View Poll Results: Il mai vreti pe Lacatus la Steaua?

Voters
37. You may not vote on this poll
  • Da

    14 37.84%
  • Nu

    23 62.16%
Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 21 of 31

Thread: Il mai vreti pe Lacatus la Steaua?

  1. #1
    sashi-duo Kainsashiki's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Posts
    13,596
    Reputatie
    1

    Il mai vreti pe Lacatus la Steaua?

    Din ce in ce mai multi fani sunt revoltati si ii cer lui Lacatus sa plece.

    Votati si comentati daca il mai vreti pe Laca in Ghencea.

    * Stiu ca mai exista un thread pe acest subiect, dar e de anul trecut si e posibil ca lumea sa-si fi schimbat parerea.
    Last edited by Kainsashiki; 8th March 2009 at 20:51.

  2. #2
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,978
    Reputatie
    1
    pot sa raspund aici ?
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  3. #3
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,459
    Reputatie
    0
    ...poti frantuzule,ne intereseaza si parerea ta.
    Mi-am facut o impresie nu prea buna despre Lacatus atunci cand a acceptat sa revina pe banca Stelei,dar fiind una dintre figurile de legenda ros-albastre am considerat ca merita totusi sa-i mai dam o sansa.
    Sansa i-a fost acordata,suporterii l-au acceptat,dar rezultatele nu se vad.Vina nu este numai a lui,patronul-cioban este cel care a distrus echipa si a indus o stare de spirit care pe zi ce trece erodeaza psihicul jucatorilor.
    Nu stiu daca este bine sau rau,dar Lacatus in conditiile date trebuie sa-si dea demisia.Acum intervine o mare necunoscuta,cine dracu mai vine la Steaua sa lucreze cu nebunul asta?
    Last edited by Dario; 8th March 2009 at 22:20.
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  4. #4
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    10,075
    Reputatie
    0
    ..voi va ganditi la Lacatus ?
    Singura problema este cand Gigi o sa vanda echipa peste o luna,ani etc....

    La fund se duce echipa sigur ...cum am mai spus de la mijloc in sus este lipsa de valoare.
    Unde este lipsa de valoare nu trebuie nervi trebuie privit cu intelegere si ingaduinta.
    Last edited by iulian_1976; 8th March 2009 at 23:16.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  5. #5
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,459
    Reputatie
    0
    ..dar al cine sa ne gandim @iulian?
    Nu cred ca in viitorul mai apropiat vom scapa de cioban.
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  6. #6
    visurat Novac's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,051
    Reputatie
    1
    he, he asta da topic urmarit: users viewing 33(2 members and 31 "guesti"!)


    jiji este buba majora pentru "lotul deosebit" de jucatori din lotul Stelei (transferuri "meseriase" dar si faptul ca au fost platiti la greu atunci cand nu jucau mai nimic, vedetele lulii! alde Dica sau Dario, noul Dica) dar na, oamenii muta subconstient vina pe Lacatus ca asta le este la indemana.

    Jessica Ellen Cornish brilliant performance https://www.youtube.com/watch?v=FaBAFRMwSgE

  7. #7
    koaye grele Tyler Durden's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    mwelaromani
    Posts
    18,139
    Reputatie
    1
    Deci da, il mai vrem.
    FCSB este acronimul Pușcariei în sportul românesc. Patronul, managerul, precum și cel mai reprezentativ suporter sunt oameni certați cu legea, infractori de drept comun. Cei care susțin această echipă par și ei alcătuiți din aceeași plămadă.

  8. #8
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,459
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Novac View Post
    he, he asta da topic urmarit: users viewing 33(2 members and 31 "guesti"!)


    jiji este buba majora pentru "lotul deosebit" de jucatori din lotul Stelei (transferuri "meseriase" dar si faptul ca au fost platiti la greu atunci cand nu jucau mai nimic, vedetele lulii! alde Dica sau Dario, noul Dica) dar na, oamenii muta subconstient vina pe Lacatus ca asta le este la indemana.
    @Novac,pe ala il cheama Dayro.
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  9. #9
    sport legend
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    3,937
    Reputatie
    1
    Cred ca ar fi oportun pentru el sa plece acum dar nu pentru ca ar fi vreun incapabil, cum se grabesc sa-l catalogheze multi dintre fanii revoltati. A demonstrat ca este cel putin un antrenor decent cand a luat Steaua intr-un moment greu si a dus-o pana in grupele Ligii. Este oportun pentru el, ca sa nu apara si mai multi fani revoltati si sa ramana o legenda pentru toti desi el va ramane pana la demitere, convins ca poate schimba ceva. Pentru ca situatia nu se va redresa peste noapte Cristi, cu niciun alt antrenor, un nou Dorinel ar putea face din nou mai mult rau decat bine. La Steaua e o boala lunga si grea, cronica, de vina sunt si virusii din conducere si cei din teren. Antrenori am tot schimbat (bucuria prostilor) iar singurii antrenori romani stelisti si capabili sa antreneze Steaua nu vor veni cu Becali dictator - ma refer la Loti si la Bursuc.

    E greu sa joci fotbal cand nu ai talent, ai un patron nebun iar suporterii te injura. E o ineptie ideea ca jucatorii il lucreaza pe antrenor, adica dau cu piciorul sansei de a mai lua inca o prima de CL, ce pentru cei mai multi echiveaza cu un contract.

  10. #10
    visurat Novac's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,051
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Dario View Post
    @Novac,pe ala il cheama Dayro.
    asa asa, cum spui tu Ma enerveaza Delaparisul mai mult chiar decat jiji becali asa ca-i de inteles.

    Jessica Ellen Cornish brilliant performance https://www.youtube.com/watch?v=FaBAFRMwSgE

  11. #11
    it's a boy! moty's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Bucuresti
    Posts
    10,843
    Reputatie
    1
    Eu cred ca ar trebui o schimbare. E foarte greu de lucrat sub "el ciobandante", dar Laca nu a aratat mai nimic pana acum. Problema e: cine e nebun sa vina acum: Oli, Dorinel, Massimo???

  12. #12
    RETRAS
    Join Date
    Jun 2005
    Posts
    24,445
    Reputatie
    1
    cred ca si io, daca ma incordez, antrenez mai bene decat lacatus

  13. #13
    incepator
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    4
    Reputatie
    1
    Daca antrenorul stie ce are de facut, Jiji nu isi baga coada. Dar atata timp cat antrenorul nu se impune la o echipa, nici treaba nu merge. Degeaba dam vina pe cioban, pentru ca nu stiu cine ar veni sa bage atatia bani la o echipa, si sa nu obtina rezultate. Problema este la antrenor si la jucatori. Lacatus a facut treaba la Arad sau la echipe mici, pentru ca reusea sa se impuna ca antrenor, la Steaua jucatorii au fitze in cap, si nu asculta de nimeni, au impresii de vedete, ar trebui schimbati aproape toti. Un antrenor capabil sa conduca o echipa cu pretentii ca Steaua ar avea sprijinul suporterilor si al finantatorilor.

  14. #14
    it's a boy! moty's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Bucuresti
    Posts
    10,843
    Reputatie
    1
    Sa vina Halagian!

  15. #15
    PilotDeTractor Grecu_'s Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Langa Grant
    Posts
    2,745
    Reputatie
    1
    Am votat eu da, dar adevarul este ca nu prea conteaza cine-i antrenor. El trebuie doar sa fie mediocru d.p.d.v. al meseriei, da' foarte ascultator (si sa-l accepte pe Pedrazini ca secund)... Buba la Steaua e antrenorul din loja.

  16. #16
    Banned
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    2,698
    Reputatie
    0
    Dupa o sticla doua la bord, il scapa jiji de o povara atunci cand ii face echipa.
    Important e ca sunt niste miei blanzi pe teren, cu el antrenor

  17. #17
    sport legend
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    4,432
    Reputatie
    1
    Normal ca-l vreau,cu lacatus pe banca avem sanse,chiar daca destul de mici,la cupe europene

  18. #18
    sport legend
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    4,432
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by netgamero View Post
    Daca antrenorul stie ce are de facut, Jiji nu isi baga coada. Dar atata timp cat antrenorul nu se impune la o echipa, nici treaba nu merge. Degeaba dam vina pe cioban, pentru ca nu stiu cine ar veni sa bage atatia bani la o echipa, si sa nu obtina rezultate. Problema este la antrenor si la jucatori. Lacatus a facut treaba la Arad sau la echipe mici, pentru ca reusea sa se impuna ca antrenor, la Steaua jucatorii au fitze in cap, si nu asculta de nimeni, au impresii de vedete, ar trebui schimbati aproape toti. Un antrenor capabil sa conduca o echipa cu pretentii ca Steaua ar avea sprijinul suporterilor si al finantatorilor.
    Tu ai idee cat de hulit a fost la Arad de catre suporteri?chiar si la Brasov spre sfarsit,la Otelul teoretic a facut treaba(2001-2002,un retur in care am ocupat primul loc si am ajuns sa ne batem la titlu pentru cateva etape,dar am terminat pe 5 la 2 pcte de podium pana la urma),dar daca ma gandesc bine cred ca mai tare a tras echipa aia in jos.

  19. #19
    înțepător Titi B.'s Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    București
    Posts
    57
    Reputatie
    1
    Nu Lacatus este cea mai mare problema a Stelei, desi nu straluceste ca antrenor - de fapt, Lacatus antrenorul e la antipodul "fiarei" de pe teren ! Problema e managementul - adica G. Becali; si nu faptul ca ar fi ciobanit in tinerete sau ca-i plac oile si acum (asta par sa-i reproseze cei mai multi !) ci faptul ca e tributar formatiei sale de bisnitar si golan de Bucale ! nu are colaboratori ci o gasca de complici, nu stie sa lucreze in echipa, nu stie sa-si planifice actiunile, mizeaza pe viclenia sa si pe noroc, pe slabiciunile sistemului si nu pe capacitatile sale. Becali pare ineducabil ( vezi episodul Pavel ) asa ca pare incapabil sa evolueze; e produsul unor vremuri nebune si, probabil, se va mai agata o vreme de Steaua, care pare sa se sufoce in imbratisarea sa zanatica. Pacat !

  20. #20
    incepator fryzy's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    13
    Reputatie
    1

    he he he

    lacatus pe perfect pt.steaua asta de carton...asa patron,,asa echipa...si bineinteles asa antrenor...si va mai ginditi la champions league!!!pt.ce???nu ne-ati facut destul de RUSINE!???

  21. #21
    parerea mea tu26dor's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    iasi/piatra neamt
    Posts
    4,278
    Reputatie
    1
    lacatus? lacatus reprezinta steaua care a fost... am crescut cu numarul 7 pe tricou...
    nu el este de vina pt ce se intampla la steaua in acest moment...
    daca pleaca el cu ce ne incanta?
    sa mai vina si altul pe care sa il alunge becali... ???
    sa plece "antrenorul" becali si pe urma mai discutam cat e de potrivit lacatus pe banca stelei.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •