Page 14 of 132 FirstFirst ... 412131415162464114 ... LastLast
Results 274 to 294 of 2757

Thread: Cine a mai murit?

  1. #274
    Abuzez. zebe's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    9,825
    Reputatie
    1
    Is oameni slabi, cum bine zicea cineva mai sus. Ma rog, asta este, sa-i fie tarana usoara!
    Am zis!

  2. #275
    sport legend resita's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Resita
    Posts
    25,840
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Lexus. View Post
    Despre morti numai bine...dar in paranteza fiind spus, eu cred ca sinucigasii nu sunt intregi la minte...sau nu mai sunt la momentul ala...
    offtopic, am un prieten care a avut o mare deceptie (nu ma refer la dragoste) si a povestit ca in unele momente nu se mai recunoastea nici el iar in altfel de momente a facut ce-a facut, norocul lui ca a fost gasit la timp de alte persoane.

    a spus ca dupa aceea a regretat enorm gestul dar ...
    CSM Resita... Dinamo Bucuresti... Arsenal Londra

  3. #276
    sport legend
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    16,043
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by zebe View Post
    Is oameni slabi, cum bine zicea cineva mai sus. Ma rog, asta este, sa-i fie tarana usoara!
    Nu-i asa usor sa faci un asemnea gest, eu unul cred ca trebuie sa fii foarte puternic.

  4. #277
    sport legend
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    16,043
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Lexus. View Post
    Despre morti numai bine...dar in paranteza fiind spus, eu cred ca sinucigasii nu sunt intregi la minte...sau nu mai sunt la momentul ala...
    Poti sa fii foarte sanatos la minte azi si maine sa nu te mai recunosti pe tine insuti aparent fara nici un motiv. Nu e cazul sa judecam alte persoane.

  5. #278
    Abuzez. zebe's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    9,825
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by rob_din View Post
    Nu-i asa usor sa faci un asemnea gest, eu unul cred ca trebuie sa fii foarte puternic.
    Depinde cum privesti lucrurile. Eu unul cred ca e mult mai greu sa te zbati in viata decat sa iei un pumn de medicamente.
    Am zis!

  6. #279
    Banned
    Join Date
    May 2009
    Location
    w/o cocalaro-manelisti.
    Posts
    4,274
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by rob_din View Post
    Poti sa fii foarte sanatos la minte azi si maine sa nu te mai recunosti pe tine insuti aparent fara nici un motiv. Nu e cazul sa judecam alte persoane.
    Eu nu o judec...doar am spus, ca asa cum vad eu lucrurile prin prisma mea, in conditiile in care cineva e intreg la mine nu are cum sa vrea sa renunte la viata...instinctul de conservare este un instinct primar, cel mai important la toate speciile.

    Cat despre "curaj" (oameni puternici) sau "lasitate" (oameni slabi)...eu unul nu as avea "curajul" asta.

  7. #280
    jiulist
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Petrosani
    Posts
    7,622
    Reputatie
    1
    Dumnezeu sa o odihneasca in pace!

  8. #281
    Listening Anisia's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    5,660
    Reputatie
    1
    Dumnezeu s-o ierte!
    "In muzică există ceva care te poate atinge unde nu o poate face nici cel mai profund gând." Sergiu Celibidache

  9. #282
    _!_ TeBat's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    10,143
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by rob_din View Post
    Nu-i asa usor sa faci un asemnea gest, eu unul cred ca trebuie sa fii foarte puternic.
    Se poate spune si asta. Este o discutie mai ampla.
    [I]...sufletul meu a fost întotdeauna împăienjinat de acea ușoară melancolie a firilor prea simțitoare, așa simțitoare, că până și mângâierile le fac să sufere, până și plăcerea le rănește.
    [/I]
    [SIZE="1"]M. I. Caragiale, Craii de Curtea-Veche[/SIZE]

  10. #283
    c'est la vie whisper's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    middleofnowhere
    Posts
    18,180
    Reputatie
    0

    Dumnezeu s o ierte pentru gestul sau!
    Orice ar fi avut nu cred ca era cazul sa faca pasul asta!
    "We believe Hanyu could win the gold because Daisuke Takahashi, the ace in Japan’s men’s figure skating, paved the way to the world for the other Japanese figure skaters."
    The Japan News, February 2014

  11. #284
    sport legend resita's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Resita
    Posts
    25,840
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by zebe View Post
    Is oameni slabi, cum bine zicea cineva mai sus. Ma rog, asta este, sa-i fie tarana usoara!
    nu sunt slabi, din contra eu ii consider niste oameni puternici deoarece iti trebuie putere sa iei o asemenea decizie cu toata ca, cica "in unele momente parca nu mai esti tu cel care decide" (citat din memorie, spus de un amic care a avut o tentativa esuata de suicid)
    CSM Resita... Dinamo Bucuresti... Arsenal Londra

  12. #285
    kinki lola pinki's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    21,478
    Reputatie
    1
    astea sunt povesti, daca esti intr-adevar tare iti iei lama de pe vena in ultimul moment. iar asta cu pastilele sau mai stiu eu ce substante inghitite clar e pt oameni slabi, ca e clar ca nici nu mori imediat da' nici nu mai ai cum sa te razgandesti. avand in vedere ca azi era si ziua ei, clar e premeditat. da' trebuia sa se gandeasca la bebe, nu la cariera lu peste, ca si-asa nu mai era de nush cand "pe piata". mie oricum nu mi-a placut niciodata, dar fie, rip.
    [FONT="Book Antiqua"][SIZE="3"][B][COLOR="Gray"]love's not blind, it's retarded.[/COLOR][/B][/SIZE][/FONT]

  13. #286
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,656
    Reputatie
    0
    Dumnezeu sa o ierte .

    A luat o decizie gresita....tind sa cred ca e vb de sinucidere pentru ca a mai avut o tentativa pe 17 iunie . Si in cazuri din astea sunt care tot incearca pana reusesc
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  14. #287
    Abuzez. zebe's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    9,825
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by resita View Post
    nu sunt slabi, din contra eu ii consider niste oameni puternici deoarece iti trebuie putere sa iei o asemenea decizie cu toata ca, cica "in unele momente parca nu mai esti tu cel care decide" (citat din memorie, spus de un amic care a avut o tentativa esuata de suicid)
    Asta e un punct de vedere, insa problema poate fi privita din mai multe perspective. Eu consider ca un om puternic e acela care rezista tentatiei si se zbate in viata, se lupta pentru a scapa de probleme. Cel care nu rezista presiunilor e slab.
    Normal ca iti trebuie curaj pentru a recurge la un asemenea gest, dar trebuie sa ne gandim ca cei care fac chestia asta o fac, in definitiv, tot pentru a fugi de ceva.
    Am zis!

  15. #288
    Moderator
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    10,358
    Reputatie
    1
    Stiu ca nu e dreptul meu sa o judec,dar parerea mea e ca doar a incercat sa atraga atentia si nu i-a iesit.E posibil sa fi intrat intr-o depresie mai ales "ca nu se mai simtea frumoasa" si nu mai avea succesul de odinioara si un astfel de gest ar fi putut sa o readuca in prim plan.
    Ideea e ca majoritatea celor care vor se sinucida nu vor decat sa atraga atentia altcuiva sau sa ii pedepseasca pt anumite lucruri.Foarte putini se gandesc sa isi ia viata cu adevarat,pt ca intr-adevar aia sunt oameni foarte puternici.Insa din astia care vor sa atraga atentia aproximativ 30% mor,iar mie mi se pare o cifra mare.
    E clar ca era un pic sarita,din moment ce nu s-a gandit la copilul ala si a ales sa recurga la gestul asta tocmai azi.
    In fine a fost decizia ei si acum e prea tarziu.RIP

  16. #289
    sport legend resita's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Resita
    Posts
    25,840
    Reputatie
    1
    zebe, acum depinde fiecare cum intelege viata si rolul sau pe aceasta lume.
    daca am face o pararela intre gestul Madalinei si al unui pilot kamikaze la prima vedere am spune ca pilotul este un martir dar ... tot timpul este un dar iar cei care recurg la astfel de gesturi au motivele lor chiar daca restul po****tiei ii contesta.

    pot sa iti povestesc mai multe despre asta deoarece asa cum am spus am avut un foarte bun prietenc are a avut o tentativa esuata dar nu cred ca e momentul, nu am fost de acord niciodata cu hotararea lui dar am fost alaturi de el dupa aceea si il sustineau chiar daca multi il condamnau.
    CSM Resita... Dinamo Bucuresti... Arsenal Londra

  17. #290
    Moderator
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    10,358
    Reputatie
    1
    Eu am auzit ca cel care a incercat sa isi ia viata o data va mai incerca pana va reusi.Asta doar din auzite.Cica ar fi un soi de atractie si cum zicea si Resita in momentul ala parca nu mai esti tu!

  18. #291
    sport legend resita's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Resita
    Posts
    25,840
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by resita View Post
    cea mai plauzibila pt. mine ar fi ca dupa despartirea de fostul ei sot nu a mai avut succes aproape deloc, s-au rarit aparitile TV, spectacole etc si deabia anul asta a gasit un compozitor si si-a pregatit lansarea dar inaintea lansarii a facut o cadere nervoasa deoarece ii era frica, a amanat lansarea albumului ... si restul il cunoasteti
    se pare ca prinde contur din ce in ce mai mult aceasta versiune

    Solistul Gheorghe Gheorghiu, un prieten apropiat al Madalinei Manole si al sotului acesteia, a spus ca artista era suparata ca nicio casa de discuri nu era interesata de noul ei album.

    Gheorghe Gheorghiu a declarat telephonic, pentru Happy Hour: “Sotul Madalinei mi-a spus ca era suparata pentru ca a lucrat atat de mult la ultimul album, a iesit foarte bine si nicio casa de productie nu-l dorea”.

    Gheorghe Gheorghiu o stia pe Madalina Manole de cand aceasta avea 15 ani, iar cu sotul ei, Petru Mircea, este prieten de 15 ani. Vestea mortii artistei a primit-o chiar de la sotul ei.
    CSM Resita... Dinamo Bucuresti... Arsenal Londra

  19. #292
    Moderator
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    10,358
    Reputatie
    1
    in momentul asta ma gandesc la Laura Stoica...ea a iubit atat de mult viata si totusi soarta n-a iertat-o,desi circumstantele au fost diferite...ma intreb oare ce ar fi spus azi daca ar mai fi trait?

  20. #293
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,656
    Reputatie
    0
    rasturnare spectaculoasa de situatie


    Avocat: "Procurorii iau în calcul și varianta crimei în cazul morții Mădălinei Manole"

    Avocata Mariana Ștefan spune că procurorii vor lua în calcul mai multe variante pentru decesul Mădălinei Manole. Avocata a declarat, la Realitatea TV, că procurorii vor avea în calcul atât varianta sinuciderii, cât și cea a determinării sinuciderii, sau a crimei, soțul cântăreței fiind principalul suspect.

    "Cineva putea trimite mesajul de pe telefonul ei. Determinarea sinuciderii reprezintă situația în care cineva aduce o persoane într-o stare în care preferă să renunțe la viață, decât să mai trăiască. O mamă cu un copil de un an, care arăta așa cum arăta Mădălina Manole, cu situația ei socială, renunță greu la viață, impulsul sinucigaș nu vine din interiorul ei", a declarat Mariana Ștefan.

    Nu au fost găsite urme de violență pe trupul neînsuflețit al artistei

    Cu toate acestea, surse din Poliție au spus că este exclusă varianta omorului, deoarece, până în prezent, nu au fost găsite urme de violență pe trupul Mădălinei Manole.

    "Se merge și pe varianta sinuciderii. Nu sunt urme de violență și nu sunt suspiciuni de omor. Artista i-a lăsat soțului un mesaj de adio. A ingurgitat mai multe medicamente, dar nu se știe momentan ce medicamente erau. Este o poveste cutremurătoare pentru toată lumea, iar soțul artistei va fi audiat atunci când se va putea face acest lucru. Vom continua cercetările pentru stabilirea cauzelor morții", a spus un oficial al Poliției.

    Cu toate acestea, până joi când va fi efectuată autopsia nu se cunosc cu exactitate cauzele morții.
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  21. #294
    sport legend resita's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Resita
    Posts
    25,840
    Reputatie
    1
    hai mai lord, ma lasi

    asa cum bine a spus si Cristina
    cel care a incercat sa isi ia viata o data va mai incerca pana va reusi
    acelasi lucru il cred si eu dar din pacate traim in Romania si oricine spune ceva despre o persoana publica e bagat in seama.

    conform legislatiei in vigoare sotul victimei impreuna cu cei care erau in casa in momentul servenirii decesului trebuie "audiati" dar de aici si pana la crima e cale lunga in aceasta "speta"

    acum revenind si vorbine pe romaneste, nu stiu de ce dar am avut pt. fata asta o stima si un repsect deoasebit iar in aceste momente simt ca am pierut un prieten
    CSM Resita... Dinamo Bucuresti... Arsenal Londra

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •