Page 1 of 26 12311 ... LastLast
Results 1 to 21 of 530

Thread: FC Arges - stiri de ultima ora

  1. #1
    incepator
    Join Date
    Sep 2003
    Posts
    39
    Reputatie
    1

    FC Arges - stiri de ultima ora

    Am sa completez zilnic acest thread, care se doreste a fi unul cu informatii veridice, nu cu zvonuri, despre ceea ce se petrece in aceasta perioada "moarta" la FC Arges. De zvonuri cred ca sunteti satui multi dintre voi, pentru ca se pot inventa foarte usor.
    Last edited by Adi; 22nd June 2004 at 11:56.

  2. #2
    incepator
    Join Date
    Sep 2003
    Posts
    39
    Reputatie
    1
    FC Arges da Bacul
    Patru fotbalisti de 18 ani de la FC Arges, Andrei Prepelita, Mircea Negru, Adrian Ionescu si Stefan Savulescu trec în aceste zile prin focurile examenelor de bacalaureat. Nici unul nu s-a prea bucurat de vacanta de trei saptamani oferita de an-trenorul Ion Moldovan, fiind nevoiti ca, dupa ce au ascuns mingea în dulap, sa puna burta pe carte. Pentru ca în timpul anului nu a prea fost timp de învatat, fotbalul ocupându-le mare parte din timp, Prepelita, Negru, Ionescu si Savulescu au încercat sa îngrase porcul în ajun.

    Cel mai în forma fotbalist pitestean în returul campionatului recent încheiat, Andrei Prepelita, priveste cu încredere examenul pe care îl va sustine astazi. Prepelita învata la Liceul cu Program Sportiv din cadrul Scolii Generale nr. 18, din cartierul Prundu. Din cauza faptului ca este în catalog la litera P, el a fost programat sa sustina prima proba a examenului de bacalaureat abia marti, de la ora 21. "Poate au aflat profesorii ca mie imi place sa joc in nocturna", a spus Prepe. Cu toate ca a urmarit cu sufletul la gura toate meciurile Campionatului European de fotbal, lui "Prepe" nu îi pare rau ca rateaza întâlnirile decisive din grupa C. "Aflu eu dup-aia ce a facut Italia, acum ma concentrez doar la Bac".

    Toti cei trei fotbalisti veniti în această iarnă de la Scoala Nicolae Dobrin, Adrian Ionescu, Stefan Săvulescu si Mircea Negru au învatat la Liceul "Dacia", fostul liceu nr. 1. Ei vor intra în focul examenului de bacalaureat abia astăzi, pentru că se află în partea a doua a alfabetului, la fel ca si Prepelita. Ionescu si Săvulescu vor pătrunde în sală de dimineată, de la ora 8, în timp ce Negru este programat după-amiază, după pauza pe care examinatorii o vor lua.

  3. #3
    incepator
    Join Date
    Sep 2003
    Posts
    39
    Reputatie
    1
    Kubik este dorit în continuare
    Polonezul Lukasz Kubik, care a semnat în iarnă un contract valabil doar până la finalul campionatului, a plecat de la FC Argeş, dar conducătorii grupării piteştene l-au contactat în Belgia pentru a veni la negocieri. Kubik a avut un debut nefericit la FC Argeş, fiind „coautorul” unuia dintre cele trei goluri marcate de Dinamo în prima etapă a returului. După o altă evoluţie neconcludentă, leşul a ieşit din vederile lui Moldovan, care nu l-a mai convocat decât sporadic, şi atunci doar în calitate de rezervă. „Am avut o perioadă foarte condensată de jocuri în campionat şi Cupa României, şi nu am avut timp să facem obişnuitele meciuri de la mijlocul săptămânii. Astfel nu am avut timp să mă conving de potenţialul de joc al lui Kubik, dar atunci când am descoperit la el calităţile pe care le are, nu a mai ieşit din echipă”, spune Ion Moldovan, cel care insistă în aceste zile ca polonezul să semneze un nou contract cu FC Argeş.

    Nici un nume sonor la reunire
    Mâine la ora 10 este prevăzută reunirea lotului în perspectiva începerii pregătirilor pentru noul sezon competiţional, care va începe pe 31 iulie. Este puţin probabil să asistăm la transferuri de senzaţie sau la nume sonore care s-au înregimentat sub comanda Comisarului Moldovan. Acesta a stabilit detaliile programului de pregătire şi a întocmit o listă cu jucătorii pe care îi doreşte. Doleanţele sale vor fi analizate în perioada imediat următoare de către conducerea clubului, care se păstrează şi ea în aceeaşi formulă. Priorităţile celor două organisme de conducere de la FC Argeş sunt prelungitrea contractelor lui Crivac, Kubik, Baicu şi Rădulescu şi întărirea lotului cu fotbalişti care au mai activat în Divizia A. Au plecat de la echipa Nemanja Jovanovic si Remus Ganea.

  4. #4
    Superbull dlgicu's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    Boston
    Posts
    832
    Reputatie
    1
    Bine ai (re)venit pe forum, Adi, si este foarte binevenita aceasta rubrica, este foarte bine ca putem afla de la cineva aproape de echipa stiri de ultima ora si in general legate de echipa, nu despre cat de rosu avea nasul nea Nicu Vacaroiu la ultimul meci.
    Keep the good work!
    Dimineata aerul curat s-ar putea sa-ti sparga fata

  5. #5
    incepator
    Join Date
    Sep 2003
    Posts
    39
    Reputatie
    1
    La primul antrenament de la revenirea din vacanţă şi-au făcut apariţia doi dintre jucătorii consiliaţi de Neţoiu: fundaşul Victor Naicu şi atacantul Bobby Verdeş. În zilele următoare o să-şi facă apariţia la echipă şi Marius Sava, „copilul teribil al Olteniei”, fost ultima oară la FC Naţional. De asemenea, conducerea clubului este în discuţii cu patronul firmei Vincon şi pentru alţi jucători pe care acesta îi are sub contract, cum ar fi Dobre, Domocoş, Vrăjitoarea, Iacob sau Ionuţ Savu. Pe lângă contingentul lui Gigi Neţoiu, vor mai veni zilele viitoare Gabi Crăciun şi Liviu Nicolae, învoiţi, Lukasz Kubik şi Florentin Rădulescu, care ar putea continua cu FC Argeş, plus alţi jucători cu care încă se mai discută. Pe lângă Naicu şi Verdeş, noutăţile de ieri au fost reprezentate doar de reveniri ale jucătorilor împrumutaţi de FC Argeş altor echipe: Ionuţ Boşneag şi Dan Săndulescu de la AS Curtea de Argeş, Daniel Ghiţă şi Robert Neagoe de la Dacia Mioveni. Prezent la reunirea lotului a fost şi Ştefan Săvulescu, dar el nu s-a dezechipat pentru antrenament deoarece nu are voie să facă efort.

    Coman şi Chiţa vor în Israel
    Cei doi au fost propuşi de către colegul şi prietenul lor Cristi Bratu, care joacă de o jumătate de an în Israel. Deşi cei doi jucători ar fi mulţumiţi de condiţiile oferite şi ar vrea să meargă în Ţara Sfântă, conducerea clubului FC Argeş nu este dispusă să-i cedeze pe cei doi. „Am zis că facem o strategie pentru viitor, iar dacă ne apucăm să vindem jucători am strica tot ce am început. În plus, nici ofertele nu sunt foarte avantajoase pentru club”, a afirmat Viorel Ilinca, directorul general al clubului FC Argeş.

    Programul de pregătire
    Timp de o săptămână echipa FC Argeş va rămâne în localitate pentru antrenamente şi este posibil să se contacteze şi un meci amical, cu una dintre divizionarele A din apropiere. De altfel aceasta este singura soluţie, pentru că formaţiile de la celelalte eşaloane sunt încă în vacanţă, până la mijlocul lunii iulie. Vizate sunt Sportul Studenţesc, FC Naţional sau Universitatea Craiova.
    # 24-30 iunie - antrenamente la Piteşti
    # 1 iulie - vizita medicală la Bucureşti
    # 1-10 iulie - cantonament montan la Sinaia
    # 15-22 iulie - posibil turneu în Belgia
    # 31 iulie - prima etapă a campionatului

    Cei 28 de jucători prezenţi la reunire
    # Portari - Ionuţ Boşneag, Daniel Coman, Roland Drăghici, Ciprian Stancu
    # Fundaşi - Ilie Baicu, Alin Chiţa, Daniel Ghiţă, Raul Marincău, Victor Naicu, Dragoş Radu, Marius Radu, Dan Săndulescu, Mircea Stan, Geo Stanca, Dănuţ Şomcherechi
    # Mijlocaşi - Emil Dică, Florin Hidişan, Adrian Ionescu, Remus Marta, Robert Neagoe, Mircea Negru, Andrei Prepeliţă, Cristi Tănase
    # Atacanţi - Mihai Antal, Marius Bilaşco, Cosmin Năstăsie, Ciprian Tănasă, Bobby Verdeş

  6. #6
    sport legend sorinl's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Posts
    368
    Reputatie
    1
    Hapoel Beer Sheva a renuntat la intentia de a-l aduce pe danut coman.
    dupa meciul excelent facut in albania in turul intai al cupei intertoto(2-1 pentru hbs) de catre portarul de la tineret, schwartz,conducerea i-a propus un contract pe 5 ani.
    in plus gladovici,portarul sarb al echipei varna e asteptat la beer sheva la probe,ceea ce denota ca pista danut coman a cazut
    -preluat de pe siteul israelian one-

  7. #7
    Republica Viola Vulturul's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Pitesti
    Posts
    1,776
    Reputatie
    1
    La antrenamentul de azi dimineata a participat si Marius Sava.Din cate se pare si acesta va ramane in lot.Se pare ca vor mai veni cativa jucatori care se afla sub contract cu Netoiu si,potrivit unui interviu aparut in Societatea Argeseana nu ar fi exlus ca si Gigi Netoiu sa investeasca in FCARGES!

  8. #8
    incepator
    Join Date
    Sep 2003
    Posts
    39
    Reputatie
    1
    Marius Sava s-a alăturat echipei FC Argeş

    La antrenamentul de ieri a sosit şi Marius Sava, jucător anunţat ca posibil component al echipei FC Argeş încă de la reunirea lotului. Sava a fost pe lista de achiziţii aprobată de Consiliul Director al clubului şi va semna un contract cu FC Argeş numai în cazul în care părţile se vor înţelege. Campionatul trecut, Marius Sava a activat la FC Naţional în 18 partide, nereuşind nici un gol.

    Consiliu fără surprize

    La şedinţa Consiliului Director de joi, 24 iunie, antrenorul Ion Moldovan a înmânat conducerii clubului o listă cu jucătorii de care s-ar putea dispensa din această vară. Moldovan a fost reconfirmat în funcţie şi îşi va duce angajamentul până la capăt, în 2005. Acesta a prezentat şi o listă cu jucători doriţi la echipă, pe care conducerea clubului îi va aborda în zilele următoare. De asemenea, s-a hotărât data Adunării Generale, cea în care se va stabili bugetul clubului pe anul competiţional 2004-2005, obiectivul echipei şi alte detalii organizatorice.

    Lista neagră a lui Moldovan

    1. Florentin Rădulescu - portar
    2. Ciprian Stancu - portar
    3. Gabriel Crăciun - fundaş dreapta
    4. Remus Ganea - fundaş stânga
    5. Lukasz Kubik - mijlocaş
    6. Iulian Crivac - mijlocaş
    7. Viorel Tănase - mijlocaş
    8. Nemanja Jovanovic - atacant

  9. #9
    incepator
    Join Date
    May 2004
    Location
    Anywhere i may roam
    Posts
    17
    Reputatie
    1

    Si de altele

    Hai ca tot suntem la rubrica de noutati si sa va tin si eu la curent ce se mai intampla cu situl lui FC Arges.

    Cum bine cunoastem, la inceput totul se deruleaza cu un entuziasm fantastic. facem , dregem , totul pe tava. Firma care a luat contractul este din punctul meu de vedere no comment ca deja deschid forum separat pentru abilitati web. Saptamana asta au dead line. Dupa cum am vazut eu "profesionistii" ma indoiesc ca , caldura le-a dat aripi. mai mult de atat lumea e prin concedii, bacuri si nu prea se concentreaza. Eu o sa ajung la Pitesti dupa CE si o sa ma interesez ce si cum. Sper din tot sufletul sa va aduc vestile cele bune.

    Inca o luna si o luam iar de la inceput. Aseara ma aflam la Irish Pub si m-am intalnit cu un constantean de-a venit la cheful nostru si mi-a povestit de-a fir a par cum a luat Argesul ultimul trofeu si ca nimic nu l-a uns pe inima mai tare. Extraordinar omul.

    Profit de aceasta ocazie si va invit ( cu acceptul lui Tudose ) la evenimentele Netsport care inca mai sunt in Bucuresti sa vedem meciurile de la CE impreuna si sa ne distram cat putem. Va las un link ghid si va zic ca in seara asta toata lumea e in Amsterdam Cafe, pe strada Covaci, pe langa Lipscani.
    http://www.netsport.ro/stiri/fanzone..._Netsport.html

    So ... invitatia e facuta, Argesul e pe val !! Traiasca ai nostri !
    Netsport. Pentru miile de suporteri care fac evenimentele sa existe !

  10. #10
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    Parerea mea ca ar trebui sa fiti mai realisti...Sava nu a fost niciodata copilul teribil al Olteniei , ci doar un talent care a dat cu piciorul la toate ocaziile avute , iar ultimul lui sezon la National a fost infect...
    Sper sa ma insel dar in general jucatorii lui Netoiu joaca dupa cum li se spune de catre acesta si in functie de interesul lui intr-un anume meci. Apropierea de Netoiu ar trebui s afie un motiv de tristete.

    PS. Vinicon este in acest moment a lui Gica Popescu in proportie de 85% , 15 % mai apartin inca amantei lui Netoiu , Luchi Georgescu....

  11. #11
    incepator
    Join Date
    Sep 2003
    Posts
    39
    Reputatie
    1
    Ştefan Preda îl înlocuieşte pe Florentin Rădulescu

    Cuplul de portari Coman-Preda se va reface la FC Argeş după un an de zile, timp în care locul lui Fane Preda în poarta echipei alb-violete a fost luat tot de un ploieştean, Florentin Rădulescu. Ştefan Preda a plecat de la FC Argeş la finalul sezonului 2002-2003 din postura de titular. Formaţia piteşteană s-a salvat de la retrogradare în penultima etapă cu Preda în poartă, în victoria cu 2-1 cu FC Farul Constanţa.

    Preda a jucat integral în toate partidele din returul campionatului, câştigând locul de titular în faţa lui Blid. În 15 partide, Preda a încasat 20 de goluri.



    FC Argeş mai aşteaptă un atacant şi un mijlocaş

    După ce a reuşit să transfere patru jucători în această perioadă, pe Bobi Verdeş, Victor Naicu, Marius Sava şi Ştefan Preda, FC Argeş încearcă să mai aducă la Piteşti alţi doi fotbalişti cu experienţă din Divizia A. Există deja două posibile sosiri, ale lui Victoraş Iacob sau Mihai Nicolae, dar campania de achiziţii nu se opreşte aici. Directorul executiv al clubului FC Argeş, Viorel Ilinca, s-a deplasat ieri la Bucureşti pentru discuţii cu alţi fotbalişti.

  12. #12
    Pitestean Tudose's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,485
    Reputatie
    1
    Declaratii ale antrenorului Moldovan, aflat cu echipa in cantonament la Sinaia

    "Pregatirile decurg normal pentru aceasta perioada de vara si am urmarit mai mult lucrul cu mingea.
    Ne vom baza in continuare pe tinerii jucatori, incercand integrarea in colectiv a celor nou veniti. Voi decide ulterior cine va fi pastrat din noile achizitii. Craciun va pleca probabil la Medias iar Hidisan va merge pentru moment la echipa a doua. Despre Kubik nu stim nimic.
    In campionatul precedent ne-au lipsit jucatori de rezerva care sa fie la nivelul titularilor si echipa a avut de suferit. Urmarim o strategie pentru viitor, si daca vom continua cu acelasi lot de tineri, in 2-3 ani Argesul va putea aspira la Cupele Europene. Pentru acest campionat primul obiectiv este sa nu mai tremuram."

  13. #13
    Republica Viola Vulturul's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Pitesti
    Posts
    1,776
    Reputatie
    1
    Au venit banii pe Dică

    Transferul lui Nicolae Dică în Ghencea s-a făcut în schimbul a 250.000 de dolari, plătibili în 5 tranşe. Ieri, datoria Stelei către FC Argeş a fost achitată, patronul roş-albaştrilor virînd şi ultima rată, de 50.000 de dolari. “Gigi Becali a fost corect în derularea contractului cu noi şi a respectat întocmai angajamentul luat în ceea ce priveşte achitarea sumelor”, a declarat Viorel Ilinca.

    Sursa :www.prosport.ro
    Last edited by Vulturul; 8th July 2004 at 12:24.

  14. #14
    Republica Viola Vulturul's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Pitesti
    Posts
    1,776
    Reputatie
    1
    Bătaie între portari

    Ion Moldovan se declară mulţumit de felul în care este acoperit postul de portar la FC Argeş. “Dani Coman a contribuit esenţial la salvarea noastră de la retrogradare, în timp ce Fane Preda are o experienţă de invidiat. Avem doi dintre cei mai buni portari din ţară şi, dacă am avea acoperite şi celelalte posturi aşa cum este cel de goalkeeper, am cîştiga sigur campionatul”, a declarat Comisarul. Tehnicianul alb-violeţilor se fereşte însă să ofere vreunuia dintre cei doi siguranţa postului de titular. “O să fie o concurenţă dură, dar asta e bine pentru echipă”, a arătat Comisarul.


    Sursa www.prosport.ro
    Last edited by Vulturul; 8th July 2004 at 12:23.

  15. #15
    senior
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Pitesti
    Posts
    237
    Reputatie
    1

    Ilinca,noul presedinte!

    Schiaucu s-a retras dupa 2 ani de mandat,cedandu-i locul lui Ilinca.Se pare ca va veni si Tunaru la echipa pe postul de director general(ocupat pana acum de Ilinca).

  16. #16
    Superbull dlgicu's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    Boston
    Posts
    832
    Reputatie
    1
    Nu stiu ce sa zic, din punctul meu de vedere, Ilinca si Schiaucu sunt doua nume oarecare, care nu stiu prin ce vor ramane in istoria clubului altfel decat ca simple statistici.
    Poate insa faptele lui Ilinca ma vor contrazice, pentru Schiaucu e deja prea tarziu
    Dimineata aerul curat s-ar putea sa-ti sparga fata

  17. #17
    la revedere ultravioletcanada's Avatar
    Join Date
    Mar 2003
    Posts
    830
    Reputatie
    1
    se pregateste o "intrare " si pentru netoiu?

  18. #18
    incepator
    Join Date
    Sep 2003
    Posts
    39
    Reputatie
    1
    Paul Schiaucu şi-a dat demisia
    Mandatul de doi ani al preşedintelui clubului FC Argeş, Paul Schiaucu, a luat sfârşit în acestă vară. Deşi avea toate şansele să-şi prelungească şederea în fotoliul prezidentului, Schiaucu şi-a anunţat colaboratorii că nu mai vrea să continue. Motivul invocat a fost lipsa timpului disponibil pentru afacerile personale. Toată lumea i-a mulţumit pentru activitate, iar preşedintele Consiliului Judeţean, Constantin Nicolescu, i-a propus să menţină şi să îmbunătăţească relaţiile internaţionale.
    Ilinca este noul preşedinte, Tunaru va fi director general
    În locul lui Paul Schiaucu a fost ales ca preşedinte al clubului Viorel Ilinca, cel care a mai ocupat această funcţie în trecut. Consiliul Director nou ales va trebui să stabilească dacă este nevoie de promovarea unui nou om în funcţia de director general al clubului, deţinută până în prezent de Ilinca. Dacă răspunsul va fi afirmativ, noul director al clubului FC Argeş va fi Răzvan Tunaru, actualul preşedinte al Daciei Mioveni.
    Obiectiv: locurile 1-8
    Pe lângă aceste schimbări, conducerea a stabilit şi obiectivul pe care echipa îl va avea în campionatul care urmează: unul dintre locurile 1-8 şi ajungerea în sferturile de finală ale Cupei României. Şedinţa, desfăşurată în sala mare a Primăriei, a strâns numeroase personalităţi ale sportului şi vieţii publice din Piteşti, adunarea fiind deschisă tuturor celor care sunt apropiaţi clubului FC Argeş. Adunarea Generală are ca scop aprobarea cheltuielilor pe anul scurs de la precedenta şedinţă, prezentarea bugetului de venituri, dar şi stabilirea bugetului de venituri şi cheltuieli pe anul competiţional 2003-2004.
    Încă doi jucători
    Noul preşedinte a declarat că obiectivul este îndeplinibil. Pentru aceasta, Ilinca este în tratative avansate cu încă doi jucători de Divizia A, un fundaş şi un mijlocaş, pe care Ion Moldovan îi va folosi în turneul de la Braşov. Nu au fost date nume, dar se pare că provenienţa lor nu ar mai fi de pe filiera Gigi Neţoiu.

  19. #19
    Republica Viola Vulturul's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Pitesti
    Posts
    1,776
    Reputatie
    1
    Preluare de pe site-ul "Bihor Online":
    http://www.bihon.ro/FCOradea/FCOradea-79986.shtm

    A devenit o certitudine faptul ca atacantul Bogdan Vrajitoarea nu va mai face parte din lotul oradenilor. El nu va pleca în China, asa cum se zvonise, ci va opta pentru FC Arges sau Otelul Galati. Din pacate, FC Oradea nu va putea încasa pentru el clauza de reziliere a contractului, în valoare de 80.000 euro. Oficialii clubului oradean au constatat cu stupoare existenta unui act aditional la contractul sau, în care se stipuleaza ca respectiva clauza opereaza doar în cazul unui transfer la o echipa din strainatate! În acest caz, FCO a negociat cu impresarul jucatorului, Gigi Netoiu, ajungându-se la o întelegere pentru suma de 35.000 euro. Clubul oradean nu îi va plati nici restantele banesti, în valoare de circa 8.000 euro.

  20. #20
    incepator
    Join Date
    Sep 2003
    Posts
    39
    Reputatie
    1
    Prepeliţă a fost în ghips

    Ieri, înainte de plecarea la Braşov, mijlocaşul de 18 ani Andrei Prepeliţă şi-a dat jos ghipsul pe care-l avea de cinci zile. Prepeliţă a făcut o entorsă la un antrenament la Sinaia şi timp de aproape o săptămână a fost alături de colegii săi doar ca simplu spectator. Miercuri el şi-a scos ghipsul şi a făcut primul antrenament uşor, sub supravegherea doctorului Dragoş Şerb. Timp de o săptămână el se va pregăti la intensitate medie, astfel că nu are nici o şansă să evolueze în turneul de la Braşov.
    Un alt fotbalist cu probleme este Victor Naicu. Fundaşul transferat în această vară a fost la Bucureşti pentru un examen RMN şi a plecat spre Braşov cu o maşină separată, împreună cu directorul de competiţii Oleg Iacomi şi cu masorul Viorel Matei.

  21. #21
    incepator
    Join Date
    Sep 2003
    Posts
    39
    Reputatie
    1
    FC Braşov – FC Argeş 2-1
    Antrenorul Ion Moldovan a continuat şi în primul meci al turneului jocul 4-4-2, în care fundaşii Mircea Stan şi Chiţa au fost avansaţi la mijloc, între Emil Dică şi Marius Sava. Echipa nu s-a mişcat rău, dar în apărare au fost mult mai multe spaţii libere decât de obicei, speculate cu măiestrie de Surdu, Buga şi mai ales Şandor. În prima repriză FC Argeş a avut două ocazii bune prin noul vârf de atac Bobi Verdeş. De partea cealaltă, acţiunile amointite mai sus au fost concretizate de golul lui Buga. FC Argeş a schimbat la pauză trei piese, în timp ce Lupescu l-a scos din teren doar pe tânărul atacant Satmar. Chiar dacă pentru piteşteni au intrat fotbalişti de bază, a fost clar că sistemul s-a rupt, astfel că braşovenii şi-au creat mai multe ocazii. Înainte ca Buga să înscrie a doua oară, Şomcherechi a fost aproape „s-o facă lată”, trimiţând neglijent o pasă înapoi spre Preda, numai că portarul venit de la Dinamo nu mai era la locul ştiut de Şomi. Până la urmă FC Argeş a redus din handicap, dar se vede că mai este de lucru până la începutul campionatului.

    FC Braşov – FC Argeş 2-1 (1-0)
    Buga (28, 66) – Negru (82)

    FC BRAŞOV: Marc – Brujan (75 Stângă), Balint, Bodea, B. Nicolae, Miclăuş – Cocan, Şandor, Buga (87 Pintea) – Surdu (78 Risipin), Satmar (46 Dani). Antrenor: Ionuţ Lupescu
    FC ARGEŞ: Coman (46 Preda) – Şomcherechi, Marincău (68 A. Ionescu), Chiţa (63 Negru), Baicu – M. Stan, Chiţa, M. Sava, E. Dică (75 Stanca) – Verdeş (46 Bilaşco), C. Tănasă (46 Năstăsie). Antrenor: Ion Moldovan
    Cartonaşe galbene: Şandor - E. Dică, M. Stan
    # Min. 17 – Lovitură liberă pentru FC Argeş, Verdeş şterge mingea cu capul, care trece foarte puţin pe lângă bara lui Marc
    # Min. 28 – 1-0 BUGA. Surdu pătrunde pe centru, pasează în dreapta la Buga, care şutează în diagonală, în dreapta lui Coman
    # Min. 32 – Centrare a lui Baicu, cap al lui Verdeş la colţul scurt, dar pe lângă poartă
    # Min. 61 – Bilaşco întârzie de puţin la o minge centrată de pe partea stângă
    # Min. 66 – 2-0 BUGA. Fază asemănătoare cu cea din care Buga a deschis scorul, şut în diagonală care-l depăşeşte pe Preda
    # Min. 82 – 2-1 NEGRU. Intercepţie în apropierea careului a lui Negru, două fente scurte din corp şi şut frumos pe lângă portar

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •