Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 22 to 42 of 60

Thread: Urziceni vs Steaua

  1. #22
    sport legend Gica Chioru's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Posts
    2,257
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Hard View Post
    Sa presupunem ca inainte de ultima etapa , Urziceni are nevoie de victorie ca sa termine campionatul pe primul loc , in fata echipei dinamo, iar Steaua are nevoie de victorie ca sa prinda loc de Europa League . Cine ati vrea sa castige acest meci ?
    Ce suntem de fapt, stelisti sau anti-dinamovisti ?

    Nu am facut poll pentru ca voturile bagatorilor in seama nu conteaza .
    Astept pareri .
    Discutie de prisos, daca se va ajunge in situatia asta toata lumea va sti ce trebuie sa faca, inclusiv bivolu' de Gigi. Oricum, va fi nevoie sa umplem stadionul din Urziceni pentru a avea grija sa nu uite cineva ce trebuie sa se intample.

    Insa va exista o persoana care va dori altceva, acea persoana e Lacatus.
    [B][COLOR="Red"]CFR Rapid Bucuresti=primul club bolsevic din Romania
    1923. Conform directivei KOMINTERN apare bolsevismul in sportul romanesc.[/COLOR][/B]

  2. #23
    visurat Novac's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    12,999
    Reputatie
    1
    Eu zic ca este musai sa batem dar tare mi-e teama ca nu putem

    Jessica Ellen Cornish brilliant performance https://www.youtube.com/watch?v=FaBAFRMwSgE

  3. #24
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,784
    Reputatie
    1
    Hehe ... Lacatus vrea victorie indiferent de situatie ... stelist adevarat ... nu-i asa Gica ?

    Ce tot o frecati ? ... Urziceni e peste Steaua azi deci probabil va castiga ... ... depinde doar de Dinamo daca vor avea campionatul ...
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  4. #25
    sport legend Gica Chioru's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Posts
    2,257
    Reputatie
    1
    RRomulus, aka Lacatus, va dori acea victorie din alte motive. Dar poate ca nu se va ajunge acolo asa ca...
    [B][COLOR="Red"]CFR Rapid Bucuresti=primul club bolsevic din Romania
    1923. Conform directivei KOMINTERN apare bolsevismul in sportul romanesc.[/COLOR][/B]

  5. #26
    من شما عاشق Marius's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    bucuresti
    Posts
    16,770
    Reputatie
    1
    Eu imi doresc sa ne bata toti pana la final, in afara de caini si rapidisti. Un loc 12 ar fi mai aproape de realitatea din teren
    [I]În timp ce Luceafărul brânzei își revarsă lumina hepatică la televizor, Steaua se stinge ca o lumânare, în cel mai tragic priveghi public pe care l-a cunoscut sportul românesc[/I]

  6. #27
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,898
    Reputatie
    0
    Eu zic sa luati bataie si de la Timisoara in etapa 32, pentru orice eventualitate, sa nu ia Dinamo titlul.
    If I was half as good as I was, I’m still twice as good as you’ll ever be!

  7. #28
    من شما عاشق Marius's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    bucuresti
    Posts
    16,770
    Reputatie
    1
    Daca va batem pe voi si pe... aia, restul nu conteaza
    [I]În timp ce Luceafărul brânzei își revarsă lumina hepatică la televizor, Steaua se stinge ca o lumânare, în cel mai tragic priveghi public pe care l-a cunoscut sportul românesc[/I]

  8. 27th April 2009, 12:38
    Reason
    nu aici.

  9. #29
    visurat Novac's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    12,999
    Reputatie
    1
    Ioca, sterge postarea de sus ca-i... la fel de jenanta ca si autorul.

    Jessica Ellen Cornish brilliant performance https://www.youtube.com/watch?v=FaBAFRMwSgE

  10. #30
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,898
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Marius View Post
    Daca va batem pe voi si pe... aia, restul nu conteaza
    Bateti-i pe aia, pe noi lasati-ne.

    Hai sa nuantez: Daca intreb Unirea vs Timisoara e clar ca o sa-l alerge Iancu pe Gigi cu valiza, sa joace corect.

    Sa zicem ca CFR-ul face 3 meciuri excelente in urmatoarele trei etape si ajunge la titlu cu Urziceni-ul. Tot cu Unirea o sa tineti in meciul direct?
    If I was half as good as I was, I’m still twice as good as you’ll ever be!

  11. #31
    Die Hard Hard's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Posts
    20,911
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    Sunteti stelisti ... deci "Lupta Steaua"

    ... ma rog ...
    ati fi in stare sa va vindeti si pe o coaja de nuca, doar sa jucati si voi 6 meciuri in CL .

    Quote Originally Posted by Liviu View Post
    Stelisti. 0-2, doua goluri Kapetanos.

    Suntem multi din astia "anormali", care ne iubim echipa si la bine si la rau. Stai linistita, daca va fi sa se intample asa cum doresc "normalii", in toamna acestia vor regreta mult prostia facuta.

    Am ras de aia cu "I love you Boro", vad ca avem si noi din astia.

    Si totusi, nu te-ar durea sufletul sa ii vezi pe aia cum se bucura de faptul ca i-am ajutat ?
    Am niste principii de fier . Daca nu iti convin, mai am si altele ...

  12. #32
    ANTI PROSTI!!! laurdog's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    11,719
    Reputatie
    1
    Din tot threadul asta, ramane un singur lucru valabil, fara echivoc:"Sa presupunem"!!!!
    Asa si?

  13. 27th April 2009, 15:47
    Reason
    Nu mai provoca!!!

  14. #33
    Odd interaction eventHorizon's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,566
    Reputatie
    1
    E foarte probabil ca Unirea sa fie in lupta cu voi pana in ultima etapa ba chiar sa aiba avans in fata voastra. De ce sa incurcam Urziceniul? Aia strang mai multi spectatori intr-un meci decat voi in 4-5 meciuri la un loc.: Atunci il activam pe Nicolita si-l invitam s-o dea ca la Madrid

    Bine, sa speram ca Timisoara isi va primi punctele inapoi iar dinamo va ajunge doar in Europa League
    He may be cast in bronze, but he′s still capable of producing truly golden moments...

  15. #34
    sport legend
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    3,937
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Hard View Post
    Si totusi, nu te-ar durea sufletul sa ii vezi pe aia cum se bucura de faptul ca i-am ajutat ?
    Ba da. Dar asta nu inseamna sa incepem sa blatuim de parca am fi Bistrita lui tata Jean... sau Rapidul lui Sapunaru care a promis ca isi da autogol cu stii tu cine ca sa nu luam noi campionatul. In fine, fiecare cu parerea lui, unii au atata ura impotriva militienilor ca ar dori asa ceva si ii inteleg, dar eu unul nu pot considera normal sa le ceri sa piarda un joc (si o calificare) pentru unele orgolii.

    E posibil ca acel meci sa fie fara miza pentru noi, atunci da, ii bagam pe Filip, Rusu, Lungu si ce-o fi o fi... Dar daca va fi cu miza, va fi 2 solist si Dan Petrescu antrenor din vara la Steaua.
    Last edited by Liviu; 27th April 2009 at 16:59.

  16. #35
    sport legend Snake_21's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Romania
    Posts
    6,632
    Reputatie
    1
    Cum zice si Liviu daca e un meci fara miza poate sa bage Lacatus pe cine vrea in teren... dar asa meci cu miza ca stelist nu pot sa mi doresc sa piarda Steaua meciul... oricum daca isi primeste Timisoara punctele (asa cum ar merita) nu mai castiga Dinamo campionatul
    Bafta, Reghe!

  17. #36
    ANTI PROSTI!!! laurdog's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    11,719
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by eventHorizon View Post
    E foarte probabil ca Unirea sa fie in lupta cu voi pana in ultima etapa ba chiar sa aiba avans in fata voastra. De ce sa incurcam Urziceniul? Aia strang mai multi spectatori intr-un meci decat voi in 4-5 meciuri la un loc.: Atunci il activam pe Nicolita si-l invitam s-o dea ca la Madrid

    Bine, sa speram ca Timisoara isi va primi punctele inapoi iar dinamo va ajunge doar in Europa League
    Posibil poate, probabil.............greu de crezut.
    Ca nu esti la curent cu media de spectatori la noi in retur, nu e o problema, probabil nu te intereseaza chestia asta. timisoara, posibil sa isi primeasca punctele inapoi, dar asta nu e un handicap deoarece vin in Groapa si....pac, pac, ma-ntelegi.
    Concluzie:"Sa presupunem"!!!!
    Asa si?

  18. #37
    sport legend Snake_21's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Romania
    Posts
    6,632
    Reputatie
    1
    Nu orice echipa care vine in Groapa trebuie sa piarda
    Bafta, Reghe!

  19. #38
    Die Hard Hard's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Posts
    20,911
    Reputatie
    1
    lasa-i Snake sa spere, macar acum, cand sunt atat de aproape de a-si implini visul pentru care se tot "antreneaza" ...
    Am niste principii de fier . Daca nu iti convin, mai am si altele ...

  20. #39
    ANTI PROSTI!!! laurdog's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    11,719
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Snake_21 View Post
    Nu orice echipa care vine in Groapa trebuie sa piarda
    Foarte corect, insa aia asta fac de cand lumea.
    Ma Sebastiane, noi macar speram la ceva, la voi......a murit pana si speranta.
    Asa si?

  21. #40
    koaye grele Tyler Durden's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    mwelaromani
    Posts
    18,133
    Reputatie
    1
    Ce de ipocriti pe aici, anul trecut la CFR-Rapid aveati alte opinii...
    FCSB este acronimul Pușcariei în sportul românesc. Patronul, managerul, precum și cel mai reprezentativ suporter sunt oameni certați cu legea, infractori de drept comun. Cei care susțin această echipă par și ei alcătuiți din aceeași plămadă.

  22. #41
    sport legend Snake_21's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Romania
    Posts
    6,632
    Reputatie
    1
    Cel mai bine si cel mai bine e sa asteptam si sa vedem ce se va intampla
    Bafta, Reghe!

  23. #42
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,365
    Reputatie
    0

    stelist pana la moarte....

    Quote Originally Posted by Hard View Post
    Ce suntem de fapt, stelisti sau anti-dinamovisti ?
    ma consider in primul rand stelist....
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •