Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 21 of 23

Thread: Romania-Bosnia,Norvegia- Romania, pronosticuri , comentarii?

  1. #1
    THE VIKING Dorin's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Sweden
    Posts
    2,382
    Reputatie
    0

    Romania-Bosnia,Norvegia- Romania, pronosticuri , comentarii?

    Putem incepe a discuta despre meciul acesta ? Ce ne trebuie pentru a invinge ? Dorin

  2. #2
    THE VIKING Dorin's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Sweden
    Posts
    2,382
    Reputatie
    0
    Hai mai fratilor chiar va e frica de a comenta intrebarea mea ? Ce sa mai zicem atunci de fotbalistii care trebuie sa fie acolo? Dorin

  3. #3
    X
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    London
    Posts
    1,063
    Reputatie
    1
    O mentalitate noua de invingator????Si multa multa determinare?Si noroc?Eu zic ca va fii n egal 1-1!
    AFC Red member

  4. #4
    THE VIKING Dorin's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Sweden
    Posts
    2,382
    Reputatie
    0
    Interesanta victoria cu 1 - 0 dar poate si mai interesant golul lui Bratu . Semne bune inainte de Oslo ?! Eu as merge si mai mult pe jucatorii din campionatul intern care au motivatie si dorinta de afirmare decit pe vedetele de pe banca din strainatate care de multe ori ii timoreaza pe cei tineri Dorin

  5. #5
    X
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    London
    Posts
    1,063
    Reputatie
    1
    Eu nu as merge pe mana lor,pt simplu motiv ca sunt prea "fetite" si lenesi,nu lupta ca adevarati profesionisti,uita-te la Mutu cum cadea la orice impingere inainte, iar acum sta solid pe picioare!
    Iar vedetele din strainatate deobicei isi mai cunosc si adversari care cateodata sunt chiar in echipa lor de club!Deci avantaj...
    AFC Red member

  6. #6
    incepator
    Join Date
    May 2003
    Posts
    2
    Reputatie
    1

    danemarca - romania

    eu cred ca avem destule valori in fotbalul nostru destul sa facem o surpriza dar toteauna a existat un factor care a contribuit la rezultateledin ultima perioada si anume lipsa de concentratie si spiritul de echipa .Consider ca avem sanse multe de a ne califica la Euro

  7. #7
    THE VIKING Dorin's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Sweden
    Posts
    2,382
    Reputatie
    0
    Cel mai bine este ca datorita Bosniei ne putem aranja calificarea singuri si nu numai prin jocul rezultatelor Dorin

  8. #8
    X
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    London
    Posts
    1,063
    Reputatie
    1
    Hm..am mai postat asta pe undeva...dar ai vazut cum a jucat Bosnia cu Danemarca?Poate ca-s eu batut in cap dar daca joaca la fel de organizat s-ar putea sa-si dea din nou demisia generalu'care vad ca nu mai aduce nimic nou in strategia de joc a nationalei!!
    AFC Red member

  9. #9
    junior
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    137
    Reputatie
    1
    Pina la Danemarca va trebui sa trecem de Bosnia,si nu va fi deloc usor.Teoretic sanse ar fi,dar daca selectia la nationala va fi facuta ca la meciul cu Lituania ne putem lua adio!Jucatorii din campionatul intern pot fi convocati la nationala...dupa ce trec vreun an pe la o echipa de afara.Asta din (cel putin)doua motive:in primul rind acolo invata ce inseamna o competitie adevarata;apoi selectia ar putea fi obiectiva si nu influentata de diversi "patroni".Acum, daca e convocat unul de la(sa zicem)National,sar cei de la Steaua,Rapid,etc,ca de ce de la ei nu e convocat "cutare".

  10. #10
    MA vA ..... inter's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    15,059
    Reputatie
    1
    meciul cu bosnia e destul de dificil, daca nu marcam repede e cam nasol.
    la sarajevo in min 10 era 2-0 si meciul nu a mai avut istoric, daca aia intra la pauza cu un 0-0 la craiova , va fi foarte greu.
    parerea mea ca bosniecii vor veni sa se apere, asa ca noi va trebui sa atacam si sa finalizam, lucru care nu ne mai este familiar, deoarece nu prea mai avem atacanti adevarati .
    iar cu tactica generalului, cu plimbatu mingii, va fi cam greu sa le desfacem alora apararea, pt. ca cu exceptia lui Mutu, nu o sa avem jucatori care "stiu cu mingea "
    sper sa-i batem pt. ca numai asa ne mai mentinem sansele ( f. mici ) de calificare intacte.
    oricum ce am ajuns :? , sa ne temem de un meci cu bosnia....... tragic

  11. #11
    THE VIKING Dorin's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Sweden
    Posts
    2,382
    Reputatie
    0
    Meciul se apropie tot mai tare .Cum mai stati cu moralul ?
    Se pare ca meciurile din campionatul intern acapareaza tot interesul... Dorin

  12. #12
    Pitestean Tudose's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,485
    Reputatie
    1
    Ma gandesc in primul rand ca trebuie sa trecem cu bine de meciul cu Bosnia. Va fi o presiune mare asupra jucatorilor, care probabil se vor arunca in atac de la inceput. Un gol rapid ne-ar descatusa. Este de luat in considerare si sprijinul spectatorilor din Craiova.
    Rezultatul meciului cu Norvegia depinde in mare masura de moralul cu care se vine dupa partida cu Bosnia. In cazul unui succes cu echipa lui Sliskovic (ceea ce eu cred si doresc), mizez pe un egal la Oslo.

  13. #13
    Senior Member Ayrton's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    5,899
    Reputatie
    1
    Eu zic sa modifici titlul subiectului in "Romania-Bosnia si Norvegia-Romania" ca tot se disputa meciurile legate, la 4 zile unul de celalalt, si vad ca lumea posteaza pentru ambele meciuri.

    Eu sunt optimist, zic 2-1 cu Bosnia si 3-1 pentru tricolori in Norvegia.
    De ce? Pai in primul rand mizez pe dorinta de revansa a jucatorilor in fata suporterilor tricolori, iar apoi, la Oslo, va fi mai usor: deja ne batem pentru primul loc, iar de la nordici nu mi-e frica decat de Riise... Dar Mutu e mult mai bun.
    Goluri in ambele meciuri pentru Mutu: 1 la Craiova, 2 la Oslo.

  14. #14
    sport legend Drakoness's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Posts
    390
    Reputatie
    1
    Imi parte rau ca nu pot sa fiu la fel de optimist ca ceilalti: daca meciul cu Bosnia ar trebui sa fie totusi o formalitate - adica o victorie, in meciul cu Norvegia ar trebui sa facem un egal ( o victorie doar cu noroc).
    Oricum speranta moare ultima, asa ca HAI ROMANIA!

  15. #15
    Pitestean Tudose's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,485
    Reputatie
    1
    Ma tem ca nu va fi doar o simpla formalitate cu Bosnia. M-as bucura sa ma insel si sa batem lejer la Craiova
    O victorie cu Bosnia si un egal in Norvegia ar fi doua rezultate foarte bune. Dar cine nu si-ar dori doua victorii?
    Miza pe Mutu si pe dorinta de revansa a tricolorilor!
    HAI ROMANIA!
    Quote Originally Posted by Drakoness
    Imi parte rau ca nu pot sa fiu la fel de optimist ca ceilalti: daca meciul cu Bosnia ar trebui sa fie totusi o formalitate - adica o victorie, in meciul cu Norvegia ar trebui sa facem un egal ( o victorie doar cu noroc).
    Oricum speranta moare ultima, asa ca HAI ROMANIA!

  16. #16
    junior
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    62
    Reputatie
    1

    Rapa

    daca nu schimbam ceva, e tragic. Ne temem si de Bosnia, acasa! Pana acum un an-doi, numa' Franta si Italia au reusit sa ne bata acasa, in rest, radeam tot!Nici nu ne puneam problema!Acum.....ne ducem de rapa! O sa luam drumul Ungariei si Poloniei! Adica, de la locul 3 in jos!
    Crisrom
    Hai RAPIDU'!!!

  17. #17
    ...
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,420
    Reputatie
    1
    Ramin la convingerea deja exprimata : meciul cu BOSNIA nu va fi usor dar vom obtine cele trei puncte !
    NORVEGIA are joc cu DANEMARCA. Daca obtin trei puncte sint ca si scapati !
    Sa vedem pe cine-l vor mai tine...picioarele, miercuri !

    BOSNIA joaca fara 5-6 titulari !
    Exact ca in jocul tur !

    O noua NECALIFICARE ne-ar apropia de ALBANIA !
    Pe piata EURO fotbalistii romani nu prea mai au cautare. UNII mai sint cumparati pentru a fi tinuti pe banca, in speranta...

    Acesta este rezultatul unui campionat de...doi bani !
    Si, noua structura competitionala va ingrasa...lenea (ma refer la DIVIZIA B !) !
    Unde NIMIC NU E... NIMIC NU VINE !

  18. #18
    manager Cipangoo's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    332
    Reputatie
    1
    Cu Bosnia ar trebui sa castigam. Si s-a dovedit ca in ultima vreme s-a cam schimbat balanta. De unde inainte eram super buni in aparare, acuma avem o aparare destul de onorabila, cu inerentele exceptii si un atac bunicel. In schimb la mijloc e jale. Pancu ar trebui sa ne scoata din mocirla dar se pare ca sufera de sindromul mutu, care si el a jucat ca pasta primele meciuri la nationala. Daca isi revine si el macinam. Sperante mai sunt si cu bratu dar mi se pare mie ca el e mai ales un jucator grozav de deplasare, contraatac. la viteza pe care o are... De meciul cu ne\orvegia nu stiu. Nu m-a impresionat nici Danemarca, nici Norvegia. Ar trebui sa le batem pe amandoua. Problema e ca nici romania nu m-a impresionat si acuma sunt subiectiv... Dar poate avem si noi noroc macar odata...

  19. #19
    THE VIKING Dorin's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Sweden
    Posts
    2,382
    Reputatie
    0
    Romania a avut intotdeauna probleme in pozitia de favorit . In principiu au avut pozitia asta si la startul calificarii. Din pacate /fericire situatia se schimba si norvegienii si danezii(vezi meciul cu Bosnia ) pot cadea pe infatuare. Norvegia nu este nici pe departe ceea ce a fost acum citiva ani . Eu cred ca pina la urma se alege intre noi si danezi ! Dorin

  20. #20
    sport legend rasheedkpenny's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti(L-V)/Brasov(SD)
    Posts
    3,313
    Reputatie
    1
    eu sunt mai pesimist si zic egal cu Bosnia... in rest nu vreau inca sa ma pronunt!

  21. #21
    THE VIKING Dorin's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Sweden
    Posts
    2,382
    Reputatie
    0
    Momentul adevarului a sosit . Acum e ....atunci ! Hai Romania ! Am sa vad meciul la Oslo si am sa scriu de cum au vazut norvegienii ! Revin dupa meciul cu Bosnia ! Dorin

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •