Page 5 of 9 FirstFirst ... 34567 ... LastLast
Results 85 to 105 of 183

Thread: "Arena Leilor" - U Craiova

  1. #85
    manager
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Prazilia
    Posts
    322
    Reputatie
    1
    Proiectul final aici:
    http://www.editie.ro/new/mod.php?mod...n-spectaculos-

    Vad ca acum are doar 3 turnuri (probabil pentru a mari capacitatea). Profesionalismul este la un nivel "ridicat", intrucat ne este prezentata o poza cu vestiarul celor de la Chelsea, sau poate l-a transferat Mititelu pe Joe Cole.

  2. #86
    sport legend
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    4,432
    Reputatie
    1
    Mititelu: "Lucrurile sînt mult mai nasoale cu noua arenă, nu știu cît mai putem conta pe sprijinul autorităților"

    Finanțatorul Universității a vorbit despre proiectul "Arena Leilor" și se arată cam pesimist în ceea ce privește obținerea resurselor de finanțare necesare pentru ca virtualul stadion să devină realitate.

    "Atît timp cît nu există o sursă clară de finanțare și nu există un contract cu privire la amplasament, e greu de crezut și de făcut o afirmație vizavi de ziua în care craiovenii vor vedea pe viu 'Arena Leilor'. Cînd m-am apucat de proiect, financiar lucrurile erau văzute altfel, mult mai roz decît în prezent. Speranțele mele de implicare a autorităților locale în acest proiect erau mult mai mari.

    La opt luni de când am vorbit cu firma din Anglia, după ce am căzut la acord să muncească la acest proiect, lucrurile sînt mult mai nasoale, nu mai putem să contăm prea mult pe așa-zisul sprijin mult așteptat din partea autorităților. E greu, Craiova nu este Cluj, nu e Timișoara, nu este unul din celelalte orașe ale țării în care cu adevărat se mișcă ceva", a declarat Adrian Mititelu la Oltenia 3TV.

  3. #87
    sport legend
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    14,307
    Reputatie
    1
    Sa stea linistit Mititelu, daca la ei tot mai misca un betisor, la noi orasul e mort...

  4. #88
    non-ultras Vladek's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Bruxelles ... deocamdata
    Posts
    5,050
    Reputatie
    1
    Cand SIDEX-ul e in pericol serios, e cam greu sa pretinzi primariei sa toarne milioane de euro intr-un stadion.

  5. #89
    sport legend
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    4,432
    Reputatie
    1
    Vladek,ramai in cutia ta in care mai intra din cand in cand cate-o gura de aer de pe dinafara.
    Stii cat da primaria pentru intreg sportul galatean pe anul asta?o suma absolut mizerabila,de 14 miliarde,iar anul trecut au fost 16,insa combinatul scotea profit mare si nu era vreo problema,dar pana la urma,ce legatura are combinatul cu primaria?NICIUNA.
    Nimeni nu pretinde milioane de euro,ci ajutor pentru o amarata de nocturna,pentru ca am ramas ultimii din liga asta de rahat fara sa dispuna de un asemenea "lux",singurul oras din Europa cu peste 250 de mii de locuitori care inca nu are asa ceva e,....Galatiul.
    De 9 ani bazele noastre sportive stau in paragina,iar echipe care ne reprezinta in cupele europene trebuie sa joace la Bucuresti sau sa ne facem de rusine cu o sala de 800 de locuri care nu corespunde cerintelor europene ale unor asemenea competitii,si indraznesti sa aperi primaria?
    De ce te trezesti vorbind cand habar n-ai ce se intampla cu adevarat?ai vazut si tu 2 stiri despre "sidex" la TV(sidex nu mai e de mult) si chiar crezi ca stii ceva? de parca orasul ar sta in combinat,desi e imposbil sa se inchida prea curand,si fara el orasul va exista in continuare si va fi chiar mai bine de l-ar inchide.Habar n-ai prin ce-a trecut orasul asta de-a lungul secolelor,importanta mare pe care-a capatat-o,si declinul pe care-l are in ultimii 60 de ani,dar comentezi,insa asa-i cand esti ignorant,si mai esti si galatean.

  6. 17th July 2010, 16:57
    Reason
    spam

  7. #90
    senior
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    183
    Reputatie
    1
    "Vreau un stadion nou la Craiova", a anuntat Piturca la prezentarea la Craiova. "Suporterii merita o arena noua". Arena Leilor a fost gandita in urma cu aproape 2 ani - proiectul a fost deja prezentat.


    20 de mii de locuri va avea noul stadion al Craiovei, in care va fi amplasat si un restaurant de 200 de locuri.

    "Arena Leilor" a fost proiectata de o firma din Anglia si va mai avea spatii de birouri, loje si magazin pentru suporteri. Desi estimarile englezilor pentru constructia stadionului se ridica la 30 de milioane de euro, oltenii au cerut de la Guvern 50 de milioane.

    "Vreau un stadion nou la Craiova. Suporterii merita o arena noua si am luat deja legatura cu primaria pentru a ne ajuta!", a spus Piturca la conferinta de presa.

    Sursa: Sport.Ro

  8. #91
    Modelator RunRun1730's Avatar
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Earth
    Posts
    2,006
    Reputatie
    1
    Cine stie cand va avea Craiova stadion nou...

  9. #92
    sport legend ady18 sibiu's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Sibiu
    Posts
    514
    Reputatie
    1
    maine cica il inaugureaza

  10. #93
    sport legend
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    1,375
    Reputatie
    1
    Alt proiect abandonat. Oricum daca se decid baietii sa faca pana la urma un stadion nou cred ca ar trebui sa faca alt proiect ca asta e deja vechi

  11. #94
    manager
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    263
    Reputatie
    1
    ,,Consiliu Judetean Dolj a respins priectul ,,Arena Leilor" acesta fiind considerat nefezabil din punct de vedere financiar dar si datorita faptului ca nu va corespunde normelor UEFA care cer o capacitate de peste 30.000 de locuri pentru a participa in cupele europene.
    Deasemeni se pare ca spatiul de la Stadionul Tineretului nu permite construirea acestui stadion.
    In cadrul acestei intalniri s-a discutat despre modificarea si modernizarea stadionului Ion Oblemenco considerandu-se ca fiind cea mai buna solutie pentru clubul Universitatea Craiova.
    Cu aceasta ocazia s-a prezentat un nou proiect in cadrul consiliului care urmeaza sa fie prezentat in maxim 3 luni de zile si supus spre aprobare."
    Acest nou proiect se pare ca prevede ample lucrari de modernizare dar si de maririi a capacitatii stadionului la aproxim. 37.000 de locuri.

  12. #95
    manager
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    263
    Reputatie
    1

    Stadion Ion Oblemenco 2011

    Foto 2
    Attached Images Attached Images

  13. #96
    Abuzez. zebe's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    9,825
    Reputatie
    1
    Super. Se pastreaza pista de atletism?

    LE: Carstic, ala nu-i proiectul oficial, asa-i?
    Am zis!

  14. #97
    manager
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    263
    Reputatie
    1
    Nu cred ca e proiectul oficial. Din cate se pare pista va disparea, urmand sa se sape in jos.

  15. #98
    junior
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    56
    Reputatie
    1
    io propun T.C ... =))) degeaba tot sperati ca nu se va face nimic

  16. #99
    Abuzez. zebe's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    9,825
    Reputatie
    1
    1. T.C?
    2. De ce zici ca nu o sa se faca nimic? Ai aici exemplele Moina si Manoliu ca se poate.
    Am zis!

  17. #100
    junior
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    56
    Reputatie
    1
    poate ai dreptate...sper sa ai dreptate...da arena leilor nu se mai face

  18. #101
    manager
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    263
    Reputatie
    1
    Nu, nu se va face pentru ca si-au dat seama cei de acolo ca Mititelu bate campii cu proiectul lui. (Arena Leilor )
    Din cate se vede si din poze oricine isi da seama ca spatiul de la stadionul Tineretului nu permite ceea ce vroia Mititelu.

  19. #102
    manager
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    263
    Reputatie
    1
    E bine totusi ca Consiliul de acolo a ajuns la parerea ca trebuie modernizat tot actualul stadion chiar daca costurile sunt tot cam aceleasi.

  20. #103
    Modelator RunRun1730's Avatar
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Earth
    Posts
    2,006
    Reputatie
    1
    Si il vor moderniza?
    Dacia Unirea Brăila - Alb-Albastru

  21. #104
    junior Butters's Avatar
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Planet Mars
    Posts
    77
    Reputatie
    1
    Stadionul Craiovei e cumva de genul fostului stadion national?? .....adica mult pamant
    [B]"Pai... pana unde o sa, nu stiu ce o sa fac cu ei pana la coada, nu stiu, cred ca nu stiu, nu stiu, cred ca nu... o sa... nu stiu, probabil ca ma gandesc sa fac si ceva pana la coada, daca nimeni nu ia masuri cu ei. Pai nu stiu"[/B]

  22. #105
    Cainii Rosii jonsnow's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,018
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Butters View Post
    Stadionul Craiovei e cumva de genul fostului stadion national?? .....adica mult pamant
    pai comunistii au avut idei putine da fixe ..sincer nu cred in proiectul asta...la craiova sunt prea multe probleme, trebe un primar in primul rand mana forte care sa iubeasca echipa aia si care sa mearga pana in panzele albe pentru asta...nu vad asa ceva acum acolo...

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •