o ora ascensiunii lui Alexandru, o ora/ 1 1/2 pt campania din Asia pana la Gaugamala inclusiv si restul pt campania pana in India si inapoi.
    Am inteles si de ce au vrut grecii sa-i dea in judecata.

    Oliver Stone, o maaare dezamagire

  8. #239
    spirit libertin Gabriel's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,731
    Reputatie
    1
    Dark...aici discutam despre filme bune...nu despre filme de nota 5

    Eu am vazut azi un film care mi-a placut foarte mult. Frequency se numeste si este despre un om care prin undele radio reuseste sa ia legatura cu tatal sau mort de 30 de ani. Este un fel de Back to the future. Vi-l recomand. Ii dau nota 9/10.
    One of these days I'm going to cut you into little pieces.

  9. #240
    BigLuciano Zebrone's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    cu bocancul pe gatul tau
    Posts
    4,562
    Reputatie
    1
    Cu Dennis Quaid sau bat campii?
    [B]UNITI A DIFESA DELLA MAGLIA[/B]

  10. #241
    spirit libertin Gabriel's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,731
    Reputatie
    1
    Exact. Si cu James Caviezel in rolul fiului.
    One of these days I'm going to cut you into little pieces.

  11. #242
    suporter gicu's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Posts
    2,072
    Reputatie
    1
    aseara am revazut The godfather
    urmeaza astazi si maine in ordine: The godfather II si...ati ghicit: The godfather III
    ...always look on the bright side of life...

  12. #243
    Retired grig_jr's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Timisoara
    Posts
    1,719
    Reputatie
    1
    acu vreo 2 ani intr-o sesiune le-am vazut pe toate intr-o singura zi. de dimineata pana seara. fara pauza:p.am si mancat in fata monitorului :p

    inca incerc sa fac aceeasi chestie si cu lord of the rings, dar tzinand cont ca variantele Extended au impreuna pe la 11 ore,... nu stiu daca o sa reusesc vreodata :p
    "There are 10 types of people in the world... those who understand binary and those who don't."

  13. #244
    suporter gicu's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Posts
    2,072
    Reputatie
    1
    mda, te inteleg..erai in sesiune
    ...always look on the bright side of life...

  14. #245
    Negociator bog_tom's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    New Jersey
    Posts
    3,464
    Reputatie
    1
    sapt. asta am reusit sa vad The Aviator si Million Dollar Baby - 2 filme cu pretentii la Oscar. impresia ? EXCELENTE ! am remarcat presatia lui Caprio (The Aviator) dar si pe cea a lui Hilary Swank si Eastwood (Million Dollar Baby)

    vi le recomand cu cea mai mare caldura !
    [size=1]
    well done...

    [b]Bogdan Toma
    Romanian phpBB online community

    [COLOR=Green]regele off-topic Forum OLS[/COLOR][/b] [/size]

  15. #246
    Negociator bog_tom's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    New Jersey
    Posts
    3,464
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by grig_jr
    inca caut subtitrare sa pot si eu sa ma uit la merchant of venice ca e tot vorbit a la Shakespeare (ce coincidenta tzinand cont ca tot el a scris pisesa dupa care e adaptat scenariul). BOG_TOM !!!!! HEEEEEEEEEEELLLPPP. daca cineva poate sa gaseasca sub-ul la acest film - in engleza - tu esti omul. ca in turca si ceha am gasit si eu ,.. da' nu prea ma ajuta.
    grig, nu te-am uitat: http://subtitrari.softpedia.com/movi...The-2004.shtml

    PS. daca tin cont de asta vad ca iti shade bine sa dai comenzi
    [size=1]
    well done...

    [b]Bogdan Toma
    Romanian phpBB online community

    [COLOR=Green]regele off-topic Forum OLS[/COLOR][/b] [/size]

  16. #247
    sport legend
    Join Date
    May 2003
    Posts
    8,389
    Reputatie
    1
    Am vazut shi eu The Aviator, Million Dollar Baby shi Alexander (in sfarshit...)

    Primul este clar supraestimat. Prestatziile lui Di Caprio shi Cate Blanchett sunt excelente, decorul shi modul cum e infatzishata realitatea anilor 30-40 sunt duse catre perfectziune.....dar cam atat. Subiectul lasa de dorit, filmul e greoi, insa poate ca nu se putea mai mult avand in vedere ca e un film biografic. Scorsese a facut filme mult mai bune shi pot sa zic ca "aviatorului" ii lipseshte ceva cam mult pentru a lua Oscarul...
    Al doilea film, cu boxeritza :p: , transmite mai multe. M-a impresionat mai mult decat aviatorul shi cred k asta se datoreaza shi acting-ului foarte bun din partea lui Clint Eastwood, Hillary Swank shi Morgan Freeman. Interesant e ca, dupa Mystic River anul trecut, Eastwood ishi arata din nou, la scurt timp, talentul de regizor. Parerea mea e ca e cel mai indicat pentru Oscar.
    Shi...in final...Alexander, despre care am scris vorbe nu prea bune cu cateva pagini inainte. Shi asta pentru ca ma luasem dupa zvonuri...Ei bine, cu toate ca e foarte lung, filmul te capteaza, te tzine in priza (spre deosebire de Aviator). E redata oarecum idilic lumea de-atunci...ai impresia ca citeshti o epopee...atmosfera e placuta shi filmul itzi lasa in final un "gust" la fel de placut. Chiar daca prestatziile actorilor nu sunt chiar la cel mai inalt nivel, parerea mea e ca filmul e mult prea subestimat. Pe IMDB are note chiar mai mici decat King Arthur
    ex-alpopa

  17. #248
    LadyOfTheRings desdemona's Avatar
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    PiecesOfYou
    Posts
    8,134
    Reputatie
    1
    Am vazut si eu azi Ray - despre viata lui Ray Charles - superb superb. Si bineinteles.. sa nu uitam coloana sonora super faina Pe Ray il interpreteaza Jamie Fox si chiar mi s-a parut ca se potriveste misto de tot in rol.

  18. #249
    spirit libertin Gabriel's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,731
    Reputatie
    1
    Sunt pe deplin de acord cu alpopa la faza cu The Aviator si Million Dollard Baby. Le-am vazut si eu pe amandoua saptamana trecuta. Primul e un film bun...dar care m-a plicitist copios. Al doilea...mi-a placut mult...desi e f. f. dur mai ales la partea de final.
    In plus am mai vazut si Finding Neverland, de asemenea candidat la Oscar 2005 la filmul anului. Foarte dragutz. E cu Johnny Depp..si e despre cel ce a scris Peter Pan.

    desdemona...nu sunt fanul filmelor biografice. merita sa ma risc la Ray ? e chiar atat de bun ?
    One of these days I'm going to cut you into little pieces.

  19. #250
    X
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    London
    Posts
    1,063
    Reputatie
    1
    Am vazut Ray

    hm...nu e spectaculos,dar merita pentru prestatia lui Jammie Fox
    AFC Red member

  20. #251
    LadyOfTheRings desdemona's Avatar
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    PiecesOfYou
    Posts
    8,134
    Reputatie
    1
    Pai.. mie-mi cam plac, cat timp au la baza viata unui om pe care il admir. nu m-ar interesa o ecranizare dupa viata lui Britney Spears, sa zicem, nici peste 50 de ani...
    De exemplu acum, cu prima ocazie cand am putin timp liber, vreau sa vad Modigliani (despre viata pictorului Modigliani). Sunt curioasa cat de bine il interpreteaza Andy Garcia.

    Ray mie mi-a placut mult. Imi place muzica lui Ray Charles, ce sa zic.. si poate a contat si asta. Dar si filmul e destul de bine realizat (mi-a placut) si Jamie Fox sau Foxx (uite ca nu-mi dau seama acum cum se scrie corect) interpreteaza al dracu de bine, pe bune Oricum, coloana sonora da savoarea necesara filmului, clar

    @baubau, de ce nu ti-a placut Ray?

  21. #252
    Gymnastics Fan Mihaela's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    Romania
    Posts
    521
    Reputatie
    1
    Problema cu majoritatea filmelor biografice e ca sunt foarte departe de realitate.
    Mie Finding Neverland mi s-a parut filmul tipic american care incearca sa ne vanda "magia". Cand s-a ajuns la scena in care se organizeaza o reprezentatie speciala a piesei in casa unei anumite persoane (nu vreau sa dau spoilere) am inceput sa ma intreb daca filmul asta e de fapt pentru adulti sau pentru copii. Imi plac filmele pentru copii si desenele animate, dar astept alceva de la o drama biografica.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •