Results 1 to 21 of 21

Thread: cine retrogradeaza?

  1. #1
    incepator
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    9
    Reputatie
    1

    cine retrogradeaza?

    Ar fi interesant sa discutam ,sa pronosticam ,cine va retrograda anul asta ,in care toate echipele de la locul 10 ,si as include si Dinamo ,au sanse sa retrogadeze.Ne-ar surprinde ,ne-ar bucura o retrogradare a lui Dinamo in divizia B?
    nu e de ajuns sa vrei,trebuie sa vrei de ajuns

  2. #2
    junior
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    136
    Reputatie
    1
    Otelul si Sportul direct, si Uta- Poli-Aek joaca barajul. E parerea mea. Depinde foarte mult de etapa "24".
    Mama te iubesc, dar nu ca pe UTA!!!

  3. #3
    cogito ergo sum
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,393
    Reputatie
    1
    UTA si Sportul direct, Poli si inca cineva (probabil Farul) la baraj.

  4. #4
    incepator
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    9
    Reputatie
    1
    Mi s-a parut ciudat ? ca nimeni nu a indicat Dinamo,care sincer sa fiu are mari sanse ,daca o continua tot asa,la retrogradare.Nu au invins de vreo 9 meciuri,si sincer nu mi se pare ca situatia sa se imbunatatiasca .S-ar putea sa fie cum ai zis cristi , alaturi de POLI ,Dinamo sa fie urmatoarea candidata la baraj .Sint foarte curios dupa aceasta etapa 24 sa vedem cum se mai "limpezesc" lucrurile si ce alte concurentze ciocan ciocan ciocan si ce aliantze bere bere bere vor aparea in zona retrogradari.
    nu e de ajuns sa vrei,trebuie sa vrei de ajuns

  5. #5
    manager Cipangoo's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    332
    Reputatie
    1
    UTA si Sportul din rect si la baraj Otelul si Farul la baraj.

  6. #6
    Pitestean Tudose's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,485
    Reputatie
    1
    UTA si Sportul direct.
    Poli AEK si Farul la baraj.

  7. #7
    Atlant Sorin's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Montreal
    Posts
    695
    Reputatie
    1
    ceahlaul si otelul se duc la baraj :shit: :shit:

    dinamo si UTA direct

    Dar cu sandu si dragomir ce facem? :vomiton:

  8. #8
    incepator
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    9
    Reputatie
    1
    lol...sorin
    nu stiu cum ii vezi pe ceahlaul retrograda-ti ca ei sunt totusi pe locul 6 ,destul de departe de retrogradare . cit despre sandu si mitica ,ei nu retrogradeaza,ei cistiga mereu,si daca intrebi "de ce?",simplu pt ca ei nu au adversari P P P ciocan ciocan ciocan ,si mai sunt si buni prieteni bere bere bere ,ceea ce conteaza atunci cind vrei sa cistigi; in fata presei si a opiniei publice ei apar ca niste angel angel angel ai fotbalului romanesc. Vezi aici pierd "masele po****re" ,desi sunt o putere totusi nu au putere.
    nu e de ajuns sa vrei,trebuie sa vrei de ajuns

  9. #9
    Toronto FC 07Ex's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    Streetsville, ON
    Posts
    1,227
    Reputatie
    1
    Imi placi Sorine!!!

    Din pacate nu cred ca nici Ceahlaul si nici Dinamo nu vor retrograda.
    Direct vor retrograda UTA (nu mai au nici o sansa) si Otelul. La baraj Sportul si Poli AEK.

  10. #10
    sport legend Azur89's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Posts
    652
    Reputatie
    1
    la fel....

    UTA si Otelul direct, Farul si Poli la baraj... Daca e sa pice Sportul sau dinamo, vine gaselnita cu campionat de 18 echipe, si nu mai pica nimeni...
    Smile, its good for you!

  11. #11
    MasterOfPuppies apparte's Avatar
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    Orasul rosu-albastru
    Posts
    2,788
    Reputatie
    1
    Direct,nimeni(poate cu exceptia UTA)!Se pare ca pe data de 5 mai Adunarea extraordinara a LPF va hotari ca Divizia A sa aiba 18 echipe!Cu decizia asta se va hotari si soarta campionatului!Ultimele 2 echipe vor juca baraj cu conditia sa adune 30 de puncte(de aici si pesimismul in ceea ce o priveste pe UTA)!Oare cine ar avea interesul sa creasca numarul de echipe din A?Raspunsul e destul de simplu...ghiciti cumva?

  12. #12
    senior ultravioletu's Avatar
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    Heidelberg
    Posts
    168
    Reputatie
    1
    vor retrograda bistrița și ceahlăul, iar poli și uta se vor bate cu argeșul pentru campionat.

    (am uitat să zic, este la campionatul meu de la FIFA 2000).

    În lumea reală, m-ar bucura să "retrogradeze" Sandu și cu Dragomir... dar se pare că nu avem noi norocul ăsta.

  13. #13
    Moderator oaspetele's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bistrita
    Posts
    1,545
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by ultravioletu
    vor retrograda bistrița și ceahlăul, iar poli și uta se vor bate cu argeșul pentru campionat.

    (am uitat să zic, este la campionatul meu de la FIFA 2000).

    În lumea reală, m-ar bucura să "retrogradeze" Sandu și cu Dragomir... dar se pare că nu avem noi norocul ăsta.

    la cat de versat e old papa jean , cred ca s-ar scoate si in lumea virtuala ,........
    Schumi? the only one!

  14. #14
    Toronto FC 07Ex's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    Streetsville, ON
    Posts
    1,227
    Reputatie
    1
    Ce tampenie mai e si asta cu campionatul de 18 echipe? Noi in loc sa inaintam si sa nu stim cum sa facem sa imbunatatim situatia din fotbalul autohton noi mergem inapoi.
    Pai daca vom avea 18 echipe iar se va ajunge sa se faca blaturi (mai multe decat acum) ca sa nu mai vorbim de faptul ca se va ajunge sa stim retrogradatele cu 10-12 etape inainte de final asa cum s-a intamplat in anii '90.

  15. #15
    incepator
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    9
    Reputatie
    1
    Ca la noi la nimenia...si tare imi e teama ca astia nu au de gind sa mareasca campionatul la 18 echipe de acum,ci incalzesc si ei apele poate la anul . Cum ziceai 97 sir blaturile se vor inmulti si se vor cunoaste retrogradatele cu mult inainte de sfirsitul capionatului,dar asta inseamna ca "ei" vor putea conduce mai "bine " destinele fotbalului romanesc. In felul asta vor putea controla situatia mai indeaproape si chiar banii care vor circula dintr-o parte in alta.Pe masura ce ne apropiem de sfirsitul campionatului ,retrogradarea va deveni din cee in ce mai interesanta .
    v-as propune citeva pronosticuri pt meciurile chei cu influenta la retrogradare
    DINAMO-FARUL x
    "POLI" -OTELUL 1,x
    CRAIOVA-SPORTUL 1
    ARGES-RAPID x2
    nu e de ajuns sa vrei,trebuie sa vrei de ajuns

  16. #16
    junior
    Join Date
    Mar 2003
    Posts
    76
    Reputatie
    1
    laba raj:UTA shi dinamo direct:nimeni

  17. #17
    Retired
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,205
    Reputatie
    1
    De cazut as vrea sa cada direct Bistrita, Ceahlaul, Dinamo chiar si Astra. Prietenii stiu de ce! In realitate sigur va cadea UTA! Apoi plutonul cu AEK-Poli, Otelu, Sportul,... isi va desemna inca o candidata. Faza cu 18 echipe nu cred ca-i corecta, apoi cred ca ar fi un pas inapoi. Mai degraba am avea nevoie doar de 12 echipe sau de un campionat cu play-off la titlu si retrogradare. Doar asa se pot cerne aproape perfect valorile si se pot "vedea" echipele. Oricum :forza uta:

  18. #18
    sport legend Azur89's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Posts
    652
    Reputatie
    1
    Zic eu ca e bine sa se treaca la 18 echipe... Nici 20 n-ar fi rau, impartite in doua grupe geografice, ptr. reducerea costurilor. Sau 24 in 4 serii, cu play-off la sfirsit....

    Marele avantaj e ca s-ar reintroduce in circuitul diviziei A unele localitati care au disparut complet, si care in conditiile actuale nici nu prea au sanse in viitorul apropiat...

    Altfel spus, nu vad legatura intre nr de echipe si nr de blaturi....Doar daca consideram ca fiecare meci e balt, si atunci in loc sa avem 8 blaturi de etapa, avem 9... Altfel, insa, nu e nici o diferenta...Daca nu credeti, sunati-l pe Padureanu sa vedeti ce zice...
    Smile, its good for you!

  19. #19
    Moderator oaspetele's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bistrita
    Posts
    1,545
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Daphix_
    De cazut as vrea sa cada direct Bistrita, ....

    lasand la o parte sentimentele de drag si dor , pe care mai fiecare microbist le incearca vizvi de persoana lu Padureanu , gloria chiar are echipa dee divizia A.......

    asa ca.....
    Schumi? the only one!

  20. #20
    Retired
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,205
    Reputatie
    1
    "As vrea" am scris... deci nu am spus ca Bistrita nu are echipa de div.A. Oricum, Bistrita zic eu ca putea fi mai sus in clasament...

  21. #21
    incepator
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    9
    Reputatie
    1
    POLI a facut egal acasa cu otelul ce_carnati ce_carnati si se pare ca au si jucat prost,au fost fluierati pt prima oara pe propriul teren damn damn damn ,nu-i a buna.Chiar daca POLI se salveaza trebuie neaparat sa isi intareasca lotul;e prea de tot sa termini turul pe locul 3-4 si returul te lupti sa nu retrogradezi ce_carnati ce_carnati ce_carnati
    nu e de ajuns sa vrei,trebuie sa vrei de ajuns

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •