View Poll Results: Este Steaua echipa numarul 1 din Romania ?

Voters
28. You may not vote on this poll
  • DA, performantele din ultimii ani si palmaresul spun asta

    22 78.57%
  • NU, chiar daca nu au facut mare lucru sunt alte echipe mai bune

    6 21.43%
Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 22 to 40 of 40

Thread: Caz unicat in Europa ! ! !

  1. #22
    Banned
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    2,943
    Reputatie
    0
    Dar haideti sa ne amintim si prin ce metode a ajuns Steaua in cupele europene in ultimii 5 ani...

  2. #23
    sport legend
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    4,432
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by eventHorizon View Post
    OMG!
    Tu intai trebuie sa-i multumesti invatatoarei ca ai trecut clasa intai.
    Stii, procesul asta de strangere a punctelor e bazat pe meciuri disputate in cupele europene. Una fara alta nu se poate cand e vorba de coeficienti si ierarhii.
    Daca Steaua a strans, chit si fara dorinta expresa de a crea avantaje ulterioare Romaniei, destule puncte incat sa ne aduca acum pe un loc 7, atunci merita cel putin un minim respect si ,,un multumesc" din partea celorlalte echipe.
    E la fel ca munca unui roman intr-o tara straina. El munceste acolo pentru bani si in interesul lui, iar cand se intoarce in tara inevitabil ajuta PIB-ul tarii introducand valuta noua in sistemul monetar. A vrut el sa ajute economia tarii? Pe dracu,a muncit cum a stiut el mai bine si mai folositor pentru familia lui.

    Da, stai linistit, o sa inveti despre astea la liceu. Doamne ajuta!
    Nu stiu cu ce m-a ajutat pe mine steaua ca sa-i multumesc,sau sa-i arat respect.Pe mine nu ma incalzesc cu absolut nimic punctele adunate de ei.
    Eu sper sa inveti sa nu mai fii atat de *******,dar cine sa te mai invete pe tine asta?ma mir cum de te-au lasat parintii sa iesi din casa.

  3. #24
    Odd interaction eventHorizon's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,566
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by mihai_alex View Post
    Nu stiu cu ce m-a ajutat pe mine steaua ca sa-i multumesc,sau sa-i arat respect.Pe mine nu ma incalzesc cu absolut nimic punctele adunate de ei.
    Eu sper sa inveti sa nu mai fii atat de *******,dar cine sa te mai invete pe tine asta?ma mir cum de te-au lasat parintii sa iesi din casa.
    Q.e.d.
    He may be cast in bronze, but he′s still capable of producing truly golden moments...

  4. #25
    Banned
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    2,943
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by mihai_alex View Post
    Nu stiu cu ce m-a ajutat pe mine steaua ca sa-i multumesc,sau sa-i arat respect.Pe mine nu ma incalzesc cu absolut nimic punctele adunate de ei.
    Eu sper sa inveti sa nu mai fii atat de *******,dar cine sa te mai invete pe tine asta?ma mir cum de te-au lasat parintii sa iesi din casa.


    Trebuie sa le multumesti...nu stai in casele construite de ei ?

  5. #26
    sport legend
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    4,432
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by eventHorizon View Post
    Q.e.d.
    Acelasi lucru se aplica si la tine,*******ule.
    Quote Originally Posted by Nico21 View Post
    Trebuie sa le multumesti...nu stai in casele construite de ei ?
    Da-ti o palma din partea mea.

  6. #27
    Banned
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    2,943
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by mihai_alex View Post
    Acelasi lucru se aplica si la tine,*******ule.


    Da-ti o palma din partea mea.

    ...Hihihi...credeam ca stai la bloc...

  7. #28
    sport legend
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    4,432
    Reputatie
    1
    Tu crezi cam multe pt un gogoman.
    N-as avea incredere in judecata ta daca as fi in locul tau.

  8. #29
    Banned
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    2,943
    Reputatie
    0
    Hihihi...deci dupa ce duci vaca la pascut,te apuci de navighat pe net la conacul de la Manjina ?

  9. #30
    lejendă
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    București
    Posts
    7,257
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by mihai_alex View Post
    Acelasi lucru se aplica si la tine,*******ule.


    Da-ti o palma din partea mea.
    Mai dar periculos mai esti... ai face bine daca te-ai potoli si daca ai reflecta putin inainte sa mai scrii ceva pe aici. Cu jignirile n-ajungi nicaieri. De fapt, ajungi, dar doar acolo unde n-ai vrea sa fii.

  10. #31
    sport legend paul30's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Spania, Alicante
    Posts
    1,313
    Reputatie
    1
    Bai stelistilor, daca nu ar fi fost luati cu arcanul la steaua si dinamo toti jucatorii de valoare din tara alte echipe ar fi castigat campinatul, cupa sau un loc in europene si ar fi scos punctele pentru care se pare ca trebuie sa fi recunaoscatori. Ati distrus fotbalul intern cu aranjamentele si magariile pe care le-am inghitit toti in timpul lui Ceausescu si acum aveti tupeul de a va lauda cu asta? Mi-ar fi rusine in locul vostru. Cu ce va mai laudati? Cu manifestarile multidinare de oda parintelui iubit cele mai numeroase din tara? Cati din jucatorii valorosi de la steaua si dinamo din epoca odiosului sunt nascuti in Bucuresti?
    prostiei

  11. #32
    Banned
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    644
    Reputatie
    0
    prietene e vorba de ultimii 5 ani..nu de acum 20

  12. #33
    lejendă
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    București
    Posts
    7,257
    Reputatie
    1
    Nea Paul, stai bre ca alea s-au intamplat cu vreo 20 de ani in urma, aici se discuta despre punctele aduse de echipele romanesti in ultimii 5 - 10 ani.

    Edit: e, uite, cum zice si SS Lazio.

  13. #34
    sharpshooter Ted's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    in the penalty box
    Posts
    3,463
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by paul30 View Post
    Bai stelistilor, daca nu ar fi fost luati cu arcanul la steaua si dinamo toti jucatorii de valoare din tara alte echipe ar fi castigat campinatul, cupa sau un loc in europene si ar fi scos punctele pentru care se pare ca trebuie sa fi recunaoscatori. Ati distrus fotbalul intern cu aranjamentele si magariile pe care le-am inghitit toti in timpul lui Ceausescu si acum aveti tupeul de a va lauda cu asta? Mi-ar fi rusine in locul vostru. Cu ce va mai laudati? Cu manifestarile multidinare de oda parintelui iubit cele mai numeroase din tara? Cati din jucatorii valorosi de la steaua si dinamo din epoca odiosului sunt nascuti in Bucuresti?
    s-a trezit si nea Ion ... culca-te la loc!
    If you get in trouble, just go back in time!

  14. #35
    Mereu Campioni dede's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Cluj
    Posts
    14,166
    Reputatie
    1
    pana una alta... maine mai aducem 2 pct
    Increderea absoluta in victorie este insasi cheia victoriei.

  15. #36
    non-ultras Vladek's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Bruxelles ... deocamdata
    Posts
    5,050
    Reputatie
    1
    Pana una alta ... CFR-ul e pe punctul sa reuseasca la prima participare ceea ce noi cred ca n-am reusit niciodata : castiga acasa la o echipa italiana. Si nu la orice echipa, ci la Roma. Bravo lor, au batut 100% meritat.

    Alo, se aude baieti ? Dupa cum se vede, poti sa te duci in CL si cu alte scopuri decat bifatul condicii de prezenta.

  16. #37
    Mereu Campioni dede's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Cluj
    Posts
    14,166
    Reputatie
    1
    vedem noi maine
    Increderea absoluta in victorie este insasi cheia victoriei.

  17. #38
    Team OLS Adi Da Samraj's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    3,729
    Reputatie
    1
    am votat : DA, performantele din ultimii ani si palmaresul spun asta
    Rezonez la vibratiile ezoterice ale gintei patriarhale exhaustive... habitand in dihotomia elucubranta a viziunilor dialecticii metafizicului imbecilizant...

    Stand pe marginea imaginara a sferei elipsoidale generata de vibratiile epileptice ale atomului universului, ma intreb: Ce am de haleala ?

    ex-Toraxa

  18. #39
    sport legend
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    3,937
    Reputatie
    1
    Asta o stiam cu totii si cifrele nu mint. Steaua este si va ramane pentru mult timp locomotiva fotbalului romanesc. Unii mai scot capul si mai scot niste rezultate foarte bune (bravo CFR pt meciul de aseara !) dar la performantele Stelei si la constanta sa in Europa e foarte greu sa ajungi. Nu vorbesc de anii 80 ci de ce am facut in ultimii 5 ani.
    Quote Originally Posted by paul30 View Post
    Bai stelistilor, daca nu ar fi fost luati cu arcanul la steaua si dinamo toti jucatorii de valoare din tara alte echipe ar fi castigat campinatul, cupa sau un loc in europene si ar fi scos punctele pentru care se pare ca trebuie sa fi recunaoscatori. Cati din jucatorii valorosi de la steaua si dinamo din epoca odiosului sunt nascuti in Bucuresti?
    Si acum ce ai vrea, sa fi fost un fel de Bilbao ? Citeste-ti semnatura si mai reflecteaza.

    "Nu este adevarat ca jucatorii erau adusi cu forta la Steaua si Dinamo inainte de Revolutie ! Cine face afirmatii de acest gen nu poate fi decat o jigodie. Fotbalistii acelor vremuri au mai spus-o, toti isi doreau sa joace la marile echipe din capitala si nimeni nu a fost luat cu arcanul" - un fost jucator al Stelei 86, venit de la Galati.

  19. #40
    sport legend
    Join Date
    Oct 2008
    Posts
    530
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by SAMM View Post
    Steaua a strîns 57 de puncte în competițiile europene începînd din 2003, aproape tot atîtea cîte au cîștigat restul formațiilor românești, care au adunat împreună 70 de puncte. Aceasta înseamnă o contribuție de 45% la punctajul României, procentaj cu care Steaua se află detașat pe primul loc într-un top al aportului formațiilor din țările aflate pe primele poziții în clasamentul UEFA. Trupa din Ghencea este urmată de PSV Eindhoven, care a adus 34% din punctele Olandei, și de Benfica, cu o contribuția de 30% la coeficientul Portugaliei.

    Aportul celor mai bune echipe din fiecare țară la coeficientul UEFA
    Steaua (România) 44,9%
    PSV Eindhoven (Olanda) 33,7%
    Benfica (Portugalia) 30,2%
    ȚSKA Moscova (Rusia) 28,9%
    AC Milan (Italia) 23,1%
    Bayern (Germania) 21,6%
    Lyon (Franța) 21,1%
    Liverpool (Anglia) 18%
    Barcelona (Spania) 16,4%

    Fără Steaua eram pe 18!
    Dacă Steaua nu ar fi strîns nici un punct în ultimii 5 ani în Europa, România ar fi avut un coeficient de 22,6, cu care s-ar fi situat pe poziția 18 în clasamentul UEFA! În această situație, CFR Cluj ar fi jucat două tururi preliminare pentru a ajunge în grupele Ligii, iar Steaua ar fi jucat în Cupa UEFA, unde mai aveam doar două participante: Unirea Urziceni și Rapid.


    Sa multumim Stelei ! ! !
    Bravo baieti forta campionii
    vrei sa spui dinamo si rapid

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •