Page 3 of 17 FirstFirst 1234513 ... LastLast
Results 43 to 63 of 355

Thread: Steliana Nistor

  1. #43
    sport legend
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    689
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by axel rom View Post
    stiu dar ma gandeam ca poate pana la olimpiada or mai aparea vreo 2-3 gimnaste mai bune era sa zic cu note peste 15 da nus cum o sa fie cu codu de punctaj nou... si stela sa mai incerce daca ii permite sanatatea sa mai ajute pana la mondialele de la anu nimic mai mult
    Parerea mea este ca Cerasela este singura care poate urca la acest aparat, face cu multa usurinta si frumos paralelul, nu stiu daca tehnic va ajunge la nivelul Stelianei dar cel putin dintre fetele de acum ea are si cred ca va face paralele frumoase.

  2. #44
    incepator
    Join Date
    Aug 2008
    Posts
    13
    Reputatie
    1
    Steliana a avut mare ghinion cu durerile de spate in acest an, tocmai cand ar fi fost ideal sa fie in forma fizica buna. La Beijing a facut cat a putut si totusi, in ciuda faptului ca a dat totul, cred ca este si ea dezamagita, nu de prestatia ei, ci pur si simplu pentru ca unele lucruri care nu depindeau de ea au mers cum nu se putea mai rau.

    Ar fi excelent sa poata continua (fara dureri de spate) si sa aiba o perioada lunga lipsita de accidentari, pentru ca medaliile o asteapta in continuare.

  3. #45
    junior
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Cluj-Napoca
    Posts
    126
    Reputatie
    1
    Nu putem crede ce scrie Libertatea cat timp ea a spus clar ca in 1 octombrie anunta.
    Libertatea e un fel de cancan, poate chiar mai rau... O certitudine vom avea pe 1 octombrie. Eu sper sa fie decizia pe care o asteptam cu totii, sa ramana in gimnastica.

  4. #46
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    La stirile sportive de pe TVR1 a fost un scurt reportaj despre Steliana, iar aceasta a declarat ca se retrage oficial din activitate si ca de acum se va axa pe facultate.
    Motivele retragerii au fost problemele de sanatate, in principal problemele de la spate.

    Imi pare rau ca s-a retras dar e mai bine asa pentru ea, caci sanatatea e mai importanta decat orice pe lume!
    www.fangymnastics.com

  5. #47
    sport legend
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    16,043
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by mikeyy View Post
    La stirile sportive de pe TVR1 a fost un scurt reportaj despre Steliana, iar aceasta a declarat ca se retrage oficial din activitate si ca de acum se va axa pe facultate.
    Motivele retragerii au fost problemele de sanatate, in principal problemele de la spate.

    Imi pare rau ca s-a retras dar e mai bine asa pentru ea, caci sanatatea e mai importanta decat orice pe lume!
    Din ciclul "ca la noi la nimeni". Macar atata speram sa aduca Forminte diferit, 2cicluri olimpice de sportiva. O sa vedeti ca nici Izbasa nu va continua mai mult de un an. Or fi si probleme de sanatate (de parca Tweedle nu le are si face 3 cicluri) dar sunt altele explicatiile, putem deschide un topic separat pentru asta. Un exemplu: suprasolicitarea de la varsta prea mici, daca nu se schimba mentalitatea antrenorilor de la copii si juniori nu vom ajunge nicaieri

  6. #48
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    Inteleg ceea ce spui tu Rob, dar cand e vorba de atat de multe probleme de sanatate ( cum e cazul Stelianei), cand e nevoie sa apelezi la 7 infiltratii pt a concura, cand e nevoie sa te bandajezi pe 50% din corp....mie unul mi se pare ca a luat cea mai buna decizie posibila.
    In asemenea cazuri decizia ii apartine in totalitate gimnastei..Forminte poate doar sa-i de un sfat si sa o sustina in ceea ce va alege.
    Bineinteles ca exista cazuri precum tweddle, Memmel,Zamo..dar fiecare e pe cont propriu si isi asuma riscurile.

    Pai Forminte e de apreciat oricum..din 6 gimnaste olimpice a reusit cu 5 sa mearga mai departe. Daca Sandra va merge pana la Londra sau nu, doar timpul va decide....cu siguranta va mai merge 1 an si apoi vom vedea ce va decide. Dar in afara de ea sunt Gabita si Ana( gimnaste cu potential), care au sanse mari sa prinda Londra 2012.
    www.fangymnastics.com

  7. #49
    Moderator
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Cluj
    Posts
    11,730
    Reputatie
    1
    Ooooof, ce rau imi pare Nici nu imi pot imagina gimnastica fara Stela, imi place atat de mult... Dar toate au un sfarsit si trebuie sa nu uitam ca de multa vreme nu a mai fost la noi o gimnasta cu atatea probleme ca ea care sa fi strans din dinti an dupa an. Acum cu pauza asta mai lunga cand nu a durut-o nimic a vazut si ea cat de chinuitoare erau durerile de spate, de genunchi. Ar fi fost si mai greu ca pana acum sa se reapuce.

    Un om deosebit si o mare gimnasta, mult mai mare decat au lasat-o accidentarile si ghinionul sa arate!
    [COLOR="DimGray"]~ [B]STELA NISTOR[/B] ~~~ [B]ALIN JIVAN[/B] ~[/COLOR]
    [B][COLOR="Red"]Game.[/COLOR][COLOR="Yellow"]Set.[/COLOR][COLOR="Blue"]Match.[/COLOR][/B] [COLOR="DimGray"]ANDREI PAVEL
    Steaua [SIZE="3"]noastra[/SIZE], nu a [SIZE="1"]voastra[/SIZE]! [/COLOR][url]http://www.youtube.com/watch?v=2TiUirrZ4nY#t=2m29s[/url]

  8. #50
    gymnastics fan ioanavol's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    4,642
    Reputatie
    1
    Echipa nationala fara Stela ce ciudat o sa-mi para...

    Dar trebuie sa reusim sa avem o echipa valoroasa si fara sa ne bazam pe Stela, care facea 3 zile complete fara sa se planga...mult, mult succes Stela pe mai departe!! Sper sa ramai implicata in gimnastica, eu cred ca ai fi o antrenoare foarte buna de copii!!

  9. #51
    Moderator
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Cluj
    Posts
    11,730
    Reputatie
    1
    Incep articolele: http://www.gsp.ro/stire/steliana-nis...eva-99712.html
    Pare hotarata Stela si oricat de rau mi-ar parea o inteleg. Problemele ei nu mai sunt demult trecatoare, iar cronicizarea lor ii pune in pericol mare sanatatea nu doar acum, ci mai ales peste ani.
    Nu pot sa nu remarc, doar 5 medalii europene si mondiale pentru asa o gimnasta...
    Multa sanatate si succes pe noul drum!
    [COLOR="DimGray"]~ [B]STELA NISTOR[/B] ~~~ [B]ALIN JIVAN[/B] ~[/COLOR]
    [B][COLOR="Red"]Game.[/COLOR][COLOR="Yellow"]Set.[/COLOR][COLOR="Blue"]Match.[/COLOR][/B] [COLOR="DimGray"]ANDREI PAVEL
    Steaua [SIZE="3"]noastra[/SIZE], nu a [SIZE="1"]voastra[/SIZE]! [/COLOR][url]http://www.youtube.com/watch?v=2TiUirrZ4nY#t=2m29s[/url]

  10. #52
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    Frumos articolul...si mai mult imi place faptul ca Lucian Sandu a spus cateva cuvinte. Se vedea ca cei 2 se inteleg foarte bine si ca era o relatie extraordinara: antrenor-gimnast!

    M-am atasat f mult de aceasta generatie..poate si din cauza ca in ultmul an de zile m-am implicat foarte mult si astfel am prins drag. Nu imi inchipui cum va fi un concurs de gimnastica fara Steliana...in ultimii 2 ani ea chiar a mers la foarte multe concursuri.

    Chiar daca nu a luat nicio medalie de aur, ea este o campioana in sufletele multor persoane si este cu siguranta cea mai indragita gimnasta din actuala generatie!

    Cuvintele ei spun multe despre actualul sistem din Romania:
    Eram mai mică și mă lăsam condusă de antrenori. Ei au tras de mine. Am pierdut foarte mult timp. Am stat și accidentarea s-a agravat
    Sanatatea e mult mai importanta, dar cu siguranta va regreta ca s-a retras.....asa patesc toate gimnastele. Dupa 14 ani de gimnastica nu se poate uita asa usor viata din sala de antrenament. Imi pare nespus de rau ca aceasta gimnasta nu a avut norocul pe care-l merita !
    www.fangymnastics.com

  11. #53
    sport legend
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    16,043
    Reputatie
    1
    Pentru talentul ei cariera Stelianei este un esec

  12. #54

  13. #55
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    Declaratia lui Apolzan referitor la retragerea Stelianei Nistor: http://www.prosport.ro/alte-sporturi...sticii-3225756
    www.fangymnastics.com

  14. #56
    Moderator
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Cluj
    Posts
    11,730
    Reputatie
    1
    Lucian Sandu cam are dreptate, pentru Stela ar fi foarte greu sa revina daca se va razgandi mai incolo. Varsta, conformatia ei corporala si problemele pe care le are cu tenul ma duc cu gandul la un usor dezechilibru hormonal, destul de des intalnit, care ii da o predispozitie spre ingrasare.
    [COLOR="DimGray"]~ [B]STELA NISTOR[/B] ~~~ [B]ALIN JIVAN[/B] ~[/COLOR]
    [B][COLOR="Red"]Game.[/COLOR][COLOR="Yellow"]Set.[/COLOR][COLOR="Blue"]Match.[/COLOR][/B] [COLOR="DimGray"]ANDREI PAVEL
    Steaua [SIZE="3"]noastra[/SIZE], nu a [SIZE="1"]voastra[/SIZE]! [/COLOR][url]http://www.youtube.com/watch?v=2TiUirrZ4nY#t=2m29s[/url]

  15. #57
    sport legend monalexa's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Brasov
    Posts
    2,985
    Reputatie
    1
    Am aflat si eu aseara ca Stela e decisa sa se retraga si nu cred ca ar mai putea s-o convinga nimic. A suportat multe in cariera ei de sportiv si nu cred ca e usor sa te antrenezi sa sa concurezi tot timpul cu dureri mari. Ea acum se bucura de libertatea pe care n-a avut-o la Deva si vrea si ea o pauza in care sa se ocupe de sanatatea ei si de facultatea care o sa inceapa in scurt timp. O inteleg dar nu pot sa nu fiu trista ca n-o s-o mai vad si n-o sa-i mai pot tine pumnii in competitii .

  16. #58
    sport legend monalexa's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Brasov
    Posts
    2,985
    Reputatie
    1
    Am pus pe fan site-ul Stelianei un link catre un filmulet upload-at de mine cu toate exercitiile ei de la competitia AA, Beijing -> http://steliananistor.wordpress.com/...or-aa-beijing/

  17. #59
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    Super montajul cu toate cele 4 evolutii ale Stelianei!!!! Felicitari
    www.fangymnastics.com

  18. #60
    sport legend monalexa's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Brasov
    Posts
    2,985
    Reputatie
    1
    Mersi E primul filmulet facut de mine. Cand m-am apucat habar n-aveam ce program sa folosesc...pana la urma am vazut ca se poate cu Nero Viewer(parca asta era) dar din pacate n-am licenta pe el si n-am putut salva la calitate maxima

  19. #61
    sport legend miafangina's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Baia Mare
    Posts
    4,898
    Reputatie
    1
    N-as putea sa spun ca m-a luat prin surprindere vestea,ma cam asteptam la asta,mai ales dupa problemele de sanatate de la olimpiada;desigur,o parte din inima mea plinge,mi-as fi dorit s-o mai vad pe Stela in concursuri,dar nici intr-un caz nu mi-am mai dorit ca ea sa suporte dureri cumplite si fara sfirsit,deci ma bucur pentru ea ca s-a linistit.

    Totusi,mie Stela mi s-a parut trista si asa pare si in poze,mai ales in prima,in care isi priveste palmele,si chiar si in cea cu pisicuta.Poate ca trebuie sa mai treaca un pic de timp,sa se poate detasa de emotii,nu cred ca-i usor sa iei decizii de felul acesta.

    Am mai remarcat sinceritatea dezarmanta a Stelianei:"daca nu faceam gimnastica poate nu terminam nici opt clase"sau remarca de la sfirsit,ceva de genul ca va trebui sa traiasca ca un adult cu gindire de copil-eu de-aici am inteles ca nu este pregatita pentru viata "de-afara" .Sper ca schimbarea sa nu o dea peste cap,Stela este o fata inteligenta si cu mult bun-simt,cu un pic de indrumare si sprijin se va adapta bine la noul mod de viata.

    Mult succes in viata,Stela!

  20. #62
    sport legend monalexa's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Brasov
    Posts
    2,985
    Reputatie
    1
    Am gasit video-ul acesta http://www.gsptv.ro/viewVideo1.php?video_id=7175 care se pare ca a fost pus in 4 octombrie. Ati auzit careva stirea asta? Steliana e tot indecisa?

  21. #63
    Moderator
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Cluj
    Posts
    11,730
    Reputatie
    1
    Mersi Mona, eu nu in vazusem
    Sper sa primeze dorul de paralele Sa mai incerce acum sa vada daca se mai poate decat sa ii para rau mai incolo cand va fi mult mai greu sau chiar imposibil sa revina. Cum la anul vor fi doar campionate individuale, cred ca federatia va accepta ca ea sa faca doar un aparat sau doua.
    [COLOR="DimGray"]~ [B]STELA NISTOR[/B] ~~~ [B]ALIN JIVAN[/B] ~[/COLOR]
    [B][COLOR="Red"]Game.[/COLOR][COLOR="Yellow"]Set.[/COLOR][COLOR="Blue"]Match.[/COLOR][/B] [COLOR="DimGray"]ANDREI PAVEL
    Steaua [SIZE="3"]noastra[/SIZE], nu a [SIZE="1"]voastra[/SIZE]! [/COLOR][url]http://www.youtube.com/watch?v=2TiUirrZ4nY#t=2m29s[/url]

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •