Page 55 of 146 FirstFirst ... 545535455565765105 ... LastLast
Results 1,135 to 1,155 of 3061

Thread: Diverse 2009

  1. #1135
    senior Adde's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Bucharest
    Posts
    244
    Reputatie
    1
    Ok, nu intelesesem exact cine/ cat lucreza la paginile de pe Wikipedia.
    [COLOR="DarkOrchid"]"Oamenii mari nu pricep singuri nimic, niciodată, și e obositor pentru copii să le tot dea întruna lămuriri"[/COLOR]

  2. #1136
    senior
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Cairo, Egypt
    Posts
    155
    Reputatie
    1
    Sorry, I haven't had much time to post/read lately but today I have seen some news that have been worrying me on this french blog about romanian gymnastics. It's made by someone who is usually very reliable and has contact with some of the gymnasts:
    http://miss-romania.skyrock.com/
    Apparently, Dana Druncea has left Deva (lack of motivation because they didn't send her to enough competitions) and won't be back.
    Have you heard/posted about that anywhere else?

  3. #1137
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    Yes Sri ea. Dana has left Deva I have been knowing this since the Europeans, but I waited to become official. As I know her parents took the decision .
    www.fangymnastics.com

  4. #1138
    gymnastics fan ioanavol's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    4,642
    Reputatie
    1
    No, i have not heard that, Sri ea

    But if that were true I would perfectly understand her...

    in romana: sri ea a gasit pe un site francez o stire privitoare la plecarea Danei de la Deva, demotivata de faptul ca nu e trimisa la concursuri...si spune ca de obicei sursa respectiva este de incredere.


    EDIt: acum am vazut mesajul lui Mihai...asta este, nu putea sta la nesfarsit si astepta sa vina "momentul 2006" ca sa fie nevoie de ea. Ii urez sa aiba o viata fericita si sa reuseasca in tot ceea ce-si propune! Mie mi-a placut/imi place mult de Danuta.

  5. #1139
    sport legend LuisaGym's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    3,273
    Reputatie
    1
    Maare pacat de Dana.

  6. #1140
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by ioanavol View Post
    Mie mi-a placut/imi place mult de Danuta.
    Si mie
    Mai stiti ce incantat eram la Ploiesti dupa ce am vorbit cu ea...Dana e o persoana extraordinara!
    www.fangymnastics.com

  7. #1141
    sport legend cineva_cineva's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Iasi
    Posts
    1,957
    Reputatie
    1
    Da, si mie imi pare tare rau de Dana, ca nu o voi mai vedea... o sa imi fie tare dor de ea, dar... asta e... Eu, una, cand imi amintesc de Dana, imi amintesc cand am vazut-o prima data la TV, am vazut-o intr-un exercitiu la sol, si surioara mea mi-a zis atunci: ah, ce bine seamana la stil cu Oana Ban, ce-mi place! De atunci am inceput sa o urmaresc pe Dana, si... pentru ca... pe fetele care acumsunt la lot, nu ma pot lauda ca voi, ca le stiam de cand erau junioare, doar pe Stela si Sandra le stiam, Dana a ramas printre primele, acolo, in sufletul nostru si... o urmaream cu mare atentie, cand aveam posibilitatea sa mai aud ceva despre ea! Imi pare tare rau pentru ea, dar.. asa cum spuneati si voi, nu putea sa astepte la nesfarsit, trebuie sa o intelegem, eu la inceput am fost socata, dar chiar socata, nu voiam sa cred, desi stiam ca e adevarat, dar.. dupa 5 minute, mi-am dat seama ca... o inteleg perfect pe Dana, desi.. mi-as fi dorit sa o vad cu ceva mai multe medalii. Asta este, ii dorim Danei numai bine, si.. sa fie fericita in ce va face de acum in continuare!

  8. #1142
    sport legend LuisaGym's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    3,273
    Reputatie
    1
    As vrea sa va intreb daca ati dat din intamplare pe net peste un filmulet cu Eugenia (Gina) Popa la barna. Am inteles ca avea un exercitiu foarte frumos si ca era foarte flexibila. Eu am vazut filmulete cu ea numai la sol si la sarituri. Eugenia a concurat prin 89-92.

  9. #1143
    sport legend anna.09's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,501
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by LuizaBon View Post
    As vrea sa va intreb daca ati dat din intamplare pe net peste un filmulet cu Eugenia (Gina) Popa la barna. Am inteles ca avea un exercitiu foarte frumos si ca era foarte flexibila. Eu am vazut filmulete cu ea numai la sol si la sarituri. Eugenia a concurat prin 89-92.
    Uite aici...incepe la 0:11..e altfel intr-adevar!
    http://www.youtube.com/watch?v=cVXwU...eature=related

  10. #1144
    sport legend anna.09's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,501
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by LuizaBon View Post
    Filip chiar e prima care a facut tucked double front dismount la paralele.
    de la 1:54 "tucked double front"-ul Lacramioarei Filip:
    http://www.youtube.com/watch?v=ZMLwYpbQJfQ

    "Romanians, great technicians on the asymmetric bars"....ce n-as da sa mai aud asta....

  11. #1145
    sport legend myrab3la_19's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    1,232
    Reputatie
    1
    Imi pare nespus de rau pentru Dana ,stiam ca niciodata nu va deveni o gimnasta extraordinara insa era buna pentru echipa.Raman la parearea ca se puteau face mai multe cu ea.Mi-am dorit pentru ea sa faca doar 2 aparate pentru a avea sanse macar sa castige ceva bani la cupe internationale sau alte concursuri.

  12. #1146
    sport legend LuisaGym's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    3,273
    Reputatie
    1
    @ Oana: multumesc pentru filmulete. Daca mai stii vre-un filmulet cu Eugenia Popa te rog sa-l postezi. Tin minte ca tu ai gasit pe net o lista cu originatori ai elementelor in gimnastica artistica. Daca o mai ai te rog sa mi-o dai si mie. Merci.

    @ Mirabela: Gimnastele in Romania pot sa participe la concursuri internationale daca nu sunt la lot? In principiu ar putea Dana sa se intoarca la CSS Triumf sa se antreneze la ce vrea (1-2 aparate) si sa se inscrie singura la concursuri? Si-asa sunt concursuri la care Romania nu trimite nici o gimnasta.

  13. #1147
    sport legend niagara64's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Windsor Ontario
    Posts
    3,772
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by LuizaBon View Post
    @ Oana: multumesc pentru filmulete. Daca mai stii vre-un filmulet cu Eugenia Popa te rog sa-l postezi. Tin minte ca tu ai gasit pe net o lista cu originatori ai elementelor in gimnastica artistica. Daca o mai ai te rog sa mi-o dai si mie. Merci.

    @ Mirabela: Gimnastele in Romania pot sa participe la concursuri internationale daca nu sunt la lot? In principiu ar putea Dana sa se intoarca la CSS Triumf sa se antreneze la ce vrea (1-2 aparate) si sa se inscrie singura la concursuri? Si-asa sunt concursuri la care Romania nu trimite nici o gimnasta.
    Nu , din pacate nu se poate face inscrierea decat prin federatie in Romania .In plus costurile de participare (drum ,cazare ,etc ) sunt mari ptr cineva din Romania .
    Dana vine de la Triumf ? Mai exista sectie de artistica la Triumf ?!

  14. #1148
    sport legend anna.09's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,501
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by LuizaBon View Post
    @ Oana: multumesc pentru filmulete. Daca mai stii vre-un filmulet cu Eugenia Popa te rog sa-l postezi. Tin minte ca tu ai gasit pe net o lista cu originatori ai elementelor in gimnastica artistica. Daca o mai ai te rog sa mi-o dai si mie. Merci.
    http://www.tulsagymnastics.com/efaq.htm
    Last edited by anna.09; 15th April 2009 at 17:29.

  15. #1149
    sport legend LuisaGym's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    3,273
    Reputatie
    1
    Dana vine sigur de la Triumf. S-a antrenat cu Cleopatra S?, Valentin Buse (nu sunt sigura de numele antrenorilor). Poate se muta si ea la aerobica. Foste gimnaste de artistica s-au mutat la aerobica si-au avut rezultate remarcabile. Nu stiu daca mai e sectie de artistica la Triumf. Eu chiar nu am de unde sa stiu, n-am nici o cunostiinta in gimnastica.

    @ Oana: Merci!

  16. #1150
    sport legend niagara64's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Windsor Ontario
    Posts
    3,772
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by LuizaBon View Post
    Dana vine sigur de la Triumf. S-a antrenat cu Cleopatra S?, Valentin Buse (nu sunt sigura de numele antrenorilor). Poate se muta si ea la aerobica. Foste gimnaste de artistica s-au mutat la aerobica si-au avut rezultate remarcabile. Nu stiu daca mai e sectie de artistica la Triumf. Eu chiar nu am de unde sa stiu, n-am nici o cunostiinta in gimnastica.

    @ Oana: Merci!

    pai de asta stiu ca de ani de zile nu mai ieseau cu gimnaste la concursuri .Dar in ultimi ani nu am mai fost chiar la curent si am crezut ca s-a intamplat ceva minune .

  17. #1151
    junior
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    60
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Adde View Post
    Ok, nu intelesesem exact cine/ cat lucreza la paginile de pe Wikipedia.
    Fiecare poate aduna informatii pe Wikipedia.

    Mare pacat sa citesc despre Dana, este o fata foarte vesela si dulce si foarte talentata in acrobatica. Pacat ca n-a primit mai multe sanse pentru ca cu noul code, si daca vezi cine a castigat la sol la Europenel anul asta, Dana are mai mult carisma ca Beth.
    Ii doresc numai bine in tot ce va face.

  18. #1152
    sport legend LuisaGym's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    3,273
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Nicole25 View Post
    Fiecare poate aduna informatii pe Wikipedia.
    .
    Da asa este, fiecare poate sa-si faca un cont si sa contribuie. Cu cat mai multi editori cu atat mai bine.
    Apropo: daca se poate sa te rog: poti te rog sa donezi poze pt gimnastele din lotul actual pt wikipedia? Spre exemplu paginile : Gabrielei Dragoi, Ceraselei, Patrascu, Anemaria Tamarjan, Andeei Acatrinei, Danielei Druncea nu au poze.
    Toate paginile au linkuri catre pozele de pe site-ul tau.

    English:
    You are right. Anyone can open a wiki account and contribute. The more editors the better.
    By the way, if I may ask. Could you please donate Wikipedia pictures of the gimnasts of the current team? For example the pages of Gabriela Dragoi, Cerasela, Patrascu, Anamaria Tamarjan, Andeea Acatrinei, Danielei Druncea are missing pictures. All pages have links towards the pictures of your website.

  19. #1153
    Hai, Romania!!! crisloregym's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Iasi
    Posts
    4,675
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by LuizaBon View Post
    Dana vine sigur de la Triumf. S-a antrenat cu Cleopatra S?, Valentin Buse (nu sunt sigura de numele antrenorilor). Poate se muta si ea la aerobica. Foste gimnaste de artistica s-au mutat la aerobica si-au avut rezultate remarcabile. Nu stiu daca mai e sectie de artistica la Triumf. Eu chiar nu am de unde sa stiu, n-am nici o cunostiinta in gimnastica.

    @ Oana: Merci!
    Luiza, eu as putea sa bag mana in foc ca Dana Druncea (daca despre ea ai vorbit in postul asta) vine de la Steaua ...si a venit la lot impreuna cu Marius Vintila...am auzit asta de prea multe ori la TV ca s anu imi ramana in cap...

    P.S. Ce pacat ca s-a retras Dar, vorba voastra, cred ca ar fi super la aerobic pentru ea!!!!

  20. #1154
    sport legend
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    16,043
    Reputatie
    1

  21. #1155
    gymnastics fan ioanavol's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    4,642
    Reputatie
    1
    dar articolul despre Cera l-am citit aici, ca nu mai stiu?
    http://www.prosport.ro/alte-sporturi...ionale-4217393

    ce m-as bucura s-o vad la Mondiale si apoi in lupta pentru un loc in echipa...e o gimnasta cu o tinuta asa de frumoasa...

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •