Page 17 of 19 FirstFirst ... 71516171819 LastLast
Results 337 to 357 of 398

Thread: Marian Cozma a murit injunghiat in Ungaria

  1. #337
    sport legend
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    16,043
    Reputatie
    1
    Ducus, daca tu compari evenimentele de la 11 septembrie cu moartea unui handbalist roman nu mai am ce comenta

  2. #338
    Moderator ducus's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Eforie Sud
    Posts
    6,619
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by rob_din View Post
    Ducus, daca tu compari evenimentele de la 11 septembrie cu moartea unui handbalist roman nu mai am ce comenta
    Nu compar, am vrut doar sa-ti arat ca nu mi se pare normal ce ai zis tu referitor la "circul mediatic". Aminteste-ti totusi ca la fel s-a intamplat si la moartea lui Haldan! Era tot asa, un baiat iubit, "unicul capitan", care jucase la CM '98. Si moartea lui a fost tragica si tot asa a reactionat presa si suporterii.

  3. #339
    sport legend
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    16,043
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by karynna24 View Post
    mai bine asa decat tu si Rob_din avocatii tiganilor mafioti.chiar mi-as dori sa va vad intr-o asemenea situatie:tiganimea sa va omoare o ruda,aia sa stea 2-3 ani în închisoare si dupa aia sa fie liberi bine-mersi.eu una n-as suporta gandul asta,as contracta ucigasi platiti si i-as elimina pe nenorociti.oricum nimeni nu le va plange rromilor de mila.ma rog ,doar tu si rob_din. Asa ca prefer sa fiu adepta lui Hitler decat sa ajung la mila justitiei si scursurile ale sa-si continue nestingherite seria de faradelegi. Apropo,de Hitler,pacat ca nu mai traieste,tiganilor nu le-ar strica sa moara gazati.
    Las mesajul asta nesters doar pentru a vedea toti ce poate trece prin mintile bolnave ale unora.

  4. #340
    sport legend adi_sampon's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Arad
    Posts
    1,526
    Reputatie
    1
    deja se exagereaza prea mult cu omul asta lasati-l in pace sa se odihneasca si gata , nu cred ca a mai fost eveniment care sa fie asa de mediatizat in ultimul timp poate cazul lui Gorbunov ala dar nu chiar atat de intens , frate deschizi tv Cozma pe minim 5 posturi pentur ce ca a fost un sportiv ? deja la sportivi li se da prea multa importanta intr-o tara ca a noastra . Cand a murit Paler nu a fost atata zarva desi a fost un om mai mare ca si Cozma . Daca s-a creat asa ceva la Cozma ce va fi la Nadia sau Tiriac ? probabil ca 2 saptamani nu voi mai deschide tv-ul
    Aux Armes, aux Armes Nous sommes les marseillais Et nous allons gagner Allez l'OM, allez l'OM

    Olympique Marseille

  5. #341
    Banned
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    1
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by karynna24 View Post
    mai bine asa decat tu si Rob_din avocatii tiganilor mafioti.chiar mi-as dori sa va vad intr-o asemenea situatie:tiganimea sa va omoare o ruda,aia sa stea 2-3 ani în închisoare si dupa aia sa fie liberi bine-mersi.eu una n-as suporta gandul asta,as contracta ucigasi platiti si i-as elimina pe nenorociti.oricum nimeni nu le va plange rromilor de mila.ma rog ,doar tu si rob_din. Asa ca prefer sa fiu adepta lui Hitler decat sa ajung la mila justitiei si scursurile ale sa-si continue nestingherite seria de faradelegi. Apropo,de Hitler,pacat ca nu mai traieste,tiganilor nu le-ar strica sa moara gazati.
    asa gandeste orice om normal, ma regasesc total in ce-ai scris acolo sunt sigur ca toti maghiarii si romanii gandesc la fel .

  6. #342
    sport legend karynna24's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Iasi
    Posts
    1,224
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Lajbi View Post
    asa gandeste orice om normal, ma regasesc total in ce-ai scris acolo sunt sigur ca toti maghiarii si romanii gandesc la fel .
    da toti oamenii normali,mai putin unii rromani de pe forum.
    [B]Masculin[/B]:[B][COLOR="Red"]Rafa Nadal[/COLOR][/B],[COLOR="Magenta"][B]J.W.Tsonga[/B][/COLOR],[COLOR="SeaGreen"]Novak Djokovic[/COLOR],[COLOR="DarkOrchid"]Thomas Berdych[/COLOR], J.M.Del Potro , Mikhail Youzhny, Andy Roddick,Ernest Gulbis,Milos Raonic
    [B][I] Feminin:Simona Halep si...cam atat!


    Rafael Nadal No.1

  7. #343
    tennis fan useroarecare's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    București
    Posts
    2,290
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Lajbi View Post
    asa gandeste orice om normal, ma regasesc total in ce-ai scris acolo sunt sigur ca toti maghiarii si romanii gandesc la fel .
    Alt fan al cauzei rasiale. Probabil că te-au uns pe suflet și evenimentele de la Târgu Mureș din 1990.

  8. #344
    sport legend
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    16,043
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Lajbi View Post
    asa gandeste orice om normal, ma regasesc total in ce-ai scris acolo sunt sigur ca toti maghiarii si romanii gandesc la fel .
    Daca planeta ar fi fost condusa numai de oameni normali ca tine si ca Hitler cred ca nu mai ramanea nimeni s-o mai si locuiasca

  9. #345
    Moderator Aurel.D's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    11,443
    Reputatie
    1
    Nu as vrea sa par ipocrit, dar chiar m-a afectat aceasta moarte tragica a lui Marian Cozma, iar astazi, in ziua inmormantarii, m-am gandit deseori la el, la cata durere lasa in urma, la cum se vor simtii parintii/surorile lui de azi inainte stiindu-l in pamant, totul petrecandu-se intr-un timp atat de scurt.
    Cred ca fiecare avem ceva de invatat din aceasta nenorocire....mai ales legat de ceea ce inseamna solidaritatea umana!

  10. #346
    sport legend
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    16,043
    Reputatie
    1
    Maria Cioncan n-a mai fost plansa pe la toate televiziunile si decorata desi a adus medalie olimpica pentru Romania. Ghinionul ei, un accident de masina nu face acelasi rating cu o injunghiere

  11. #347
    sport legend karynna24's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Iasi
    Posts
    1,224
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by rob_din View Post
    Daca planeta ar fi fost condusa numai de oameni normali ca tine si ca Hitler cred ca nu mai ramanea nimeni s-o mai si locuiasca
    te inseli,ar dispare criminalii,pedofilii si rromii.ma rog o parte din ei .si nu ar mai fi atatea crime atroce,atatea faradelegi în lume.mare pacat ca nu se mai reintroduce pedeapsa cu moartea!
    [B]Masculin[/B]:[B][COLOR="Red"]Rafa Nadal[/COLOR][/B],[COLOR="Magenta"][B]J.W.Tsonga[/B][/COLOR],[COLOR="SeaGreen"]Novak Djokovic[/COLOR],[COLOR="DarkOrchid"]Thomas Berdych[/COLOR], J.M.Del Potro , Mikhail Youzhny, Andy Roddick,Ernest Gulbis,Milos Raonic
    [B][I] Feminin:Simona Halep si...cam atat!


    Rafael Nadal No.1

  12. #348
    tennis fan useroarecare's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    București
    Posts
    2,290
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Aurel.D View Post
    Nu as vrea sa par ipocrit, dar chiar m-a afectat aceasta moarte tragica a lui Marian Cozma, iar astazi, in ziua inmormantarii, m-am gandit deseori la el, la cata durere lasa in urma, la cum se vor simtii parintii/surorile lui de azi inainte stiindu-l in pamant, totul petrecandu-se intr-un timp atat de scurt.
    Cred ca fiecare avem ceva de invatat din aceasta nenorocire....mai ales legat de ceea ce inseamna solidaritatea umana!
    Pentru prima dată aș poate fi de acord cu tine, asta dacă n-ai avea o poză cu jegul ăla nedemn de calitatea de ființă umană.
    Din ce s-a întâmplat ar trebui să învățăm ce e solidaritatea umană, uitându-ne la maghiari care au aprins lumânări, s-au rugat pentru M. Cozma și-au plecat acasă fără să televizeze înmormântarea și cu un premier care a știut să pună piciorul în prag când presa a luat-o razna cu afirmații xenofobe.

  13. 13th February 2009, 17:55

  14. #349
    koaye grele Tyler Durden's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    mwelaromani
    Posts
    18,141
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by alter ego View Post
    Pentru prima dată aș poate fi de acord cu tine, asta dacă n-ai avea o poză cu jegul ăla nedemn de calitatea de ființă umană.
    Cine se aseamana se aduna.

    Apropo de calitatea umana a unora de pe aici. De exemplu am descoperit o fiinta care practica evlavia prin alte parti, dar pe aici se declara solidara cu un scelerat care a ucis cateva milioane de oameni...
    FCSB este acronimul Pușcariei în sportul românesc. Patronul, managerul, precum și cel mai reprezentativ suporter sunt oameni certați cu legea, infractori de drept comun. Cei care susțin această echipă par și ei alcătuiți din aceeași plămadă.

  15. 13th February 2009, 17:58

  16. 13th February 2009, 18:09
    Reason
    rasism

  17. 13th February 2009, 18:20
    Reason
    dublura

  18. #350
    koaye grele Tyler Durden's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    mwelaromani
    Posts
    18,141
    Reputatie
    1
    Stii cine-mi da mie dreptul sa comentez posturile tale? Regulamentul acestui forum (care este un forum public, in caz ca nu stiai), precum si dreptul la libera exprimare care este un drept fundamental al omului, deci si al meu. Umila mea cultura imi spune ca exista o singura persoana infailibila si anume Papa de la Roma. Cum din cate realizez eu, tu apartii unui gen ce nu poate avea acces la acel statut, imi permit sa glosez pe marginea comentariilor tale.
    Eu pledez pentru domnia legii si nu pentru uciderea unei etnii intregi, asa indistinct. Nu cred ca isi poate asuma vreun om ipostaza de Dumnezeu si sa omoare etnii intregi, doar pentru ca un procent din aceea po****tie traieste si se comporta inuman. De altfel, solutiile propuse de tine si de altii nu sunt cu nimic mai prejos decat ale acelor rromi pe care doriti sa-i asasinati.
    FCSB este acronimul Pușcariei în sportul românesc. Patronul, managerul, precum și cel mai reprezentativ suporter sunt oameni certați cu legea, infractori de drept comun. Cei care susțin această echipă par și ei alcătuiți din aceeași plămadă.

  19. #351
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,906
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by rob_din View Post
    Maria Cioncan n-a mai fost plansa pe la toate televiziunile si decorata desi a adus medalie olimpica pentru Romania. Ghinionul ei, un accident de masina nu face acelasi rating cu o injunghiere
    Ba a fost plansa cam la fel.
    Dar probabil ca e trendy sa fii cinic.
    If I was half as good as I was, I’m still twice as good as you’ll ever be!

  20. #352
    Moderator Aurel.D's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    11,443
    Reputatie
    1
    Ok, eu zic sa ne oprim aici cu aceste discutii...in decursul acestei saptamani agitate, unii au reactionat mai dur altii mai temperat...Astfel de discutii vor exista, atata timp cat legile sunt prea blande si permisive vis a vis de astfel de fapte, de infractionalitate in general si mai ales de cea organizata. Uneori ma intreb daca nu asta se si doreste, o mare dezordine ordonata (divide et impera), dar asta este alta discutie.

    Unii poate am reactionat si sub imperiul nervilor, furiei si revoltei, dar pot sa va spun ca nici pe forumurile maghiare, lucrurile nu stau altfel, semn ca ceva este in neregula cu societatile noastre "civilizate".

    Daca mai exista informatii referitoare la moartea lui Cozma, la prinderea faptasilor, etc, sa le discutam. Altfel de discutii chiar nu isi au rostul; "legea isi va spune cuvantul" ca de obicei.

  21. #353
    sport legend
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    16,043
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by JJ View Post
    Ba a fost plansa cam la fel.
    Dar probabil ca e trendy sa fii cinic.
    Glumesti sau vorbesti serios?

  22. #354
    We stay UNITED SORENSEN's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Behind enemy lines
    Posts
    6,204
    Reputatie
    0
    [COLOR="Red"]PRO GLORIA [/COLOR][COLOR="Blue"]ET PATRIA [/COLOR]

  23. #355
    sport legend
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    16,043
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by SORENSEN View Post
    Asta demonstreaza ce bine functioneaza si la unguri institutiile.

  24. #356
    Moderator Aurel.D's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    11,443
    Reputatie
    1
    Off, off, off.....ce ar mai fi de zis? Multe, dar deoarece nu mai vreau sa comentez astfel de subiecte pe acest thread, ma abtin.

    Pentru ca tot suntem la capitolul "alte surse" hai sa redau si eu un articol, nu cine stie ce, dar totusi..... http://sport.hotnews.ro/stiri-teamba...flet-copil.htm

    Unul din comentariile la acest articol este demential!

    PS: Doamne, cat de infect si fara nici un scrupul sa fii, sa pui reclama pe imaginile video cu inmormantarea lui Cozma, cum se intampla pe News In???

  25. #357
    Moderator Aurel.D's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    11,443
    Reputatie
    1
    O melodie care nu stiu din ce cauza, ma duce cu gandul la ziua de azi, a inmormantarii lui Cozma: http://www.youtube.com/watch?v=Pw16_...eature=related
    Last edited by Aurel.D; 13th February 2009 at 23:01.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •