Page 2 of 692 FirstFirst 12341252102502 ... LastLast
Results 22 to 42 of 14521

Thread: Filme pe care le-am vazut in ultima vreme

  1. #22
    prav vasile314tzurka's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    aici
    Posts
    5,573
    Reputatie
    1
    povestea apartine lui Michael Cunningham cistigator de Pulitzer in 1999 pentru acest roman.

    http://www.imdb.com/title/tt0274558/
    [SIZE="1"][FONT="Arial"][COLOR="Red"]nu scuipa, că-i piere gustul![/COLOR][/FONT][/SIZE]

  2. #23
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Un film pe care l-am vazut saptamana trecuta si care mi-a placut foarte mult este Farenheit 9/11. Merita vazut, desi este mai mult documentar decat artistic.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  3. #24
    RMD realmadrid.com's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Bucuresti/Militari
    Posts
    9,473
    Reputatie
    1
    Asta chiar vreau sa il vad si eu, deoarce nu prea il suport pe Bush

  4. #25
    Ancient fia's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Pe pârtie
    Posts
    8,522
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Utilizator
    Un film pe care l-am vazut saptamana trecuta si care mi-a placut foarte mult este Farenheit 9/11. Merita vazut, desi este mai mult documentar decat artistic.
    Este un film bun, intr-adevar, dar mie mi se pare mai buna partea artistica, decat cea documentara... care mi se pare trasa de par rau de tot... Inspira ideea de paranoia totala.
    [B][COLOR=DarkRed]C-asa sunt eu rapidist, c-asa sunt eu RAPIDist[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=Silver]Niciodata nu sunt trist, niciodata nu sunt trist[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=DarkRed]Si la bine si la rau, si la bine la si la rau[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=Silver]RAPID este clubul meu, RAPID este clubul meu.[/COLOR][/B]

  5. #26
    prav vasile314tzurka's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    aici
    Posts
    5,573
    Reputatie
    1
    aseara la tvr1 a fost difuzat "alegerea sophiei" (sophie's choice, http://www.imdb.com/title/tt0084707/). recital Meryl Streep.
    [SIZE="1"][FONT="Arial"][COLOR="Red"]nu scuipa, că-i piere gustul![/COLOR][/FONT][/SIZE]

  6. #27
    scout sotostone's Avatar
    Join Date
    Oct 2004
    Posts
    729
    Reputatie
    1
    propun un poll cu "iuntrebare deschisa se poate ?
    "Original Sin" rullz...

    parerea mea chiar daca nu e din "ultima vreme"

  7. #28
    Silfidus! Maximus's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Bucharest
    Posts
    1,708
    Reputatie
    1
    Mystic River...bun film. recomand
    GRUPPO MAXIMA - MEMBRU FONDATOR

  8. #29
    sport legend Cucu's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    1,396
    Reputatie
    1
    intradevar Mystic River merita vazut ... e un Shakespeare modern ... reusit film
    Terminal cu Tom Hanks este alt film care nu trebuie ratat ... o comedie cu gust
    Collateral cu Tom Cruise ... film foarte bine filmat si realizat ( aceelasi regizor ca la Insider ) m-am dus la filmul asta cu asteptari foarte joase ( previewul e foarte nereusit in comparatie cu filmul ) si am fost foarte placut surprins ... muzica buna, cinematografie excelenta si poveste interesanta, plus putina filosofie.
    [B][COLOR=Indigo][FONT=Comic Sans MS]the Truth is out there.[/FONT][/COLOR][/B]

  9. #30
    Denis's Avatar
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    30043
    Posts
    10,707
    Reputatie
    1
    Am filmul Mystic River, shi nu mi sa parut cine shtie ce.
    [B][COLOR="Wheat"]■[/COLOR][COLOR="Pink"]■[/COLOR][COLOR="Red"]■[/COLOR][COLOR="DarkRed"]■[/COLOR][COLOR="Red"] FOTBAL [/COLOR][COLOR="Silver"]CLUB [/COLOR][COLOR="LightBlue"]■[/COLOR][COLOR="DeepSkyBlue"]■[/COLOR][COLOR="RoyalBlue"]■[/COLOR][COLOR="Blue"]■[/COLOR][COLOR="Blue"] OTELUL [/COLOR][COLOR="Red"]GALATI [/COLOR][COLOR="DarkRed"]■[/COLOR][COLOR="Red"]■[/COLOR][COLOR="Pink"]■[/COLOR][COLOR="Wheat"]■[/COLOR][/B]
    [FONT="Palatino Linotype"][B][SIZE="6"][COLOR="red"]~F.[/COLOR][COLOR="Silver"]C.[/COLOR][COLOR="blue"]O.[/COLOR][COLOR="Red"]G.~[/COLOR][/SIZE][/B][/FONT]

  10. #31
    sport legend rasheedkpenny's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti(L-V)/Brasov(SD)
    Posts
    3,313
    Reputatie
    1
    Ni vu, ni connu - a fost duminica pe PRO Cinema... cu Louis de Funes. Pentru cei ce iubesc filmele frantuzesti.

  11. #32
    Retired grig_jr's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Timisoara
    Posts
    1,719
    Reputatie
    1
    collateral - final de terminator, in rest e ok. da' la final ala pur si simplu nu vrea sa moara !!!!!!!

    pentru cei carora le-a placut farenheit 9/11 le recomand Bowling for Columbine. e tot de michael moore si atinge problema armelor in sua. nu e la fel de politic ca si f9/11 dar iti arata cam cum este de fapt si de fapt americanul !

    mystic river este clar cel mai bun film care a fost la oscaruri anul asta. bine scris, bine jucat, bine editat,.... intr-un cuvant un film de calitate. astea is cam rare mai nou, primesc (gasesc) zeci de filme pe sapt (imi e plin hddu) si daca gasesc un film bun in 10-20 de filme sunt fericit. din pacate productiile 2003-2004 sunt slabe ! ani slabi in filme cam din 2002, parerea mea. acum incerc sa strang filme din perioada 94-97 cum ar fi: Primal Fear, Point Break, Se7en, Leon, Usual Suspects, Heat. Daca sunteti careva din timisoara cu filme bune (nu ultimele noutati - ca astea is pe toate gardurile) poate luam legatura
    "There are 10 types of people in the world... those who understand binary and those who don't."

  12. #33
    scout sotostone's Avatar
    Join Date
    Oct 2004
    Posts
    729
    Reputatie
    1
    recomand tuturor "Italiencele" in special celor carora le-a placut "asfatlt tango"
    e scurt...
    e romanesc
    e cu actori tineri...
    dar compenseaza la multe capitole...
    e peste "Furia" si peste "Asfalt Tango"
    [COLOR=Red]Don't spend 2 much time thinking... just think more about spending it [/COLOR]

  13. #34
    sport legend Cucu's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    1,396
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by grig_jr
    collateral - final de terminator, in rest e ok. da' la final ala pur si simplu nu vrea sa moara !!!!!!!
    esti sigur ca vorbesti de Collateral? cred ca tu zici de Collateral Damage.
    [B][COLOR=Indigo][FONT=Comic Sans MS]the Truth is out there.[/FONT][/COLOR][/B]

  14. #35
    Retired grig_jr's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Timisoara
    Posts
    1,719
    Reputatie
    1
    nu,nu,..nu ai vazut la final personaju lu cruise pur si simplu nu vrea sa moara. tot dau pe el si parca a murit si iara se ridica si mai vine dupa iei si iar il impusca si cred ca a murit si iara se ridica de jos si tot asa pana la final,.... cam rasuflata faza,.. sa nu zis bullshit
    "There are 10 types of people in the world... those who understand binary and those who don't."

  15. #36
    sport legend Cucu's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    1,396
    Reputatie
    1
    da ai dreptate ... dar parca e mai real asa decat aia care ii impusti odata si sunt pe spate.
    In plus ala trebuia sa moara in tren, ca sa se implineasca ce a zis mai devreme in film.
    [B][COLOR=Indigo][FONT=Comic Sans MS]the Truth is out there.[/FONT][/COLOR][/B]

  16. #37
    God of all Gods Sasuke Uchiha's Avatar
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    debajo de un puente
    Posts
    6,088
    Reputatie
    1
    THE VILLAGE8.5/10
    Regizor: M.Night Shymalan
    ACTORI: Joaquin Pheonix, Adrien Brody,Sigurney Weber

    un film destul de bun,bine regizat de unul din cei mai buni regizori..,o istorie destul de buna,de originala,...finalul este foarte reusit si surprinzator..
    ..the world would be covered in darkness, it would basically block out the sun. That is the might of the Uchiha penis.

  17. #38
    RMD realmadrid.com's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Bucuresti/Militari
    Posts
    9,473
    Reputatie
    1

    Azi la Stirile Pro TV - in premiera teaser trailerul de la Star Wars Episodul III

    Azi la Stirile Pro TV - in premiera teaser trailerul de la Star Wars Episodul III

    Astazi, 4 noiembrie 2004 pe PRO TV, la sfarsitul stirilor de la ora 19 se va difuza in premiera mondiala, la o ora dupa ce a aparut pe AOL... teaser trailerul asteptatului Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith.
    Filmul va avea premiera mondiala joi 19 mai 2005. In aceeasi zi va aparea si in Romania, iar titlul aprobat este Star Wars: Episodul III - Razbunarea Sith.
    Producatorul filmului este Lucasfilm Ltd., iar distribuitorul international 20th Century Fox. La noi pe ecrane filmul va fi distribuit de InterComFilm Romania.

    www.cinemagia.ro
    De cand astept acest lucru, sfatul meu pt fanii Star Wars de pe acest forum, NU RATATZI

  18. #39
    Retired grig_jr's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Timisoara
    Posts
    1,719
    Reputatie
    1
    e mai mare galagia cand apare traileru la star wars decat cand apare filmul !!!!!!!!!!!

    probabil ca pt ca pana apare filmul toti fanii stiu ce se intampla cine cine e si ce face. circula scenariile pe net etc,... te duci sa vezi filmul numai ca sa iti confirmi ce ai citit deja (fanii inraiti stiu deja scenariul pe de rost)

    pana la ce episod planuieste lucas sa mearga? am inteles ca a zis ca planuieste sa tot faca episoade cat traieste.


    aaaaaa, si the village e bestial. indianul a lovit in hollywood din nou cu un film excelent. le arata americanilor cum se face un film bestial in afara tiparelor clasicului film american. magistral !
    Last edited by grig_jr; 5th November 2004 at 11:48.
    "There are 10 types of people in the world... those who understand binary and those who don't."

  19. #40
    Spin Doctor ieppy's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Mafia
    Posts
    10,766
    Reputatie
    1
    Star Wars e mai mult o religie deja. CAnd vezi un om iesit de la Star Wars, il vezi automat cu un zambet care acopera toata fata.

    Normal ca stiu tot ce se intampla in Star Wars Episode III. It's my job to know.
    Stiu de pe acum ca o sa merg cu servetele la film pentru ca o sa plang sigur.

    Din cate stiu asta e ultimul film a lui Lucas din seria star Wars, insa se pare ca fratii Warchowski, sau cum masa ii cheama, aia care au facut Matrix 1,2,3(din care doar 1 e bun de ceva, celalate doar de aruncat la gunoi), au de gand sa faca star wars 7,8,9. Mda.

  20. #41
    scout sotostone's Avatar
    Join Date
    Oct 2004
    Posts
    729
    Reputatie
    1
    Am vazut aseara Collateral si nu pot sa spun ca m-a impresionat
    pareri:
    Nu prea l-am regasit pe Tom Cruise in caruntzeala aia...
    Nu mi s-a parut prea trasa de par faza ca el moare greu vorba lu' CUCU au fost altele si mai shi... si da era clar ca o sa aibe o importantza mare fraza aia cu moare in tren
    Insa am intrebari ... 2 intrebari mari de tot:
    1. Cum shi-au dat seama gaborii ca el se va duce dupa victima nr. 4 Pete Lim sau cum il chema shi nu se va duce dupa victima nr. 5? (adika mi se parea normal sa-i monitorizeze pe amandoisi pe chinez si pe tipa)-recunosc aici poate mi-a scapat ceva...
    2. dar 2 : la un moment dat tipa se tara in 4 labe pe covor si o arata ca e descultza.... si merge catziva pashi... dupa ce apare negru' si trage in ala... o iau amandoi la goana disperatzi.... tipa e incaltzata..... si arata clar ca e descultza ca sa "proove" ca e desteapta si nu face zgomot pe covor apoi tot clar o arata pe tocuri fiindac abia putea sa fuga fara sa para cracanata shi fara sa se impiedice!
    shi un + : mi-a placut mult faza cand (dupa ce negru' nu reushise cu o scrumiera mare de metal sau ce era aia) Vincent sparge geamul cu un scaun apoi cand trece prin el imi place mult ca de disperare e cat pe aci sa cada cand calca pe scaunu' ala- cred ca asta nu era inclusa in scenariu dar asa ieshit shi n-au mai tras dubla ca e mijto faza...Shi nu ma leg neaparat ca nu s-a spart geamu' la negru si s-a spart la Vincent fiindac hai... ca poate la parter erau geamuri mai securizate si la etaj nu..
    anyway un film bunicel... da' nu deosebit!
    PS: vie nu vi s-a parut ca a fost filmat prea de-aproape?
    [COLOR=Red]Don't spend 2 much time thinking... just think more about spending it [/COLOR]

  21. #42
    Retired grig_jr's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Timisoara
    Posts
    1,719
    Reputatie
    1
    faza cu filmatu de apoape mi s-a parut si mie. am dat vina pe cinematograf. l-am vazut la timisoara la capitol. daca si altundeva a fost la fel inseamna ca asa a vrut steven

    despre star wars: chiar am auzit pe lucas zicand intr-un interviu ca vrea sa ajunga pana la 9 daca mai traieste atata. am un prieten super fan care tot imi zice: "sper sa traiasca george sa apuce sa faca pana la 9"
    "There are 10 types of people in the world... those who understand binary and those who don't."

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •