Results 1 to 9 of 9

Thread: Parerea mea despre Poli

  1. #1
    junior
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    far away
    Posts
    90
    Reputatie
    1

    Parerea mea despre Poli

    Sunt nascut si copilarit in TM, apoi emigrat auirea-n America de Nord, dar dragostea fatza de Poli Tm a ramas nestirbita.
    Desi acum m-am reprofilat (datorita conditziilor vitrege de aici 8) ) pe Basket & Hockey, nu am uitat si nu voi uita niciodata clipele fericite traite alaturi de formatzia favorita in RO. de la 1-0 cu Celtic, la 9-1 cu Poli Iasi, la drumul cu peripetzii din '95 la Cluj cind am fost vinati in tren de politie, la atmosfera feerica a galeriei CVUCS, prima galerie care a aparut la un jurnal de stiri din RO, din care, cu modestie, am facut si eu parte...
    Poate ca Steaua e cea mai titrata echipa de club din Ro, poate ca Dinamo si U Craiova au scris pagini de istorie ale fotbalului romanesc in 1982-83, dar ca banatean linga inima mi-au fost intotdeauna: Poli, CFR TM, UMT si chiar Electrica.
    Fiecare dintre noi are o echipa favorita, de aceea respect iubirea fiecarui microbist.
    Am scris acest mesaj, deoarece am vazut multe mesaje scrise (in general de bucuresteni) care bateau cimpii ca Poli AEK e de fapt Bragadiru'...
    Eu eram deja plecat din RO cind aceasta fuziune a avut loc, asa ca nu pot spune prea multe despre geneza formatiei Poli AEK, dar pot spune ca daca pt galeria CVUCS nu ar fi existat o echipa, ar fi trebuit inventata...
    Sunt convins ca si asa in situatia financiara precara in care se afla fotbalul din vestul tarii, Timisoara nu va scapa din mina ocazia de a avea formatia proprie in Divizia A si ca POLI va reinvia ca si pasarea Phoenix.
    Promit ca daca Poli va ajunge vreodata in preliminariile Champions League voi fi prezent la meci

    Toate cele bune si "Un Paste fericit!" tuturor!
    Dreams are made IF people try.

  2. #2
    junior
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    136
    Reputatie
    1
    Care Poli? Iasi sau Timisoara? Prima joaca in B1 si are sanse la baraj, si a doua in "D Timis"
    Mama te iubesc, dar nu ca pe UTA!!!

  3. #3
    sport legend Azur89's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Posts
    652
    Reputatie
    1
    Si tu cu care tii mai tare? Cu prima, de unde au plecat parintii tai, sau cu a doua, adica unde trebuiau sa ajunga (daca nu-i prindea nashul)?
    Smile, its good for you!

  4. #4
    junior
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    136
    Reputatie
    1
    Azur ma bucur ca mai traiesti. Apropo cu cine tin, cu o legelda vie a fotbalului romanesc: UTA!!! Cu fulgerul bragadiru sigur nu. Paste fericit si tie.
    Mama te iubesc, dar nu ca pe UTA!!!

  5. #5
    Retired
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,205
    Reputatie
    1
    Poli Ejido (Spania- Secunda Division), pe bune. Totusi, nu tin cu ei ca imi plac Las Palmas, un fel de UTA la ei, din pct de vedere al palmaresului.
    :forza uta: :forza uta:

  6. #6
    sport legend deep purple's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,110
    Reputatie
    1
    Njock, ar trebui sa faci ca strutzul. Sunt 2 sau 3 curse Timisoara- Iasi care trec prin Arad. Toti le cunosc ca stateau cu inima in dinti sa nu pice cu tot cu tren in Mures ca "desteptii" de la Arad nu reazlizeaza ca-i podu' iesit din garantie. Pana una alta, UTA (cu regret) e deja cu ambele picioare in B. Poli e la 4 puncte de locul 6... adica Ceahlaul, in timp ce sunt alte 6 etape de joc. 18 puncte!

  7. #7
    Moderator oaspetele's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bistrita
    Posts
    1,545
    Reputatie
    0

    Re: Parerea mea despre Poli

    Quote Originally Posted by amadeus
    Sunt nascut si copilarit in TM, apoi emigrat auirea-n America de Nord, dar dragostea fatza de Poli Tm a ramas nestirbita.
    Desi acum m-am reprofilat (datorita conditziilor vitrege de aici 8) ) pe Basket & Hockey, nu am uitat si nu voi uita niciodata clipele fericite traite alaturi de formatzia favorita in RO. de la 1-0 cu Celtic, la 9-1 cu Poli Iasi, la drumul cu peripetzii din '95 la Cluj cind am fost vinati in tren de politie, la atmosfera feerica a galeriei CVUCS, prima galerie care a aparut la un jurnal de stiri din RO, din care, cu modestie, am facut si eu parte...
    Poate ca Steaua e cea mai titrata echipa de club din Ro, poate ca Dinamo si U Craiova au scris pagini de istorie ale fotbalului romanesc in 1982-83, dar ca banatean linga inima mi-au fost intotdeauna: Poli, CFR TM, UMT si chiar Electrica.
    Fiecare dintre noi are o echipa favorita, de aceea respect iubirea fiecarui microbist.
    Am scris acest mesaj, deoarece am vazut multe mesaje scrise (in general de bucuresteni) care bateau cimpii ca Poli AEK e de fapt Bragadiru'...
    Eu eram deja plecat din RO cind aceasta fuziune a avut loc, asa ca nu pot spune prea multe despre geneza formatiei Poli AEK, dar pot spune ca daca pt galeria CVUCS nu ar fi existat o echipa, ar fi trebuit inventata...
    Sunt convins ca si asa in situatia financiara precara in care se afla fotbalul din vestul tarii, Timisoara nu va scapa din mina ocazia de a avea formatia proprie in Divizia A si ca POLI va reinvia ca si pasarea Phoenix.
    Promit ca daca Poli va ajunge vreodata in preliminariile Champions League voi fi prezent la meci

    Toate cele bune si "Un Paste fericit!" tuturor!
    la fel.

    frumos zis.

    da am si io o intrebare : ce am putea adauga noi la un topic de tipul pararea mea despre Poli Timisoara ??
    Schumi? the only one!

  8. #8
    sport legend Azur89's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Posts
    652
    Reputatie
    1
    De exemplu se poate spune ca echipa nu are orizont. Pot spune ca nu are caracter. Pot afirma ca nu sint uniti....

    Si asta vine din partea unui suporter al lor...

    Jucatorii se injura pe teren mai rau decit galeria dinamovista... Antrenorul ii injura de pe margine ca la ...dinamo... Talent este, zic eu, exista 4-5 jucatori de A in echipa, si asta ar trebui sa fie suficient in conditiile in care ceilalti si-ar da sufletul pe teren sa joace mingea, in loc sa-si strice ochii uitindu-se dupa vreun coechipier sa vina sa intervina...

    In rest , Hai Poli, si bine ca mai sint numai 6 etape, iar UTA e in B deja....Acum sa vedem cine se mai sacrifica ptr. noi..Otelul?
    Smile, its good for you!

  9. #9
    junior
    Join Date
    Mar 2003
    Posts
    76
    Reputatie
    1
    Poli-echipa mea de suflet ,alaturi de UMT,CFR ,Electrica... -dar din pacate echipa din teren are un traseu asemanator Rocarului ,inceput fulminant ... sfarshit catastrofal,totushi sper sa batem otzelul shi sa ne salvam fara ca regulamentul sa se schimbe(sa tremure dinamo ,nu de alta)!!! FORZA VIOLA UNICA!!!!!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •