Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 43 to 54 of 54

Thread: pt.ayrton :D

  1. #43
    @ Sir's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    595
    Reputatie
    1
    acum m-ai lamurit.tu n-ai nici o scapare.tu chiar crezi ce spui!cand vin ai tai la Timisoara le vom da o lectie de fotbal.asta daca nu ne elimina 2-3 jucatori in prima repriza.daca vom avea pana la finalul meciului "doar" 1-2 eliminati dinamovistii vor avea mari probleme .Promit! /nope/

  2. #44
    Farist FatFrumos's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    CT, US
    Posts
    919
    Reputatie
    1
    e funny ieppy zici ca eu vin cu aere americane parca ma-si fi nascut pe luna nu in Romania.....dar tu nu te vezi ca tot timpul esti cu aere vieneze.

    Inter ce nu a fost deajuns ca fugeam de la liceu sa vad meciurile vreai sa ajung si pina la Craiova?...


    Ayrtoane cel putin nu vin cu balarii deale tale ca dai m.... prietenei ca e stelista........
    anti Dinamo, anti oier

  3. #45
    Farist FatFrumos's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    CT, US
    Posts
    919
    Reputatie
    1
    Diablo poate miam facuto cu mina mea dar totusi nu vad ca america sa imi fi schimbat opiinile care leam format in tara dupa terminarea unui liceu pe capul meu si nu cu bani......dar nu vad cum un sistem scolar atit de bun cum e in tara poate produce muraturi ca ayrton......
    anti Dinamo, anti oier

  4. #46
    Spin Doctor ieppy's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Mafia
    Posts
    10,766
    Reputatie
    1
    mai vazut tu pe mine postand un singur cuvant in germana cum faci tu cu engleza? Ma indoiesc. Aere vieneze? Care aere? Astia nu au nici un aer. Sunt fraieri cum nu se poate. Tu insa te crezi cel mai destept dintre toti si sincer nu iti sta bine. Asa ca mai documenteaza-te tu. OK?

  5. #47
    Farist FatFrumos's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    CT, US
    Posts
    919
    Reputatie
    1
    ieppy am trait si vazut mai multe in viata decit tine nu am spus ca sint destept sau documentat si numai sari in sus atit cind se ia cineva de Dinamo sau muraturi ca ayrton si nemo pacat ca te cobori la mintea lor....
    anti Dinamo, anti oier

  6. #48
    Spin Doctor ieppy's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Mafia
    Posts
    10,766
    Reputatie
    1
    Daca ai trait mai mult si ai vazut mai multe, e OK! Daca spui ca nu ai vrut sa faci pe desteptul e iar OK. Insa nu ma pot aptine sa ma iau de cei ce se iau de Dinamo din nimic sau pentru ce sa intamplat acum 50 de ani. Eu tin la echipa asta, nu stiu cum am ajuns sa tin cu ei. Stiu pur si simplu ca din momentul in care am realizat ca imi place fotbalul am tinut cu Dinamo. Nu ma impins nimeni(taicamiu tine cu Petrolul) pur si simplu asa a fost sa fie. primul meu idol fiind Raducioiu. Nu pot sa pricep ura pentru Dinamo din partea unora. Ei spun ca ar trebuii sa se desfiinteze pentru ca a fost creata de comunisti. Si ce daca? Tu stii ca in centrul vienei este in continuare monumentul soldatului rus. Asta ii face comunisti? Daca Dinamo exista inseamna ca Romania este comunista? Multi se bucura mai mult cand pierde Dinamo un meci decat cand castiga echipa lor un meci. Nu este normal. Si am incercat sa ii fac pe unii sa inteleaga asta insa ei ma iau iar cu comunismul si cu ce sa intamplat inaite de 89. Dar asta e mentalitatea la noi. Nu putem sa ne cream un viitor pentru ca nu putem da drumul trecutului.

  7. #49
    Farist FatFrumos's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    CT, US
    Posts
    919
    Reputatie
    1
    te inteleg sa sari in sus cind uni vor desfiintarea clubului ceace nici eu nu vreau a avut mare prestigiu si inca are potentialul sa sil mentina......fii sigur ca o sa ma iau si de Steaua sau Rapid cind dau gresi in cupele europene timpul va spune care e urmatoarea echipa care va fi luata la suturi aici in forum cind dau gres.
    anti Dinamo, anti oier

  8. #50
    junior
    Join Date
    Mar 2003
    Posts
    76
    Reputatie
    1
    Care trecut ieppy , cand dinamo vine in anul de gratzie 2002 cu obiceiurile din 197x shi jucatorii echipei mele sunt eliminatzi pt. ca dinamo sa poata sa bata, cum sa nu urashti aceasta echipa ... sfatuiesc clubul acesta sa ishi ia un tab , pe langa autocar pt. ca vor avea mai multe deplasari in vestul tzarii swear

  9. #51
    Senior Member Ayrton's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    5,899
    Reputatie
    1
    Domnul FatFrumos, desi te dai mare si tare ca ai facut si ai dres, ca esti mare cunoscator de fotbal, ca esti buricul pamantului, cel mai frumos, destept si intelept de pe acest forum, te faci de ras si nu poti sa scrii un post inteligent, stii doar sa jignesti (chiar crezi ca te va considera cineva altfel decat ceea ce esti, adica un complexat mincinos si fudul daca imi zici mie muratura?), si te mai si bagi ca musca in rahat, scriind tampenii pe un thread care imi era mie adresat de catre cel care l-a conceput.
    Eu te sfatuiesc sa nu mi te mai adresezi, ca eu pana acum doar te-am ironizat, dar daca in prostia ta iei ironia drept jignire, mai bine te-ai duce sa-ti continui studiile, poate apuci si tu sa termini clasa a saptea, si sa iti dai seama ca se poate dicuta si altfel decat ai invatat tu in familia ta.

    Si inca ceva: daca mai ai ceva de comentat la adresa mea te rog sa o faci pe pm, ca pe threadul asta te-ai ridiculizat singur destul. Deci astept pm.

  10. #52
    Sir
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    iasi
    Posts
    2,099
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by FatFrumos
    Diablo poate miam facuto cu mina mea dar totusi nu vad ca america sa imi fi schimbat opiinile care leam format in tara dupa terminarea unui liceu pe capul meu si nu cu bani......dar nu vad cum un sistem scolar atit de bun cum e in tara poate produce muraturi ca ayrton......
    daca spui despre ayrton ca este muratura datorita sistemului scolar atunci inseamna ca si tu esti la fel pt ca tu ai spus ca ai terminat liceul in tara de capul tau.

    vad ca-ti place sa critici pe "multi" dar de curiozitate ai jucat vreodata fotbal adevarat (pe stadion in fata suporterilor nu in curtea scolii sau in spatele blocului)???
    [SIZE="4"][B][FONT="Trebuchet MS"]Del Piero, Buffon and Nedved fan forever!!! [/FONT][/B][/SIZE]

  11. #53
    Farist FatFrumos's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    CT, US
    Posts
    919
    Reputatie
    1
    diablo mam referit sistemul scolar dupa 90 cind sau schimbat multe si am terminat in 90....si da am jucat in fata suporterilor si afara si in sala.
    anti Dinamo, anti oier

  12. #54
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Articolul lui Gica Chioru despre, vezi Doamne, complexul lui Dinamo fata de Steaua este chiar haios. Adicatelea clanul Ceausescu (in frunte cu Nea Nicu, Ilie, Valentin) care sustinea Steaua pe fata erau in opozitie fata de oranduirea comunista nedreapta. Puterea de atunci ii silise probabil sa preia fraiele si se luptau din rasputeri cu ei pe taramul sportului, unde ca in toate domeniile vietii romanesti, pre-Impuscatul si famila au reusit sa impuna Epoca de Aur si sa triumfe. Asa se explica lungul sir de meciuri fara infrangere ale Stelei (de altfel o echipa remarcabila la acea vreme), cu n meciuri la rand castigate in ultimul minut al meciului sau in prelungiri. Asta spre oftica inamicilor complexati de la Dinamo. Sa fim seriosi, istorii partiale cu scopul de a demonstra ce vrem si nu realitatea se pot scrie la infinit, iar verdicte psihologice putem da toti.
    Tin cu Dinamo si singurul complex pe care-l vizitez periodic este Carrefour, iar sentimentul de inferioritate il simt in buget, cand ies de acolo cu mult mai putini bani decat la intrare. Si acum ca ma gandesc, am in acel moment un complex de inferioritate fata de toti ceilalti pasionati de sport, stelisti sau chiar dinamovisti, care castiga mai bine, au vile, oi, partide sau alte bunuri pe care eu nu le detin.

    Domnul Robespiere, abilul manuitor de ghilotina, sustinut probabil de mult prea oparitul Marat, il ucid cu penita pe colegul lor Danton. Aceleasi probleme, sacul si peticul…Daca cel care fura isi face vila si ajunge la Putere are o scuza, daca ai furat si n-a iesit nimic trebuie sa fii condamnat la moarte. Asta admitand ca Dinamo a luat acel campionat asa cum ii zice tovarasu’ din Franta. Imi displace profund actuala conducere a lui Dinamo, dar prea se vad hotii unilateral, numai aici. Probabil ca “meciul decisiv” cumparat este cel atat de vehiculat cu Ceahlaul, care ar fi singurul caz de hotie anuntat cu 2 saptamani inainte si realizat. Anuntat de hotii care au strigat ei primii hotul…
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •