Results 1 to 4 of 4

Thread: Imola

  1. #1
    MA vA ..... inter's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    15,059
    Reputatie
    1

    Imola

    pe datasport, un comentariu interesant potrivit caruia, marele premiu de la Imola va fi inlocuit de anul viitor cu marele premiu al Chinei :? , lucru infirmat de organizatorii GP Imola care sustin ca au contract inclusiv pt. 2004 .
    de spui prostului ca-i prost/ te uraste fara rost
    si de razi de-a lui prostie / te priveste cu manie
    iar cand leaga trei cuvinte/ doar te-njura far' de minte

  2. #2
    Senior Member Ayrton's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    5,899
    Reputatie
    1
    Imola... ce amintiri neplacute imi starneste circuitul asta... dar parca mi-ar parea rau sa iasa, ca e unul dintre cele mai celebre din lume...
    Insa, aceste situatii vor fi tot mai dese in viitor, deoarece legislatia UE in privinta fumatului este foarte dura, iar o mare parte din sponsorii din F1 sunt companii producatoare de tigari (Marlboro la Ferrari, West la McLaren, BAR vine de la BAT-British American Tabacco, etc...). In restul lumii insa este permisa publicitatea la tigari, si tot mai multe tari vor sa beneficieze de acest extraordinar capital de imagine si bani ce il reprezinta "Marele Circ"... Asa ca in viitor, Turcia, Rusia, Arabia Saudita, China, Coreea, Africa de Sud, Argentina, etc vor fi tari organizatoare de mari premii (unele din acestea chiar au mai fost).

  3. #3
    Moderator oaspetele's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bistrita
    Posts
    1,545
    Reputatie
    0
    s-ar putea ca alaturarea Romaniei pe lista tarilor in asteptera sa nu fie o gluma.
    inca nu e nimic sigur.
    se zvoneste de un circuit la Lipova.

    Schumi? the only one!

  4. #4
    Senior Member Ayrton's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    5,899
    Reputatie
    1
    Eu de prin 92 tot aud basme d-astea... Intai se vorbea de un circuit la Mangalia (ca sunt foarte multe hoteluri in zona), apoi in apropiere de Bucuresti (ca sunt alte facilitati zonale)... am auzit si eu de chestia cu Lipova / Arad, dar pana nu incepe constructia eu zic ca e doar vrajeala...

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •