Page 1 of 28 12311 ... LastLast
Results 1 to 21 of 572

Thread: Otelul Galati

  1. #1
    Banned Edgar's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    47°9'34" N 27°35'30" E
    Posts
    2,513
    Reputatie
    0

    Otelul Galati

    Linie de clasament all-time in prima divizie:

    Editii - 14
    Meciuri - 468 Victorii - 198 Egaluri - 81 Infrangeri - 189
    Golaveraj 608 - 508
    Puncte 595

    Cea mai categorica victorie: 7 - 0 cu Jiul Petroshani (97-98)
    Cea mai severa infrangere: 0 - 5 cu Steaua (88-89, 00-01) shi Gloria Bistritza (96-97).
    Jucatorul cu cele mai multe prezentze in prima divizie la Otelul: Catalin Tofan (334).

    Statisticile nu includ shi sezonul 2002 - 2003.

  2. #2
    Atacant!!! ad3an's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Stei
    Posts
    499
    Reputatie
    1
    SUNTETI VARZAAAAAA
    IN C SA CRAPATI
    ANTIFOTBALSITILOR
    FACETI DE RUSINE FOTBALUL MA
    [COLOR=Red][SIZE=3][FONT=Lucida Console]MILAN UNIKA CAMPIOANA!!![/FONT][/SIZE][/COLOR]

  3. #3
    MasterOfPuppies apparte's Avatar
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    Orasul rosu-albastru
    Posts
    2,788
    Reputatie
    1
    Otelu' uita-te
    Cum te lasa Oradea-n B!(scandare a fanilor din Oradea la sfarsitul meciului)!
    [B][SIZE="4"]I was built to be the best,number one and nothing less![/SIZE][/B]

  4. #4
    gonczi riva's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Bistrita
    Posts
    845
    Reputatie
    1
    sinteti de vara ... daca cu o aparare in de 30 ani, media vreti sa jucati in divizia A ... atunci sinteti inapoiati rau! succes in B ... si daca mergeti tot cu echipa asta success la anu in C ... pacat de Cornea ... da` se pare ka a revenit la Baia-Mare ... ar fi bine sa se transfere undeva in A
    [COLOR="YellowGreen"][/COLOR][FONT="Courier New"][COLOR="Magenta"][/COLOR][/FONT]
    Spain: Atletico Madrid England: Liverpool
    Italy: Internazionale MIlano France: PSG
    Germany: Borusia Dortumd Portugal: Benfica Lisabona
    Turkey: Galatasaray Romania: Gloria Bistrita

  5. #5
    spirit libertin Gabriel's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,731
    Reputatie
    1
    Eram la mare si am citit intamplator in ProSport ca Otelu a cuumparat contra a 500 000 $ locul in Divizia A de la Petrolul Ploiesti. Mi se pare rusinos si inacceptabil din partea ambelor echipe.
    Otelul o echipa varza care a avut un sezon dezastru....nu are ce cauta pe prima scena. Nu au si ei mandrie ?
    La fel si Petrolul....calicii draq. Nu aveau bani de A sau ce ?
    One of these days I'm going to cut you into little pieces.

  6. #6
    manager seby's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Location
    Piatra-Neamţ
    Posts
    276
    Reputatie
    1
    putini galateni.
    Leave me alone!

  7. #7
    Toronto FC 07Ex's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    Streetsville, ON
    Posts
    1,227
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Gabriel
    Eram la mare si am citit intamplator in ProSport ca Otelu a cuumparat contra a 500 000 $ locul in Divizia A de la Petrolul Ploiesti. Mi se pare rusinos si inacceptabil din partea ambelor echipe.
    Otelul o echipa varza care a avut un sezon dezastru....nu are ce cauta pe prima scena. Nu au si ei mandrie ?
    La fel si Petrolul....calicii draq. Nu aveau bani de A sau ce ?
    Eu am inteles ca de fapt Petrolul a fuzionat cu Astra din motive financiare, adica Petrolul nu a avut bani de divizia A. Dece au mai promovat, Dumnezeu stie!!! Ca urmare a fuziunii dintre cele doua echipe a aparut un loc vacant in divizia A, iar Otelul fiind retrogradata cel mai bine clasata la sfarsitul sezonului trecut a “promovat” in divizia A. Deci Petrolul NU va evolua la anul in B iar Otelul nu a cumparat locul Petrolului in A. Asta inteleg eu.

  8. #8
    "The Doctor" DRAGOS's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    In inima fotbalului
    Posts
    2,004
    Reputatie
    1
    Păcat că ați promovat că iar veți fi dezamăgiți! Oțelul nu e echipă de A și nici nu va fi!!!!! /nope/
    FORZA CEAHLĂUL!!!!!!! FORZA BIANCONERI!!! FORZA JUVENTUS TORINO 4 EVER!!!!!!

  9. #9
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    97 SiR ,eu am inteles ca , pana la urma totusi locul a fost cumparat ( 500 000 ) ,iar chestia cu fuziunea a fost ca sa dea o forma cat mai legala afacerii... Daca nu era vanzare ,de ce ar mai fi dat Otelul banii?

  10. #10
    Toronto FC 07Ex's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    Streetsville, ON
    Posts
    1,227
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by EDMOND_
    97 SiR ,eu am inteles ca , pana la urma totusi locul a fost cumparat ( 500 000 ) ,iar chestia cu fuziunea a fost ca sa dea o forma cat mai legala afacerii... Daca nu era vanzare ,de ce ar mai fi dat Otelul banii?
    S-ar putea sa ai dreptate cu banii, nu te contrazic. Eu initial am inteles ca nu a fost vorba de cumpararea locului, dar ne fiind in RO citesc stirile pe diferite site-uri pe internet. Stiind cat de "la curent" cu stirile sunt unii ziaristi nu ma mira sa fi citit ceva eronat.

  11. #11
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    Oricum mi se pare om practica scandaloasa asta cu cumparatul locului ( vezi si cazul Bacaului!) Dupa parerea mea o echipa odata retrogradata nu ar trebui sa revina in acelasi an in liga ( corect ar fi sa intre urmatoarea clasata din divizia secunda ,sau macar sa fie un baraj ... ) ...parca si Baia Mare a vandut locul desi promovase...

  12. #12
    sport legend rasheedkpenny's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti(L-V)/Brasov(SD)
    Posts
    3,313
    Reputatie
    1
    Corect sau nu Otelul e din nou in divizia A. Sper sa isi faca o echipa la fel de buna ca acum 2 ani, desi le cam trebuie bani si timp. Pacat ca au avut dar n-au stiut sa tina. Ma refer la Lacatus si la MM Stoica(mult mai "simtit" la Otelul decat la Steaua).

    Bafta in sezonul urmator!

  13. #13
    Toronto FC 07Ex's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    Streetsville, ON
    Posts
    1,227
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by EDMOND_
    Oricum mi se pare om practica scandaloasa asta cu cumparatul locului ( vezi si cazul Bacaului!) Dupa parerea mea o echipa odata retrogradata nu ar trebui sa revina in acelasi an in liga ( corect ar fi sa intre urmatoarea clasata din divizia secunda ,sau macar sa fie un baraj ... ) ...parca si Baia Mare a vandut locul desi promovase...
    Nici mie nu mi se pare corect lucrul asta cu cumparatul locului, dar se pare ca in Romania orice e posibil. Ce nu inteleg eu este cum de toti sefii de la clubiri decid sa vanda si sa cumpere locuri in campionat fara sa-i intereseze de suporterii echipei. Pur si simplu daca li se scoala sa vanda locul il vand si din pacate nimeni nu poate face nimic. Pacat pentru suporteri deoarece ei nu au nici o vina.

  14. #14
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    Asta e situatia deocamdata ! Marea majoritate a cluburilor sunt practic in proprietatea unui singur asa zis actionar care taie si spanzura... Suporterii pot avea destul de greu un cuvant de spus ,si asta numai daca sunt multi si uniti.. La Craiova , de ex. suporterii au fost cei care l-au gonit pe Netoiu
    culminand cu celebrul moment in care 30000 de suporteri au tinut cu echipa adversa...facand din netoiu practic cel mai huiduit om din Romania!
    Daca cluburile ar fi organizate ca societati pe actiuni ,tranzactionate la bursa , probabil situatia ar fi alta...!

  15. #15
    Oltean! ady_azzuro's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    US.
    Posts
    6,556
    Reputatie
    1

    Otelul

    Nu merita otelul echipa in A , jucatzi insestetic + avetzi shi un gazon foarte prost /nope/ /nope/ .
    Dar oricum bun venit otelului in A .
    Sa vedem daca ve mentzinetzi
    slabe shanse
    [FONT=Century Gothic][COLOR=Blue][B]România, ţara cu sânge alb-albastru[/B][/COLOR][/FONT]

  16. #16
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    Valoarea diviziei A este destul de scazuta , si in mod sigur sunt alte echipe mai slabe decat Otelul ,care se pare ca va avea in noul campionat un lot cu multi jucatori noi ,si destul de experimentati as zice dupa ce am vazut lotul aflat in pregatiri... si am citit ca de maine s-ar prezenta inca 6 jucatori aflati in proprietatea lui netoiu - Verdes , Baldovin ,iacob ,etc.. Nu sunt fotbalisti rai ,dar atentie in anumite meciuri vor juca dupa interesul lui Netoiu... Am mai vazut asta...

  17. #17
    Oltean! ady_azzuro's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    US.
    Posts
    6,556
    Reputatie
    1

    Netoiu

    Nu shtiu ce valoare au aia baldovin&co
    Sunt slabuti poate investeshte netoiu shi pe la otelu..
    [FONT=Century Gothic][COLOR=Blue][B]România, ţara cu sânge alb-albastru[/B][/COLOR][/FONT]

  18. #18
    Oltean! ady_azzuro's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    US.
    Posts
    6,556
    Reputatie
    1
    OTELUL - CRAIOVA 0 - 1
    Revenire in A , insa nemeritata . . .
    Otelul a revenit in Divizia A gratie fuziunii dintre cele 2 grupari din Ploiesti, insa, in meciul cu Universitatea Craiova, echipa nu a aratat ca a meritat acest privilegiu. Gazdele nu au reusit sa modifice tabela de marcaj, desi au avut mari ocazii prin Gurita, omul meciului pentru galateni. Desi Otelul a dominat partida, Craiova a conservat perfect avantajul din minutul 4, cand Njock a inscris unicul gol al intalnirii. Universitatea a obtinut 3 puncte pretioase in deplasare si priveste cu optimism noul campionat, ceea ce nu se poate spune despre jucatorii lipsiti de inspiratie ai Otelului...

    Asta este baieti n-aveti valoare de diviza A /nope/ /nope/ .
    Nici suporteri nici fotbal...
    [FONT=Century Gothic][COLOR=Blue][B]România, ţara cu sânge alb-albastru[/B][/COLOR][/FONT]

  19. #19
    Banned Blue's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    1,222
    Reputatie
    0
    Cum se face ca intotdeauna ne alegem cu cate un accidentat cand jucam la voi? Acum 2 ani, la 1-1 ala,Sava a plecat cu piciorul rupt de la voi. Cica ar fi fost takling la minge al lui Andone, ca vrajeli ca din cauza ca marginea terenului vostru e nu stiu cum si a cazut Sava nu stiu cum.Parca Lacatus tot acolo era sa moara la bordura de la marginea terenului sau ceva de genul asta :o Hai, am zis ca e intamplare. Anul trecut , la 2 minute dupa golul lui Papura , a facut I.Stancu ruptura, iar s-a zis ca a fost involuntar, ca de fapt au intrat amandoi la minge si ca de fapt Stancu a calcat intr-o groapa sau denivelare :o :o :o Eu nu intzeleg, cum vine asta? Avetzi gopi in teren, se joaca pe camp la voi?
    Eu zic ca inainte de a avea pretentzii de a juca in divizia A ar trebui sa va
    AVETZI UN TEREN PE CARE SE POATE JUCA FOTBAL. Pe urma putem sa intram in detalii despre fotbalisti, tactica, tehnica, etc.

  20. #20
    manager Albastreata's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Posts
    315
    Reputatie
    1
    Nu stiu daca are cine sa raspunda... Dar s-ar putea sa fi invatat cate ceva si de la antrenorul asta al lor (fost component al "atacului de ... clasa": Dragnea, Rednic si Orac), care aud ca asa ii place la Galati ca si-a adus si nepotii! Pai mai lipseste sa-l aduca pe Netoiu investitor...
    (A)

  21. #21
    incepator
    Join Date
    Aug 2003
    Posts
    11
    Reputatie
    1
    Hello

    I hope this post does not contravene forum rules or offend anyone, if so I apologise in advance and I trust the moderators will remove it.

    I am working for a company who make football management computer games, and I am researching the Romanian league. I'd really appreciate it if you could help me with some information about Otelul Galati.

    Could you tell me who is Otelul Galati's:

    Manager:
    Captain:
    Penalty taker:
    Free kick taker:
    Corner-kick taker (from the left):
    Corner-kick taker (from the right):

    I also need some information about the manager's tactics. Please could you tell me about his preferred tactics and formation for home and away matches: (just highlight an answer)

    Formation used: 4-4-2, 3-5-2, 4-3-3 etc.
    Counter attack used: Yes or no.
    Attacking tactic: Patient, mixed or direct.
    Defensive tactic: Deep, mixed or pressing.
    Passing tactic: Long ball, mixed or short ball.
    Distribution tactic: Wide, mixed or central.
    Focus of play: Defensive, mixed or attacking.

    You can reply to me by email to research9@codemasters.com

    Thank you very much for all your time and any help you can provide me with, and good luck for next season!

    Kindest Regards


    Rob Davies
    Researcher

    I have posted a similar message for each of the clubs I have so far failed to find this information for, please do not take offence at this, I must research the whole of divizia A and am finding it difficult to find Romanian fans to contact. If you support another Romanian divizia A club please respond with the answers for your team instead, or see the post on your forum page.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •