Page 53 of 97 FirstFirst ... 343515253545563 ... LastLast
Results 1,093 to 1,113 of 2022

Thread: Infrastructura sportivă din România

  1. #1093
    senior
    Join Date
    Jun 2010
    Posts
    151
    Reputatie
    1
    victoria calan a jucat prin anii 70 in divizia B! era o pepiniera pentru corvinul hunedoara si jiul petrosani. dar s-au retras si multi jucatori prim divizionari la calan. si-au traiti anii de "pensionari" aici. stadionul arata jalnic, il cunosc bine pentru ca sunt din zona

  2. #1094
    Modelator RunRun1730's Avatar
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Earth
    Posts
    2,006
    Reputatie
    1
    oh da...
    Dacia Unirea Brăila - Alb-Albastru

  3. #1095
    sport legend
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    1,375
    Reputatie
    1
    Interviu Ioan Niculae - Prosport

    "- Acum vreți să duceți echipa la Giurgiu...
    - Da. Și o s-o duc. Sediul clubului este deja în Giurgiu și ne vom muta cu totul acolo. Facem un stadion de 12.000 de locuri, cu toate condițiile. Eu sunt giurgiuvean și am o datorie față de acel loc. În plus, vă spun ceva: acolo este un primar care vrea fotbal, pe cel din Ploiești nici nu l-am văzut la față. În schimb, i-am văzut pe oamenii lui care veneau mereu când mai ridicam un pilon la stadion să-mi spună că nu am nu știu ce autorizație. Ploieștiul mi-a făcut necazuri, deci să nu îi mai deranjăm. "

  4. #1096
    sport legend
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    1,108
    Reputatie
    1
    Pai normal ca nu il intereseaza pe primar de Astra atata timp cat CJ si Primaria sun implicate la Petrolul

  5. #1097
    sport legend
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    1,375
    Reputatie
    1
    Sunt curios daca e adevarat ca o sa construiasca un stadion nou in Giurgiu si cand o sa se intample asta.

  6. #1098
    sport legend
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Bucuresti
    Posts
    652
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by bogdan_nj View Post
    Interviu Ioan Niculae - Prosport

    "- Acum vreți să duceți echipa la Giurgiu...
    - Da. Și o s-o duc. Sediul clubului este deja în Giurgiu și ne vom muta cu totul acolo. Facem un stadion de 12.000 de locuri, cu toate condițiile. Eu sunt giurgiuvean și am o datorie față de acel loc. În plus, vă spun ceva: acolo este un primar care vrea fotbal, pe cel din Ploiești nici nu l-am văzut la față. În schimb, i-am văzut pe oamenii lui care veneau mereu când mai ridicam un pilon la stadion să-mi spună că nu am nu știu ce autorizație. Ploieștiul mi-a făcut necazuri, deci să nu îi mai deranjăm. "
    si pt ce mai investeste in stadionul astra atunci? "suplimentul" ala de la trib 1 costa ceva..

  7. #1099
    sport legend
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    1,108
    Reputatie
    1
    Daca castiga Otelul campionatul, unde joaca in CL? Valabil si pentru EL.
    Exista o posibilitate de renovare la stadionul Dunarea, interesant dpvd al designului?

  8. #1100
    Timisoara ... Elphax's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Curva Sud
    Posts
    14,658
    Reputatie
    1
    pai joaca pe unul din stadioanele omologate, bucuresti , p.neamt etc

  9. #1101
    sport legend
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    1,108
    Reputatie
    1
    Intrebam pt. ca ar fi interesant sa se modernizeze stadionul Dunarea, eventual cu acelasi design sa se mai faca o tribuna, acoperit, scaune, nocturna etc.

  10. #1102
    sport legend
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    1,375
    Reputatie
    1
    da, pai ala e unul dintre cele mai mari stadioane din Romania numai ca are nevoie de o modernizare drastica ceea ce ar costa mult.

  11. #1103
    manager
    Join Date
    May 2006
    Location
    Logroño
    Posts
    152
    Reputatie
    1
    pentru ce sa modernizati stadionul Dunarea? demolat si construit altul nou de 20.000 de locuri ca oricum nu se aduna mai multi Galati... sau va place arhitectura de lighean? facut pe pamant?

  12. #1104
    sport legend cristy1110's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    zimnicea,bucuresti
    Posts
    1,883
    Reputatie
    1
    la Giurgiu mai este un stadion in incinta santierului naval,dar nu cred ca acolo ar dori sa joace echipa...

  13. #1105
    sport legend
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    1,108
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by elmalasorte View Post
    pentru ce sa modernizati stadionul Dunarea? demolat si construit altul nou de 20.000 de locuri ca oricum nu se aduna mai multi Galati... sau va place arhitectura de lighean? facut pe pamant?
    Ma refeream la forma tribunei si la linia pe care o urmeaza spre peluze si eventual sa fie continuata cu inca o tribuna asemanatoare. Cat despre capacitate sa nu uitam ca ar putea servi nu doar Galatiul ci si Braila si zona metropolitana care din cate am inteles ar avea in total aproximativ 600000 locuitori.

  14. #1106
    Modelator RunRun1730's Avatar
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Earth
    Posts
    2,006
    Reputatie
    1
    Braila e 0!Galatiul inca mai palpaie cu Sidexul, cat nu stiu....zona aia e moarta, ar trebui sa faca un cimitir nuclear, e mai rentabil....
    Dacia Unirea Brăila - Alb-Albastru

  15. #1107
    sport legend
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Bucuresti
    Posts
    652
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by snookerinfo View Post
    Ma refeream la forma tribunei si la linia pe care o urmeaza spre peluze si eventual sa fie continuata cu inca o tribuna asemanatoare. Cat despre capacitate sa nu uitam ca ar putea servi nu doar Galatiul ci si Braila si zona metropolitana care din cate am inteles ar avea in total aproximativ 600000 locuitori.

    galati e galati, braila e braila. Plus ca una e in muntenia cealalta e in moldova. Chiar daca vor avea vrodata o organizare metropilitana comuna, orasele vor ramane separate. Stadionul ala e hidos, o lighean de beton construit pe mal de pamant. Normal ca trebuie daramat. Nu stiu geografia locului dar daca lipseste trib 2, banuiesc ca n-au mai avut loc. Reconstruit fara pista, ar avea loc si tribuna2

  16. #1108
    sport legend
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    1,108
    Reputatie
    1
    zona stadionului dunarea
    http://i44.tinypic.com/15pl6vq.jpg

  17. #1109
    manager
    Join Date
    May 2006
    Location
    Logroño
    Posts
    152
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by RunRun1730 View Post
    Braila e 0!Galatiul inca mai palpaie cu Sidexul, cat nu stiu....zona aia e moarta, ar trebui sa faca un cimitir nuclear, e mai rentabil....
    nu e cazul sa gandesti asa! ar trebui si Braila sa aiba un stadion municipal + o sala, acolo trebuie sa ajungem in viitor.


    ideea e ca eu am zis ca trebuie stadioane noi, putine stadioane comuniste gen "lighean" pot fi renovate. ati vazut ce s-a intamplat pe Stadionul Petrolul din Ploiesti, va fi demolata acum si tribuna 1, cea mica...

  18. #1110
    sport legend NORGEMAN's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    4,719
    Reputatie
    1
    Ce complex sportiv s-ar putea face in zona stadionului dunarea.
    [SIZE="4"][I][FONT="Tahoma"]Onoarea patriei . . .[/FONT][/I][/SIZE]

  19. #1111
    sport legend bada_otelul's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Galati
    Posts
    4,723
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by NORGEMAN View Post
    Ce complex sportiv s-ar putea face in zona stadionului dunarea.
    Ce complex sportiv? Voi nu observati nimic ciudat acolo? Ceva care seamana cu o RAPA? Pe vremuri pe acolo curgea Tiglina. Acum cam toate cladirile din zona au probleme cu fundatiile. Sala Sporturilor e inchisa de mai bine de 10 ani tocmai din cauza asta, sala Siderurgistul are probleme serioase de structura, la fel si tribuna a doua a stadionului Siderurgistul. Basca ceva mai incolo Prelungirea Brailei se tot surpa periodic din cauza terenului si a apelor subterane. Nu intamplator nu a fost construita o tribuna a doua la stadionul Dunarea. Ba chiar si peluzele au fost mult mai mici initial si abia la meciul cu Juventus au capatat forma de acum. Acolo trebuie facute ori structuri usoare(terenuri de fotbal,tenis samd in aer liber) ori investit foarte mult in structura de rezistenta, ori ultima varianta nu renteaza deloc.
    [B]Mandru locuitor al Orasului de la Dunare, Galatz[/B]

  20. #1112
    Abuzez. zebe's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    9,825
    Reputatie
    1
    Citesc ca-n Iasi se vrea ridicarea unui nou stadion de 15.000 de locuri si a unei sali polivalente. Revin cu un quote.
    Am zis!

  21. #1113
    sport legend
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    1,375
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by zebe View Post
    Citesc ca-n Iasi se vrea ridicarea unui nou stadion de 15.000 de locuri si a unei sali polivalente. Revin cu un quote.
    Se pare ca e vorba de Suceava nu de Iasi. Oricum e o veste imbucuratoare.

    http://portal.radioiasi.ro/stadion-c...ro-a35620.html

  22. 22nd December 2010, 13:36

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •