Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 22 to 38 of 38

Thread: Euroliga 2006 - 2007

  1. #22
    #3 Irimus's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    Baia Mare
    Posts
    3,917
    Reputatie
    1
    scuze...insa doar acuma am vazut ultimul post
    [COLOR="DarkRed"]5[/COLOR]-[COLOR="Blue"]1[/COLOR]

  2. #23
    springbok Gontel's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    za lend of ciois
    Posts
    4,725
    Reputatie
    1
    E ca si cum ai vrea sa ajunga sa joace in Liga Campionilor Minerul Lupeni.

    Una peste alta, Sport Klub transmite in seara asta de la 21,40 Tau Ceramica - Maccabi Tel Aviv.
    [B][FONT="System"]"Rap is what you do, Hip-Hop is what you live" - KRS One[/FONT][/B] [SIZE="4"][/SIZE]

  3. #24
    Banned
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    757
    Reputatie
    0
    Joaca cineva Fantasy challenge pe site-ul Euroligii? Daca da, poate ar fi o idee buna sa facem o liga privata...sa vedem cine-i cel mai bun dintre noi...

  4. #25
    Member Black Mamba's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    458
    Reputatie
    1
    Frumos meci astazi intre Barcelona si Malaga, doua echipe foarte apropiate ca si valoare. A castigat echipa mai omogena, profitand si de forma mai slaba a lui Navarro.

    Ukic este un PG beton.
    [FONT="Courier New"]Never argue with an idiot, they drag you down to their level and beat you with experience.[/FONT]

  5. #26
    regele clopot raja_bell's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    "marea timisoara"
    Posts
    1,057
    Reputatie
    1
    huo!!!!!!! repet: huoooo! jos malaga!
    oricum, mizez pe o finala panatinaicos - cska mockba!
    iar trofeul va ramane la rusi, grecii fiind nevoiti sa infrunte un adversar mai puternic in semifinale, astfel urmand sa li se konsume benzina. vezi campionatul mondial, unde dupa senzationala victorie impotriva sua grecii au facut figuratie in fata unei echipe lipsita de aportul jucatorului nr. 1. e drept ca spania este o forta si fara barbocea , dar totusi au fost vreo 25 de pct diferenta ...
    claudio zambon, patronul echipei poli timisoara:
    "Cer daune materiale și să-și schimbe numele. Apoi cu banii de la ei facem echipă, cumpărăm loc și ne întoarcem la Timișoara"

    ce a urmat? TAS i-a dat dreptate lui zambon! ce urmeaza? ora h ...

  6. #27
    Member Black Mamba's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    458
    Reputatie
    1
    Va fi greu pentru greci sa-i bata pe Tau, spaniolii au dupa mine cel mai valoros lot. Un potential punct slab al spaniolilor ar fi o oarecare instabilitate: au schimbat 3 antrenori sezonul asta. Dar... au o serie frumoasa de victorii consecutive.
    [FONT="Courier New"]Never argue with an idiot, they drag you down to their level and beat you with experience.[/FONT]

  7. #28
    h8rz gonna h8 Zabriskie's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    Haterville
    Posts
    4,246
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Black Mamba View Post
    Ukic este un PG beton.
    Si Pepe Sanchez?

  8. #29
    Member Black Mamba's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    458
    Reputatie
    1
    A prins o zi foarte buna ieri (exact cand trebuia), daca te uiti pe statistici... nu te impresioneaza. Culmea e ca mai toata lumea spune ca e spaniol. Pacat ca e argentinian.
    [FONT="Courier New"]Never argue with an idiot, they drag you down to their level and beat you with experience.[/FONT]

  9. #30
    regele clopot raja_bell's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    "marea timisoara"
    Posts
    1,057
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Black Mamba View Post
    Va fi greu pentru greci sa-i bata pe Tau, spaniolii au dupa mine cel mai valoros lot. Un potential punct slab al spaniolilor ar fi o oarecare instabilitate: au schimbat 3 antrenori sezonul asta. Dar... au o serie frumoasa de victorii consecutive.
    da, spaniolii au o echipa fantastica, dar s anu uitam ca pana joaca acasa, un amanunt deloc neglijabil ...
    claudio zambon, patronul echipei poli timisoara:
    "Cer daune materiale și să-și schimbe numele. Apoi cu banii de la ei facem echipă, cumpărăm loc și ne întoarcem la Timișoara"

    ce a urmat? TAS i-a dat dreptate lui zambon! ce urmeaza? ora h ...

  10. #31

  11. #32
    Denver Nugget real23's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    around Bucuresti
    Posts
    753
    Reputatie
    1
    vezi ca ai gresit topicul
    "Brian Scalabrine looks like Will Ferrell in Semi-Pro" (Jeff Van Gundy)
    [I][SIZE="1"]Smith asks Chauncey why he only shot six times, and Chauncey tells him, "I read the game. I don't play for stats. I don't play for none of that no more. I play for the win." Smith's reaction: "Damn. Makes sense."[/SIZE][/I]

  12. #33
    Member Black Mamba's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    458
    Reputatie
    1
    Maine pe SportKlub de la 18.30: CSKA Moscow - Unicaja, urmat la 21.30 de Panathinaikos - Tau Ceramica. Asa scrie pe Euroleague.net

    Abia astept.
    [FONT="Courier New"]Never argue with an idiot, they drag you down to their level and beat you with experience.[/FONT]

  13. #34
    incepator
    Join Date
    May 2007
    Posts
    2
    Reputatie
    1
    cine stie exact la ce ora si pe ce program se difuzeaza meciurile di FINAL FOUR-ul euroligii?????????
    ca rog mult de tot daca stie cineva sa-mi dea un coment!!!!
    astept cu nerabdare raspunsurile voastre!!!

  14. #35
    incepator
    Join Date
    May 2007
    Posts
    2
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Black Mamba View Post
    Maine pe SportKlub de la 18.30: CSKA Moscow - Unicaja, urmat la 21.30 de Panathinaikos - Tau Ceramica. Asa scrie pe Euroleague.net

    Abia astept.
    esti sigur?
    ca in program nu scrie nimic despre asta!!!

  15. #36
    Tyler's Rage Florian GG's Avatar
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    Constanta
    Posts
    548
    Reputatie
    1
    O sa ma uit si eu! Am vazut tripla Unicaja - Barcelona pe Sport Klub si a fost interesant. Comentatorul a spus in meciul 3 ca Final Four va fi transmis tot de Sport Klub

  16. #37
    Member Black Mamba's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    458
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by raja_bell View Post
    da, spaniolii au o echipa fantastica, dar s anu uitam ca pana joaca acasa, un amanunt deloc neglijabil ...
    Da, ai avut dreptate.

    S-au aparat fantastic azi, Tau a fost pe nicaieri in atac.


    Si celalalt meci a fost interesant, Malaga a lasat o impresie foarte buna.
    [FONT="Courier New"]Never argue with an idiot, they drag you down to their level and beat you with experience.[/FONT]

  17. #38
    senior DirGM's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    182
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Black Mamba View Post
    Da, ai avut dreptate.

    S-au aparat fantastic azi, Tau a fost pe nicaieri in atac.


    Si celalalt meci a fost interesant, Malaga a lasat o impresie foarte buna.
    Intr-adevar s-au aparat extraordinar, reusind practic sa ii scoata complet din joc pe Scola si Rakocevic, care efectiv nu au contat pentru spanioli. insa cu CSKA Moscova cred ca va fi mai greu, Andersen, Savrasenko si Langdon vor fi niste adversari mult mai tari pentru Tsartsaris, Batiste, Tomasevic sau Javtokas. Ramane de vazut cine va reusi sa castige lupta sub panouri, care eu cred ca va fi cheia finalei!

    Pe de alta parte Pao a facut un joc ofensiv destul de slab, iar in cazul in care acest lucru se va repeta si in finala de duminica, eu unul cred ca CSKA nu va avea nici o problema in a castiga. Practic grecii au punctat foarte mult din down town la care s-au adaugat f multe FT, avand o eficienta ff scazuta "in tha paint". De altfel majoritatea 2FG au venit pe fast breakuri sau pe urmarire. Sper ca nu va fi cazul duminica si ca Obradovic va reusi sa remedieze si acest aspect. E adevarat ca grecii au avut un % mare la 3FG, dar nu se stie daca il vor putea repeta.

    De asemenea merita punctat si arbitrajul care in opinia mea i-a avantajat clar pe greci. Practic arbitrii i-au vanat pe Scola, unul dintre cei mai buni marcatori ai Euroligii si pe Planinic, cel mai bun om al lui TAU in meciul de aseara si nu au scapat nici o ocazie de ai trimite pe jucatorii lui Pao la linia de fault. Din p.m.d.v a fost "pata neagra" a semifinalei, si nu cred ca grecii aveau nevoie de un astfel de ajutor, avand capacitatea de a se impune si fara ajutorul lor!

    CSKA vs. Unicaja un meci cu rezultat asteptat, desi rusii au alergat pt. victorie mult mai mult decat s-ar fi asteptat. Si daca spaniolii ar fi crezut in sansa lor pana la capat si nu ar fi facut un 4Q ingrozitor, cine stie ce s-ar fi intamplat. Oricum vom avea finala asteptata de toata lumea, sa vedem ce va fi! Eu sper ca vor reusi sa castige grecii!
    Un singur lucru este ABSOLUT pe lumea asta: RELATIVUL!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •