Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 22 to 27 of 27

Thread: Timisoara - "In A din mila altora!"

  1. #22
    sport legend Timisoreanul's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Timisoara-Capitala Banatului
    Posts
    381
    Reputatie
    1
    Gicule, lasa bancurile ca Poli a fost o echipa frumoasa, ca si asa te doare in cot de Poli, cum te durea de altfel si inainte.
    Da, Poli a fost o echipa cinstita, dar in mizeria asta de campionat romanesc nu rezisti nici 10 minute cu cinstea. Acest lucru a fost dovedit inainte de '89 dar si dupa.
    Poli care a mers pe cinste si onoare a murit de fiecare data, si? ce a obtinut? NIMIC.
    Chestia asta cu cinstea ni se tot baga pe git? Pentru ce? Pentru cine?
    In Romania anului 2003 nu exista asa ceva, sint doar niste cuvinte pe care le poate folosi oricine si care se gasesc intr-un dictionar.
    Mi se face scirba vomiton de cite aberatii se spun despre Poli, PSD, arbitrii, meciuri aranjate, etc.
    Sa iti spun ceva, pentru noi nu mai conteaza si acest lucru este demonstrat de timisorenii care vin meci de meci si care sint si au fost alaturi de echipa si la bine (tur) si la greu (retur).
    Stii cum se spune "cine se simte cinstit ala sa arunce primul cu piatra".
    Am trecut prin multe si am vazut multe si nu cred ca exista asa ceva si asta nu doar in Romania.

    Pina una, alta
    Hai Poli! Hai Timisoara! Hai Banatul!

  2. #23
    monstru sacru Sergio's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Timišoara
    Posts
    8,216
    Reputatie
    1
    Daca imi aduc bine aminte chiar Dobos a spus cand a venit in vara ca va fi primul care va pleca daca va suspecta ceva necurat.Se pare ca s-a mai schimbat mentalitatea si pe aici.Ori nu s-a tinut de cuvant,ori n-a fost nici o intelegere.Probabil ca nu vom afla niciodata.
    La Salonta de 30 de ani facem mezeluri...

  3. #24
    suporter gicu's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Posts
    2,072
    Reputatie
    1
    Timisorene, aproape ca-ti dau dreptate. Imi pasa de Poli, la fel de mult cat imi pasa de Craiova, Pitesti, Galati, etc....mai exact, aproape tot fotbalul romanesc. Ideea era ca este un sistem murdar! Cu totul! Din punctul asta de vedere nu exista nici o exceptie..parerea mea (vorba lu' Vacaroiu). Tocmai de aceea, nu sunt de acord cu acuzatiile de genul (ai vostrii fac blaturi, ai nostrii nu..). Cat despre faptul ca voi ati ales sa mergeti in continuare pe stadion in nr. mare si sa ignorati mizeria de care vorbeam mai devreme...e alegerea voastra. Timpul va arata daca a fost buna sau rea. Pt. moment eu inclin sa cred ca cei implicati in functii de conducere vor vedea prin asta un sprijin din partea suporterilor. Ceea ce sper sa nu fie cazul

  4. #25
    manager Cipangoo's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    332
    Reputatie
    1
    Pt. moment eu inclin sa cred ca cei implicati in functii de conducere vor vedea prin asta un sprijin din partea suporterilor. Ceea ce sper sa nu fie cazul
    Ma faci sa rad. Cand au tinut cont de parerea suporterilor tovarasii de care vorbesti???

  5. #26
    suporter gicu's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Posts
    2,072
    Reputatie
    1
    cine a zis ca or sa tina cont de parerea suporterilor? "Sprijinul" de care vorbeam eu este numai un motiv de care cei din conducere il pot folosi sa-si faca in continuare de cap...

    Cat despre "Ma faci sa rad"...ma bucur! Razi si simte-te bine!

  6. #27
    Semper Fi DanielAndrei's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Posts
    2,649
    Reputatie
    1
    Poli AEK=corcitura mai rea ca cainii

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •