Results 1 to 18 of 18

Thread: O mare dezamagire-MM Stoica

  1. #1
    junior
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    137
    Reputatie
    1

    O mare dezamagire-MM Stoica

    In ultima perioada mi-am dat seama, o data in plus ,cit de schimbatoare este natura umana.Pina acum vreun an de zile exista la Galati un"vicepresedinte" tinar,simpatic,cu simtul umorului si mai ales cu mult curaj,care "se cam lua" de cite ori avea ocazia, de marile echipe bucurestene.Nu stiu cum s-a intimplat dar ironicul si spiritualul MM Stoica a fost convertit la "stelism",moment din care a inceput declinul sau ca personaj si,de ce nu, ca om.A devenit de nerecunoscut:ironiile lui au disparut complet,este tot mai crispat,mai inversunat,ca sa nu mai spun ca a uitat tot ce afirma cu numai un an inainte in legatura cu Steaua (si nu numai).
    In plus,declaratiile sale seamana tot mai mult cu ale lui G.Becali.A trecut la atacuri murdare,facute cu un limbaj care nu il caracteriza inainte.Am impresia ca Becali ii scrie(de fapt ii dicteaza,ca ma indoiesc ca stie sa scrie)declaratiile,pe care MM-ul,ca un supus credincios le repeta cu sfintenie.
    Iata ce poate face un pumn de dolari.Pacat.

  2. #2
    cogito ergo sum
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,393
    Reputatie
    1
    Asa este si subscriu. De altfel am mai facut si eu remarca asta prin diverse mesaje. Poate ca s-a schimbat, sau poate ca abia acum isi arata adevarata fata... adevarul e ca banul e ochiul dracului... Ca sa nu mai vorbim de faptul ca ieri era un nimeni si astazi e sef la Steaua... se stie ca puterea corupe. Oricum, caracter ai sau nu ai. El a dat dovada ca nu are. /fu/

  3. #3
    sport legend Azur89's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Posts
    652
    Reputatie
    1
    Subscriu si eu la cele scrise mai sus, dar sa nu uitam ca cin` se-aseamana, s-aduna... Si plus de aia, era o dovada de mirlanie din partea Stelei sa nu-si gaseasca si ei un borcea al lor..

    Halal....
    Smile, its good for you!

  4. #4
    Farist FatFrumos's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    CT, US
    Posts
    919
    Reputatie
    1
    Ce poti sa ii ceri unui membru de partid decit sa fie ce este "comunist inflacarat"
    anti Dinamo, anti oier

  5. #5
    cogito ergo sum
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,393
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Azur89
    Subscriu si eu la cele scrise mai sus, dar sa nu uitam ca cin` se-aseamana, s-aduna... Si plus de aia, era o dovada de mirlanie din partea Stelei sa nu-si gaseasca si ei un borcea al lor..

    Halal....
    Intr-adevar, asa e. Dinamo are un Borcea, Rapid un Razvan Lucescu si un Rada (uite ca tot ei stau cel mai bine). Steaua il avea doar pe Piti care insa nu e prea vorbaret si nu facea fata. Ba, ca antrenor, mai bine nu se baga. Asa ca le trebuia si lor un idiot de serviciu /fu/ care sa arunce cu noroi si sa faulteze la ordin.

    Ce nu inteleg eu: DE CE MM Stoica? Dinamo are 20 de jucatori importati, dar Borcea e autohton. Rapid are si el 20 jucatori importati, dar Razvan Lucescu si Rada sunt 'din pepiniera proprie'. In general, marlanul de serviciu trebuie sa fie trup si suflet cu echipa, indoctrinat de mic. Nu gasea Steaua nici un astfel de ******* in curtea proprie? Trebuia sa importe???

    Probabil ca se stia ca MM Stoica practica prostitutia intelectuala. Daca dai banu' ii spui ce vrei si face totul. Fara preludiu sau altfel de complicatii, fara implicare sentimentala. MM Stoica te rezolva garantat. :vomiton:

  6. #6
    Moderator oaspetele's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bistrita
    Posts
    1,545
    Reputatie
    0
    :o

    nu-l comparati pe Lucescu cu Borcea ..........

    Schumi? the only one!

  7. #7
    senior
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Pitesti
    Posts
    237
    Reputatie
    1
    Se poate spune ca acest individ a luat-o razna de cand a venit la Steaua,dar nu ma mira deloc acest fapt...

  8. #8
    junior
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    136
    Reputatie
    1
    razvan LUCESCU= un jeg, un nimic e doar baiatul lui TATA!!! MM Stoica si-a facut macar singur un nume, si oricum nu e asa de prost pe cum pare... e doar bagat la inaintare. Cand era la Otelul toata lumea il respecta. Nu va spune nimic conflictul Giovani Becali- Gigi Becali cineva trebue sa arunce sageti, si cum Gigi nu o face direct... e MM.
    Mama te iubesc, dar nu ca pe UTA!!!

  9. #9
    incepator
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    42
    Reputatie
    1
    Pe langa deja jenantele/comicele amintiri cu si despre comunisti ale lui Fat Frumos, care sta bine merci la "umbra" in SUA, iata vin fel de fel de oameni care-i caracterizeza pe altii...
    Foarte bine, am putea spune, ca de aia-i forum! Dar in momentul in care se scapa din vedere tot felul de "chitzibushuri", care fac parte din arsenalul fotbalului modern, gasesc ca analizele de caracter pe care le fac unii forumisti sunt desuete. Fara sa dau lectii, ma refer doar la "jocul" psihologic care se face, prin intermediul mass-media, inaintea unui meci important, indiferent din ce sport.
    Asa ca, iesirile lui MM Stoica, chiar daca sunt dure/nesimtite, fac parte din regulilele jocului... Iar faptul ca Lucescu jr a raspuns, inseamna ca si el cunoste lectia.
    Sa nu uitam ca Rapidul, prin "ilustrul" Rada, si-a atacat intotdeauna adversarii.
    Asa ca, /fu/
    FACETI TOTUL PENTRU CAUZA SI [d]EFECT!!!

  10. #10
    junior
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    137
    Reputatie
    1
    Hellvis,e absolut clar ca inaintea fiecarei partide exista un fel de "razboi psihologic"si nu la asta m-am referit. MM Stoica era priceput la asa ceva si cind era la Otelul.Diferenta consta in modul in care facea asta la Otelul si in care o face acum.Atunci nu imi amintesc sa fi folosit limbajul asta de golanas de cartier si nici nu se lega de viata personala a adversarilor(ca sa dau doar aceste exemple).

  11. #11
    cogito ergo sum
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,393
    Reputatie
    1
    Presiunea psihologica e una si marlania e alta. Problema e ca de exemplu Borcea e prost facut gramada, Lucescu jr. nu e chiar asa destept si e nitelus minoritar, iar Rada este mai prost decat Borcea si mai minoritar decat Lucescu jr. Oricum, macar ei sunt nascuti crescuti la cluburile lor, le pot intelege fanatismul.

    MM Stoica ce scuza are? Prost nu e, stelist convins nu a fost si nu e. Ba era chiar simpatic la Otelul. De la el aveam PRETENTII. S-a dovedit insa a fi nu un caine de rasa ci o biata potaie flamanda in cautarea unui stapan. Imi pare rau de el...

  12. #12
    Pitestean Tudose's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,485
    Reputatie
    1
    Citat din MM Stoica:
    "Intelegem bucuria rapidistilor ca au luat al treilea titlu. Noi, stelistii, o cunoastem foarte bine, ca am luat de sapte ori mai multe ca ei."
    Care "noi stelistii"? Sau MM al nostru a uitat ca s-a convertit de abia de un an incoace?
    Curat lingau!

  13. #13
    Pitestean Tudose's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,485
    Reputatie
    1
    Am revenit la acest subiect mai vechi pentru ca, inaintea meciului Steaua-Dinamo, MM Stoica da un interviu in Gazeta Sporturilor in care afirma sus si tare:
    - ca s-a atasat de gruparea din Ghencea acum aproape 30 de ani
    - ca va incerca sa isi cenzureze emotiile daca Dinamo va atinge vreodata o performanta de nivelul celei reusite de Steaua la Sevilla
    - ca atunci cand Dinamo a eliminat pe Hamburger SV era in armata si era prea suparat ca sa se poata intrista si mai tare
    - ca s-ar vopsi rosu-albastru (dupa modelul Borcea), dar nu prea are par
    - ca a inceput sa ii placa Steaua atunci cand Tudorel Stoica a venit in Ghencea
    Mai mult, la finalul meciului cu Dinamo, presedintele stelist a mers la galerie si a strigat alaturi de acestia lozinci impotriva celor din Stefan cel Mare.
    In primavara, la meciul Otelul-Steaua, care era hotarator pentru galateni privitor la evitarea barajului, MM Stoica s-a bucurat cat se poate de tare la golul gazdelor, spunand ca el e sincer si ar trebui apreciat pentru asta.

    Eu l-am cunoscut intotdeauna ca fiind alaturi de clubul de la Dunare, atat ca jucator, cat si ca oficial. Oare cum s-a convertit la stelism si care e adevarata sa fata? :? :? :?

  14. #14
    Senior Member Ayrton's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    5,899
    Reputatie
    1
    Eu il cred stelist cu adevarat pe acest Mihai Mihaela Stoica...
    Insa a devenit de-a dreptul penibil cu plansu... In curand o sa lacrimeze si cand trage Bostina un partz...

  15. #15
    sport legend deep purple's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,110
    Reputatie
    1
    Am avut ocazia sa conversam de cate ori pe forumul prosportului cu el. Mi s-a parut un tip de treaba si am apreciat la el initiativa de-a intra pe forum si de-a pune la punct anumite subiecte incinse in special intre dinamovisti si stelisti. Aryton poate il cunoaste pe Disco. Ei bine el ar fi fost cel care l-a provocat sa intre. A parut un tip foarte echilibrat si de bun simt. Pur si simplu nu-mi vine sa cred acum ce declara si cum se comporta. Am auzit, n-am vazut, ca s-a urcat pe gard cu cei de la AU si au strigat "de bine" celor de la Dinamo. Pai voi vi-l imaginati pe Marcello Lippi sau Massimo Moratti sa se catere pe gard si sa strige ceva anti-AC Milan? Ce fel de oficial esti si ce exemplu dai propriilor ultrashi? Acolo sunt copii de 12-13 ani cara abia asteapta astfel de exemple.
    Probabil ca si asta e pe lista lui de sarcini si trage greu la cantar cand vine marirea de salar. Cu un Gigi Becali sef, nu ma mira nimic.

  16. #16
    Senior Member Ayrton's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    5,899
    Reputatie
    1
    Intru-totul de acord cu tine Deep.
    (il cunosc pe Disco, ne mai conversam pe mail din cand in cand...)

  17. #17
    Banned Gerson's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    567
    Reputatie
    0
    parea alt om cand era presedinte la otelul.Vertical, scosese Otelul din cooperativa.Dar pozitia l-a schimbat si a devenit cel mai penibil presedinte.Sa te urci pe gard ca presesdinte si sa strigi ce-a strigat el la adresa rivalilor este incredibil

  18. #18
    junior
    Join Date
    Aug 2003
    Posts
    53
    Reputatie
    1
    N-a facut decat sa-l imite pe copos dupa cupa castigata in fata lui dinamo in 2002,cand le-a dat si el acelasi lucru dinamovistilor(de parca ar fi cineva intara asta care sa nu vrea acest lucru),va aduceti aminte?
    Asa ca,asa conducatori,asa fotbal.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •