Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 22 to 25 of 25

Thread: RAPID CAMPIOANA ROMANIEI !!!!!

  1. #22
    Pitestean Tudose's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,485
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by dan_oradea
    vazute de-un suporter pitestean, toate meciurile voastre par curate 8) asta nu inseamna ca e chiar asa ...
    Meciurile par curate nu pentru ca sunt vazute de un suporter pitestean, ci pentru ca asa au fost. Am asistat in alte campionate la meciuri pe care si eu le-am suspectat (chiar daca tin cu ei, am si eu ochi), dar nu si anul acesta! Iar publicul doreste meciuri curate si reactioneaza cand pare ceva in neregula, ceea ce nu a fost cazul sambata.
    Am vazut ca esti suporter rapidist. Stii ca si despre meciul F.C. Arges - Rapid 0-2 au fost zvonuri? Ce sa inteleg, ca F.C. Arges a intrat in combinatii ca sa scape de retrogradare, iar Rapidul ca sa ia titlul? Sincer, eu cred ca atunci, ca si acum, s-a jucat doar pe teren.
    Quote Originally Posted by dan_oradea
    penalty-ul lu'zicu din meciul cu faru'n-a parut nimanui suspect ? nu te deranja sa raspunzi ...
    Penalty-ul lui Zicu din meciul cu Farul a fost de fapt al lui Baltoi... Zicu a fost cel faultat... de acord, a fost slab executat, dar si altii au tras prost cel putin o data in viata . Claudiu Raducanu a facut la fel in meciul Steaua - F.C. Arges, la scorul de 0-0, si Preda a aparat. In plus, Farul a ratat 3 lovituri de la 11 metri in acest retur.
    Daca tu suspectezi meciul acesta de aranjament, de ce a trebuit ca Pitestiul sa castige abia la ultima faza, in ultima secunda? De ce a trebuit sa intre Vladoiu, nerefacut, si sa forteze pana la final (cand a contribuit decisiv la gol), riscand o accidentare grava? (Vladoiu a primit ingrijiri medicale in ultimele minute, dar a insistat sa ramana pe teren) De ce a trebuit sa apere Curca ocazii clare in repriza a doua? De ce si-au creat constantenii faze foarte periculoase la poarta Argesului? De ce la final Tanase a sarit sa ii bata pe Zicu si pe Baltoi pentru ca ratasera cateva mari ocazii? Si de ce isi risca Farul soarta in ultima etapa? Sau, daca joaca cu Rapid, trebuie sa inteleg ca giulestenii au luat puncte la Pitesti, apoi Farul s-a lasat batuta in Trivale, stiind ca nu va avea probleme acasa in ultimul meci? Cam fantezist scenariul, tinand cont in primul rand de dramatismul partidei la care te referi. De data aceasta, nici macar ziaristii care vad blaturi peste tot nu au avut curaj sa comenteze.
    Chiar, cum ar fi trebuit sa se incheie ca sa nu consideri aranjament, egal sau cu victoria Farului? O victorie a pitestenilor trebuie sa insemne neaparat ceva suspect?
    Ma "deranjez" sa raspund pentru ca am fost acolo si pentru ca e normal sa avem un dialog, altfel ar ramane un simplu monolog, doar cu opinia ta.
    Quote Originally Posted by dan_oradea
    ps: respecte lu'dobrin si mutu, desi doar dobrin e 100% de-al vostru ... de unu', neaga ii zice, ai auzit ? multzamim de urare in rest ...
    Dobrin si Mutu sunt cei mai reprezentativi jucatori ai Argesului si initial i-am amintit doar pe ei dintr-o intreaga serie. Primul, un jucator genial, care nu a avut insa sansa unui transfer in strainatate, desi a fost solicitat chiar de Real Madrid. Al doilea, marea revelatie a campionatului italian si marea speranta a nationalei Romaniei. Adevarat, Mutu a trecut un an pe la Dinamo inainte de a merge la Inter. Dar si el este un produs 100% al scolii de fotbal conduse de familia Ianovschi, care a scos nenumarati jucatori de mare valoare (Radu II si Barbulescu au castigat chiar Cupa Campionilor Europeni cu Steaua, in 1986).
    Apoi, nu uita doi jucatori de varf care au venit de la Pitesti la Rapid: Barbu si Schumacher.
    Mi-as dori eu sa aiba Romania inca multi "ratati" ca cei pe care i-am amintitit aici.
    Despre Neaga, de acord: mare talent, dar viata extrasportiva lasa mult de dorit, ceea ce explica si randamentul scazut in ultima vreme. Dar, cum nu exista padure fara uscaturi, Rica e si el o exceptie.

    In rest, bafta multa in Cupele Europene Rapidului! Am auzit zvonuri ca multi ar vrea sa se retraga de acolo (Razvan Lucescu, Roberto Verdes, Bisconti, chiar Copos). Eu sper sa nu fie deloc asa, pentru ca o echipa unita, sudata si omogena inseamna mult mai mult decat 11 vedete puse sa joace impreuna. Iar Rapid a aratat anul acesta ca o adevarata echipa!

    P.S. Am preluat si fragmente din raspunsul pe care i l-ai dat lui ultravioletcanada:

    Quote Originally Posted by dan_oradea
    ca orice emigrant, ai impresia ca stii mai bine ce se petrece in tara ...
    Dar tu cum de ai impresia ca stii mai bine ce a fost la meciul cu Farul decat unul care l-a urmarit la fata locului? Ca pana si penalty-ul lui Baltoi l-ai vazut ca fiind al lui Zicu...

    Quote Originally Posted by dan_oradea
    ... la cat de greu va tarati de ani de zile izmenele prin divizia a ...
    In ultimii ani, locurile ocupate de F.C. Arges la finalul campionatului au fost:
    1996-1997: locul 7
    1997-1998: locul 3 (participare in Cupa UEFA)
    1998-1999: locul 4
    1999-2000: locul 5
    2000-2001: locul 5
    2001-2002: locul 10

    Dupa cum vezi, din 6 sezoane, in 5 am intrat in prima parte a clasamentului, iar in 4 ne-am luptat pentru podium. Reculul a venit incepand abia cu campionatul trecut. Asa ca, nene dan_oradea, documenteaza-te mai bine inainte de a veni cu afirmatii... ca e usor sa fii cu gura mare si sa spui tot felul de lucruri... mai greu e sa le argumentezi... ceea ce eu am facut peste tot in raspunsul meu si tu nu ai facut deloc

  2. #23
    sport legend rasheedkpenny's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti(L-V)/Brasov(SD)
    Posts
    3,313
    Reputatie
    1
    ca doar meritam sa fim campioni, nu?

  3. #24
    incepator
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    15
    Reputatie
    1

    Rapid? Mai degraba personal...

    Cand n-a intalnit echipe motivate Rapidul a luat-o pe coaja. Daca in tur a profitat de jocul impiedicat al celor trei echipe bucurestene rivale (ca Sportul n-a contat) in retur s-a impotmolit rau. Numai o minune (punctele pierdute prosteste de Steaua, seria de 9 meciuri fara victorie si jocul infect al lui Dinamo, jocul cu sincope al Nationalului a facut sa nu asistam la cea mai mare surpriza. Dar valoarea e sub cerinte. Cum ar arata Rapid fara Dolha, Iencsi, Godfroid si Bratu? Ca FCM Bacau!!!

    Ne bucuram de rezultate cu piticii. Dar cand or veni granzii?
    7 MAI - ziua fotbalului romanesc!!!

  4. #25
    sport legend rasheedkpenny's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti(L-V)/Brasov(SD)
    Posts
    3,313
    Reputatie
    1
    Cum ar fi aratat Steaua fara Aliuta, Raducanu si Oprita? Cum ar fi aratat Dinamo fara Danciulescu? Cum ar fi aratat National fara Sergiu Radu, Coman si Mitrovici?

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •